Martina Marešová - ČR Year list 2019

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 15.02. Ivaň 16. 3. 2019
Husa velká (Anser anser) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Husa malá (Anser erythropus) 07.03. Strašov - Strašovský ryb. 14. 4. 2019
Berneška velká (Branta canadensis) 06.04. Tuchlovice - Turyňský ryb. 14. 4. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 08.01. Podhoří 16. 3. 2019
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 09.04. Chropyně 12. 4. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 19.03. Lenešice - Lenešický ryb. 14. 4. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 27.02. Sedlec - Nesyt 16. 3. 2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 03.03. Slavětín nad Metují - ryb. Tuří 14. 4. 2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 22.01. VDNM III 16. 3. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 22.01. VDNM III 16. 3. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 08.01. Podhoří 16. 3. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 19.03. Lenešice - Lenešický ryb. 14. 4. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 03.03. Slavětín nad Metují - ryb. Tuří 14. 4. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 01.04. VN Rozkoš 3. 4. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 15.01. Tišice 16. 3. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 15.02. VDNM III 16. 3. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Polák kaholka (Aythya marila) 15.01. Praha - Troja 16. 3. 2019
Kajka mořská (Somateria mollissima) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 17.04. Chroboly 18. 4. 2019
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 17.04. Stožec (Dobrá) 18. 4. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 06.03. Králova Lhota 16. 3. 2019
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 09.04. Břestský les 12. 4. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 11.01. Zálezlice 16. 3. 2019
Potáplice severní (Gavia arctica) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Potáplice lední (Gavia immer) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 13.01. Praha - Troja 16. 3. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 26.03. Hostivice 31. 3. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 18.03. Černý Nadýmač 18. 3. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 01.04. Slavětín nad Metují 3. 4. 2019
Bukač velký (Botaurus stellaris) 27.02. Mutěnické rybníky 16. 3. 2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 10.04. Lednický park 12. 4. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 01.01. Klecánky 16. 3. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 11.01. Ješín 16. 3. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 08.01. Podhoří 16. 3. 2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 17.04. Chroboly 18. 4. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 13.03. Žabakor 16. 3. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 22.01. Klentnice 16. 3. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 27.02. Sedlec - Nesyt 16. 3. 2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 10.04. Lednický park 12. 4. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 22.01. Pasohlávky 16. 3. 2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 15.02. Neslovice 16. 3. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 04.01. Zdiby 16. 3. 2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 03.04. Mratín 3. 4. 2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 15.04. Praha - Slatina 15. 4. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 13.01. Praha - Troja 16. 3. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 08.01. Podhoří 16. 3. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 03.03. Josefov 16. 3. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 23.02. Hospozínek 16. 3. 2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 27.02. Drnholec 16. 3. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 01.04. VN Rozkoš 3. 4. 2019
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 15.04. Praha - Slatina 15. 4. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 27.02. Mutěnické rybníky 16. 3. 2019
Koliha malá (Numenius phaeopus) 09.04. Záhlinice - Němčický ryb. 12. 4. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 09.04. Záhlinice - Němčický ryb. 12. 4. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 09.04. Svitavy - Lánský ryb. 12. 4. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 18.03. Černý Nadýmač 18. 3. 2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 09.04. Svitavy - Lánský ryb. 12. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Jespák obecný (Calidris alpina) 09.04. Svitavy - Lánský ryb. 12. 4. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 01.04. VN Rozkoš 3. 4. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 08.01. Praha - Troja 16. 3. 2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 17.01. Zálezlice 16. 3. 2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 22.01. VDNM III 16. 3. 2019
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 13.04. VN Rozkoš 14. 4. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 09.04. Tovačov - Hradecký ryb. 12. 4. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 04.01. Zdiby 16. 3. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) 03.04. Rzy 5. 4. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 23.01. Praha - Holešovice 16. 3. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 01.01. Praha (zoo) 16. 3. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) 24.02. Zdiby 16. 3. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 15.02. Drnholec 16. 3. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 18.01. Praha (zoo) 16. 3. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 11.04. Váté písky 12. 4. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 09.02. Brno (zoo) 16. 3. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 22.01. Klentnice - Soutěska 16. 3. 2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 27.02. Strachotín 16. 3. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 04.01. Zdiby 16. 3. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 22.01. Klentnice - Soutěska 16. 3. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 23.01. Sedlec - Bečkov 16. 3. 2019
Žluna šedá (Picus canus) 19.03. Lenešice - Lenešický ryb. 14. 4. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 10.01. Klecany 16. 3. 2019
Raroh velký (Falco cherrug) 22.01. Šakvice 16. 3. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 23.01. Praha - Holešovice 16. 3. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 16.01. Chotiměř 16. 3. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Straka obecná (Pica pica) 01.01. Praha (zoo) 16. 3. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 17.01. Bukol 16. 3. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 16.01. Vodochody 16. 3. 2019
Vrána černá (Corvus corone) 11.01. Vojkovice 16. 3. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 17.01. Bukol 16. 3. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 28.02. Šumava - Trojmezná 16. 3. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 05.03. Náchod 16. 3. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 17.01. Klecánky 16. 3. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 17.04. Želnava (Slunečná) 18. 4. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 02.01. Praha (zoo) 16. 3. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 06.01. Praha (zoo) 16. 3. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) 11.04. Váté písky 12. 4. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 27.02. Neslovice 16. 3. 2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 25.02. Vyšehořovice 16. 3. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 18.03. Sopřečský ryb. 14. 4. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 25.03. Dobrovice 31. 3. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 18.03. Sopřečský ryb. 14. 4. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 04.04. Praha - Čihadla 4. 4. 2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 19.03. Praha - Čihadla 19. 3. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 21.02. Šumava - Boubín 16. 3. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 17.01. Klecánky 16. 3. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 06.01. Praha (zoo) 16. 3. 2019
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 27.02. Klentnice - Pastorkův lom 16. 3. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 06.03. Náchod 16. 3. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 16.01. Zdiby 16. 3. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 23.02. Hospozínek 16. 3. 2019
Kos černý (Turdus merula) 06.01. Praha (zoo) 16. 3. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 11.01. Újezdec 16. 3. 2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 13.03. Žabakor 16. 3. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 16.01. Zdiby 16. 3. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 23.01. Klecánky 16. 3. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 04.04. Praha - Slatina 4. 4. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 14.03. Zdiby 16. 3. 2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 03.04. Rzy 5. 4. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 14.03. Zdiby 16. 3. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 13.03. Žabakor 16. 3. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 18.01. Praha (zoo) 16. 3. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 15.01. Praha (zoo) 16. 3. 2019
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) 21.02. Šumava - Trojmezná, Plechý 16. 3. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 10.04. Mutěnické rybníky 12. 4. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) 09.04. Svitavy - Lánský ryb. 12. 4. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 06.03. Slavětín nad Metují - ryb. Tuří 14. 4. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 27.02. Mutěnické rybníky 16. 3. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 03.04. Josefov 4. 4. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 27.02. Mutěnické rybníky 16. 3. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 18.01. Praha (zoo) 16. 3. 2019
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 17.04. Želnava (Slunečná) 18. 4. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 03.02. Zdiby 16. 3. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 03.03. Slavětín nad Metují - ryb. Tuří 14. 4. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 16.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 19.03. Lenešice 19. 3. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 21.02. Šumava - Trojmezná 16. 3. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 21.02. Šumava - Trojmezná 16. 3. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 11.04. Váté písky 14. 4. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 09.03. Zdiby 16. 3. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 11.01. Netřeba 16. 3. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 10.01. jezero Milada 16. 3. 2019
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 15.02. Strachotín 16. 3. 2019