Jaroslav Zeman - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 2.1.2022, Třeboň - Třeboň II, Břilický rybník 04.01.2022
Husa velká (Anser anser) 2.1.2022, Třeboň - Břilice, pole Přes Záhony 04.01.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) 2.1.2022, Třeboň - Břilice, pole Přes Záhony 04.01.2022
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Labuť velká (Cygnus olor) 2.1.2022, Třeboň - Třeboň II, Břilický rybník 04.01.2022
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 22.1.2022, Tovačov - Město, Troubecké jezero 22.01.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 2.1.2022, Třeboň - Třeboň II, Břilický rybník 04.01.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Polák velký (Aythya ferina) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Morčák malý (Mergellus albellus) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Morčák velký (Mergus merganser) 2.1.2022, Lomnice nad Lužnicí, Služebný rybník 04.01.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 8.1.2022, Bratčice, okolí skládky 08.01.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 2.1.2022, Třeboň - Břilice, okolí rybníka Nový u Břilic 04.01.2022
Volavka bílá (Egretta alba) 2.1.2022, Lomnice nad Lužnicí, pole Pod Služebným 04.01.2022
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 6.1.2022, Újezd u Černé Hory, údolí Lubě 07.01.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 12.1.2022, Viničné Šumice, Bahňák 12.01.2022
Luňák červený (Milvus milvus) 15.1.2022, Pohořelice, Pohořelický rybník 15.01.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) 8.1.2022, Ořechov, pole Novosády 08.01.2022
Káně lesní (Buteo buteo) 2.1.2022, Třeboň - Břilice, pole Dlouhá role 04.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Racek bouřní (Larus canus) 9.1.2022, Pasohlávky, VDNM II 10.01.2022
Racek mořský (Larus marinus) 24.1.2022, Bohumín - Vrbice, Vrbické jezero 26.01.2022
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 24.1.2022, Bohumín - Vrbice, Vrbické jezero 26.01.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 8.1.2022, Bratčice, okolí skládky 08.01.2022
Racek středomořský (Larus michahellis) 24.1.2022, Bohumín - Vrbice, Vrbické jezero 26.01.2022
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 24.1.2022, Bohumín - Vrbice, Vrbické jezero 26.01.2022
Holub skalní/domácí (Columba livia) 5.1.2022, Brno - Veveří, Cihlářská ulice 05.01.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 5.1.2022, Brno - Veveří, Cihlářská ulice 05.01.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 16.1.2022, Branišovice, Dolní branišovický rybník 18.01.2022
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 6.1.2022, Bílovice nad Svitavou, les Černé žleby 07.01.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) 16.1.2022, Vlasatice, Křížový rybník 18.01.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Žluna zelená (Picus viridis) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 2.1.2022, Třeboň - Břilice, pole Přes Záhony 04.01.2022
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 16.1.2022, Suchohrdly u Miroslavi, Suchohrdelský rybník 18.01.2022
Raroh velký (Falco cherrug) 12.1.2022, Kovalovice, pole Na Rovinách 12.01.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 6.1.2022, Hluboké Dvory, pole Na Nivě 07.01.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Straka obecná (Pica pica) 2.1.2022, Třeboň - Břilice, pole Dlouhá role 04.01.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) 14.1.2022, Brno - Bohunice, ulice Netroufalky 14.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) 14.1.2022, Brno - Bohunice, ulice Netroufalky 14.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) 16.1.2022, Troskotovice, Dolní troskotovický rybník 18.01.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) 2.1.2022, Třeboň - Břilice, pole Přes Záhony 04.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) 2.1.2022, Třeboň - Třeboň II, pole U Francouzů 04.01.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 23.1.2022, Heroltice, les SZ vrchu Strážná 23.01.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 6.1.2022, Skalička, les na S okraji katastru 07.01.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) 6.1.2022, Hluboké Dvory, poblíž lesa Močálky 07.01.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) 3.1.2022, Brno - Veveří, Cihlářská ulice 04.01.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) 2.1.2022, Frahelž, les Úzké dílce 04.01.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 2.1.2022, Třeboň - Třeboň II, Břilický rybník 04.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 6.1.2022, Bílovice nad Svitavou, les Černé žleby 07.01.2022
Kos černý (Turdus merula) 2.1.2022, Třeboň - Břilice, obec 04.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 6.1.2022, Malhostovice - Nuzířov, les na SV svahu Paní hory 07.01.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 8.1.2022, Ořechov, údolí Lejtny nad skládkou 08.01.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 24.1.2022, Ostrava - Heřmanice, okraj haldy u PP Heřmanický rybník 26.01.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) 15.1.2022, Brno - Veveří, Burešova ulice 15.01.2022
Vrabec polní (Passer montanus) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 16.1.2022, Branišovice, Dolní branišovický rybník 18.01.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 15.1.2022, Pohořelice, větrolam u Šumických polí 15.01.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 6.1.2022, Malhostovice - Nuzířov, les na SV svahu Paní hory 07.01.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) 2.1.2022, Třeboň - Břilice, pole Přes Záhony 04.01.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) 6.1.2022, Skalička, okraj obce 07.01.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 2.1.2022, Třeboň - Břilice, pole Přes Záhony 04.01.2022
Strnad tajgový (Emberiza rustica) 24.1.2022, Ostrava - Hrušov, halda u PP Heřmanický rybník 26.01.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 2.1.2022, Třeboň - Třeboň II, Břilický rybník 04.01.2022