František Kopecký - ČR Life list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 24. 4. 2012
Husa tundrová (Anser serrirostris) 5. 1. 2019
Husa velká (Anser anser) 24. 4. 2012
Husa běločelá (Anser albifrons) 24. 4. 2012
Husa malá (Anser erythropus) 28.12.2012, Drnholec (BV) - FK 38/2013 5. 1. 2019
Berneška velká (Branta canadensis) 25.3.2010, Tovačov (PR) 5. 1. 2019
Berneška tmavá (Branta bernicla) 27.2.2016, Valtice (BV) 5. 1. 2019
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 24. 4. 2012
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 7.3.2009, VDNM (BV) 5. 1. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 24. 4. 2012
Labuť malá (Cygnus columbianus) 4.11.2018, Mohelnice (SU) 5. 1. 2019
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 5.5.2009, Tovačov (PR) 5. 1. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 3.4.2009, Rozkoš (NA) 5. 1. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 24. 4. 2012
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 24. 4. 2012
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 21.4.2009, Rumpoltův mlýn (ZR) 5. 1. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 24. 4. 2012
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 24. 4. 2012
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 24. 4. 2012
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 24. 4. 2012
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 24. 4. 2012
Čírka modrá (Anas querquedula) 24. 4. 2012
Čírka obecná (Anas crecca) 24. 4. 2012
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 24. 4. 2012
Polák velký (Aythya ferina) 24. 4. 2012
Polák malý (Aythya nyroca) 24. 4. 2012
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 24. 4. 2012
Polák kaholka (Aythya marila) 28.11.2008 - Rozkoš (NA) 5. 1. 2019
Kajka mořská (Somateria mollissima) 26.11.2008 - Rozkoš (NA) 5. 1. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 23.12.2007 - Tovačov (PR) 5. 1. 2019
Turpan černý (Melanitta nigra) 14.11.2016 - Tovačov (PR) 5. 1. 2019
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 26.11.2008 - Rozkoš (NA) 5. 1. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 24. 4. 2012
Morčák malý (Mergellus albellus) 7.3.2009, Nesyt (BV) 5. 1. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 24. 4. 2012
Morčák prostřední (Mergus serrator) 24. 4. 2012
Kachnice kaštanová (Oxyura jamaicensis) 27.3.2016, Radonínský r. (ZR) 5. 1. 2019
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 22.4.2012, Markov (PT) 5. 1. 2019
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 10.4.2010, Šumava (PT) 5. 1. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 24. 4. 2012
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 24. 4. 2012
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 1.1.2016, Břest (KM) 5. 1. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 24. 4. 2012
Potáplice malá (Gavia stellata) 8.6.2009, Náklo (OL) 5. 1. 2019
Potáplice severní (Gavia arctica) 24. 4. 2012
Potáplice lední (Gavia immer) 25.1.2010, Slezská Harta (BR) - FK 09/2010 5. 1. 2019
Potáplice žlutozobá (Gavia adamsii) 1.1.2013, D.Věstonice (BV) - FK 16/2013 5. 1. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 24. 4. 2012
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 1.5.2009, Šumický rybník (BO) 5. 1. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 24. 4. 2012
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 8.11.2012, pískovna Oplatil (PA) 5. 1. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 24. 4. 2012
Čáp černý (Ciconia nigra) 24. 4. 2012
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 24. 4. 2012
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 13.5.2012, Vrbenské rybníky (CB) 5. 1. 2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 7.8.2008, Hlohovecký rybník (BV) 5. 1. 2019
Bukač velký (Botaurus stellaris) 24. 4. 2012
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 24. 4. 2012
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 24. 4. 2012
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 14.5.2011, Nesyt (BV) 5. 1. 2019
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 9.5.2016, Haklovy Dvory (CB) 5. 1. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 24. 4. 2012
Volavka červená (Ardea purpurea) 3.6.2008, Nesyt (BV) 5. 1. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 24. 4. 2012
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 24. 4. 2012
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) 5.8.2019, Dolní Věstonice (BV) 6. 8. 2019
Kormorán malý (MIcrocarbo pygmeus) 6.8.2009, Prostřední rybník (BV) 5. 1. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 24. 4. 2012
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 24. 4. 2012
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 14.5.2011, Lanžhot (BV) 5. 1. 2019
Orel křiklavý (Clanga nipalensis) 25.5.2018, Rybné (JI) 5. 1. 2019
Orel královský (Aquila heliaca) 10.5.2009, Pastvisko (BV) 5. 1. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 24. 4. 2012
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 24. 4. 2012
Moták pochop (Circus aeruginosus) 24. 4. 2012
Moták pilich (Circus cyaneus) 24. 4. 2012
Moták lužní (Circus pygargus) 14.6.2009, Moravské Budějovice (TR) 5. 1. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 24. 4. 2012
Luňák hnědý (Milvus migrans) 24. 4. 2012
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 24. 4. 2012
Káně rousná (Buteo lagopus) 24. 4. 2012
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 13.10.2012, Sázava (UO) 5. 1. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 24. 4. 2012
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 24. 4. 2012
Chřástal polní (Crex crex) 24. 4. 2012
Chřástal malý (Porzana parva) 26.7.2018, Chropyně (KM) 5. 1. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 24. 4. 2012
Lyska černá (Fulica atra) 24. 4. 2012
Jeřáb popelavý (Grus grus) 24. 4. 2012
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 31.3.2009, Tovačov (PR) 5. 1. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 25.6.2008, Trkmanice (BV) 5. 1. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 3.6.2008, Trkmanice (BV) 5. 1. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 24. 4. 2012
Keptuška stepní (Vanellus gregarius) 10.4.2011, Dasný (CB) - FK 10/2011 5. 1. 2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 24.3.2009, Lezník (SY) 5. 1. 2019
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 23.9.2009, Veselský rybník (ZR) 5. 1. 2019
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 24. 4. 2012
Kulík říční (Charadrius dubius) 24. 4. 2012
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 21.4.2012, Pěkná (PT) 5. 1. 2019
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 29.10.2011, Nový rybník, Opatov (SY) 5. 1. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 24. 4. 2012
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 17.4.2009, Veselský rybník (ZR) 5. 1. 2019
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 21.9.2017, Nesyt (BV) 5. 1. 2019
Koliha malá (Numenius phaeopus) 20.4.2012, Zbudovská blata (CB) 5. 1. 2019
Koliha velká (Numenius arquata) 24. 4. 2012
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 24. 4. 2012
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 24. 4. 2012
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 15.7.2008 - Trkmanice (BV) 5. 1. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 24. 4. 2012
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 24. 4. 2012
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 24. 4. 2012
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 24. 4. 2012
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 30.5.2009, Rozkoš (NA) 5. 1. 2019
Jespák rezavý (Calidris canutus) 7.9.2010, Veselský rybník (ZR) 5. 1. 2019
Jespák písečný (Calidris alba) 23.9.2009, Veselský rybník (ZR) 5. 1. 2019
Jespák malý (Calidris minuta) 24. 4. 2012
Jespák šedý (Calidris temminckii) 30.4.2009, Trkmanice (BV) 5. 1. 2019
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) 21.4.2013, Záhlinice (KM) - FK 20/2013 5. 1. 2019
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 24. 4. 2012
Jespák obecný (Calidris alpina) 24. 4. 2012
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) 16.9.2017, Víceměřice (PV) 5. 1. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 24. 4. 2012
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 8.9.2012, Bohdalov (ZR) 5. 1. 2019
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 24.10.2010, Šumvald (OL) - FK 55/2010 5. 1. 2019
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) 13.11.2011, Rozkoš (NA) - FK 46/2011 5. 1. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 24. 4. 2012
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 24. 4. 2012
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 24. 4. 2012
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) 30.12.2017, VDNM (BV) 5. 1. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 24. 4. 2012
Racek šedý (Larus hyperboreus) 28.1.2012, Praha - FK 08/2012 5. 1. 2019
Racek polární (Larus glaucoides) 2.3.2012, Kyjice (CV) - FK 09/2012 5. 1. 2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 24. 4. 2012
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 24. 4. 2012
Racek středomořský (Larus michahellis) 13.11.2009, Tovačov (PR) 5. 1. 2019
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 2.3.2012, Kyjice (CV) 5. 1. 2019
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 11.4.2008, Nesyt (BV) 5. 1. 2019
Rybák malý (Sternula albifrons) 18.6.2009, Rozkoš (NA) 5. 1. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 24. 4. 2012
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 21.5.2019, Mutěnice (HO) 6. 8. 2019
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 24. 4. 2012
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 27.4.2009, Veselský rybník (ZR) 5. 1. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) 24. 4. 2012
Chaluha pomořanská (Stercorarius pomarinus) 1.11.2010, Rozkoš (NA) - FK 62/2010 5. 1. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 24. 4. 2012
Holub doupňák (Columba oenas) 24. 4. 2012
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 24. 4. 2012
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 24. 4. 2012
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 24. 4. 2012
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 24. 4. 2012
Výr velký (Bubo bubo) 11.9.2010, Javorek (ZR) 5. 1. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) 24. 4. 2012
Sovice krahujová (Surnia ulula) 12.2.2014, Blatiny (ZR) - FK 29/2014 5. 1. 2019
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 24. 4. 2012
Sýček obecný (Athene noctua) 13.2.2016, Nepolisy (HK) 5. 1. 2019
Sýc rousný (Aegolius funereus) 24. 4. 2012
Kalous ušatý (Asio otus) 7.2.2010, Březí (BV) 5. 1. 2019
Kalous pustovka (Asio flammeus) 20.4.2012, Zbudovská blata (CB) 5. 1. 2019
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 29.7.2009, Bzenec (HO) 5. 1. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) 24. 4. 2012
Mandelík hajní (Coracias garrulus) 1.7.2014, Brtnice (JI) 5. 1. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 24. 4. 2012
Vlha pestrá (Merops apiaster) 24. 4. 2012
Dudek chocholatý (Upupa epops) 24. 4. 2012
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 24. 4. 2012
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 29.5.2010, Smrk, Beskydy (FM) 5. 1. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 29.7.2009, Osypané břehy (HO) 5. 1. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 24. 4. 2012
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 24. 4. 2012
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 24. 4. 2012
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 29.5.2010, Smrk, Beskydy (FM) 5. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 24. 4. 2012
Žluna zelená (Picus viridis) 24. 4. 2012
Žluna šedá (Picus canus) 24. 4. 2012
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 24. 4. 2012
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 25.5.2010, Veselský rybník (ZR) 5. 1. 2019
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 24. 4. 2012
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 24. 4. 2012
Raroh velký (Falco cherrug) 4.2.2001, Svratka (ZR) 5. 1. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 24. 4. 2012
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 24. 4. 2012
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 24. 4. 2012
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 24. 4. 2012
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 24. 4. 2012
Straka obecná (Pica pica) 24. 4. 2012
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 24. 4. 2012
Kavka obecná (Coloeus monedula) 24. 4. 2012
Havran polní (Corvus frugilegus) 24. 4. 2012
Vrána černá (Corvus corone) 24. 4. 2012
Vrána šedá (Corvus cornix) 24. 4. 2012
Krkavec velký (Corvus corax) 24. 4. 2012
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 24. 4. 2012
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 24. 4. 2012
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 24. 4. 2012
Sýkora babka (Poecile palustris) 24. 4. 2012
Sýkora lužní (Poecile montanus) 24. 4. 2012
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 24. 4. 2012
Sýkora koňadra (Parus major) 24. 4. 2012
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 24. 4. 2012
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 24. 4. 2012
Skřivan lesní (Lullula arborea) 25.6.2010, Bzenec (HO) 5. 1. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 24. 4. 2012
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 24. 4. 2012
Břehule říční (Riparia riparia) 24. 4. 2012
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 24. 4. 2012
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 24. 4. 2012
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 24. 4. 2012
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 24. 4. 2012
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 24. 4. 2012
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 24. 4. 2012
Budníček pruhohlavý (Phylloscopus inornatus) 11.10.2017, ČH sedlo (SU) 5. 1. 2019
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 3.6.2012, Krkonoše (SM) 5. 1. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 24. 4. 2012
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 24. 4. 2012
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 24. 4. 2012
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 24. 4. 2012
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 24. 4. 2012
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 24. 4. 2012
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 24. 4. 2012
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 24. 4. 2012
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 24. 4. 2012
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 24. 4. 2012
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 30.4.2010, Čejkovicko (HO) 5. 1. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 24. 4. 2012
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 24. 4. 2012
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 3.6.2009, Žákova hora (ZR) 5. 1. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 24. 4. 2012
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 24. 4. 2012
Brhlík lesní (Sitta europaea) 24. 4. 2012
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 15.12.2007, Soutěska (BV) 5. 1. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 24. 4. 2012
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 24. 4. 2012
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 24. 4. 2012
Kos horský (Turdus torquatus) 3.6.2006, Krkonoše (SM) 5. 1. 2019
Kos černý (Turdus merula) 24. 4. 2012
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 24. 4. 2012
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 24. 4. 2012
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 24. 4. 2012
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 24. 4. 2012
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 24. 4. 2012
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 24. 4. 2012
Slavík modráček (Luscinia svecica) 24. 4. 2012
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 25.5.2011, Rychtářky (ZR) 5. 1. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 24. 4. 2012
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 24. 4. 2012
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 24. 4. 2012
Lejsek malý (Ficedula parva) 29.5.2010, Smrk, Beskydy (FM) 5. 1. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 24. 4. 2012
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 24. 4. 2012
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 24. 4. 2012
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 24. 4. 2012
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 24. 4. 2012
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 24. 4. 2012
Vrabec domácí (Passer domesticus) 24. 4. 2012
Vrabec polní (Passer montanus) 24. 4. 2012
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) 25.6.2011, Krkonoše (SM) 5. 1. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 24. 4. 2012
Konipas luční (Motacilla flava) 24. 4. 2012
Konipas citronový (Motacilla citreola) 1.5.2010, Mutěnice (HO) - FK 13/2010 5. 1. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 24. 4. 2012
Konipas bílý (Motacilla alba) 24. 4. 2012
Linduška luční (Anthus pratensis) 24. 4. 2012
Linduška lesní (Anthus trivialis) 24. 4. 2012
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 30.4.2009, Trkmanice (BV) 5. 1. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 25.6.2011, Krkonoše (SM) 5. 1. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 24. 4. 2012
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 24. 4. 2012
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 24. 4. 2012
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 24. 4. 2012
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 24. 4. 2012
Zvonek zelený (Chloris chloris) 24. 4. 2012
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 26.11.2008, Rozkoš (NA) 5. 1. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 24. 4. 2012
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 24. 4. 2012
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 24. 4. 2012
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 24. 4. 2012
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 24. 4. 2012
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 24. 4. 2012
Čížek lesní (Spinus spinus) 24. 4. 2012
Strnad luční (Emberiza calandra) 24. 4. 2012
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 24. 4. 2012
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 27.5.2019, Sosnová (OP) 6. 8. 2019
Strnad malinký (Emberiza pusilla) 2.1.2017, Citov (PR) 5. 1. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 24. 4. 2012
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 24. 4. 2012