Lenka Křížová - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) VDNM 21.01.2021
Husa velká (Anser anser) VDNM 21.01.2021
Husa běločelá (Anser albifrons) VDNM 21.01.2021
Berneška velká (Branta canadensis) VDNM 14.02.2021
Berneška bělolící (Branta leucopsis) VDNM 3ex 23.01.2021
Labuť velká (Cygnus olor) Branisovice 21.01.2021
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Hlohovecký 30.03.2021
Husice liščí (Tadorna tadorna) Novoveský 30.01.2021
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Brno Komín 21.01.2021
Kopřivka obecná (Anas strepera) VDNM 21.01.2021
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) VDNM 21.01.2021
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) VDNM 21.01.2021
Lžičák pestrý (Anas clypeata) u Šakvic 30.01.2021
Ostralka štíhlá (Anas acuta) VDNM 23.01.2021
Čírka modrá (Anas querquedula) Hlohovecký 30.03.2021
Čírka obecná (Anas crecca) VDNM 21.01.2021
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Jaroslavicke 21.04.2021
Polák velký (Aythya ferina) VDNM 21.01.2021
Polák chocholačka (Aythya fuligula) VDNM 21.01.2021
Polák kaholka (Aythya marila) VDNM 23.01.2021
Turpan hnědý (Melanitta fusca) u Pasohlávek 30.01.2021
Hohol severní (Bucephala clangula) VDNM 21.01.2021
Morčák malý (Mergellus albellus) VDNM 21.01.2021
Morčák velký (Mergus merganser) VDNM 21.01.2021
Morčák prostřední (Mergus serrator) VDNM 14.02.2021
Koroptev polní (Perdix perdix) Přeskače 21.01.2021
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Preskace 11.05.2021
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Přeskače 21.01.2021
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Oslavany 21.01.2021
Potápka roháč (Podiceps cristatus) VDNM 21.01.2021
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) VDNM 21.01.2021
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Nesyt 04.06.2021
Čáp černý (Ciconia nigra) Branišovický 30.03.2021
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Přeskače 26.03.2021
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) Jaroslavice 11.04.2021
Bukač velký (Botaurus stellaris) Trkmanec 27.04.2021
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) Zelizkovice 09.06.2021
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Jaroslavicke 21.04.2021
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) Nesyt 27.04.2021
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Po cestě 21.01.2021
Volavka červená (Ardea purpurea) Nesyt 04.06.2021
Volavka bílá (Egretta alba) Po cestě 21.01.2021
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) Tynsky 02.05.2021
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) VDNM 23.01.2021
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) VDNM 21.01.2021
Orlovec říční (Pandion haliaetus) VDNM 30.03.2021
Včelojed lesní (Pernis apivorus) Zofin 11.05.2021
Orel křiklavý (Clanga pomarina) Přeskače 11.09.2021
Orel královský (Aquila heliaca) Branisovice-Vlasatice (17.3.) 27.03.2021
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 03.01.2021
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Přeskače 25.02.2021
Moták pochop (Circus aeruginosus) Slatina 26.03.2021
Moták pilich (Circus cyaneus) Přeskače 21.01.2021
Moták stepní (Circus macrourus) Preskace 08.08.2021
Moták lužní (Circus pygargus) Preskace 24.04.2021
Luňák červený (Milvus milvus) Novovesky rybník 21.01.2021
Luňák hnědý (Milvus migrans) Nový rybník 30.03.2021
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) VDNM 21.01.2021
Káně rousná (Buteo lagopus) Miroslav 21.01.2021
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Medlice 12.09.2021
Káně lesní (Buteo buteo) 01.01.2021
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Tavikovice 02.04.2021
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Bartošovice 08.08.2021
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) VDNM 23.01.2021
Lyska černá (Fulica atra) VDNM 21.01.2021
Jeřáb popelavý (Grus grus) Zelizkovice 04.04.2021
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Hlohovecký 30.03.2021
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Hlohovecký 30.03.2021
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Preskace 22.02.2021
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Vicenice na linii 27.02.2021
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) Jaroslavicke 16.05.2021
Kulík říční (Charadrius dubius) Branišovický 30.03.2021
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Černice 13.03.2021
Bekasina větší (Gallinago media) Nesyt 08.09.2021
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) U Vytopy (17.3.) 27.03.2021
Koliha velká (Numenius arquata) Novovesky rybník 21.01.2021
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Jaroslavicke 21.04.2021
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Hlohovecky (17.3.) 27.03.2021
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Hlohovecký 30.03.2021
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Pastvistni rybník 21.02.2021
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Jaroslavicke 21.04.2021
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) u Výtopy v poli 30.03.2021
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Hlohovec 05.06.2021
Jespák písečný (Calidris alba) Strachotin 08.09.2021
Jespák malý (Calidris minuta) Hrušovany 30.08.2021
Jespák šedý (Calidris temminckii) Jaroslavicke 21.04.2021
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) Nesyt 08.09.2021
Jespák obecný (Calidris alpina) Jaroslavické 12.04.2021
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Branišovický 30.03.2021
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) VDNM 21.01.2021
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Jaroslavicke 21.04.2021
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) Jaroslavicke 21.04.2021
Racek bouřní (Larus canus) VDNM 21.01.2021
Racek mořský (Larus marinus) VDNM 28.01.2021
Racek stříbřitý (Larus argentatus) skladka Zabcice 28.01.2021
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) VDNM 21.01.2021
Racek středomořský (Larus michahellis) VDNM 21.01.2021
Rybák obecný (Sterna hirundo) Rakvice 27.04.2021
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) Jaroslavicke 16.05.2021
Rybák černý (Chlidonias niger) Jaroslavicke 16.05.2021
Holub skalní/domácí (Columba livia) 01.01.2021
Holub doupňák (Columba oenas) 01.01.2021
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 01.01.2021
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Bezděkov 22.04.2021
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 01.01.2021
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Branišovický 27.04.2021
Výr velký (Bubo bubo) U Vyrovky, Tavikovice 02.02.2021
Puštík obecný (Strix aluco) Tavikovice 23.02.2021
Sýček obecný (Athene noctua) Kyjovice 21.04.2021
Kalous ušatý (Asio otus) Přeskače 21.01.2021
Kalous pustovka (Asio flammeus) Dobronice 15.10.2021
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) Bzenec 04.07.2021
Rorýs obecný (Apus apus) Obřany 30.04.2021
Mandelík hajní (Coracias garrulus) Zouvalka 21.08.2021
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 01.01.2021
Vlha pestrá (Merops apiaster) Krepice 30.05.2021
Dudek chocholatý (Upupa epops) Přeskače 27.04.2021
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Preskace 01.04.2021
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Presovice 21.01.2021
Strakapoud malý (Dryobates minor) Křivé jezero 30.01.2021
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Brno Obrany 21.01.2021
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 01.01.2021
Datel černý (Dryocopus  martius) 03.01.2021
Žluna zelená (Picus viridis) 01.01.2021
Žluna šedá (Picus canus) u Slatiny 26.02.2021
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 01.01.2021
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Hartvikovice 21.01.2021
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Tavíkovice 25.04.2021
Raroh velký (Falco cherrug) Sakvice 21.01.2021
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Hosteradice 21.01.2021
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Mohelno 06.05.2021
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 01.01.2021
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Mohelno 06.05.2021
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 02.01.2021
Straka obecná (Pica pica) 01.01.2021
Kavka obecná (Coloeus monedula) 06.01.2021
Havran polní (Corvus frugilegus) 01.01.2021
Vrána černá (Corvus corone) 03.01.2021
Vrána šedá (Corvus cornix) 01.01.2021
Krkavec velký (Corvus corax) 16.01.2021
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Oslavka 21.01.2021
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) U Vladislavi 21.01.2021
Sýkora babka (Poecile palustris) 01.01.2021
Sýkora lužní (Poecile montanus) V údolí u presovic 02.05.2021
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 01.01.2021
Sýkora koňadra (Parus major) 01.01.2021
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Nesyt 04.06.2021
Skřivan lesní (Lullula arborea) Černice 13.03.2021
Skřivan polní (Alauda arvensis) Černice 17.02.2021
Chocholouš obecný (Galerida cristata) Presovice 10.01.2021
Břehule říční (Riparia riparia) Bezděkov 22.04.2021
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Přeskače 30.03.2021
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Bezděkov 22.04.2021
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 01.01.2021
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Tavíkovice 04.04.2021
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Hartvikovice 21.01.2021
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Knížecí seč 25.04.2021
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Jaroslavicke 21.04.2021
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Jaroslavicke 21.04.2021
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Branišovický 27.04.2021
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Branišovický 27.04.2021
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Vyrovice 09.05.2021
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Vyrovice 09.05.2021
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Tavíkovice 25.04.2021
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Jaroslavicke 11.04.2021
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Hlohovecký 30.03.2021
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Cervene blato 11.05.2021
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) Dobronice 09.05.2021
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Sobesice 19.04.2021
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Trkmanec 27.04.2021
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Bučín 30.03.2021
Králíček obecný (Regulus regulus) 01.01.2021
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 01.01.2021
Brhlík lesní (Sitta europaea) 01.01.2021
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Souteska 28.01.2021
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 10.01.2021
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) u Martinky 28.01.2021
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) u Vrkoce 28.01.2021
Kos černý (Turdus merula) 01.01.2021
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 01.01.2021
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Přeskače 31.03.2021
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) u Slatiny 26.02.2021
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 02.01.2021
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Višnove 02.05.2021
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 02.01.2021
Slavík modráček (Luscinia svecica) Trkmanec 27.04.2021
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) LSD - Hartvíkovice 23.04.2021
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Knížecí seč 25.04.2021
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Vyrovka 13.04.2021
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Visnove 21.01.2021
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Tavikovice 02.04.2021
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Preskace 24.04.2021
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Strachotin 28.02.2021
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) Přeskače 09.04.2021
Skorec vodní (Cinclus cinclus) u Vladislavi 21.01.2021
Vrabec domácí (Passer domesticus) 01.01.2021
Vrabec polní (Passer montanus) 01.01.2021
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Slatina, chycená 29.01.2021
Konipas luční (Motacilla flava) Slatina 04.04.2021
Konipas horský (Motacilla cinerea) Beharovice 02.03.2021
Konipas bílý (Motacilla alba) Strachotin 28.02.2021
Linduška luční (Anthus pratensis) Ptáčov 03.02.2021
Linduška lesní (Anthus trivialis) Tavíkovice 25.04.2021
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) Dobronice 14.09.2021
Linduška horská (Anthus spinoletta) Slatina 11.04.2021
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 01.01.2021
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Presovice 21.01.2021
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 02.01.2021
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 02.01.2021
Zvonek zelený (Chloris chloris) 01.01.2021
Konopka obecná (Linaria cannabina) Tavikovice 21.01.2021
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Zofin 11.05.2021
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Mohelno 21.01.2021
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Preskace 21.03.2021
Čížek lesní (Spinus spinus) Presovice v údolí 21.01.2021
Strnad luční (Emberiza calandra) Nesyt 27.04.2021
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 01.01.2021
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Ptáčov 03.02.2021