Jan Grünwald - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) Milada 4. 1. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) Toušeň 7. 1. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) Milada 4. 1. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Toušeň 11. 1. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) Milada 4. 1. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Hartmanice 1. 1. 2019
Polák velký (Aythya ferina) Milada 4. 1. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Milada 4. 1. 2019
Polák kaholka (Aythya marila) Vltava, Trója 12. 1. 2019
Kajka mořská (Somateria mollissima) Milada 4. 1. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Milada 4. 1. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) Milada 4. 1. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) Milada 4. 1. 2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) Milada 4. 1. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Slatina 7. 1. 2019
Potáplice severní (Gavia arctica) Milada 4. 1. 2019
Potáplice lední (Gavia immer) Milada 4. 1. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Milada 4. 1. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Milada 4. 1. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Úvaly 4. 1. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) Sedlčánky 7. 1. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Milada 4. 1. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Milada 4. 1. 2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Hartmanice 1. 1. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) Milada 4. 1. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Milada 4. 1. 2019
Lyska černá (Fulica atra) Milada 4. 1. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Slatina 14. 1. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) VN Hostivař 14. 1. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Vltava, Troja 4. 1. 2019
Racek bouřní (Larus canus) Milada 4. 1. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Milada 4. 1. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) Úvaly 3. 1. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Hartmanice 1. 1. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Slatina 7. 1. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) PP Škvorecká obora-Králičina 21. 1. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) PP Škvorecká obora-Králičina 20. 1. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Klánovický les 3. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) PP Škvorecká obora-Králičina 20. 1. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) Milada 4. 1. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Úvaly 3. 1. 2019
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Vyšehořovice 7. 1. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Horoušany 7. 1. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Hartmanice 1. 1. 2019
Straka obecná (Pica pica) Hartmanice 1. 1. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) Kobylisy 7. 1. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) Tukas auto, Praha 14. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) Milada 4. 1. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) Hartmanice 1. 1. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Hartmanice 1. 1. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Klánovický les 3. 1. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) Hartmanice 1. 1. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) PP Škvorecká obora-Králičina 20. 1. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Hartmanice 1. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) Hartmanice 1. 1. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Milada 4. 1. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) Úvaly, zahrada 4. 1. 2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) Vyšehořovice 20. 1. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Klánovický les 3. 1. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) Klánovický les 3. 1. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Klánovický les 3. 1. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) Hartmanice 3. 1. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) PP Škvorecká obora-Králičina 20. 1. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Klánovický les 3. 1. 2019
Kos černý (Turdus merula) Hartmanice 1. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Horoušany 11. 1. 2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) PP Škvorecká obora-Králičina 20. 1. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Klánovický les 3. 1. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Trmice 4. 1. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) Hartmanice 1. 1. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) Úvaly 3. 1. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Toušeň 7. 1. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) Toušeň 11. 1. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) Vyšehořovice 10. 1. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) Milada 4. 1. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Hartmanice 1. 1. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Klánovice, nádraží 3. 1. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Klánovický les 3. 1. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) Milada 4. 1. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) Slatina 7. 1. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Klánovický les 3. 1. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Hartmanice 1. 1. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Úvaly, nádraží 3. 1. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) Hartmanice 1. 1. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Hartmanice 1. 1. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Milada 4. 1. 2019