Berneška rudokrká (Branta ruficollis) |
28.1. - VDNM |
28.01.2017 |
Berneška velká (Branta canadensis) |
26.3. - jižní Morava |
26.03.2017 |
Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
8.4. - pole u Věrovan |
08.04.2017 |
Husa velká (Anser anser) |
14.1. - Přerov u hvězdárny |
24.01.2017 |
Husa polní (Anser fabalis) |
8.1. - Odra |
08.01.2017 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
28.1. - VDNM |
28.01.2017 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
2.1. - Bečva u tenisu v Přerově |
02.01.2017 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
1.5. - Chropyně |
01.05.2017 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
16.4. - České Budějovice |
16.04.2017 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
19.2. - VDNM |
19.02.2017 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
14.3. - Záhlinice |
14.03.2017 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
|
26.02.2017 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
8.1. - Odra |
08.01.2017 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
19.2. - VDNM |
19.02.2017 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
8.2. - Strhanec v Přerově |
08.02.2017 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
|
26.02.2017 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
19.2. - VDNM |
19.02.2017 |
Polák velký (Aythya ferina) |
28.1. - VDNM |
28.01.2017 |
Polák malý (Aythya nyroca) |
4.7. - Záhlinice |
31.07.2017 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
7.1. - Dombas |
07.01.2017 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
28.1- VDNM |
29.01.2017 |
Hoholka lední (Clangula hyemalis) |
28.1. - VDNM |
28.01.2017 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
7.1. - Dombas |
07.01.2017 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
4.2. - Drnholec |
04.02.2017 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
9.4. - Jaroslavský rybník |
09.04.2017 |
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) |
15.4. - Šumava |
16.04.2017 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
11.2. - Nedakonice |
11.02.2017 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
7.1. - Troubky |
07.01.2017 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
23.5. - Nesyt |
25.05.2017 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
29.4. - Mutěnice |
30.04.2017 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
29.4. - Mutěnice |
30.04.2017 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
7.1. - Přerov |
07.01.2017 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
22.1. - Břest |
24.01.2017 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
25.2. - Obora |
26.02.2017 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
29.4. - Mutěnice |
30.04.2017 |
Hrdlička východní (Streptopelia orientalis) |
4.2. - VDNM |
04.02.2017 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
5.2. - Záhlinice |
05.02.2017 |
Chřástal polní (Crex crex) |
22.5. - Lány |
23.05.2017 |
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) |
26.3. - Lednice |
26.03.2017 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
28.1. - VDNM |
28.01.2017 |
Lyska černá (Fulica atra) |
7.1. - Dombas |
07.01.2017 |
Chřástal malý (Zapornia parva) |
19.8. - Chropyně, 25.3. - Slovensko, 25.5. - VDNM |
21.08.2017 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
5.3. - Záhlinice, 12 ex |
05.03.2017 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
8.1. - Odra |
08.01.2017 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
28.1. - VDNM |
28.01.2017 |
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) |
8.10. - Tovačov |
09.10.2017 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
19.3. - Nesyt |
19.03.2017 |
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) |
29.7. - Kčmaň |
31.07.2017 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
16.4. - Dívčice |
16.04.2017 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
1.5. - Krčmaň |
01.05.2017 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
26.2. - Záhlinice |
26.02.2017 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
11.3. - Záříčí |
11.03.2017 |
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) |
26.8. - Hodonín |
26.08.2017 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
25.3.- Slovensko, 24.9. - VDNM |
24.09.2017 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
21.3. - Záhlinice |
21.03.2017 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
25.11. - Hradecký rybník |
26.11.2017 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
18.8. - Záhlinice |
19.08.2017 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
18.8. - Záhlinice |
19.08.2017 |
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) |
20.8. - Nesyt |
20.08.2017 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
21.3. - Záhlinice |
21.03.2017 |
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) |
29. 7. - Krčmaň |
31.07.2017 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
29.4. - Mutěnice |
30.04.2017 |
Jespák písečný (Calidris alba) |
24.9. - VDNM |
24.09.2017 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
29.4. - Hodoníské rybníky |
30.04.2017 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
20.8. - Nesyt |
21.08.2017 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
21.3. - Záhlinice |
21.03.2017 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
23.4. - Hradecký rybník |
23.04.2017 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
26.2. - Záhlinice |
26.02.2017 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
19.3. - Nesyt |
19.03.2017 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
16.4. - Novoveský rybník |
16.04.2017 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
29.4. - Hodonínské rybníky |
30.04.2017 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
16.4. - Novoveský rybník |
16.04.2017 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
23.4. - Hradecký rybník |
23.04.2017 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
11.3. - Chropyně |
11.03.2017 |
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) |
30.12. - Rozkoš |
31.12.2017 |
Racek bouřní (Larus canus) |
2.1. - Přerov |
02.01.2017 |
Racek mořský (Larus marinus) |
8.1. - řeka Odra, Ostrava |
08.01.2017 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
8.1. - Odra |
08.01.2017 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
8.1. - Odra |
08.01.2017 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
8.1. - řeka Odra |
09.01.2017 |
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) |
9.4. - Nesyt |
09.04.2017 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
8.4. - Troubky |
08.04.2017 |
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) |
3.7. - Hradecký rybník |
03.07.2017 |
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) |
17.8. - Hradecký rybník |
17.08.2017 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
29.4. - Hodonínské rybníky |
30.04.2017 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
7.1. - Troubecká štěrkovna |
07.01.2017 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
14.3. - 2 ex Záhlinice |
14.03.2017 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
25.3. - Slovensko |
25.03.2017 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
16.4. - České Budějovice |
16.04.2017 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
4.2. - VDNM, 5.2. Záhlinice |
12.02.2017 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
14.5. - Hradecký rybník |
14.05.2017 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
9.4. - Jaroslavský rybník |
09.04.2017 |
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) |
25.5. - Lednice |
25.05.2017 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
2.1.- Lipová |
02.01.2017 |
Volavka červená (Ardea purpurea) |
27.5. - Lednice |
28.05.2017 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
28.1. - VDNM |
28.01.2017 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
25.5. - Lednice |
25.05.2017 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
23.4. - Hradecký rybník |
23.04.2017 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
14.5. - Troubky |
14.05.2017 |
Orel křiklavý (Clanga pomarina) |
27.8. - Bohaté Málkovice |
31.08.2017 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
30.4. - Nesyt |
01.05.2017 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
1.1. - Kozlovice |
01.01.2017 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
7.2. - Obora, 11.3. - Zářičí |
11.03.2017 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
14.3. - Záhlinice |
14.03.2017 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
4.2. - VDNM |
04.02.2017 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
30.4. - okolí Kroměříže |
01.05.2017 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
19.3. - Lednické rybníky |
19.03.2017 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
19.3. - Lednické rybníky |
19.03.2017 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
8.1. - Odra |
08.01.2017 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
12.11. - Císařov |
12.11.2017 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
2.1. - Lipová |
26.02.2017 |
Sýc rousný (Aegolius funereus) |
15.4. - Šumava |
16.04.2017 |
Výreček malý (Otus scops) |
27.5. - JM kraj |
31.07.2017 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Výr velký (Bubo bubo) |
1.5. - OL kraj |
01.05.2017 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
1.3. - park Michalov v Přerově |
01.03.2017 |
Puštík bělavý (Strix uralensis) |
15.4. - Šumava |
16.04.2017 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
9.4. - Jaroslavský rybník |
09.04.2017 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
11.5. - Bečva |
11.05.2017 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
4.4. - Oldřichov |
05.04.2017 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
7.1. - Michalov Přerov |
07.01.2017 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
12.2. - Bečva u Kozlovic |
12.02.2017 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
2.1. - Přerov |
02.01.2017 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1. - Citov |
01.01.2017 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
7.1. - Annín |
07.01.2017 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
1.1. - Citov |
01.01.2017 |
Žluna šedá (Picus canus) |
7.1. - Tovačov |
07.01.2017 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
2.1. - Lipová |
02.01.2017 |
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) |
13.8. - Vlkoš |
15.08.2017 |
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) |
14.1. - Přerov u hvězdárny |
24.01.2017 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
26.3. - jižní Morava |
26.03.2017 |
Raroh velký (Falco cherrug) |
19.2. - Šakvice |
19.02.2017 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
8.1. - Odra |
08.01.2017 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
4.2. - Dolní Dunajovice |
04.02.2017 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
3.5. - Přerov |
03.05.2017 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
2.1. - Chvalčov |
02.01.2017 |
Straka obecná (Pica pica) |
2.1. - Přerov |
02.01.2017 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
18.6. - Dlouhé stráně |
18.06.2017 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Vrána černá (Corvus corone) |
14.4. - Šumava |
16.04.2017 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
7.2. - Obora |
08.02.2017 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
2.1. - Tesák |
02.01.2017 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
2.1. - Tesák |
02.01.2017 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
1.1. - Kozlovice |
01.01.2017 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
15.4. - Šumava |
16.04.2017 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1. - Kozlovice |
01.01.2017 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1. - Kozlovice |
01.01.2017 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
23.4. - Hradecký rybník |
23.04.2017 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
4.2. - VDNM |
04.02.2017 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
27.5. - Bzenec |
28.05.2017 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
22.1. - Břest |
24.01.2017 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
11.2. - Břeclav |
11.02.2017 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
29.4. - Mutěnice |
30.04.2017 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
25.3. - Slovensko, 5.4. - Přerov |
18.06.2017 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
26.3. - Lednice |
26.03.2017 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
1.1. - Kozlovice |
01.01.2017 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
29.4. - Přerov |
29.04.2017 |
Budníček pruhohlavý (Phylloscopus inornatus) |
8.10. - Grygov |
09.10.2017 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
26.3. - zahrádky pod Kozlovicemi |
26.03.2017 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
4.3. - zahrádky pod Kozlovicemi |
04.03.2017 |
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) |
14.7. - Obří důl Krkonoše |
31.07.2017 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
29.4. - Mutěnice |
30.04.2017 |
Rákosník tamaryškový (Acrocephalus melanopogon) |
1.4. - Mlýnský rybník, Lednice |
04.04.2017 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
9.4. - Jaroslavcký rybník |
01.05.2017 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
29.4. - Mutěnice |
30.04.2017 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
7.5. - Svitavy |
07.05.2017 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
11.5.- zahrádky pod Kozlovicemi |
11.05.2017 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
11.5. - Bečva |
11.05.2017 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
9.4. - Jaroslavský rybník |
09.04.2017 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
30.4. - Bašňov |
01.05.2017 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
10.3. - zahrádky pod Kozlovicemi |
10.03.2017 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
22.4. - zahrádky pod Kozlovicemi |
22.04.2017 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
14.5. - Zářičí |
14.05.2017 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
4.4. - zahrádky pod Kozlovicemi |
05.04.2017 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
13.4. - zahrádky pod Kozlovicemi |
16.04.2017 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
16.2. - Přerov |
17.02.2017 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
2.1. - Tesák |
02.01.2017 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
1.1. - Kozlovice |
01.01.2017 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
7.1. - Tovačov |
08.01.2017 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
11.2. - Klentnice |
11.02.2017 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
7.1. - Kozlovice |
07.01.2017 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
2.1. - Chvalčov |
02.01.2017 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
4.2. - Drnholec |
04.02.2017 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
18.2. - Kozlovice |
18.02.2017 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
1.1. - Citov |
01.01.2017 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
28.10. - Kozlovice |
28.10.2017 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
2.1. - Želátovice |
02.01.2017 |
Kos horský (Turdus torquatus) |
16.4. - Boubín |
16.04.2017 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
1.5. - Vrbátky |
01.05.2017 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
1.1. - Citov |
01.01.2017 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
29.4. - Mutěnice |
30.04.2017 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
26.3. - Trkmanec |
26.03.2017 |
Lejsek malý (Ficedula parva) |
8.5. - Hostýnské vrchy |
09.05.2017 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
29.4. - Kozlovice |
29.04.2017 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
23.4. - alej v Tovačově |
23.04.2017 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
1.1. - Přerov |
01.01.2017 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
13.4. - zahrádky pod Kozlovicemi |
16.04.2017 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
29.4. - Kozlovice |
29.04.2017 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
21.3. - Záhlinice |
21.03.2017 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
9.4. - |
09.04.2017 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
22.1. - Bystřice pod Hostýnem |
24.01.2017 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
7.1. - Kozlovice |
07.01.2017 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
2.1. - Přerov |
02.01.2017 |
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) |
14.7. - Sněžka |
31.07.2017 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
22.1. - zahrádky pod Kozlovicemi |
24.01.2017 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
9.4. - Hrušovany |
09.04.2017 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
23.1. - Přerov |
24.01.2017 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
5.3. - Záhlinice |
05.03.2017 |
Linduška úhorní (Anthus campestris) |
27.8. - Bohaté Málkovice |
28.08.2017 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
9.4. - Hrušovany |
09.04.2017 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
9.4. - Hrušovany |
09.04.2017 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
18.6. - Dlouhé stráně |
18.06.2017 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
1.1. - Citov |
01.01.2017 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
7.1. - Kozlovice |
07.01.2017 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
7.1. - Kozlovice |
07.01.2017 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
2.1. - Chvalčov |
02.01.2017 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) |
18.6. - Dlouhé stráně |
18.06.2017 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
1.1. - Citov |
01.01.2017 |
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) |
14.1. - Přerov u hvězdárny |
24.01.2017 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
8.1. - Přerov u hvězdárny |
24.01.2017 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
22.1. - zahrádky pod Kozlovicemi |
24.01.2017 |
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) |
7.5. - Svitavy |
07.05.2017 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
14.4. - Šumava |
16.04.2017 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
1.1. - Citov |
01.01.2017 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
8.3. - Kozlovice |
08.03.2017 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
3.2. - Kozlovice |
04.02.2017 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
7.5. - Žehuň |
07.05.2017 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
1.1. - Citov |
01.01.2017 |
Strnad malinký (Emberiza pusilla) |
1.1. - Citov |
01.01.2017 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
28.1. - VDNM |
28.01.2017 |