Daniel Benák - WP Year list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Husa velká (Anser anser) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Husa běločelá (Anser albifrons) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Labuť velká (Cygnus olor) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Labuť malá (Cygnus columbianus) 3. 1., Staré Ždánice 03.01.2021
Husice liščí (Tadorna tadorna) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Kopřivka obecná (Anas strepera) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 15. 1., Praha 15.01.2021
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Čírka obecná (Anas crecca) 3. 1. , Lačnov 03.01.2021
Polák velký (Aythya ferina) 11. 1., Praha 11.01.2021
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 2. 1., Strachotín 02.01.2021
Hohol severní (Bucephala clangula) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Morčák velký (Mergus merganser) 2. 1., Strachotín 02.01.2021
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 4. 1., Praha 04.01.2021
Potáplice severní (Gavia arctica) 9. 1., Rozkoš 09.01.2021
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 11. 1., Praha 11.01.2021
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 9. 1., Rozkoš 09.01.2021
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 2. 1., Strachotín 02.01.2021
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Volavka bílá (Egretta alba) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Luňák červený (Milvus milvus) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Káně lesní (Buteo buteo) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 11. 1., Praha 11.01.2021
Lyska černá (Fulica atra) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Jeřáb popelavý (Grus grus) 14. 2., D11 18.02.2021
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Racek bouřní (Larus canus) 11. 1., Praha 11.01.2021
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 20. 1., Praha 20.01.2021
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Holub skalní/domácí (Columba livia) 2. 1., Brno 02.01.2021
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 20. 1., Praha 20.01.2021
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 2. 1., Litomyšl 02.01.2021
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 4. 1., Praha 04.01.2021
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Datel černý (Dryocopus  martius) 15. 11., Praha 15.01.2021
Žluna zelená (Picus viridis) 4. 1., Praha 04.01.2021
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 9. 1., Orlické Podhůří - Dobrá Voda 09.01.2021
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 4. 1., Praha 04.01.2021
Straka obecná (Pica pica) 2. 1., Sloupnice 02.01.2021
Kavka obecná (Coloeus monedula) 11. 1., Praha 11.01.2021
Havran polní (Corvus frugilegus) 2. 1., Brno 02.01.2021
Vrána šedá (Corvus cornix) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Krkavec velký (Corvus corax) 9. 1., Sudislav nad Orlicí 09.01.2021
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Sýkora babka (Poecile palustris) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Skřivan polní (Alauda arvensis) 25. 2. Jesenice 26.02.2021
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Králíček obecný (Regulus regulus) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 2. 1., Lednice 02.01.2021
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 2. 1., Klentnice 02.01.2021
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 9. 1., Rozkoš 09.01.2021
Kos černý (Turdus merula) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 12. 1., Praha 12.01.2021
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 4. 1., Praha 04.01.2021
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 1. 1., Brandys nad Orlici 01.01.2021
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Vrabec polní (Passer montanus) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Konipas horský (Motacilla cinerea) 13. 1., Praha 13.01.2021
Linduška horská (Anthus spinoletta) 10. 1., Rzy 15.01.2021
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 3. 1. , Chobot 03.01.2021
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 3. 1. , Chobot 03.01.2021
Zvonek zelený (Chloris chloris) 4. 1., Praha 04.01.2021
Konopka obecná (Linaria cannabina) 4. 1., Praha 04.01.2021
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 4. 1., Praha 04.01.2021
Čížek lesní (Spinus spinus) 12. 1., Praha 12.01.2021
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1. 1., Sudislav nad Orlicí 01.01.2021
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 10. 1., Rzy 10.01.2021