Jáchym Tesařík - WP Life list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 14.06.2015
Husa tundrová (Anser serrirostris) 25.07.2018
Husa velká (Anser anser) 14.06.2015
Husa běločelá (Anser albifrons) 14.06.2015
Berneška velká (Branta canadensis) CZ 30.10.2020
Berneška tmavá (Branta bernicla) CZ 30.10.2020
Berneška bělolící (Branta leucopsis) CZ 30.10.2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) CZ 30.10.2020
Labuť velká (Cygnus olor) 14.06.2015
Labuť malá (Cygnus columbianus) CZ 30.10.2020
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) CZ 30.10.2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 30.10.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 14.06.2015
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 30.10.2020
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 30.10.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 14.06.2015
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 14.06.2015
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 14.06.2015
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 14.06.2015
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 14.06.2015
Čírka modrá (Anas querquedula) 14.06.2015
Čírka obecná (Anas crecca) 14.06.2015
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 14.06.2015
Polák velký (Aythya ferina) 14.06.2015
Polák malý (Aythya nyroca) 14.06.2015
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 14.06.2015
Polák kaholka (Aythya marila) 14.06.2015
Kajka mořská (Somateria mollissima) CZ 30.10.2020
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 14.06.2015
Turpan černý (Melanitta nigra) CZ 30.10.2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) CZ 30.10.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 14.06.2015
Morčák malý (Mergellus albellus) 14.06.2015
Morčák velký (Mergus merganser) 14.06.2015
Morčák prostřední (Mergus serrator) 14.06.2015
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 03.02.2018
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 14.06.2015
Orebice horská (Alectoris graeca) HR 30.10.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 14.06.2015
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 11.06.2016
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 04.06.2016
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 14.06.2015
Potáplice malá (Gavia stellata) 14.06.2015
Potáplice severní (Gavia arctica) 14.06.2015
Potáplice lední (Gavia immer) CZ 30.10.2020
Buřňák lední (Fulmarus glacialis) F 30.10.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 14.06.2015
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 14.06.2015
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 14.06.2015
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 30.10.2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 14.06.2015
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) P 30.10.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) 14.06.2015
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 14.06.2015
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) RO 23.08.2021
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 14.06.2015
Bukač velký (Botaurus stellaris) 14.06.2015
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 14.06.2015
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 14.06.2015
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) CZ 30.10.2020
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) CZ 30.10.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 14.06.2015
Volavka červená (Ardea purpurea) CZ 30.10.2020
Volavka bílá (Egretta alba) 14.06.2015
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 14.06.2015
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) RO 23.08.2021
Pelikán kadeřavý (Pelecanus crispus) RO 23.08.2021
Terej bílý (Morus bassanus) GB, P, F 30.10.2020
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) CZ 30.10.2020
Kormorán chocholatý (Phalacrocorax aristotelis) HR, F, P, RO 31.08.2021
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 14.06.2015
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 14.06.2015
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 14.06.2015
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) A 30.10.2020
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) HR, RO 31.08.2021
Orel křiklavý (Clanga pomarina) 01.05.2016
Orel královský (Aquila heliaca) CZ 30.10.2020
Orel skalní (Aquila chrysaetos) CZ 30.10.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 14.06.2015
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 14.06.2015
Moták pochop (Circus aeruginosus) 14.06.2015
Moták pilich (Circus cyaneus) 14.06.2015
Moták stepní (Circus macrourus) CZ 30.10.2020
Moták lužní (Circus pygargus) 11.06.2016
Luňák červený (Milvus milvus) 14.06.2015
Luňák hnědý (Milvus migrans) 14.06.2015
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 14.06.2015
Káně rousná (Buteo lagopus) 14.06.2015
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) CZ 30.10.2020
Káně lesní (Buteo buteo) 14.06.2015
Drop velký (Otis tarda) CZ 30.10.2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 14.06.2015
Chřástal polní (Crex crex) 14.06.2015
Chřástal malý (Porzana parva) 30.10.2020
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 23.09.2015
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 14.06.2015
Lyska černá (Fulica atra) 14.06.2015
Jeřáb popelavý (Grus grus) 14.06.2015
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) HR, RO 31.08.2021
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) CZ 30.10.2020
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) CZ 30.10.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) CZ 30.10.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 14.06.2015
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 14.06.2015
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 30.08.2015
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 14.06.2015
Kulík říční (Charadrius dubius) 14.06.2015
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) P, RO 31.08.2021
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 02.11.2015
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 28.03.2016
Bekasina větší (Gallinago media) CZ 30.10.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 14.06.2015
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 14.06.2015
Břehouš rudý (Limosa lapponica) CZ 30.10.2020
Koliha malá (Numenius phaeopus) 14.06.2015
Koliha velká (Numenius arquata) 14.06.2015
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 14.06.2015
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 14.06.2015
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) CZ 30.10.2020
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 14.06.2015
Vodouš žlutonohý (Tringa flavipes) CZ 27.11.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 14.06.2015
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 14.06.2015
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 14.06.2015
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) CZ 30.10.2020
Jespák rezavý (Calidris canutus) CZ 30.10.2020
Jespák písečný (Calidris alba) CZ 30.10.2020
Jespák malý (Calidris minuta) 14.06.2015
Jespák šedý (Calidris temminckii) 14.06.2015
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) CZ 30.10.2020
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 14.06.2015
Jespák obecný (Calidris alpina) 14.06.2015
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) CZ 30.10.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 14.06.2015
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) CZ 30.10.2020
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) CZ 30.10.2020
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) HR 30.10.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 14.06.2015
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 14.06.2015
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 14.06.2015
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) CZ 30.10.2020
Racek bouřní (Larus canus) 14.06.2015
Racek mořský (Larus marinus) CZ 30.10.2020
Racek šedý (Larus hyperboreus) CZ 30.10.2020
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 14.06.2015
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 14.06.2015
Racek středomořský (Larus michahellis) 14.06.2015
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 14.06.2015
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 19.05.2018
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) CZ 30.10.2020
Rybák malý (Sternula albifrons) CZ 30.10.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) 14.06.2015
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) CZ 30.10.2020
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 30.10.2020
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 30.10.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) 14.06.2015
Chaluha pomořská (Stercorarius pomarinus) CZ 30.10.2020
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) CZ 31.08.2021
Holub skalní/domácí (Columba livia) 14.06.2015
Holub doupňák (Columba oenas) 14.06.2015
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 14.06.2015
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 14.06.2015
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 14.06.2015
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 14.06.2015
Sova pálená (Tyto alba) 11.01.2020
Výreček malý (Otus scops) HR 30.10.2020
Výr velký (Bubo bubo) 06.02.2016
Puštík obecný (Strix aluco) 14.02.2016
Puštík bělavý (Strix uralensis) 24.02.2020
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 14.06.2015
Sýček obecný (Athene noctua) 13.12.2015
Sýc rousný (Aegolius funereus) 06.05.2017
Kalous ušatý (Asio otus) 14.06.2015
Kalous pustovka (Asio flammeus) 14.06.2015
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 14.06.2015
Rorýs velký (Apus melba) HR, RO 31.08.2021
Rorýs obecný (Apus apus) 14.06.2015
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) E, P, HR 30.10.2020
Mandelík hajní (Coracias garrulus) HU, RO 23.08.2021
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 14.06.2015
Vlha pestrá (Merops apiaster) 22.06.2015
Dudek chocholatý (Upupa epops) 08.04.2017
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 01.05.2016
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 22.06.2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 14.06.2015
Strakapoud malý (Dryobates minor) 14.06.2015
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 14.06.2015
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 14.06.2015
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 13.10.2018
Datel černý (Dryocopus  martius) 14.06.2015
Žluna zelená (Picus viridis) 14.06.2015
Žluna šedá (Picus canus) 14.06.2015
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 14.06.2015
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 14.06.2015
Ostříž jižní (Falco eleonorae) HR 30.10.2020
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 14.06.2015
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 14.06.2015
Raroh velký (Falco cherrug) 23.01.2016
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 14.06.2015
Papoušek mniší (Myiopsitta monachus) I 30.10.2020
Alexandr malý (Psittacula krameri) E, P 30.10.2020
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 14.06.2015
Ťuhýk menší (Lanius minor) HR, RO 31.08.2021
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 14.06.2015
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) I, P, HR 30.10.2020
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 14.06.2015
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 14.06.2015
Straka obecná (Pica pica) 14.06.2015
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 14.06.2015
Kavče červenozobé (Pyrrhocorax pyrrhocorax) GB 30.10.2020
Kavče žlutozobé (Pyrrhocorax graculus) A, HR 30.10.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 14.06.2015
Havran polní (Corvus frugilegus) 14.06.2015
Vrána černá (Corvus corone) 14.06.2015
Vrána šedá (Corvus cornix) 14.06.2015
Krkavec velký (Corvus corax) 14.06.2015
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 05.02.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 14.06.2015
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 14.06.2015
Sýkora babka (Poecile palustris) 14.06.2015
Sýkora lužní (Poecile montanus) 14.06.2015
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 14.06.2015
Sýkora koňadra (Parus major) 14.06.2015
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 14.06.2015
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 17.11.2015
Skřivan lesní (Lullula arborea) 31.07.2015
Skřivan polní (Alauda arvensis) 14.06.2015
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 29.12.2015
Skřivánek krátkoprstý (Calandrella brachydactyla) HR 30.10.2020
Břehule říční (Riparia riparia) 14.06.2015
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 14.06.2015
Břehule skalní (Hirundo rupestris) I, HR, RO 31.08.2021
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 14.06.2015
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) P, HR 30.10.2020
Cetie jižní (Cettia cetti) I 30.10.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 14.06.2015
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 14.06.2015
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 14.06.2015
Budníček západní (Phylloscopus bonelli) I 30.10.2020
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 01.05.2016
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 30.10.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 14.06.2015
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 14.06.2015
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 14.06.2015
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 14.06.2015
Sedmihlásek olivový (Hippolais olivetorum) RO 23.08.2021
Sedmihlásek švitořivý (Hippolais polyglotta) I 30.10.2020
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 22.06.2015
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 14.06.2015
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 31.07.2015
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 14.06.2015
Cistovník rákosníkový (Cisticola juncidis) P, F 30.10.2020
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 14.06.2015
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 14.06.2015
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 14.06.2015
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 14.06.2015
Pěnice dlouhozobá (Sylvia crassirostris) HR 30.10.2020
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 14.06.2015
Pěnice kaštanová (Sylvia undata) F 30.10.2020
Pěnice brýlatá (Sylvia conspicillata) P 30.10.2020
Pěnice vousatá (Sylvia cantillans) P, HR 30.10.2020
Pěnice bělohrdlá (Sylvia melanocephala) P, HR 30.10.2020
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 14.06.2015
Králíček obecný (Regulus regulus) 14.06.2015
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 14.06.2015
Brhlík lesní (Sitta europaea) 14.06.2015
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) CZ 30.10.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 14.06.2015
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 14.06.2015
Majna chocholatá (Acridotheres cristatellus) P 30.10.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 14.06.2015
Špaček černý (Sturnus unicolor) E, P 30.10.2020
Kos horský (Turdus torquatus) 14.06.2015
Kos černý (Turdus merula) 14.06.2015
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 14.06.2015
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 02.01.2016
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 14.06.2015
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 14.06.2015
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 14.06.2015
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 14.06.2015
Slavík modráček (Luscinia svecica) 14.06.2015
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 14.06.2015
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 14.06.2015
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 14.06.2015
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 14.06.2015
Lejsek malý (Ficedula parva) 31.07.2015
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 14.06.2015
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 14.06.2015
Skalník zpěvný (Monticola saxatilis) I 30.10.2020
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 14.06.2015
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 14.06.2015
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 14.06.2015
Bělořit plavý (Oenanthe isabellina) RO 23.08.2021
Bělořit škraboškový (Oenanthe melanoleuca) HR 31.08.2021
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 14.06.2015
Vrabec domácí (Passer domesticus) 14.06.2015
Vrabec italský (Passer italiae) I 30.10.2020
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) RO 23.08.2021
Vrabec polní (Passer montanus) 14.06.2015
Vrabec skalní (Petronia petronia) P 30.10.2020
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) A 30.10.2020
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) CZ 30.10.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 14.06.2015
Konipas luční (Motacilla flava) 14.06.2015
Konipas citronový (Motacilla citreola) CZ 30.10.2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) 14.06.2015
Konipas bílý (Motacilla alba) 14.06.2015
Linduška úhorní (Anthus campestris) CZ 30.10.2020
Linduška luční (Anthus pratensis) 14.06.2015
Linduška lesní (Anthus trivialis) 14.06.2015
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) CZ 30.10.2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) 14.06.2015
Linduška skalní (Anthus petrosus) GB, F 30.10.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 14.06.2015
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 17.11.2015
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 14.06.2015
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 14.06.2015
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 14.06.2015
Zvonek zelený (Chloris chloris) 14.06.2015
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 23.01.2016
Konopka obecná (Linaria cannabina) 14.06.2015
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 14.06.2015
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 14.06.2015
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 14.06.2015
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 14.06.2015
Zvonohlík citronový (Carduelis citrinella) A 30.10.2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 14.06.2015
Čížek lesní (Spinus spinus) 14.06.2015
Strnad luční (Emberiza calandra) 14.06.2015
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 14.06.2015
Strnad viničný (Emberiza cia) I, HR 30.10.2020
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 14.06.2015
Strnad cvrčivý (Emberiza cirlus) HR, I, P, F 30.10.2020
Strnad černohlavý (Emberiza melanocephala) HR 01.02.2021
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 14.06.2015
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 30.10.2020