Martina Marešová - WP Life list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 25. 3. 2019
Husa velká (Anser anser) 25. 3. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 25. 3. 2019
Husa malá (Anser erythropus) 2019 Strašov - Strašovský rybník 25. 3. 2019
Husa indická (Anser indicus) 2019 Lenešice 25. 3. 2019
Berneška velká (Branta canadensis) 2018 Breitscheid (DE) 25. 3. 2019
Berneška malá (Branta hutchinsii) 2019 Lenešice 25. 3. 2019
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 2019 Blackpool (UK) 14. 9. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 25. 3. 2019
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 2018 Chropyně 25. 3. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 25. 3. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 25. 3. 2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 25. 3. 2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 25. 3. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 25. 3. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 25. 3. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 25. 3. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 25. 3. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 25. 3. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 25. 3. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 25. 3. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 25. 3. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 25. 3. 2019
Polák malý (Aythya nyroca) 2018 Praha - Střelecký ostrov 25. 3. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 25. 3. 2019
Polák kaholka (Aythya marila) 25. 3. 2019
Kajka mořská (Somateria mollissima) 2019 jezero Milada 25. 3. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 2018 Klecánky 25. 3. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 25. 3. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 2019 jezero Milada 25. 3. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 25. 3. 2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) 2019 jezero Milada 25. 3. 2019
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 2019 Chroboly 16. 9. 2019
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 2018 Stožec - Dobrá 25. 3. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 25. 3. 2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 2018 Racov 25. 3. 2019
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 2019 Břestský les 12. 4. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 25. 3. 2019
Potáplice malá (Gavia stellata) 2018 VN Nechranice 25. 3. 2019
Potáplice severní (Gavia arctica) 2018 VN Nechranice 25. 3. 2019
Potáplice lední (Gavia immer) 2019 jezero Milada 25. 3. 2019
Buřňáček dlouhokřídlý (Oceanodroma leucorhoa) 2019 Hoylake (UK) 15. 9. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 25. 3. 2019
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 2019 Vrbátky 31. 8. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 25. 3. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 25. 3. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 25. 3. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 25. 3. 2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 2018 Zliv 25. 3. 2019
Bukač velký (Botaurus stellaris) 2019 Mutěnické rybníky 25. 3. 2019
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 2018 Mutěnické rybníky 25. 3. 2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 25. 3. 2019
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 2018 Vransko jezero (HR) 25. 3. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 25. 3. 2019
Volavka červená (Ardea purpurea) 2018 Vransko jezero (HR) 25. 3. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 25. 3. 2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 2018 Pastvisko u Lednice 25. 3. 2019
Terej bílý (Morus bassanus) 2019 Runde (N) 1. 8. 2019
Kormorán malý (MIcrocarbo pygmeus) 2018 Dinjiška, Pag isl. (HR) 25. 3. 2019
Kormorán chocholatý (Phalacrocorax aristotelis) 2019 Runde (N) 1. 8. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 25. 3. 2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 2018 Žabakor 25. 3. 2019
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 2018 Boží Dar 25. 3. 2019
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) 2017 Krk, Krk isl. (HR) 25. 3. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 25. 3. 2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 2018 Milovice 25. 3. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 25. 3. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 2018 Hradčany u Mimoně 25. 3. 2019
Moták lužní (Circus pygargus) 2019 Kojetín 24. 8. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 25. 3. 2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) Býčina 25. 3. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 25. 3. 2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 2019 Neslovice 25. 3. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 25. 3. 2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 2019 Praha - Slatina 20. 9. 2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 2019 Praha - Slatina 15. 4. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 25. 3. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 25. 3. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 2018 Zahrádky - Novozámecký rybník 25. 3. 2019
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) 2018 Zečevo, Vrši (HR) 25. 3. 2019
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 2016 Dublin (IR) 25. 3. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 2018 Mutěnické rybníky 25. 3. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 2018 Mutěnické rybníky 25. 3. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 25. 3. 2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 2019 Drnholec 25. 3. 2019
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 2018 Dobrovice 25. 3. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 25. 3. 2019
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 2018 Stožec 25. 3. 2019
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 2018 jezero Most 25. 3. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 25. 3. 2019
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 2019 Pištín - Knížecí ryb. 11. 5. 2019
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 2019 Hoylake (UK) 15. 9. 2019
Koliha malá (Numenius phaeopus) 2019 Záhlinice 12. 4. 2019
Koliha velká (Numenius arquata) 2019 Utvälinge (SWE) 1. 8. 2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 2018 Mutěnické rybníky 25. 3. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 2018 Nin (HR) 12. 4. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 2018 Hodonín 25. 3. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 25. 3. 2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 2018 Mutěnické rybníky 25. 3. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 25. 3. 2019
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 2019 Fleetwood (UK) 14. 9. 2019
Jespák písečný (Calidris alba) 2019 Hoylake (UK) 14. 9. 2019
Jespák malý (Calidris minuta) 2018 VN Rozkoš 25. 3. 2019
Jespák šedý (Calidris temminckii) 2019 Pištín - Knížecí ryb. 11. 5. 2019
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 2019 Mutěnice - ryb. Bažantnice 31. 8. 2019
Jespák obecný (Calidris alpina) 2019 Svitavy 12. 4. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 2018 Mutěnické rybníky 25. 3. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 25. 3. 2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 2019 VN Rozkoš 29. 4. 2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 2018 Mutěnické rybníky 25. 3. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 25. 3. 2019
Racek mořský (Larus marinus) 2016 Dublin (IR) 25. 3. 2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 25. 3. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 25. 3. 2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 25. 3. 2019
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 2019 Fleetwood (UK) 14. 9. 2019
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 2018 Nesyt 25. 3. 2019
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) 2019 Fleetwood (UK) 14. 9. 2019
Rybák malý (Sternula albifrons) 2018 Nin (HR) 25. 3. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 25. 3. 2019
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 2019 Haparanda (SWE) 1. 8. 2019
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 2018 Řežabinec 25. 3. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) 2018 Řežabinec 25. 3. 2019
Chaluha velká (Stercorarius skua) 2019 Runde (N) 1. 8. 2019
Alkoun úzkozobý (Uria aalge) 2019 Runde (N) 1. 8. 2019
Alka malá (Alca torda) 2019 Runde (N) 1. 8. 2019
Alkoun obecný (Cepphus grylle) 2016 Dublin (IR) 25. 3. 2019
Papuchalk severní (Fratercula arctica) 2019 Runde (N) 1. 8. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 25. 3. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) 2018 Vraňany 25. 3. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 25. 3. 2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 2018 Pamětník 25. 3. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 25. 3. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 25. 3. 2019
Sova pálená (Tyto alba) 2018 Dinjiška, Pag isl. (HR) 25. 3. 2019
Výr velký (Bubo bubo) 2019 Petrovice 25. 7. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) 25. 3. 2019
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 2011 Zdobnice v Orlických horách 25. 3. 2019
Sýček obecný (Athene noctua) 2019 Česká Lípa 26. 6. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 25. 3. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) 25. 3. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 25. 3. 2019
Vlha pestrá (Merops apiaster) 2018 Spomyšl 25. 3. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 2018 Bzenec 25. 3. 2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 2018 Výsluní 25. 3. 2019
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 2019 Dorotea (SWE) 1. 8. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 2018 Klecánky 25. 3. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 25. 3. 2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 2018 Velké Pavlovice 25. 3. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 25. 3. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 25. 3. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 25. 3. 2019
Žluna šedá (Picus canus) 2018 Radouč 25. 3. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 25. 3. 2019
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 2019 Bohdalice 14. 9. 2019
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 2019 Vrchbělá 1. 7. 2019
Raroh velký (Falco cherrug) 2019 Šakvice 25. 3. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 2018 Neratovice 25. 3. 2019
Alexandr malý (Psittacula krameri) 2018 Köln (DE) 25. 3. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 25. 3. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 25. 3. 2019
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) 2018 Miškovici, Pag isl. (HR) 25. 3. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 25. 3. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 25. 3. 2019
Straka obecná (Pica pica) 25. 3. 2019
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 2019 Želnava (Slunečná) 16. 9. 2019
Kavče žlutozobé (Pyrrhocorax graculus) 2017 Seravski vrh, Velebit (HR) 25. 3. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 25. 3. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 25. 3. 2019
Vrána černá (Corvus corone) 25. 3. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 25. 3. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 25. 3. 2019
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) Náchodsko (cca okolo roku 2007) 25. 3. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 25. 3. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 25. 3. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 25. 3. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 25. 3. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 25. 3. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 25. 3. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 2018 Mutěnické rybníky 25. 3. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 2018 Praha - Slatina 25. 3. 2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) 2018 Zahrádky - Novozámecký rybník 25. 3. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 25. 3. 2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 2018 Břeclav 25. 3. 2019
Břehule říční (Riparia riparia) 25. 3. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 25. 3. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 25. 3. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 25. 3. 2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 25. 3. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 25. 3. 2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 2018 Zdoby 25. 3. 2019
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 2018 Krkonoše - Obří důl 25. 3. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 25. 3. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 25. 3. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 25. 3. 2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 25. 3. 2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 2018 VN Nechranice 25. 3. 2019
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 2019 Bzenec 19. 6. 2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 2018 Zdiby 25. 3. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 25. 3. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 25. 3. 2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 25. 3. 2019
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 2018 PR Kopeč 25. 3. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 25. 3. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 25. 3. 2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 25. 3. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 25. 3. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 25. 3. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 25. 3. 2019
Brhlík skalní (Sitta neumayer) 2018 Jagin Kuk, Paklenica (HR) 25. 3. 2019
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 2019 Klentnice - Pastorkův lom 25. 3. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 25. 3. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 25. 3. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 25. 3. 2019
Kos černý (Turdus merula) 25. 3. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 25. 3. 2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 2018 Hořín 25. 3. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 25. 3. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 25. 3. 2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 2018 PP Báň 25. 3. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 25. 3. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 04.04. Praha - Slatina 4. 4. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 25. 3. 2019
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 25. 3. 2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 25. 3. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 25. 3. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 25. 3. 2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 25. 3. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 25. 3. 2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 2018 Bzenec 25. 3. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 25. 3. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 25. 3. 2019
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) 2018 Kolan, Pag isl. (HR) 25. 3. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 25. 3. 2019
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) 2019 Šumava - Trojmezná, Plechý 25. 3. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 25. 3. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) 25. 3. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 25. 3. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 25. 3. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 25. 3. 2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 25. 3. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 25. 3. 2019
Linduška skalní (Anthus petrosus) 2019 Runde (N) 4. 8. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 25. 3. 2019
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Náchodsko (cca okolo roku 2007) 25. 3. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 25. 3. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 25. 3. 2019
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 2018 Boží Dar 25. 3. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 25. 3. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 25. 3. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 25. 3. 2019
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 25. 3. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 25. 3. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 25. 3. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 25. 3. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 25. 3. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 25. 3. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 25. 3. 2019
Strnad cvrčivý (Emberiza cirlus) 2018 Povljana, Pag isl. (HR) 25. 3. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 25. 3. 2019
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 2019 Strachotín 25. 3. 2019