Zdeněk Abrahámek - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 12.1.2020 Pohořelice, pole vojtěška (BI,JHM) 28.01.2020
Husa velká (Anser anser) 12.1.2020 VDNM II (BV,JHM)) 28.01.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 12.1.2020 VDNM II (BV,JHM) 28.01.2020
Berneška velká (Branta canadensis) 1.4.2020 Mutěnice Rybník Bažantnice (HO,JHM) 01.04.2020
Berneška tmavá (Branta bernicla) 25.1.2020 Zaječí - pískovna (BV,JHM) 26.01.2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 25.1.2020 Drnholec (BV, JHM) 28.01.2020
Labuť velká (Cygnus olor) 4.1.2020 Tovačov -Anín (PR,OLK) 17.01.2020
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 18.2.2020 Chropyně (KM,ZLK) 21.02.2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 4.1.2020 Tovačov -Troubky (PR,OLK) 17.01.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 2.2.2020 Pohořelice Starý rybník (BI,JHM) 02.02.2020
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 20.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 21.05.2020
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 23.1.2020 Zaječí - pískovna (BV,JHM) 23.01.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 19.1.2020 Moravičany -jezera (SU,OLK) 19.01.2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 16.1.2020 Záhlinice (KM.ZLK) 17.01.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 2.1.2020 Lipník n/Beč (PR,OLK) 17.01.2020
Čírka modrokřídlá (Anas discors) 19.4.2020 rybník Kotvice (NJ,MSK) 08.09.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 15.3.2020 Hlohovecký rybník (BV,JHM) 17.03.2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 3.4.2020 Tovačov Hradecký rybník (PR,OLK) 03.04.2020
Čírka modrá (Anas querquedula) 15.3.2020 Hlohovecký rybník (BV,JHM) 17.03.2020
Čírka obecná (Anas crecca) 5.1.2020 Hulín štěrkovna (KM,ZLK) 17.01.2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 20.2.2020 Mutěnice (HO,JHM) 21.02.2020
Polák velký (Aythya ferina) 4.1.2020 Tovačov -Anín (PR,OLK) 17.01.2020
Polák malý (Aythya nyroca) 10.8.2020 Tovačov, Hradecký rybník (PR,OLK) 10.08.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 4.1.2020 Tovačov -Anín PR,OLK) 17.01.2020
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 19.1.2020 Náklo -pískovna (OL,OLK) 19.01.2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 25.1.2020 VDNM III Dolní Věstonice (BV,JHM) 28.01.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 4.1.2020 Tovačov - Anín (PR,OLK) 17.01.2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 4.1.2020 Tovačov - Anín (PR,OLK) 17.01.2020
Morčák velký (Mergus merganser) 3.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Morčák prostřední (Mergus serrator) 8.2.2020 Tovačov pískovna Anín (PR,OLK) 08.02.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 19.1.2020 Náklo - pískovna (OL,OLK) 19.01.2020
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 2.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 5.1.2020 Kozlovice (PR,OLK) 17.01.2020
Potáplice malá (Gavia stellata) 10.1.2020 Hlučín 1 ex (OP,MSK) 28.01.2020
Potáplice severní (Gavia arctica) 10.1.2020 Hlučín 4 ex 10.01.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 19.1.2020 Moravičany - jezera (SU,OLK) 19.01.2020
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 16.5.2020 Prostřední rybník (BV,JHM) 21.05.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 4.1.2020 Tovačov - Anín (PR,OLK) 17.01.2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 10.1.2020 Hlučín 2ex (OP,MSK) 28.01.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) 18.3.2020 Záhlinice, Němčický rybník (KM,ZLK) 18.03.2020
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 22.3.2020 Lešná -Příluky (VS,ZLK) 23.03.2020
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 17.4.2020 Hlohovecký rybník (BV,JHM) 20.04.2020
Bukač velký (Botaurus stellaris) 27.4.2020 Jihomoravský kraj (JHM) 28.04.2020
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 15.5.2020 Úvaly u Valtic - Úvalský rybník (BV,JHM) 21.05.2020
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 30.3.2020 Mutěnice (HO,JHM) 31.03.2020
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 2.5.2020 Lednice (BV,JHM) 09.05.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 4.1.2020 Tovačov - Anín (PR,OLK 17.01.2020
Volavka červená (Ardea purpurea) 27.4.2020 Jihomoravský kraj (JHM) 28.04.2020
Volavka bílá (Egretta alba) 5.1.2020 Hulín (KM,ZLK) 17.01.2020
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 3.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) 25.7.2020 Hlohovecký rybník (BV,JHM) 27.07.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 4.1.2020 Tovačov - Anín (PR,OLK) 17.01.2020
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 20.3.2020 Záhlinice Němčický rybník (KM,ZLK) 20.03.2020
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 21.5.2020 Olomoucký kraj (OLK) 21.05.2020
Orel královský (Aquila heliaca) 8.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Orel skalní (Aquila chrysaetos) 15.2.2020 Olomoucký kraj (OLK) 16.02.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 2.1.2020Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 15.3.2020 Hlohovecký rybník (BV,JHM) 26.03.2020
Moták pochop (Circus aeruginosus) 15.3.2020 Hlohovecký rybník (BV,JHM) 17.03.2020
Moták pilich (Circus cyaneus) 2.1.2020 Středolesí (PR,OLK) 17.01.2020
Moták lužní (Circus pygargus) 27.6.2020 Moravskoslezský kraj (MSK) 28.06.2020
Luňák červený (Milvus milvus) 12.1.2020 Pohořelice, Starý rybník (BI,JHM) 26.01.2020
Luňák hnědý (Milvus migrans) 17.4.2020 Rybník Nesyt (BV,JHM) 20.04.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 8.1.2020 Lipník n/Beč. - Bečva (PR,OLK) 17.01.2020
Káně rousná (Buteo lagopus) 4.1.2020 Hrubčice (PV,OLK) 17.01.2020
Káně lesní (Buteo buteo) 2.1.2020 Podhoří (PR,OLK) 17.01.2020
Drop velký (Otis tarda) 4.1.2020 Ivaň (PV,OLK) 17.01.2020
Drop malý (Tetrax tetrax) 22.3.2020 Lešná /VS,ZLK) 23.03.2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 1.5.2020 Morkovice (KM,ZLK) 09.05.2020
Chřástal polní (Crex crex) 17.5.2020 Soutok (BV,JHM) 21.05.2020
Chřástal malý (Porzana parva) 2.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 18.4.2020 Mutěnické rybníky (HO,JHM 20.04.2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 19.1.2020 Moravičany - jezera (SU,OLK) 19.01.2020
Lyska černá (Fulica atra) 4.1.2020 Tovačov - Anín (PR,OLK) 17.01.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) 22.3.2020 Lešná (VS,ZLK) 23.03.2020
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 30.3.2020 Mutěnice (HO,JHM) 31.03.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 30.3.2020 Mutěnice (HO,JHM) 31.03.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 2.2.2020 Pohořelice Starý rybník (BI,JHM) 02.02.2020
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 16.2.2020 Přerov -Henčlov (PR,OLK) 16.02.2020
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 6.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 2.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Kulík říční (Charadrius dubius) 14.3.2020 Rybník Nesyt (BV,JHM) 17.03.2020
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 16.1.2020 Záhlinice (KM,ZLK) další pozorovatl.JKačírková 17.01.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 26.2.2020 Nesyt (BV,JHM) 28.02.2020
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 26.7.2020 Nesyt (BV,JHM) 27.07.2020
Koliha malá (Numenius phaeopus) 1.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Koliha velká (Numenius arquata) 12.1.2020 Pohořelice - Starý rybník (BI,JHM) 02.02.2020
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 5.4.2020 Záhlinice, Němčický rybník (KM,ZLK) 06.04.2020
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 27.3.2020 Záhlinice, Němčický rybník (KM,ZLK) 27.03.2020
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 25.7.2020 Nesyt (BV,JHM) 27.07.2020
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 6.4.2020 Záhlinice, Němčický rybník (KM,ZLK) 06.04.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 25..1.2020 Pohořelice - Starý rybník (BI,JHM) 02.02.2020
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 12.4.2020 Rybník Nesyt (BV,JHM) 14.04.2020
Vodouš malý (Xenus cinereus) 9.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 10.05.2020
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 16.4.2020 Tovačov PR,OLK) 16.04.2020
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 22.8.2020 V.n. Nové Mlýny - Strachotín (BV,JHM) 28.08.2020
Jespák rezavý (Calidris canutus) 18.8.2020 Nesyt (BV,JHM) 28.08.2020
Jespák malý (Calidris minuta) 27.4.2020 Nesyt, Valtice (BV,JHM) 28.04.2020
Jespák šedý (Calidris temminckii) 2.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 5.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Jespák obecný (Calidris alpina) 13.4.2020 Jaroslavické rybníky (ZN,JHM) 14.04.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 18.3.2020 Záhlinice, Němčický rybník (KM,ZLK) 18.03.2020
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 16.5.2020 rybník Nesyt (BV,JHM) 21.05.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 4.1.2020 Tovačov - Anín (PR,OLK) 17.01.2020
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 16.4.2020 Tovačov PR,OLK) 16.04.2020
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 1.3.2020 Mutěnice -Třetí Zbrod (HO,JHK) 02.03.2020
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) 25.4.2020 Nesyt - Valtice (BV,JHM) 28.04.2020
Racek bouřní (Larus canus) 10.1.2020 Hlučín (OP,MSK) 28.01.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 4.1.2020 Tovačov - Anín (PR,OLK) 17.01.2020
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 11.4.2020 Záhlinice, Pláňavský rybník (KM,ZLK) 14.04.2020
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 25.4.2020 Nesyt, Valtice (BV,JHM) 28.04.2020
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) 28.7.2020 V.n. Rozkoš (NA,HKK) 28.07.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) 12.4.2020 Rybník Nesyt (BV,JHM) 14.04.2020
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 27.5.2020 Tovačov, Hradecký rybník (PR,OLK) 28.05.2020
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 15.5.2020 rybník Nesyt (BV,JHM) 21.05.2020
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 8.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) 19.4.2020 Lednické rybníky - Prostřední rybník (BV,JHM) 20.04.2020
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) 29.8.2020 Nesyt (BV,JHM) 29.08.2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) 4.1.2020 Tovačov Troubky (PR,OLK) 17.01.2020
Holub doupňák (Columba oenas) 1.2.2020 Otrokovice u D55 (ZL,ZLK) 01.02.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 22.2.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 22.02.2020
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 4.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 2.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 17.4.2020 Rybník Nesyt (BV,JHM) 20.04.2020
Výreček malý (Otus scops) 30.4.2020 Olomoucký kraj (OC,OLK) 09.05.2020
Výr velký (Bubo bubo) 17.5.2020 Olomoucký kraj 12.08.2020
Puštík obecný (Strix aluco) 8.2.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 08.02.2020
Sýček obecný (Athene noctua) 1.3.2020 Kunovice UH,ZLK) 02.03.2020
Kalous ušatý (Asio otus) 4.1.2020 Tovačov (PR,OLK) 17.01.2020
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 19.5.2020 Bzenec (HO,JHM) 21.05.2020
Rorýs obecný (Apus apus) 24.4.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 24.04.2020
Mandelík hajní (Coracias garrulus) 19.5.2020 Trkmanec (BV,JHM) 21.05.2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 3.1.2020 Týn n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Vlha pestrá (Merops apiaster) 4.5.2020 Popice (BV,JHM) 09.05.2020
Dudek chocholatý (Upupa epops) 16.4.2020 Tovačov - Anín (PR,OLK) 16.04.2020
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 4.4.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 04.04.2020
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 12.9.2020 Hostýnské vrchy, Tesák (ZL,ZLK) 12.09.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 5.1.2020 Rybáře (PR,OLK) 17.01.2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) 22.2.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 22.02.2020
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 23.2.2020 Lipník nad Bečvou (PR,OLK) 23.02.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 2.1.2020 Středolesí (PR,OLK) 17.01.2020
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 29.3.2020 Hostýnské vrchy (KM,ZLK) 29.03.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 2.1.2020 Středolesí (PR,OLK) 17.01.2020
Žluna zelená (Picus viridis) 5.1.2020 Rybáře (PR,OLK) 17.01.2020
Žluna šedá (Picus canus) 22.2.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 22.02.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 2.1.2020 Středolesí (PR,OLK) 17.01.2020
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 2.8.2020 Vrbátky (PV,OLK) 02.08.2020
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 23.1.2020 Nová Ves (BV,JHM) 23.01.2020
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 16.5.2020 rybník Nesyt (BV,JHM) 21.05.2020
Raroh velký (Falco cherrug) 12.1.2020 Šakvice, silo (BV,JHM) 28.01.2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 16.1.2020 Přerov, elektrárenský komín (PR,OLK) 17.01.2020
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 27.4.2020 Nesyt, Valtice (BV,JHM) 28.04.2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 2.1.2020 Středolesí (PR,OLK) 17.01.2020
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 3.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 2.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Straka obecná (Pica pica) 4.1.2020 Tovačov PR,OLK) 28.01.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 4.1.2020 Tovačov PR,OLK) 17.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 4.1.2020 Tovačov (PR,OLK) 17.01.2020
Vrána černá (Corvus corone) 25..1.2020 Pohořelice - Starý rybník (BI,JHM) 26.01.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) 4.1.2020 Tovačov (PR,OLK) 17.01.2020
Krkavec velký (Corvus corax) 19.1.2020 Moravičany - Doubravice (SU,OLK) 19.01.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 1.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 1.2.2020 Luhačovice (ZL,ZLK) 01.02.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 5.1.2020 Rybáře (PR,OLK) 17.01.2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) 9.9.2020 Středolesí (PR,OLK) 09.09.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK 17.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 18.3.2020 Záhlinice, Němčický rybník (KM,ZLK) 27.03.2020
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 13.9.2020 Heřmanický rybník (OV MSK) 13.09.2020
Skřivan lesní (Lullula arborea) 16.3.2020 Bzenec - voj. cvičiště (HO,JHM) 17.03.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 16.2.2020 Přerov - Henčlov (PR,OLK) 16.02.2020
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 8.2.2020 Troubky (PR,OLK) 08.02.2020
Břehule říční (Riparia riparia) 19.4.2020 Lednické rybníky - Prostřední rybník (BV,JHM) 20.04.2020
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 30.3.2020 Mutěnice (HO,JHM) 31.03.2020
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 12.4.2020 Sedlec (BV,JHM) 14.04.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 17.3.2020 Tovačov, Křenovský rybník (PR,OLK) 18.03.2020
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 16.4.2020 Tovačov PR,OLK) 16.04.2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 15.3.2020 Hlohovecký rybník (BV,JHM) 17.03.2020
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 23.5.2020 Lipník n/Beč. - Loučka (PR,OLK) 23.05.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 26.4.2020 Nesyt, Valtice (BV,JHM) 28.04.2020
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 12.4.2020 Rybník Nesyt (BV,JHM 14.04.2020
Rákosník pokřovní (Acrocephalus dumetorum) 16.6.2020 Olomouc OC,OLK) 17.06.2020
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 15.5.2020 Úvaly u Valtic - Úvalský rybník (BV,JHM) 21.05.2020
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 4.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 2.5.2020 Hlohovecký rybník (BV,JHM) 09.05.2020
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 17.5.2020 Soutok (BV,JHM) 21.05.2020
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 4.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 12.4.2020 Lednické rybníky, Mlýnský rybník (BV,JHM) 14.04.2020
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 4.4.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 04.04.2020
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 2.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 18.5.2020 Sedlec - Skalky (BV,JHM) 21.05.2020
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 30.3.2020 Mutěnice HO,JHM) 31.03.2020
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 4.5.2020 Popice (BV,JHM) 09.05.2020
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 29.3.2020 Hostýnské vrchy KM,ZLK) 29.03.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 17.1.2020 Lipník n/Beč. - Loučka (PR,OLK) 17.01.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 3.1.2020 Lipník SPR Škrabalka (PR,OLK) 17.01.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 2.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 25.2.2020 Klentnice -lom (BV,JHM) 28.02.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 3.1.2020 Lipník SPR Škrabalka (PR,OLK) 17.01.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 13.2.2020 Lipník n/Beč. - skládka TKO (PR,OLK) 13.02.2020
Kos horský (Turdus torquatus) 23.6.2020 Dlouhé Stráně (SU,OLK) 23.06.2020
Kos černý (Turdus merula) 2.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 2.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 8.3.2020 Lipník n/Beč. PR Škrabalka (PR,OLK) 08.03.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 3.1.2020 Lipník SPR Škrabalka (PR,OLK) 17.01.2020
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 6.5.2020 Nesyt (BV,JHM) 09.05.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 4.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Slavík modráček (Luscinia svecica) 12.4.2020 Rybník Nesyt (BV,JHM) 14.04.2020
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 21.8.2020 Nesyt (BV,JHM) 28.08.2020
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 18.4.2020 Úvaly u Valtic (BV,JHM) 20.04.2020
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 25.4.2020 Nesyt, Valtice (BV,JHM) 28.04.2020
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 16.4.2020 Tovačov PR,OLK) 16.04.2020
Lejsek malý (Ficedula parva) 27.5.2020 Chvalčov (KM,ZLK) 27.05.2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 18.3.2020 Záhlinice (KM,ZLK) 31.03.2020
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 22.5.2020 Přerov (PR,OLK) 22.05.2020
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 14.4.2020 Břest (KM,ZLK) 14.04.2020
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 20.3.2020 Záhlinice (KM,ZLK) 20.03.2020
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 18.4.2020 Bzenec (HO,JHM) 20.04.2020
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 21.1.2020 Olomoucký kraj 21.01.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 2.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) 2.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 23.3.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 23.03.2020
Konipas luční (Motacilla flava) 13.4.2020 Valtice (BV,JHM) 14.04.2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) 1.3.2020 Mutěnice Rybník U Petra (HO,JHM) 02.03.2020
Konipas bílý (Motacilla alba) 23.1.2020 Zaječí - pískovna (BV,JHM) 23.01.2020
Linduška luční (Anthus pratensis) 14.4.2020 Břest (KM,ZLK) 14.04.2020
Linduška lesní (Anthus trivialis) 24.5.2020 Slavkov (PR,OLK) 24.05.2020
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 28.4.2020 Břest (KM,ZLK) ) 28.04.2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) 20.2.2020 Mutěnice (HO,JHM) 21.02.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 2.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 20.3.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 20.03.2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 2.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 3.1.2020 Lipník SPR Škrabalka (PR,OLK) 17.01.2020
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 23.6.2020 Dlouhé Stráně (SU,OLK) 23.06.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 3.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) 14.3.2020 Úvaly u Valtic (BV,JHM) 17.03.2020
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 23.6.2020 Dlouhé Stráně (SU,OLK) 23.06.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 2.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 20.3.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 20.03.2020
Čížek lesní (Spinus spinus) 11.1.2020 Lipník n/Beč. (PR,OLK) 17.01.2020
Strnad luční (Emberiza calandra) 17.5.2020 Soutok (BV,JHM) 21.05.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 2.1.2020 Středolesí (PR,OLK) 17.01.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 25.2.2020 Nesyt (BV,JHM) 28.02.2020