Berneška velká (Branta canadensis) |
21. 7. Eschefelder Teiche (BY, GER) |
08.09.2018 |
Husa velká (Anser anser) |
27. 1. Líně (PS) |
27.01.2018 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
6. 1. Mezholezy (DO) |
06.01.2018 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
2. 1. Jivjany (DO) |
02.01.2018 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
11. 2. Dnešice (PJ) |
11.02.2018 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
1. 4. Líně (PS) |
01.04.2018 |
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) |
22. 4. Křakov (DO) |
22.04.2018 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
19. 2. Čelákovice (PY) |
20.02.2018 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
17. 3. Stod (PJ) |
17.03.2018 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
18. 3. Mantov (PJ) |
18.03.2018 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
2. 2. Buková (PJ) |
02.02.2018 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
26. 3. Jivjany (DO) |
26.03.2018 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
2. 1. Hradišťany (PJ) |
02.01.2018 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
7. 9. Jivjany (DO) |
08.09.2018 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
15. 1. Stod (PJ) |
15.01.2018 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
29. 3. Zbůch (PS) |
29.03.2018 |
Polák velký (Aythya ferina) |
2. 2. Merklín (PJ) |
02.02.2018 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
2. 2. Merklín (PJ) |
02.02.2018 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
6. 1. Mezholezy (DO) |
06.01.2018 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
6. 1. Jivjany (DO) |
02.02.2018 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
18. 1. Ostromeč (DO) |
19.01.2018 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
27. 1. Líně (PS) |
27.01.2018 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
7. 5. Kvíčovice (DO) |
08.05.2018 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
1. 5. Jivjany (DO) |
01.05.2018 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
22. 4. Racov (TC) |
22.04.2018 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
2. 1. Holýšov (DO) |
06.01.2018 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
8. 3. Horní Kamenice (DO) |
08.03.2018 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
8. 3. Horní Kamenice (DO) |
08.03.2018 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
28. 4. Chlumčany (PJ) |
29.04.2018 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
2. 1. Všekary (DO) |
02.01.2018 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
31. 3. Mantov (PJ) |
01.04.2018 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
20. 2. Praha-Slatina (AA) |
20.02.2018 |
Lyska černá (Fulica atra) |
19. 2. Praha-Vltava (AA) |
20.02.2018 |
Chřástal malý (Zapornia parva) |
28. 7. Mantov (PJ) |
28.07.2018 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
21. 2. Tisová (TC) |
21.02.2018 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
19. 2. Čelákovice (PY) |
20.02.2018 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
8. 9. VN Nechranice (CV) |
09.09.2018 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
17. 3. Merklín (PJ) |
17.03.2018 |
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) |
15. 12. Plzeň-Bolevec (PM) |
16.12.2018 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
13. 4. Jivjany (DO) |
13.04.2018 |
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) |
8. 9. Kyjice (CV) |
09.09.2018 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
4.7. Vlhlavy (CB) |
08.07.2018 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
19. 2. Sedlčánky (PY) |
20.02.2018 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
8. 3. Velký Malahov (DO) |
08.03.2018 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
2. 9. Podhrad, Jesenická př. (CH) |
02.09.2018 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
29. 3. Přehýšov (PS) |
29.03.2018 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
27. 3. Jivjany (DO) |
28.03.2018 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
6. 8. Ves Touškov (PJ) |
06.08.2018 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
29. 4. Líně (PS) |
29.04.2018 |
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) |
2. 9. Podhrad, Jesenická př. (CH) |
02.09.2018 |
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) |
25. 8. Ves Touškov (PJ) |
25.08.2018 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
29. 4. Líně (PS) |
29.04.2018 |
Jespák písečný (Calidris alba) |
8. 9. Nechranice (CV) |
09.09.2018 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
18. 7. Líně (PS) |
19.07.2018 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
2. 9. Podhrad, Jesenická př. (CH) |
08.09.2018 |
Sluka lesní (Scolopax rusticola) |
5. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) |
05.02.2018 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
1. 4. Úherce (PS) |
01.04.2018 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
17. 3. Líně (PS) |
17.03.2018 |
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) |
19. 10. Jivjany (DO) FK 39/2018 |
09.01.2019 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
21. 4. Přehýšov (PS) |
21.04.2018 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
19. 2. Lítožnice (AA) |
20.02.2018 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
24. 5. Buková (PJ) |
24.05.2018 |
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) |
14. 7. Tchořovice (ST) |
14.07.2018 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
29. 3. Všeruby (DO) |
30.03.2018 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
1. 4. Líně (PS) |
01.04.2018 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
4. 7. Vlhlavy (CB) |
08.07.2018 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
19. 2. Praha-Vltava (AA) |
20.02.2018 |
Racek bouřní (Larus canus) |
9. 12. Kyjice (CV) |
09.12.2018 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
19. 2. Čelákovice (PY) |
20.02.2018 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
3. 6. Nechranice (CV) |
03.06.2018 |
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) |
2. 9. Podhrad, Jesenická př. (CH) |
02.09.2018 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
3. 7. Tchořovice (ST) |
08.07.2018 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
10. 7. Dolní Metelsko (DO) |
10.07.2018 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
3. 6. Nechranice (CV) |
03.06.2018 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
9. 6. Dolní Kamenice (DO) |
09.06.2018 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
11. 2. Dobřany (PJ) |
11.02.2018 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
2. 1. Mezholezy u HT (DO) |
02.01.2018 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
14. 7. ČB, Vrbenské rybníky (CB) |
14.07.2018 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
14. 7. ČB, Vrbenské rybníky (CB) |
14.07.2018 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
2. 1. Telice (TC) |
02.01.2018 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
2. 1. Mezholezy u HT (DO) |
02.01.2018 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
4. 7. Čejkovice (CB) |
08.07.2018 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
30. 3. Jivjany (DO) |
30.03.2018 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
8. 5. Dolní Kamenice (DO) |
08.05.2018 |
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) |
16. 6. Olešná (TC) |
08.09.2018 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
8. 1. Plzeň-Vnitřní město (PM) |
08.01.2018 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
6. 1. Holýšov (DO) |
07.01.2018 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
18. 3. Mantov (PJ) |
18.03.2018 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
2. 1. Tuněchody (TC) |
02.01.2018 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
19. 4. Zemětice (PJ) |
19.04.2018 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
22. 2. Chotěšov (PJ) |
22.02.2018 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
31. 3. Křakov (DO) |
31.03.2018 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
1. 2. Jivjany (DO) |
10.02.2018 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
2. 1. Prostiboř (TC) |
02.01.2018 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
2. 1. Všekary (DO) |
02.01.2018 |
Sýc rousný (Aegolius funereus) |
15. 5. Honezovice (PJ) |
16.05.2018 |
Sýček obecný (Athene noctua) |
5. 4. okr. PJ |
06.04.2018 |
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) |
5. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) |
05.02.2018 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
5. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) |
05.02.2018 |
Výr velký (Bubo bubo) |
27. 3. Všekary (DO) |
28.03.2018 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
19. 21. Praha-Klánovice (AA) |
20.02.2018 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
8. 2. Hradec (PJ) |
09.02.2018 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
3. 6. Chotěbudice (LN) |
03.06.2018 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
9. 4. Honezovice (PJ) |
09.04.2018 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
5. 4. Horšovský Týn (DO) |
05.04.2018 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
5. 4. Horšovský Týn (DO) |
05.04.2018 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
2. 1. Hradišťany (PJ) |
02.01.2018 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
13. 1. Ohučov (DO) |
13.01.2018 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
6. 1. Bukovec (DO) |
06.01.2018 |
Žluna šedá (Picus canus) |
4. 3. Bukovec (DO) |
04.03.2018 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
2. 1. Všekary (DO) |
02.01.2018 |
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) |
3. 9. Hradec (PJ) |
04.09.2018 |
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) |
2. 4. Velký Malahov (DO) |
02.04.2018 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
29. 4. Merklín (PJ) |
29.04.2018 |
Raroh velký (Falco cherrug) |
19. 2. Vyšehořovice (PY) |
20.02.2018 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
28. 1. Jivjany (DO) |
28.01.2018 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
2. 1. Brod u Stříbra (TC) |
02.01.2018 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
28. 4. Dobřany (PJ) |
29.04.2018 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
29. 4. Holýšov (DO) |
30.04.2018 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
2. 1. Brod u Stříbra (TC) |
02.01.2018 |
Straka obecná (Pica pica) |
3. 1. Plzeň-Bory (PM) |
04.01.2018 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
20. 5. Nemanice (DO) |
20.05.2018 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
8. 1. Plzeň-Vnitřní město (PM) |
08.01.2018 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
18. 1. Chotěšov (PJ) |
19.01.2018 |
Vrána černá (Corvus corone) |
6. 1. Bukovec (DO) |
06.01.2018 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
19. 2. Čelákovice (PY) |
20.02.2018 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
11. 1. Střelice (DO) |
11.01.2018 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
2. 3. Holýšov-Nový Dvůr (DO) |
04.03.2018 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
15. 2. Jivjany (DO) |
15.02.2018 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
13. 1. Staňkov (DO) |
15.01.2018 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
17. 3. Stod (PJ) |
17.03.2018 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
2. 1. Prostiboř (TC) |
02.01.2018 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1. 1. Holýšov (DO) |
01.01.2018 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
10. 10. Merklín (PJ) |
10.10.2018 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
31. 3- Semněvice (DO) |
31.03.2018 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
4. 3. Buková u HT (DO) |
04.03.2018 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
19. 2. Vyšehořovice (PY) |
20.02.2018 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
1. 5. Líně (PS) |
01.05.2018 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
30. 3. Jivjany (DO) |
30.03.2018 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
2. 4. Mezholezy u HT (DO) |
02.04.2018 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
13. 1. Staňkov (DO) |
13.01.2018 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
12. 5. Holýšov (DO) |
12.05.2018 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
9. 4. Plzeň-Vnitřní město (PM) |
09.04.2018 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
31. 3. Čečovice (DO) |
31.03.2018 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
16. 6. Jivjany (DO) |
17.06.2018 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
19. 4. Mantov (PJ) |
19.04.2018 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
27. 4. Mantov (PJ) |
29.04.2018 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
13. 5. Dobřany (PJ) |
13.05.2018 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
6. 5. Holýšov (DO) |
06.05.2018 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
12. 5. Holýšov (DO) |
12.05.2018 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
27. 4. Mantov (PJ) |
29.04.2018 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
21. 4. Líně (PS) |
21.04.2018 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
7. 4. Lochousice (PS) |
07.04.2018 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
1. 5. Mantov (PJ) |
01.05.2018 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
2. 6. Dobřany (PJ) |
02.06.2018 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
13. 4. Neuměř (DO) |
13.04.2018 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
19. 4. Mantov (Pj) |
19.04.2018 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
13. 4. Jivjany (DO) |
13.04.2018 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
15. 1. Stod (PJ) |
15.01.2018 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
15. 1. Hradec (PJ) |
15.01.2018 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
1. 2. Čečovice (DO) |
09.02.2018 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
28. 12. Merklín (KV) |
28.12.2018 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
4. 3. Mezholezy u HT (DO) |
08.03.2018 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
4. 3. Mezholezy u HT (DO) |
04.03.2018 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
1. 2. Buková (DO) |
02.02.2018 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
4. 3. Jivjany (DO) |
04.03.2018 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
2. 1. Hradišťany (PJ) |
02.01.2018 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
17. 3. Líně (PS) |
17.03.2018 |
Kos černý (Turdus merula) |
2. 1. Darmyšl (TC) |
02.01.2018 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
2. 1. Mezholezy (DO) |
02.01.2018 |
Kos horský (Turdus torquatus) |
9. 4. Honezovice (PJ) |
09.04.2018 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
6. 5. Holýšov (DO) |
06.05.2018 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
8.2. Stod (PJ) |
09.02.2018 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
19. 4. Mantov (PJ) |
19.04.2018 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
1. 4. Líně (PS) |
01.04.2018 |
Lejsek malý (Ficedula parva) |
20. 5. Velký Zvon (DO) |
20.05.2018 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
8. 5. Dolní Kamenice (DO) |
08.05.2018 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
17. 3. Vodní Újezd (PJ) |
17.03.2018 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
21. 4. Holýšov (DO) |
22.04.2018 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
15. 4. Jivjany (DO) |
15.04.2018 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
19. 3. Stod (PJ) |
19.03.2018 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
2. 9. Povodí (CH) |
02.09.2018 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
8. 2. Hradec (PJ) |
09.02.2018 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) |
01.01.2018 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
2. 1. Prostiboř (TC) |
02.01.2018 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
7. 2. Plzeň-Borská pole (PM) |
11.02.2018 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
7. 4. Líně (PS) |
07.04.2018 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
19. 2. Sedlčánky (PY) |
20.02.2018 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
19. 2. Vyšehořovice (PY) |
20.02.2018 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
19. 2. Sedlčánky (PY) |
20.02.2018 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
15. 4. Telice (TC) |
15.04.2018 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
10. 2. Křakov (DO) |
10.02.2018 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
2. 1. Tuněchody (TC) |
02.01.2018 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
17. 3. Líně (PS) |
17.03.2018 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
19. 2. Čelákovice (PY) |
20.02.2018 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
1. 1. Holýšov (DO) |
01.01.2018 |
Hýl rudý (Erythrina erythrina) |
20. 5. Nemanice (DO) |
20.05.2018 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
2. 1. Prostiboř (TC) |
02.01.2018 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
6. 1. Buková u HT (DO) |
06.01.2018 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
19. 2. Čelákovice (PY) |
20.02.2018 |
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) |
3. 5. Holýšov (DO) |
03.05.2018 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
8. 3. Jivjany (DO) |
08.03.2018 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
8. 1. Holýšov (DO) |
08.01.2018 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
19. Čelákovice (PY) |
20.02.2018 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
17. 2. Stod (PJ) |
17.02.2018 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
2. 1. Darmyšl (TC) |
02.01.2018 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
1. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) |
01.01.2018 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
27. 1. Líně (PS) |
02.02.2018 |