Jiří Tesařík - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Berneška tmavá (Branta bernicla) 4. 2. Most 04.02.2024
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 17. 2. Malý Volešek 17.02.2024
Berneška velká (Branta canadensis) 19. 2. Buštěhrad 19.02.2024
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 1. 4. Labe u Čelákovic 01.04.2024
Husa velká (Anser anser) 7. 2. pole u Dasenského rybníka 07.02.2024
Husa tundrová (Anser serrirostris) 7. 2. pole u Dasenského rybníka 07.02.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) 7. 2. pole u Dasenského rybníka 07.02.2024
Husa malá (Anser erythropus) 17. 2. Malý Volešek 18.02.2024
Labuť velká (Cygnus olor) 1. 1. Praha 01.01.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 7. 1. Praha 07.01.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) 7. 2. Vrbenské rybníky 07.02.2024
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 3. 4. Dívčice 03.04.2024
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) 24. 2. Praha-Počernický rybník 24.02.2024
Čírka modrá (Spatula querquedula) 16. 3. Nadvesný rybník 16.03.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) 6. 1. Praha-Modřany 06.01.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) 1. 1. Praha 01.01.2024
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) 7. 1. Praha 07.01.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1. 1. Praha 01.01.2024
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 20. 1. Praha 20.01.2024
Čírka obecná (Anas crecca) 22. 1. Milada 22.01.2024
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 22. 1. Milada 22.01.2024
Polák velký (Aythya ferina) 10. 1. Medard 10.01.2024
Polák malý (Aythya nyroca) 29. 1. Milada 29.01.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1. 1. Praha 01.01.2024
Polák kaholka (Aythya marila) 1. 1. Praha 01.01.2024
Kajka mořská (Somateria mollissima) 6. 3. Milada 06.03.2024
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 10. 1. Medard 10.01.2024
Turpan černý (Melanitta nigra) 10. 1. Medard 10.01.2024
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 29. 1. Milada 29.01.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) 10. 1. Medard 10.01.2024
Morčák malý (Mergellus albellus) 29. 1. Milada 29.01.2024
Morčák velký (Mergus merganser) 10. 1. Medard 10.01.2024
Morčák prostřední (Mergus serrator) 6. 3. Milada 06.03.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 22. 1. Milada 22.01.2024
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1. 1. Praha 01.01.2024
Holub doupňák (Columba oenas) 4. 2. Lukavec 04.02.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 25. 2. Praha 25.02.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1. 1. Praha 01.01.2024
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 29. 1. Milada 29.01.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 1. 1. Praha 01.01.2024
Lyska černá (Fulica atra) 1. 1. Praha 01.01.2024
Jeřáb popelavý (Grus grus) 10. 4. Hrabanovská černava 10.04.2024
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 1. 1. Praha 01.01.2024
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 4. 2. Most 04.02.2024
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 10. 1. Medard 10.01.2024
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 10. 1. Medard 10.01.2024
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 27. 3. Hostivické rybníky 27.03.2024
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 6. 4. rybník Blatec 06.04.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 17. 2. Malý Volešek 17.02.2024
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 16. 3. pole u Ražic 16.03.2024
Kulík říční (Charadrius dubius) 3. 4. rybní Bezdrev 03.04.2024
Koliha velká (Numenius arquata) 3. 4. rybník Bezdrev 03.04.2024
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 3. 4. rybník Bezdrev 03.04.2024
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 16. 3. Nadvesný rybník 16.03.2024
Jespák obecný (Calidris alpina) 3. 4. rybník Bezdrev 03.04.2024
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 6. 4. mokřina Zavadilka 06.04.2024
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 3. 4. rybník Bezdrev 03.04.2024
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 16. 3. Nadvesný rybník 16.03.2024
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 3. 4. rybník Bezdrev 03.04.2024
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 6. 4. rybník Blatec 06.04.2024
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 6. 4. rybník Blatec 06.04.2024
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 3. 4. rybník Bezdrev 06.04.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 1. 1. Praha 01.01.2024
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 13. 4. VN Rozkoš 14.04.2024
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 6. 4. Vrbenské rybníky 06.04.2024
Racek bouřní (Larus canus) 1. 1. Praha 01.01.2024
Racek mořský (Larus marinus) 22. 1. Milada 22.01.2024
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 7. 1. Praha 07.01.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1. 1. Praha 01.01.2024
Racek středomořský (Larus michahellis) 7. 1. Praha 07.01.2024
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 22. 1. Milada 22.01.2024
Potáplice severní (Gavia arctica) 4. 2. Most 04.02.2024
Čáp černý (Ciconia nigra) 3. 4. rybník Bezdrev 03.04.2024
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 17. 2. Sedlec 17.02.2024
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) 27. 1. Praha-Troja 27.01.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1. 1. Praha 01.01.2024
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 6. 4. Vrbenské rybníky 06.04.2024
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 3. 4. Zlivský rybník 03.04.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 7. 1. Praha 07.01.2024
Volavka bílá (Ardea alba) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 6. 4. Vrbenské rybníky 06.04.2024
Orel královský (Aquila heliaca) 21. 2. Nové Mlýny 21.02.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 22. 1. pole u Roudnice 22.01.2024
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 7.2. Mezno 07.02.2024
Moták pochop (Circus aeruginosus) 16. 3. rybník Markovec 16.03.2024
Moták pilich (Circus cyaneus) 22. 1. Milada 22.01.2024
Moták lužní (Circus pygargus) 10. 4. Hrabanovská černava 10.04.2024
Luňák červený (Milvus milvus) 10. 2. Uhersko 10.02.2024
Luňák hnědý (Milvus migrans) 3. 4. Zliv 03.04.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 10. 1. D 5 10.01.2024
Káně rousná (Buteo lagopus) 22. 1. pole u Bohušovic 22.01.2024
Káně lesní (Buteo buteo) 6. 1. Praha-Nedvězí 06.01.2024
Sova pálená (Tyto alba) 28. 2. Radešín 28.02.2024
Sýček obecný (Athene noctua) 28. 2. Radešínek 28.02.2024
Kalous ušatý (Asio otus) 6. 1. Praha-Uhříněves 06.01.2024
Kalous pustovka (Asio flammeus) 28. 2. Straškov 28.02.2024
Výr velký (Bubo bubo) 18. 2. Praha-Divoká Šárka 18.02.2024
Puštík obecný (Strix aluco) 18. 2. Praha-Divoká Šárka 18.02.2024
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 10. 1- Medard 10.01.2024
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 10. 4. Hrabanovská černava 10.04.2024
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 13. 3. Praha-Milíčov 13.03.2024
Strakapoud malý (Dryobates minor) 13. 3. Praha-Milíčov 13.03.2024
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 27. 3. Hostivické rybníky 27.03.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 10. 2. Nové Město nad Metují 10.02.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) 21. 2. Nové Mlýny 21.02.2024
Žluna zelená (Picus viridis) 7. 1. Praha 07.01.2024
Žluna šedá (Picus canus) 13. 3. Praha-Milíčov 13.03.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 10. 1. Medard 10.01.2024
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 6. 3. Cítov 06.03.2024
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 13. 4. VN Rozkoš 14.04.2024
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 13. 1. Praha-Michle 13.01.2024
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 10. 1. Medard 10.01.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1. 1 Praha 01.01.2024
Straka obecná (Pica pica) 1. 1. Praha 01.01.2024
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 3. 4. Hluboká 03.04.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1. 1. Praha 01.01.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) 4. 1. Praha 06.01.2024
Vrána černá (Corvus corone) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) 22. 1. Milada 22.01.2024
Krkavec velký (Corvus corax) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 6. 1. Praha-Nedvězí 06.01.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 13. 3. Praha-Milíčov 13.03.2024
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 17. 2. Zbudovská blata 17.02.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) 17. 2. Vrbenské rybníky 17.02.2024
Sýkora lužní (Poecile montanus) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1. Praha 01.01.2024
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. Praha 01.01.2024
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 10. 4. Hrabanovská černava 10.04.2024
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 22. 1. Milada 22.01.2024
Skřivan lesní (Lullula arborea) 16. 3. remízek u r. Markovec 16.03.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) 4. 2. Most 04.02.2024
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 1. 4. Labe u Čelákovic 01.04.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 17. 2. Vrbenské rybníky 17.02.2024
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 10. 4. Hrabanovská černava 11.04.2024
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 1. 4. jezero Mezi Mosty 01.04.2024
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 24. 1. Praha-Počernický rybník 24.02.2024
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 10. 4. Hrabanovská černava 10.04.2024
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 13. 4. rybník Řemínek 14.04.2024
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 10. 4. Hrabanovská černava 10.04.2024
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 27. 3. Hostivické rybníky 27.03.2024
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 13. 4. VN Rozkoš 14.04.2024
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) 6. 4. remízek u Haklových dvorů 06.04.2024
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) 10. 4. Hrabanovská černava 10.04.2024
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 9. 3. Praha-Reitknechtka 09.03.2024
Králíček obecný (Regulus regulus) 10. 2. Nové Město nad Metují 10.02.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 1. Praha 01.01.2024
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 17. 2. Vrbenské rybníky 17.02.2024
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 7. 1. Praha 07.01.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 22. 1. Milada 22.01.2024
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 24. 3. Doubravice 24.03.2024
Kos černý (Turdus merula) 6. 1. praha 06.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 14. 1. Praha 14.01.2024
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 13. 4. VN Rozkoš 14.04.2024
Slavík modráček (Luscinia svecica) 3. 4. rybník Bezdrev 03.04.2024
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 17. 1. Praha 17.01.2024
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 3. 4. Zbudov 03.04.2024
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 10. 4. Hrabanovská černava 10.04.2024
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 13. 1. Praha-Michle 13.01.2024
Vrabec polní (Passer montanus) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 27. 1. Praha-Troja 27.01.2024
Konipas horský (Motacilla cinerea) 17. 1. Praha 17.01.2024
Konipas bílý (Motacilla alba) 6. 3. Milada 06.03.2024
Linduška luční (Anthus pratensis) 22. 1. Milada 22.01.2024
Linduška horská (Anthus spinoletta) 10. 1. Medard 10.01.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 16. 3. u rybníka Miska 16.03.2024
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 22. 1. Milada 22.01.2024
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 22. 1. Trmice 22.01.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) 22. 1. Milada 22.01.2024
Konopka obecná (Linaria cannabina) 22. 1. Trmice 22.01.2024
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 22. 1. Milada 22.01.2024
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 22. 1. Milada 22.01.2024
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 24. 3. Nové Město nad Metují 24.03.2024
Čížek lesní (Spinus spinus) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Strnad luční (Emberiza calandra) 22. 1. Milada 22.01.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 10. 1. Vrbová 10.01.2024
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 29. 1. Milada 29.01.2024