Daniel Benák - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Labuť velká (Cygnus olor) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 4. 4. 2020, Vračovice 04.04.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 3. 5. 2020, Rzy 03.05.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 15. 3. 2020, Rzy 15.03.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Čírka modrokřídlá (Anas discors) 26. 4. 2020, Kotvice 26.04.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 26. 4. 2020, Kotvice 26.04.2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 15. 3. 2020, Rzy 15.03.2020
Čírka modrá (Anas querquedula) 11. 4. 2020, Rzy 11.04.2020
Čírka obecná (Anas crecca) 26. 4. 2020, Kotvice 26.04.2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 8. 3. 2020, Velký Zálešský ryb. 08.03.2020
Polák velký (Aythya ferina) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Polák kaholka (Aythya marila) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Morčák velký (Mergus merganser) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Potáplice malá (Gavia stellata) 9. 5. 2020, Rozkoš 10.05.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 8. 4. 2020, Chobot 08.04.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 26. 4. 2020, Kotvice 26.04.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) 24. 4. 2020, Mítkov 25.04.2020
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 19. 3. 2020, Praha 20.03.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 3. 1. 2020, Hrubčice 04.01.2020
Volavka bílá (Egretta alba) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 6. 4. 2020, Chobot 06.04.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 15. 3. 2020, Choceň 15.03.2020
Moták pochop (Circus aeruginosus) 6. 4. 2020, Velký Zálešský ryb. 06.04.2020
Moták pilich (Circus cyaneus) 17. 4. 2020, Dobřichov 17.04.2020
Moták stepní (Circus macrourus) 27. 4. 2020, Dobřichov 27.04.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Káně lesní (Buteo buteo) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Drop velký (Otis tarda) 3. 1. 2020, Hrubčice 04.01.2020
Lyska černá (Fulica atra) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) 11. 4. 2020, Rzy 11.04.2020
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) 21. 4. 2020, Měchenice 21.04.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 15. 3. 2020, Rzy 15.03.2020
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 9. 5. 2020, ryb. Šváb 10.05.2020
Kulík říční (Charadrius dubius) 5. 4. 2020, Rozkoš 05.04.2020
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 23. 3. 2020, ryb. Hvězdička 23.03.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 6. 4. 2020, Lačnov 06.04.2020
Koliha malá (Numenius phaeopus) 26. 4. 2020, pískovna Grygov 26.04.2020
Koliha velká (Numenius arquata) 9. 5. 2020, Chobot 10.05.2020
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 26. 4. 2020, Kotvice 26.04.2020
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 6. 4. 2020, Švábský ryb. 06.04.2020
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 11. 4. 2020, Rzy 11.04.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 4. 4. 2020, Chobot 04.04.2020
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 18. 4. 2020, Švábský ryb. 18.04.2020
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 26. 4. 2020, Kotvice 26.04.2020
Jespák šedý (Calidris temminckii) 9. 5. 2020, Rozkoš, Šváb ryb. 10.05.2020
Jespák obecný (Calidris alpina) 5. 4. 2020, Rozkoš 05.04.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 6. 4. 2020, Švábský ryb. 06.04.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 18. 4. 2020, Švábský ryb. 18.04.2020
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 5. 4. 2020, Rozkoš 05.04.2020
Racek bouřní (Larus canus) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) 2. 8. 2020, Rozkoš 02.08.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) 12. 7. 2020, Nové Mlýny 13.07.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) 26. 4. 2020, Kotvice 26.04.2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) 3. 1. 2020, Hrubčice 04.01.2020
Holub doupňák (Columba oenas) 8. 3. 2020, Sudislav 08.03.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 4. 3. 2020, Praha 04.03.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 2. 1. 2020, Chobot 02.01.2020
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 26. 4. 2020, Kotvice 26.04.2020
Kalous pustovka (Asio flammeus) 17. 4. 2020, Dobřichov 17.04.2020
Rorýs obecný (Apus apus) 8. 5. 2020 10.05.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 2. 1. 2020, Chobot 02.01.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 29. 3. 2020, Polom 29.03.2020
Žluna zelená (Picus viridis) 7. 1. 2020, Praha 07.01.2020
Žluna šedá (Picus canus) 29. 3. 2020, Polom 29.03.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 9. 5. 2020, Sudslava 10.05.2020
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 9. 5. 2020, Rozkoš 10.05.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 5. 1. 2020, Sudislav n. O. 05.01.2020
Straka obecná (Pica pica) 3. 1. 2020, Olomouc 04.01.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) 2. 1. 2020, Vračovický ryb. 02.01.2020
Krkavec velký (Corvus corax) 01.01.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 4. 1. 2020, Sudislav nad O. 04.01.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 8. 3. 2020, Velký Zálešský ryb. 08.03.2020
Břehule říční (Riparia riparia) 3. 5. 2020, Rzy 03.05.2020
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 1. 4. 2020, Unhošť 01.04.2020
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 7. 5. 2020, Choceň 10.05.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 31. 1. 2020, Praha 31.01.2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 19. 3. 2020, Praha 20.03.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 9. 5. 2020, Velký Zálešský ryb. 10.05.2020
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 27. 4. 2020, Rzy 01.05.2020
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 9. 5. 2020, Chobot 10.05.2020
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 11. 4. 2020, Rzy 11.04.2020
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 12. 4. 2020, Chobot 12.04.2020
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 29. 3. 2020, Polom 29.03.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 13. 1. 2020, Ústí n. O. 13.01.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 2. 1. 2020, Chobot 02.01.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 16. 5. 2020, Praha 16.05.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 8. 3. 2020, Velký Zálešský ryb. 08.03.2020
Kos černý (Turdus merula) 1. 1. 2020, Oucmanice 02.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 27. 1. 2020, Praha 28.01.2020
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 8. 3. 2020, Chobot 08.03.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 28. 4. 2020, Praha 28.04.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Slavík modráček (Luscinia svecica) 11. 4. 2020, Rzy 11.04.2020
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 26. 4. 2020, pískovna Grygov 26.04.2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 22. 3. 2020, BnO 23.03.2020
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 13. 4. 2020, Sudislav n. O. 14.04.2020
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 5. 4. 2020, Oucmanice 05.04.2020
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 1. 1. 2020, Brandýs n. O. 02.01.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 1. 4. 2020, Unhošť 01.04.2020
Konipas bílý (Motacilla alba) 20. 3. 2020, Chobot 20.03.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 3. 1. 2020, Nové Mlýny 04.01.2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 5. 1. 2020, Brandýs n. O. 05.01.2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 4. 1. 2020, Sudislav n. O. 05.01.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1. 1. 2020, Sudislav n. O. 02.01.2020
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 9. 5. 2020, Polom 10.05.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 13. 1. 2020, Ústí n. O. 13.01.2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 5. 4. 2020, Brandýs n. O. 05.04.2020
Strnad luční (Emberiza calandra) 8. 5. 2020, Sudslava 10.05.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 2. 1. 2020, Sudislav n. O. 05.01.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 1. 4. 2020, Unhošť 01.04.2020