Pavel Brandl - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 18.2. Strašov 08.03.2020
Husa tundrová (Anser serrirostris) 1.2. Dolní Dunajovice 08.03.2020
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) 7.2. Drnholecko 08.03.2020
Husa velká (Anser anser) 1.2. Vrkoč 08.03.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 1.2. Vrkoč 08.03.2020
Berneška velká (Branta canadensis) 21.2. Třebín 08.03.2020
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 18.2. Strašov 08.03.2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 1.2. Starý ryb, 08.03.2020
Labuť velká (Cygnus olor) 5.1. cestou 11.01.2020
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 9.5. Nesyt 11.05.2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 21.2. Haklovy Dvory 08.03.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 1.2. Starý ryb, 08.03.2020
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 20.06.2020
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 9.5. zoo 11.05.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 8.2. VDNM III 08.03.2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 8.2. VDNM III 08.03.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 5.1. cestou 11.01.2020
Čírka modrokřídlá (Anas discors) 20.4. Kotvice 24.04.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 1.2. Vrkoč 08.03.2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 9.5. Nesyt 11.05.2020
Čírka modrá (Anas querquedula) 15.3. Strpský 16.03.2020
Čírka obecná (Anas crecca) 8.2. VDNM III 08.03.2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 8.2. VDNM III 08.03.2020
Polák velký (Aythya ferina) 8.2. VDNM III 08.03.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1.2. VDNM II 08.03.2020
Polák kaholka (Aythya marila) 16.2. Milada 08.03.2020
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 16.2. Milada 08.03.2020
Turpan černý (Melanitta nigra) 16.2. Milada 08.03.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) Vltava Troja 08.03.2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 8.2. VDNM II 08.03.2020
Morčák velký (Mergus merganser) Vltava Troja 08.03.2020
Morčák prostřední (Mergus serrator) 16.2. Milada 08.03.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 7.2. Drnholecko 08.03.2020
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 18.5. Podivín 21.05.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 5.1. Unhošť 11.01.2020
Potáplice severní (Gavia arctica) 26.5. Rozkoš 27.05.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Vltava Troja 08.03.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 1.2. Vrkoč 08.03.2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 20.4. Kotvice 24.04.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) 25.4. Řežabinec 11.05.2020
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 23.4. Dobříš 24.04.2020
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 15.3. Březovec 16.03.2020
Bukač velký (Botaurus stellaris) 20.4. Kotvice 24.04.2020
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 24.05.2020
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 15.3. Nový Vrbenský 16.03.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 5.1. cestou 11.01.2020
Volavka červená (Ardea purpurea) 9.5. Trkmanec 11.05.2020
Volavka bílá (Egretta alba) 1.2. Pohořelicko 08.03.2020
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 23.4. sádky Ostrov 24.04.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 9.1. zoo 11.01.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 29.1. zoo 30.01.2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 17.4. Žehuň 17.04.2020
Moták pochop (Circus aeruginosus) 2.4. Slatina 02.04.2020
Moták pilich (Circus cyaneus) 24.4. Dobřichov 24.04.2020
Moták stepní (Circus macrourus) 23.4. Dobřichov 24.04.2020
Moták lužní (Circus pygargus) 23.4. Dobřichov 24.04.2020
Luňák červený (Milvus milvus) 8.2. Milovice 08.03.2020
Luňák hnědý (Milvus migrans) 8.5. Rozkoš 08.05.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1.2. Pohořelicko 08.03.2020
Káně rousná (Buteo lagopus) 1.2. Smolisko 08.03.2020
Káně lesní (Buteo buteo) 5.1. cestou 11.01.2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 28.3. Slatina 28.03.2020
Chřástal polní (Crex crex) 26.6. Hartmanice 27.06.2020
Chřástal malý (Porzana parva) 9.5. Trkmanec 11.05.2020
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 28.3. Slatina 28.03.2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 6.1. zoo 11.01.2020
Lyska černá (Fulica atra) Vltava Troja 08.03.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) 2.3. Novozámecký 08.03.2020
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) 20.4. Měchenice 20.04.2020
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 23.4. Blatec 24.04.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 23.4. Vyšatov 24.04.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 1.2. Pohořelicko 08.03.2020
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 21.2. Zbudovská blata 08.03.2020
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 9.5. Nesyt 11.05.2020
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 8.5. Rozkoš 08.05.2020
Kulík říční (Charadrius dubius) 15.3. Čejkovice sádky 11.05.2020
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 22.2. Tažovice 08.03.2020
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 17.4. Žehuň 17.04.2020
Bekasina větší (Gallinago media) 6.5. Novozámecký 06.05.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 13.06.2020
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 23.4. Bezdrev 24.04.2020
Koliha velká (Numenius arquata) 1.2. Starý ryb, 08.03.2020
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 20.4. Kotvice 24.04.2020
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 23.4. Blatec 24.04.2020
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 20.4. Kotvice 24.04.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 1.2. Starý ryb, 08.03.2020
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 20.4. Kotvice 24.04.2020
Vodouš malý (Xenus cinereus) 9.5. Nesyt 11.05.2020
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 25.4. Řežabinec 11.05.2020
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 26.5. Rozkoš 27.05.2020
Jespák šedý (Calidris temminckii) 8.5. Rozkoš 08.05.2020
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 18.5. Nesyt 21.05.2020
Jespák obecný (Calidris alpina) 25.4. Řežabinec 11.05.2020
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) 26.5. Rozkoš 27.05.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 14.3. Řežabinec 16.03.2020
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) 18.5. Jihomoravský 21.05.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 6.1. zoo 11.01.2020
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 20.4. Kotvice 24.04.2020
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 20.06.2020
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) 7.2. Starý ryb, 08.03.2020
Racek bouřní (Larus canus) 26.1. Podolí 27.01.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 26.1. Podolí 27.01.2020
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 23.4. Blatec 24.04.2020
Rybák malý (Sternula albifrons) 26.5. Rozkoš 27.05.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) 23.4. Strpský 24.04.2020
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 26.5. Rozkoš 27.05.2020
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 8.5. Rozkoš 08.05.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) 8.5. Rozkoš 08.05.2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) 6.1. zoo 11.01.2020
Holub doupňák (Columba oenas) 1.2. Smolisko 08.03.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) zoo 08.03.2020
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 9.5. Nesyt 11.05.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 30.4. Lysá 02.05.2020
Sova pálená (Tyto alba) 16.6. Tabulový vrch Olomouc 16.06.2020
Výreček malý (Otus scops) Brno Kníničky 16.06.2020
Puštík obecný (Strix aluco) zoo 08.03.2020
Kalous ušatý (Asio otus) 1.2. Pohořelicko 08.03.2020
Kalous pustovka (Asio flammeus) 17.4. Dobřichov 18.04.2020
Rorýs obecný (Apus apus) 24.4. zoo 24.04.2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) zoo 08.03.2020
Vlha pestrá (Merops apiaster) 9.5. Mušlov 11.05.2020
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 23.4. Tažovice 24.04.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 7.2. Bradlo 08.03.2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) 14.3. Řežabinec 16.03.2020
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 7.2. Nová ves 08.03.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 1.2. Pohořelicko 08.03.2020
Žluna zelená (Picus viridis) zoo 08.03.2020
Žluna šedá (Picus canus) 1.2. Pohořelicko 08.03.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 5.1. cestou 11.01.2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 21.2. Dasný 08.03.2020
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 6.5. Novozámecký 06.05.2020
Ťuhýk menší (Lanius minor) 11.5. Brno Medlánky 11.05.2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 1.2. Pohořelicko 08.03.2020
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) 7.5. Třebařov 08.05.2020
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 9.5. Nesyt 11.05.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Straka obecná (Pica pica) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 6.1. zoo 11.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 6.1. zoo 11.01.2020
Vrána černá (Corvus corone) cestou 08.03.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) cestou 08.03.2020
Krkavec velký (Corvus corax) cestou 08.03.2020
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 8.3. Liboc 08.03.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 22.2. Tažovice 08.03.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 23.4. Volešek 24.04.2020
Skřivan lesní (Lullula arborea) 27.7. Načeratický vrch 28.05.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 8.2. Drnholecko 08.03.2020
Břehule říční (Riparia riparia) 21.4. zoo 24.04.2020
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 17.4. Voleč 17.04.2020
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 23.4. Tažovice 24.04.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 10.1. zoo 11.01.2020
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 8.4. zoo 08.04.2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 14.3. Řežabinec 16.03.2020
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 20.4. Kotvice 24.04.2020
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 18.6. Obří důl 18.06.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 4.5. Žehuň 04.05.2020
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 13.4. Slatina 15.04.2020
Rákosník pokřovní (Acrocephalus dumetorum) 16.6. Tabulový vrch Olomouc 16.06.2020
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 20.4. Kotvice 24.04.2020
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 9.5. Nesyt 11.05.2020
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 9.5. Nesyt 11.05.2020
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 20.06.2020
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 25.4. Ražický ryb. 11.05.2020
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 17.4. Žehuň 17.04.2020
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 4.3. zoo 08.03.2020
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 9.5. zoo 11.05.2020
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 18.5. Nesyt 21.05.2020
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 6.4. z okna 06.04.2020
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 17.4. Týnecké mokřiny 17.04.2020
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 18.3. Zoo 18.03.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 9.1. zoo 11.01.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 8.1. zoo 11.01.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 8.2. Jihlava 08.03.2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 6.1. zoo 11.01.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 18.2. Strašov 08.03.2020
Kos horský (Turdus torquatus) 18.6. Úpská rašelina 18.06.2020
Kos černý (Turdus merula) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 17.1. zoo 27.01.2020
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 2.3. Novozámecký 08.03.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Tažovice 08.03.2020
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 24.05.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 8.1. zoo 11.01.2020
Slavík modráček (Luscinia svecica) 17.4. Žehuň 17.04.2020
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 25.4. Ražický ryb. 11.05.2020
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 15.4. zoo 15.04.2020
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 17.4. Oplatil 17.04.2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 16.3. zoo 16.03.2020
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 10.4. do třetice z okna 10.04.2020
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 17.4. Žehuň 17.04.2020
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 2.4. Slatina 02.04.2020
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 6.5. Novozámecký 06.05.2020
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 18.6. Pec pod Sněžkou 18.06.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) 18.6. Sněžka 18.06.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 22.3. z okna 22.03.2020
Konipas luční (Motacilla flava) 17.4. Žehuň 17.04.2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) 15.3. Otava Sudoměřice 16.03.2020
Konipas bílý (Motacilla alba) Unhošť 08.03.2020
Linduška luční (Anthus pratensis) 17.4. Žehuň 17.04.2020
Linduška lesní (Anthus trivialis) 2.5. Tažovice 02.05.2020
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 6.5. Novozámecký 06.05.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 13.06.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) 17.4. Týnecké mokřiny 17.04.2020
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 18.6. Obří důl 18.06.2020
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 6.6. Týřov 06.06.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 26.3: zoo 26.03.2020
Čížek lesní (Spinus spinus) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Strnad luční (Emberiza calandra) 18.2. Strašov 08.03.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1.1. Tažovice 11.01.2020
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 4.5. Dománovice 04.05.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 1.2. Vrkoč 08.03.2020