Jan Studecký - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 1.1., Nechranice 20. 1. 2019
Husa velká (Anser anser) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Husa malá (Anser erythropus) 5.1., Drnholec 10. 1. 2019
Berneška tmavá (Branta bernicla) 13.1., Vlasatice 15. 1. 2019
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 5.1., Drnholec 10. 1. 2019
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 5.1., Drnholec 10. 1. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 12.1., Jesenice 15. 1. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Polák kaholka (Aythya marila) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Kajka mořská (Somateria mollissima) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 1.1., někde u Teplic 5. 1. 2019
Potáplice severní (Gavia arctica) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Potáplice lední (Gavia immer) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 5.1., Drnholec 10. 1. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 12.1., Jesenice 15. 1. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 5.1., Drnholec 10. 1. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1., Tušimice 5. 1. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 14.1., Praha - Smíchov 15. 1. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 2.1., Hlučínská štěrkovna 5. 1. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek mořský (Larus marinus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek šedý (Larus hyperboreus) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1., Tušimice 5. 1. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 4.1., Dobřichov 5. 1. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 3.1., Pečky 5. 1. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 5.1., nádraží Šakvice 10. 1. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 4.1., Dobřichov 5. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 6.1., Soutěska 10. 1. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Raroh velký (Falco cherrug) 5.1., silo Šakvice 10. 1. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 5.1., Novosedly 10. 1. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1., Tušimice 5. 1. 2019
Straka obecná (Pica pica) 1.1., Tušimice 5. 1. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 5.1., Drnholec 10. 1. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 3.1., Vraňany 5. 1. 2019
Vrána černá (Corvus corone) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 6.1., Soutěska 10. 1. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 12.1., Jesenice 15. 1. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 4.1., Dobřichov 5. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 6.1., Soutěska 10. 1. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 2.1., Hlučínská štěrkovna 5. 1. 2019
Kos černý (Turdus merula) 1.1., nádraží v Chomutově 5. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 5.1., Pasohlávky 10. 1. 2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 6.1., Klentnice 10. 1. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 7.1., Dobřichov 10. 1. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1., Tušimice 5. 1. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 4.1., Dobřichov 5. 1. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 20.1., Poděbrady (Kluk) 20. 1. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 2.1., Hlučínská štěrkovna 5. 1. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 2.1., Hlučínská štěrkovna 5. 1. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 3.1., Milada 5. 1. 2019