Tomáš Oplocký - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) Pasohlávky 27. 1. 2019
Husa tundrová (Anser serrirostris) Lenešice 15.2. 17. 2. 2019
Husa velká (Anser anser) Praha 2. 1. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) Praha 2. 1. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) Stvolínky 1. 1. 2019
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Lenešice 16. 2. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Račice 24. 2. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) Hodonín 16. 3. 2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) Račice 24. 2. 2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Kolín 16. 2. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) Pasohlávky 27. 1. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) Lenešice- vše 15.2. 16. 2. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Stvolínky 1. 1. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Mutěnice 16. 3. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Šternberk 18.2. 25. 2. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) Mutěnice 16. 3. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) Olomoucký kraj 10. 1. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Lenešice 16. 2. 2019
Polák velký (Aythya ferina) Pasohlávky 27. 1. 2019
Polák malý (Aythya nyroca) Milada 16. 2. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Pasohlávky 27. 1. 2019
Polák kaholka (Aythya marila) Pasohlávky 27. 1. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Milada 16. 2. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) Tovačov-Annín 6. 1. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) Dolní Věstonice 27. 1. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) Tovačov-Annín 6. 1. 2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) Milada 16. 2. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) Prostějov 4. 2. 2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Tovačov 21. 4. 2019
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) Břest 9. 3. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Olomoucký kraj 10. 1. 2019
Potáplice severní (Gavia arctica) Milada 16. 2. 2019
Potáplice lední (Gavia immer) Milada 16. 2. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Litoměřice 1. 1. 2019
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) Most 23. 2. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Tovačov-Annín 6. 1. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Most 23. 2. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) Hodonín 16. 3. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Frýdlant nad Ostravicí 1. 4. 2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) Tovačov 28. 10. 2019
Bukač velký (Botaurus stellaris) Dolní Věstonice 19. 3. 2019
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) Plumlov 27.9. 29. 9. 2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Hodonín 6. 4. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Kravaře 1. 1. 2019
Volavka červená (Ardea purpurea) Moravičany 28. 4. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) Prostějov-Žešov 26. 1. 2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 21.7. Pouzdřany 24. 7. 2019
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) 21.7. Pouzdřany 24. 7. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Litoměřice 1. 1. 2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Hodonín 6. 4. 2019
Včelojed lesní (Pernis apivorus) Čelčice 19. 5. 2019
Orel královský (Aquila heliaca) Držovice 18. 5. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Tovačov 6. 1. 2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Kralice na Hané 10. 2. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) Nedakonice 19. 3. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) Vlasatice 27. 1. 2019
Moták stepní (Circus macrourus) Liběšice 12. 5. 2019
Moták lužní (Circus pygargus) Kaple 19. 5. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) Drysice 27. 1. 2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) Holany 9. 5. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Tovačov 6. 1. 2019
Káně rousná (Buteo lagopus) Bedihošť 6. 1. 2019
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Držovice 19. 5. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) Středočeský kraj 10. 1. 2019
Drop velký (Otis tarda) Morava 26. 7. 2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Tovačov 21. 4. 2019
Chřástal polní (Crex crex) Tovačov 20. 5. 2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Krčmaň 2. 8. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Litoměřice 1. 1. 2019
Lyska černá (Fulica atra) Praha 2. 1. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) Holany 16. 2. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Mutěnice 6. 4. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Hodonín 6. 4. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Hrdibořice 10. 2. 2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Vřesovice 3. 3. 2019
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) Majetín 15. 7. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) Vrbátky 15. 3. 2019
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Ostravice 31. 3. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Kněžmost 23. 3. 2019
Koliha malá (Numenius phaeopus) Čelčice 14. 4. 2019
Koliha velká (Numenius arquata) Tovačov 20.4. 21. 4. 2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Mutěnice 6. 4. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Mutěnice 16. 3. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Mutěnice 6. 4. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Bedihošť 8. 2. 2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Bystročice 20.4. 21. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Mutěnice 6. 4. 2019
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Strachotín 14. 9. 2019
Jespák rezavý (Calidris canutus) 2ex.,Alej-Víceměřice 25.8.2019 26. 8. 2019
Jespák malý (Calidris minuta) Úštěk 13. 10. 2019
Jespák obecný (Calidris alpina) Vrbátky 28. 7. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Hodonín 16. 3. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Praha 2. 1. 2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Záhlinice 1. 5. 2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) Vrbátky 13. 3. 2019
Racek bouřní (Larus canus) Praha 2. 1. 2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Milada 16. 2. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Litoměřice 1. 1. 2019
Racek středomořský (Larus michahellis) Tovačov-Annín 6. 1. 2019
Racek žlutonohý (Larus fuscus) Tovačov-Annín 6. 1. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) Hodonín 6. 4. 2019
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) Tovačov 21. 4. 2019
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) Doksy 12. 8. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) Tovačov 21. 4. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) Česká lípa 1. 1. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) Vlasatice 27. 1. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Prostějov 11. 2. 2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Tovačov-26.4. 27. 4. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Kravaře 1. 1. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Tovačov 21. 4. 2019
Sova pálená (Tyto alba) Olomoucký kraj 6. 3. 2019
Výr velký (Bubo bubo) Šternbersko 18.2. 25. 2. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) Šternbersko18.2. 25. 2. 2019
Puštík bělavý (Strix uralensis) Ostravice 31. 3. 2019
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) Šternbersko 18.2. 25. 2. 2019
Sýček obecný (Athene noctua) Česká lípa 24. 3. 2019
Sýc rousný (Aegolius funereus) Ostravice 31. 3. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) Tovačov 6. 1. 2019
Kalous pustovka (Asio flammeus) Olomoucký kraj 10. 1. 2019
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) Červenohorské sedlo 20.8. 24. 8. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) Olomouc 20.4. 21. 4. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Litoměřice 1.1.2019 2. 1. 2019
Vlha pestrá (Merops apiaster) Libotenice 9. 5. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) Bzenec 6. 4. 2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Mutěnice 6. 4. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Bedihošť 5. 2. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) Kněžmost 23. 2. 2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Litoměřice 1. 1. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Bezděz 2. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) Olomoucký kraj 10. 1. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) Litoměřice 1. 1. 2019
Žluna šedá (Picus canus) Prostějovičky 2. 3. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Roudnice na Labem 1. 1. 2019
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) Prostějov 3. 5. 2019
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Prostějov-23.1. 25. 1. 2019
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Hovězí 25.5. 26. 5. 2019
Raroh velký (Falco cherrug) Olomoucký kraj 7. 3. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Prostějov 25. 1. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Ivanovice na Hané 5. 5. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Vlasatice 27. 1. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Krčmaň 1. 5. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Tovačov 6. 1. 2019
Straka obecná (Pica pica) Česká lípa 1. 1. 2019
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) Staré Hamry 31. 3. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) Praha 2. 1. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) Litoměřice 1. 1. 2019
Vrána černá (Corvus corone) Česká lípa 2. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) Tovačov 6. 1. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) Tovačov-Annín 6. 1. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Šternbersko 18.2. 25. 2. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Šternbersko 18.2. 25. 2. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) Tovačov 6. 1. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) Holany 16. 2. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Česká lípa 2. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) Litoměřice 1. 1. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Mutěnice 6. 4. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Milada 16. 2. 2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) Prostějovičky 3. 3. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) Štětovice 10. 2. 2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) Prostějov 20. 2. 2019
Břehule říční (Riparia riparia) Tovačov 14. 4. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Prostějov 25. 3. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Hodonín 6. 4. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Tovačov-Annín 6. 1. 2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Hodonín 6. 4. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Doksy 23. 2. 2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Žárovice 21. 4. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Tovačov 21. 4. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Hodonín 6. 4. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Moravičany 28. 4. 2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Dobrá voda 10. 5. 2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Prostějov 29. 4. 2019
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Česká lípa-Dubice 10. 5. 2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Česká lípa-Dubice 8. 5. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Hodonín 6. 4. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Prostějov 7. 3. 2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Česká lípa-Dubice 10. 5. 2019
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) Sedlec 21.7. 24. 7. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Prostějov 8. 4. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Čehovice 25. 4. 2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Hodonín-16.3. 17. 3. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) Prostějov 3. 1. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Prostějov 3. 1. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) Prostějov 3. 1. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Prostějov 23. 1. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Prostějov 3. 1. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Bedihošť 8. 2. 2019
Kos černý (Turdus merula) Česká lípa 1. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Litoměřice 1. 1. 2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Prostějov 17. 1. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Kněžmost 22. 2. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Bakov nad Jizerou 2. 1. 2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Prostějov 29. 4. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Prostějov 3. 1. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) Majetín 17. 3. 2019
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) Červenohorské sedlo 20.8. 24. 8. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Litovel 20.4. 21. 4. 2019
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Prostějov 16. 4. 2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Žárovice 21. 4. 2019
Lejsek malý (Ficedula parva) Koryčany 4.5. 5. 5. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Prostějov 4. 3. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Mutěnice 6. 4. 2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Tovačov 1. 5. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Břest 9. 3. 2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) Výšovice 7. 5. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Ostravice 31. 3. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) Česká lípa 1. 1. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) Prostějov 3. 1. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Hodonín-16.3. 17. 3. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) Mutěnice 6. 4. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) Prostějov 26. 2. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) Lenešice 16. 2. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) Vranovice-Kelčice 27. 1. 2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) Litovel 21. 4. 2019
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) Tovačov 7. 10. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) Most 23. 2. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Prostějov 3. 1. 2019
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Prostějov 20. 1. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Litoměřice 1. 1. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Holany 17. 2. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) Prostějov 3. 1. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) Olomoucký kraj 10. 1. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Prostějov 23. 1. 2019
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) Bedihošť 8. 2. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Prostějovičky 3. 3. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Litoměřice 1. 1. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Vrbátky 15. 3. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) Litoměřice 1. 1. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) Lenešice 24. 3. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Biskupice 6. 1. 2019
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) Tovačov 21. 4. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Olomoucký kraj 10. 1. 2019
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) Bedihošť 8. 2. 2019