Libor Schröpfer - WP Year list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 20. 2. r. Koclířov, Smržov (JH) 20. 2. 2019
Husa velká (Anser anser) 17. 2. Líně (PS) 17. 2. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 20. 2. Pištín (CB) 20. 2. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 1. 1. Jivjany (DO) 1. 1. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 23. 3. Líně PR Nový rybník (PS) 23. 3. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 20. 2. r. Koclířov, Smržov (JH) 20. 2. 2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 9. 3. Racov (TC) 9. 3. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 20. 2. r. Koclířov, Smržov (JH) 20. 2. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 17. 2. Klabava (RO) 17. 2. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1. 1. Mezholezy u HT (DO) 1. 1. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 20. 2. r. Koclířov, Smržov (JH) 20. 2. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 20. 2. r. Koclířov, Smržov (JH) 20. 2. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 24. 3. Jivjany (DO) 24. 3. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 22. 1. Chocomyšl (DO) 22. 1. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 20. 2. r. Vlhlavský, Vlhlavy (CB) 20. 2. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 20. 2. r. Koclířov, Smržov (JH) 20. 2. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 26. 1. Stod (PJ) 26. 1. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 20. 2. r. Velký Tisý, Lomnice n. L. (JH) 20. 2. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 20. 2. r. Koclířov, Smržov (JH) 20. 2. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 20. 1. Hradec (PJ) 20. 1. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 10. 3. Líně (PS) 10. 3. 2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 2. 6. Jivjany (DO) 2. 6. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 26. 1. Holýšov (DO) 26. 1. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 7. 2. Praha-Karlův most (AA) 8. 2. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 20. 2. r. Starohaklovský, Haklovy Dvory (CB) 20. 2. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 31. 3. Kyjice (CV) 31. 3. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 8. 5. Holýšov (DO) 8. 5. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 17. 2. Dobřany (PJ) 20. 2. 2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 14. 5. Vrbenské ryb. (CB) 14. 5. 2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 14. 5. Vrbenské ryb. (CB) 14. 5. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1. 1. Všekary (DO) 1. 1. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 1. 1. Kvíčovice (DO) 1. 1. 2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 4. 5. Přehýšov (PS) 5. 5. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1. 1. Jivjany (DO) 1. 1. 2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 6. 4. Skály, r. Skalský (PI) 7. 4. 2019
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 4. 5. Ves Touškov (PJ) 12. 5. 2019
Sup hnědý (Aegypius monachus) 3. 8. Zálezly (TC) 3. 8. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 5. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 5. 1. 2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 13. 2. Plzeň-Košutka (PM) 14. 2. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 23. 3. Líně PR Nový rybník (PS) 23. 3. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 1. 1. Neuměř (DO) 1. 1. 2019
Moták stepní (Circus macrourus) 14. 5. jižní Čechy 14. 5. 2019
Moták lužní (Circus pygargus) 17. 7. Horažďovice (KT) 19. 7. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 2. 3. Miřovice (PJ) 2. 3. 2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 7. 4. Jivjany (DO) 7. 4. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1. 1. Jivjany (DO) 1. 1. 2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 1. 1. Všekary (DO) 1. 1. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 1. 1. Neuměř (DO) 1. 1. 2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 10. 3. Mantov (PJ) 10. 3. 2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 6. 9. Jivjany (DO) 7. 9. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 22. 2. Praha-Stromovka (AA) 22. 2. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 7. 2. Praha-Karlův most (AA) 8. 2. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 16. 2. Telice (TC) 16. 2. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 4. 5. Líně (PS) 5. 5. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 14. 5. Malé Chrášťany - Knížecí r. (CB) 14. 5. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 20. 2. Cehnice (ST) 20. 2. 2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 23. 2. Chotěšov (PJ) 23. 2. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 22. 3. Jivjany (DO) 22. 3. 2019
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 12. 3. Holýšov (DO) 12. 3. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 31. 3. Hora sv. Šebestiána (CV) 31. 3. 2019
Koliha velká (Numenius arquata) 20. 8. Ves Touškov (PJ) 20. 8. 2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 14. 4. Kovčín (KT) 14. 4. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 13. 4. Dolní Metelsko (DO) 13. 4. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 14. 4. Kovčín (KT) 14. 4. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 7. 4. Jivjany (DO) 7. 4. 2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 18: 4. Líně (PS) 19. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 18. 4. Jivjany (DO) 18. 4. 2019
Jespák malý (Calidris minuta) 3. 6. Líně (PS) 3. 6. 2019
Jespák šedý (Calidris temminckii) 13. 4. Dolní Metelsko (DO) 13. 4. 2019
Jespák obecný (Calidris alpina) 12. 5. Merklín (PJ) 12. 5. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 22. 3. Jivjany (DO) 22. 3. 2019
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 16. 7. Ves Touškov (PJ) 16. 7. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 7. 2. Praha-Karlův most (AA) 8. 2. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 7. 2. Praha-Karlův most (AA) 8. 2. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 17. 2. Klabava (RO) 17. 2. 2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 13. 7. Ves Touškov (PJ) 13. 7. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 14. 5. r. Bezdrev (CB) 14. 5. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) 17. 5. Jivjany (DO) 17. 5. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) 10. 2. Merklín (PJ) 10. 2. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 22. 2. Praha-Stromovka (AA) 22. 2. 2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 28. 4. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 28. 4. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 28. 4. Hradišťany (PJ) 28. 4. 2019
Výr velký (Bubo bubo) 18. 1. Jivjany (DO) 18. 1. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) 21. 1. Holýšov (DO) 21. 1. 2019
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 27. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 27. 1. 2019
Sýc rousný (Aegolius funereus) 26. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 26. 2. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 27. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 27. 1. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) 1. 5. Jivjany (DO) 1. 5. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 19. 1. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 19. 1. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 7. 4. Staré Sedlo (TC) 7. 4. 2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 1. 5. Dolní Kamenice (DO) 1. 5. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 16. 1. Brno-Špilberk (BM) 18. 1. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 19. 1. Holýšov (DO) 19. 1. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 4. 1. Černovice (DO) 4. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 6. 1. Dolní Metelsko (DO) 6. 1. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 4. 1. Honezovice (PJ) 4. 1. 2019
Žluna šedá (Picus canus) 16. 2. Mezholezy u HT (DO) 16. 2. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2019
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 3. 9. Chotěšov (PJ) 3. 9. 2019
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 28. 4. Jivjany (DO) 28. 4. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 27. 4. Líně (PS) 27. 4. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 1. 1. Buková (DO) 1. 1. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 29. 4. Holýšov (DO) 29. 4. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1. 1. Všekary (DO) 1. 1. 2019
Straka obecná (Pica pica) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 16. 1. Brno-Špilberk (BM) 18. 1. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 16. 1. Brno-Špilberk (BM) 18. 1. 2019
Vrána černá (Corvus corone) 1. 1. Pocinovice u HT (DO) 1. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 16. 1. Brno-Špilberk (BM) 18. 1. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 1. 1. Nemněnice (DO) 1. 1. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 4. 1. Černovice (DO) 4. 1. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 26. 2. Holýšov-Nový Dvůr (DO) 26. 2. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 3. 1. Holýšov (DO) 3. 1. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) 24. 3. Milevo (TC) 24. 3. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 16. 2. Buková u Mezholez (DO) 16. 2. 2019
Břehule říční (Riparia riparia) 1. 5. Křakov (DO) 1. 5. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 23. 3. Líně PR Nový rybník (PS) 23. 3. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 3. 4. Líně (PS) 3. 4. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 3. 1. Holýšov (DO) 3. 1. 2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 3. 4. Líně (PS) 3. 4. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 17. 3. Holýšov (DO) 17. 3. 2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 16. 4. Holýšov (DO) 16. 4. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 4. 5. Líně (PS) 5. 5. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 18. 4. Líně (PS) 19. 4. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 4. 5. Mantov (PJ) 5. 5. 2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 4. 5. Líně (PS) 5. 5. 2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 5. 5. Holýšov (DO) 5. 5. 2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 27. 4. Líně (PS) 27. 4. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 21. 4. Merklín (PJ) 21. 4. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 1. 4. Jivjany (DO) 1. 4. 2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 1. 5. Jivjany (DO) 1. 5. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 8. 4. Holýšov (DO) 8. 4. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 27. 4. Líně (PS) 27. 4. 2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 3. 3. Holýšov (DO) 3. 3. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 4. 1. Černovice (DO) 4. 1. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 1. 1. Jivjany (DO) 1. 1. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 4. 1. Černovice (DO) 4. 1. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 23. 2. Mantov (PJ) 23. 2. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 22. 2. Praha-Stromovka (AA) 22. 2. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 16. 2. Honezovice (PJ) 16. 2. 2019
Kos černý (Turdus merula) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 5. 1. Hradec (PJ) 5. 1. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 1. 3. Holýšov (DO) 1. 3. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 6. 1. Všekary (DO) 6. 1. 2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 5. 5. Holýšov (DO) 5. 5. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 14. 1. Neuměř (DO) 14. 1. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 23. 3. Líně PR Nový rybník (PS) 23. 3. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 20. 4. Dolní Metelsko (DO) 20. 4. 2019
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 3. 5. Holýšov (DO) 3. 5. 2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 14. 5. Vrbenské ryb. (CB) 14. 5. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 18. 3. Holýšov (DO) 19. 3. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 19. 4. Mantov (PJ) 19. 4. 2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 14. 4. Líně (PS) 14. 4. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 16. 3. Merklín (PJ) 16. 3. 2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 20. 4. Horní Metelsko (DO) 20. 4. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 30. 7. Holýšov (DO) 30. 7. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1. 1. Holýšov (DO) 1. 1. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 4. 1. Černovice (DO) 4. 1. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 7. 3. Holýšov (DO) 7. 3. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) 13. 4. Dolní Metelsko (DO) 13. 4. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 3. 3. Holýšov (DO) 3. 3. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 17. 2. Klabava (RO) 17. 2. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 23. 2. Líně PR Nový rybník (PS) 23. 2. 2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 21. 4. Lelov (PJ) 21. 4. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 10. 2. Merklín (PJ) 10. 2. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 3. 1. Holýšov (DO) 3. 1. 2019
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 27. 3. Jivjany (DO) 27. 3. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 20. 1. Jivjany (DO) 20. 1. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1. 1. Mezholezy u HT (DO) 1. 1. 2019
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 25. 5. Líně (PS) 25. 5. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1. 1. Všekary (DO) 1. 1. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 1. 1. Všekary (DO) 1. 1. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 31. 3. Hora sv. Šebestiána (CV) 31. 3. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 27. 1. Honezovice (PJ) 27. 1. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 6. 1. Pocinovice u HT (DO) 6. 1. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 27. 3. Holýšov (DO) 27. 3. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 3. 1. Holýšov (DO) 3. 1. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 24. 3. Prostiboř (TC) 24. 3. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1. 1. Jivjany (DO) 1. 1. 2019
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 5. 5. Holýšov (DO) 5. 5. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 23. 2. Líně PR Nový rybník (PS) 23. 2. 2019