Jakub Hrdlička - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 16.3. Břístev 17.03.2024
Husa velká (Anser anser) 13.1. Most 14.01.2024
Husa tundrová (Anser serrirostris) 16.3. Břístev 17.03.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) 16.3. Břístev 17.03.2024
Labuť velká (Cygnus olor) 1.1. Všeň 01.01.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 17.3. Vražda 17.03.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) 27.4. Hlohovec 28.04.2024
Čírka modrá (Spatula querquedula) 8.4. Vražda 09.04.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) 09.04.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) 6.1. Milada 07.01.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Čírka obecná (Anas crecca) 19.5. Olšina 19.05.2024
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 13.1. Most 14.01.2024
Polák velký (Aythya ferina) 6.1. Milada 07.01.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Kajka mořská (Somateria mollissima) 13.1. Milada 14.01.2024
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 6.1. Milada 07.01.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) 13.1. Milada 17.03.2024
Morčák malý (Mergellus albellus) 13.1. Most 14.01.2024
Morčák velký (Mergus merganser) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Rorýs obecný (Apus apus) 6.5. MB 06.05.2024
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 23.4. Vražda 23.04.2024
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. MB 01.01.2024
Holub doupňák (Columba oenas) 19.5. Olšina 19.05.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 2.3. MB 11.03.2024
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 14.5. Vrchbělá 15.05.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Kněžmost 01.01.2024
Chřástal polní (Crex crex) 20.5. Stožec 22.05.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 16.2.MB 20.02.2024
Lyska černá (Fulica atra) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Jeřáb popelavý (Grus grus) 2.2. B.p.B 11.03.2024
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 26.2. Buda 11.03.2024
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 6.1. Milada 07.01.2024
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 20.5. ČB 22.05.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 16.3. Žehuň 21.03.2024
Kulík říční (Charadrius dubius) 10.5. Žehuň 10.05.2024
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 15.3. BpB 17.03.2024
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 17.3. Žantov 17.03.2024
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 10.5. Žehuň 10.05.2024
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 20.5. Dehtář 22.05.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 6.1. Ústí 07.01.2024
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 20.5. ČB 22.05.2024
Racek bouřní (Larus canus) 13.1. Most 14.01.2024
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 13.1. Most 14.01.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 13.1. Most 14.01.2024
Racek středomořský (Larus michahellis) 13.1. Most 14.01.2024
Rybák obecný (Sterna hirundo) 27.4. VNNM 28.04.2024
Rybák černý (Chlidonias niger) 27.4. Nesyt 28.04.2024
Potáplice malá (Gavia stellata) 8.5. Rozkoš 22.05.2024
Potáplice severní (Gavia arctica) 6.1. Milada 07.01.2024
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 23.4. Vražda 23.04.2024
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) 27.4. Hlohovec 28.04.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 20.5. ČB 22.05.2024
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 27.4. Hlohovec 28.04.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1. Žabakor 01.01.2024
Volavka bílá (Ardea alba) 1.1. Ploukonice 01.01.2024
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 20.5. ČB 22.05.2024
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 8.5. Žantov 09.05.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 25.2. Chlum 26.02.2024
Moták pochop (Circus aeruginosus) 17.3. Žantov 17.03.2024
Moták pilich (Circus cyaneus) 11.5. Bobnice 11.05.2024
Moták lužní (Circus pygargus) 10.5. Okřínek 10.05.2024
Luňák červený (Milvus milvus) 19.3. Všeň 21.03.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 16.3. Žehuň 17.03.2024
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. Kněžmost 01.01.2024
Kalous ušatý (Asio otus) 17.2. HS 20.02.2024
Puštík bělavý (Strix uralensis) 20.5. Stožec 22.05.2024
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 27.4. Pastvisko 28.04.2024
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 1.4. Vrchbělá 01.04.2024
Strakapoud malý (Dryobates minor) 16.3. Pňov 17.03.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) 25.2. Chlum 26.02.2024
Žluna zelená (Picus viridis) 13.1. Koňojedy 14.01.2024
Žluna šedá (Picus canus) 10.3. Pňov 11.03.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 6.1. Milada 07.01.2024
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 30.3. MB 01.04.2024
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 5.5. Výtopa 06.05.2024
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 11.5. Milovice 11.05.2024
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 8.5. Žantov 09.05.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Straka obecná (Pica pica) 1.1. MB 01.01.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) 17.2. MB 20.02.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) 6.1. Ústí 07.01.2024
Vrána černá (Corvus corone) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) 10.3. Všeň 11.03.2024
Krkavec velký (Corvus corax) 23.1. Postoloprty 20.02.2024
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 6.4. Chodov 07.04.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 16.2. MB 20.02.2024
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 7.4. Jizerka 07.04.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. MB 01.01.2024
Skřivan lesní (Lullula arborea) 1.4. Vrchbělá 01.04.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) 17.2. Chlumín 20.02.2024
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 08.04.2024
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 08.04.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 6.1. Milada 07.01.2024
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 1.4. Vrchbělá 01.04.2024
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 20.3. BpB 21.03.2024
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 8.4. Vražda 08.04.2024
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 10.5. Žehuň 10.05.2024
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 19.5. Olšina 19.05.2024
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 23.4. Žantov 23.04.2024
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 8.4. Vražda 08.04.2024
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 27.4. Pastvisko 28.04.2024
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) 19.5. Olšina 19.05.2024
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 20.5. Stožec 22.05.2024
Králíček obecný (Regulus regulus) 20.5. Stožec 22.05.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) 16.2.MB 20.02.2024
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 16.3. Pňov 21.03.2024
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 20.5. ČB 22.05.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 10.3. Pňov 11.03.2024
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 16.3. Pňov 17.03.2024
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 2.2. B.p.B 11.03.2024
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 2.2. BpB 17.03.2024
Kos černý (Turdus merula) 1.1. MB 01.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1.1. Násedlnice 01.01.2024
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 20.5.ČB 22.05.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 13.1. Most 14.01.2024
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 27.4. Pastvisko 28.04.2024
Slavík modráček (Luscinia svecica) 10.5. Žehuň 10.05.2024
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 20.5. ČB 22.05.2024
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 20.3. MB 21.03.2024
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 8.5. Žantov 09.05.2024
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 17.3. Žantov 17.03.2024
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 1.1 Příšovice 07.01.2024
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1. HS 07.01.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) 8.4. MB 08.04.2024
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 7.4. Jizerka 07.04.2024
Konipas luční (Motacilla flava) 8.4. Žantov 08.04.2024
Konipas horský (Motacilla cinerea) 7.4. Jizerka 07.04.2024
Konipas bílý (Motacilla alba) 9.3. Všeň 11.03.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 18.1. Turnov 19.01.2024
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 18.1. Turnov 19.01.2024
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 21.5. Pěkná 22.05.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) 16.2. MB 20.02.2024
Konopka obecná (Linaria cannabina) 08.04.2024
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 7.4. Jizerka 07.04.2024
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 6.1. Milada 07.01.2024
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 10.5. Žehuň 11.05.2024
Čížek lesní (Spinus spinus) 20.3. BpB 21.03.2024
Strnad luční (Emberiza calandra) 2.2. B.p.B 11.03.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1.1. Příšovice 01.01.2024
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 17.3. Žantov 17.03.2024