Tomáš Oplocký - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) Tovačov 7.1. 07.01.2024
Husa tundrová (Anser serrirostris) Věrovany 7.1. 07.01.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) Tovačov 7.1. 07.01.2024
Labuť velká (Cygnus olor) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) okres Olomouc 23.02.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Lobodice 16.1 18.01.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) Dívčice 9.4. 11.04.2024
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) Olomouc 29.04.2024
Čírka modrá (Spatula querquedula) Tovačov 19.03.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) Tovačov 11.04.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) Olomouc 14.01.2024
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) Ivaň 07.02.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Mutěnice 12.05.2024
Čírka obecná (Anas crecca) Klenovice na Hané 22.1. 24.01.2024
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Dívčice 9.4. 11.04.2024
Polák velký (Aythya ferina) Grygov 4.1. 04.01.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Grygov 4.1. 04.01.2024
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Tovačov 12.01.2024
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Grygov 4.1. 04.01.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) Grygov 4.1. 04.01.2024
Morčák velký (Mergus merganser) Grygov 4.1. 04.01.2024
Morčák prostřední (Mergus serrator) Annín 17.04.2024
Koroptev polní (Perdix perdix) Prostějov 23.02.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Kožušany 4.1. 04.01.2024
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Chropyně 13.4. 05.05.2024
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) Bedihošť 06.05.2024
Rorýs obecný (Apus apus) Prostějov 29.04.2024
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Blatec 14.04.2024
Holub doupňák (Columba oenas) Blatec 18.01.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Brno - Poříčí 20.02.2024
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Výšovice 23.04.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Klopotovice 1.3. 04.03.2024
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Tovačov 11.04.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Grygov 4.1. 04.01.2024
Lyska černá (Fulica atra) Grygov 4.1. 04.01.2024
Jeřáb popelavý (Grus grus) Niva 11.04.2024
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Věrovany 4.1. 04.01.2024
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Mutěnice 25.05.2024
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Mistřín 18.05.2024
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Mutěnice 14.05.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Tovačov 12.2. 13.02.2024
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Oplocany 16.02.2024
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) Mutěnice 12.05.2024
Kulík říční (Charadrius dubius) Tovačov 11.04.2024
Koliha velká (Numenius arquata) Tovačov - březen 12.05.2024
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Vlkoš… 05.05.2024
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 5.3. Hrubčice 11.04.2024
Jespák šedý (Calidris temminckii) Krčmaň - duben 12.05.2024
Jespák malý (Calidris minuta) Chropyně 3.5. 05.05.2024
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Prostějov 19.02.2024
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) Určice 11.04.2024
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Určice 11.04.2024
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Krčmaň 27.04.2024
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Čehovice 04.02.2024
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Otonovice 22.03.2024
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 13.04.2024
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 13.04.2024
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 07.04.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Grygov 4.1. 04.01.2024
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Dívčice 10.4. 11.04.2024
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) Krčmaň 27.04.2024
Racek bouřní (Larus canus) Dub nad Moravou 4.1. 04.01.2024
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Mostkovice 14.01.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Grygov 4.1. 04.01.2024
Racek středomořský (Larus michahellis) Krčmaň 01.05.2024
Racek žlutonohý (Larus fuscus) Annín 30.01.2024
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) Tovačov 17.04.2024
Rybák obecný (Sterna hirundo) Troubky 27.04.2024
Rybák černý (Chlidonias niger) Krčmaň 27.04.2024
Potáplice severní (Gavia arctica) Tovačov 16.1. 18.01.2024
Čáp černý (Ciconia nigra) Niva 11.04.2024
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Bedihošť 18.03.2024
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) Tovačov 02.05.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) Hodonín 12.05.2024
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Hodonín 12.05.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Plumlov 2.1. 04.01.2024
Volavka bílá (Ardea alba) Plumlov 2.1. 04.01.2024
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) Mutěnice 12.05.2024
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Tovačov 11.04.2024
Včelojed lesní (Pernis apivorus) Hodonín 25.05.2024
Orel královský (Aquila heliaca) Věrovany 17.04.2024
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Olomoucko 4.1. 04.01.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Drahany 26.01.2024
Moták pochop (Circus aeruginosus) Tovačov 19.03.2024
Moták pilich (Circus cyaneus) Klopotovice 7.1. 07.01.2024
Moták lužní (Circus pygargus) Tovačov 11.04.2024
Luňák červený (Milvus milvus) Ivaň 16.02.2024
Luňák hnědý (Milvus migrans) Nákří 9.4. 11.04.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Kožušany 4.1. 04.01.2024
Káně rousná (Buteo lagopus) Dub nad Moravou 7.1. 07.01.2024
Káně lesní (Buteo buteo) Krumsín 2.1. 04.01.2024
Sova pálená (Tyto alba) okres Prostějov 10.02.2024
Sýc rousný (Aegolius funereus) Niva 11.04.2024
Výreček malý (Otus scops) Majetín 01.05.2024
Kalous ušatý (Asio otus) Klopotovice 4.1. 04.01.2024
Kalous pustovka (Asio flammeus) Olomoucko 07.02.2024
Výr velký (Bubo bubo) Bruntálsko 11.04.2024
Puštík obecný (Strix aluco) Hrdibořice 9.2. 10.02.2024
Dudek chocholatý (Upupa epops) 13.04.2024
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Grygov 4.1. 04.01.2024
Vlha pestrá (Merops apiaster) Mutěnice 12.05.2024
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Slunečná 20.04.2024
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Dub nad Moravou 4.1. 04.01.2024
Strakapoud malý (Dryobates minor) 28.1. Víceměřice 30.01.2024
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) Mostkovice 2.1. 04.01.2024
Žluna zelená (Picus viridis) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Žluna šedá (Picus canus) Citov 24.2. 25.02.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) “Čejkovicko” JM 28.05.2024
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Lašťany 20.04.2024
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Přerov 1.2. 02.02.2024
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Krumsín 3.1. 04.01.2024
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Majetín 01.05.2024
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Vrbátky 29.04.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Straka obecná (Pica pica) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) Věrovany 4.1. 04.01.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) Věrovany 4.1. 04.01.2024
Vrána černá (Corvus corone) Dívčice 9.4. 11.04.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) Prostějov 3.1. 04.01.2024
Krkavec velký (Corvus corax) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) Mostkovice 9.1. 09.01.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Sýkora lužní (Poecile montanus) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Sýkora koňadra (Parus major) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Věrovany - Duben 06.04.2024
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Annín 12.01.2024
Skřivan lesní (Lullula arborea) Věrovany 1.3. 04.03.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) Dub nad Moravou 7.1. 07.01.2024
Břehule říční (Riparia riparia) Blatec 14.04.2024
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Tovačov 11.04.2024
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Dívčice 11.4. 11.04.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Hrdibořice 29.04.2024
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Prostějov 31.3. 06.04.2024
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Hustopeče 16.03.2024
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Tovačov 02.05.2024
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 30.03.2024
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Hodonín 12.05.2024
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Doloplazy 11.04.2024
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Prostějov 29.04.2024
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Bedihošť 3.5. 05.05.2024
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Tovačov 15.04.2024
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Bedihošť 06.05.2024
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Bedihošť 28.03.2024
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Blatec 14.04.2024
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) Blatec 09.04.2024
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) Blatec 09.04.2024
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Bedihošť 28.03.2024
Králíček obecný (Regulus regulus) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Hrdibořice 6.1. 07.01.2024
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Mostkovice 2.1. 04.01.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Klopotovice 4.1. 04.01.2024
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Bedihošť 9.2. 11.02.2024
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Bolelouc 4.1. 04.01.2024
Kos černý (Turdus merula) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Klopotovice 4.1. 04.01.2024
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Tovačov 02.05.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Dívčice 10.4. 11.04.2024
Slavík modráček (Luscinia svecica) Dívčice 9.4. 11.04.2024
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Hodonín 12.05.2024
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Tovačov 17.04.2024
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Prostějov 4.1. 04.01.2024
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Brno 11.04.2024
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Klopotovice 4.4. 06.04.2024
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Žárovice 11.04.2024
Vrabec polní (Passer montanus) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Mostkovice 14.01.2024
Konipas luční (Motacilla flava) Tovačov 11.04.2024
Konipas citronový (Motacilla citreola) Vrbátky 29.04.2024
Konipas horský (Motacilla cinerea) Olomouc 14.01.2024
Konipas bílý (Motacilla alba) Rýžoviště 11.04.2024
Linduška úhorní (Anthus campestris) Zbudov 10.4. 11.04.2024
Linduška luční (Anthus pratensis) Grygov 4.1. 04.01.2024
Linduška lesní (Anthus trivialis) 17.04.2024
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) Prostějovsko 23.04.2024
Linduška horská (Anthus spinoletta) Grygov 4.1. 04.01.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Mostkovice 9.1. 09.01.2024
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Hýl rudý (Erythrina erythrina) Mutěnice 28.05.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Konopka obecná (Linaria cannabina) Mostkovice 3.1. 04.01.2024
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) Mostkovice 14.01.2024
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Niva 26.01.2024
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Plumlov 20.03.2024
Čížek lesní (Spinus spinus) Mostkovice 1.1. 04.01.2024
Strnad luční (Emberiza calandra) Bruntálsko 11.04.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Prostějov 1.1. 04.01.2024
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Grygov 4.1. 04.01.2024