Jarmila Kačírková - WP Year list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 12.1. - Pohořelice 12.01.2020
Husa tundrová (Anser serrirostris) 12.1. - Pohořelice 12.01.2020
Husa velká (Anser anser) 12.1. - VDNM 12.01.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 12.1. - VDNM 12.01.2020
Berneška velká (Branta canadensis) 2.4. - Mutěnice 03.04.2020
Berneška tmavá (Branta bernicla) 25.1. - Přítluky 25.01.2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 25.1. - Vlasatice 25.01.2020
Labuť velká (Cygnus olor) 07.01.2020
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 18.2. - Chropyně 21.02.2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 07.01.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 2.2. - Pohořelice 02.02.2020
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 22.5. - Nesyt 22.05.2020
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 23.1. - štěrkovna Zaječí 24.01.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 19.1. - Moravičany 19.01.2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 24.1. VDNM - 155 ex 24.01.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 07.01.2020
Čírka modrokřídlá (Anas discors) 19.4. - Studénka 20.04.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Mutěnice 31.03.2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 2.4. - Mutěnice 03.04.2020
Čírka modrá (Anas querquedula) Mutěnice 31.03.2020
Čírka obecná (Anas crecca) Mutěnice 03.04.2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 20.2. - Hodonín 21.02.2020
Polák velký (Aythya ferina) 07.01.2020
Polák malý (Aythya nyroca) 15.10. - Tovačov 16.10.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 07.01.2020
Polák kaholka (Aythya marila) 07.01.2020
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 19.1. - Náklo, Moravičany 19.01.2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 25.1. - VDNM 25.01.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 07.01.2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 07.01.2020
Morčák velký (Mergus merganser) 07.01.2020
Morčák prostřední (Mergus serrator) 8.2. - Dombas 10.02.2020
Kachnice kaštanová (Oxyura jamaicensis) 9.5. - Hlohovecký rybník 09.05.2020
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 18.4.- Krušné hory 18.04.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 19.1. - Náklo 19.01.2020
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 25.4. - Přerov 25.04.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 07.01.2020
Potáplice malá (Gavia stellata) 10.1. - Hlučínská štěrkovna 11.01.2020
Potáplice severní (Gavia arctica) 10.1. - Hlučínská štěrkovna 11.01.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 24.01.2020
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 17.5. - Hlohovecký rybník 17.05.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 07.01.2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 10.1. - Hlučínská štěrkovna 11.01.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) 31.03.2020
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 31.03.2020
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 22.5. - Hlohovec 22.05.2020
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) Tovačov 15.06.2020
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 2.4. - Lednice 03.04.2020
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 22.8. - Nesyt 23.08.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 07.01.2020
Volavka červená (Ardea purpurea) 19.5.- Hustopeče 20.05.2020
Volavka bílá (Egretta alba) 07.01.2020
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 22.8. - Nesyt 23.08.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 07.01.2020
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 28.3. Tovačov 31.03.2020
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 14.6. - Krušné hory 15.06.2020
Orel královský (Aquila heliaca) 19.5. - Hustopeče 20.05.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 07.01.2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 14.5. - Obora 15.05.2020
Moták pochop (Circus aeruginosus) 31.03.2020
Moták pilich (Circus cyaneus) 07.01.2020
Moták lužní (Circus pygargus) 27.4. - Lipník 27.04.2020
Luňák červený (Milvus milvus) 12.1. - Pohořelice 12.01.2020
Luňák hnědý (Milvus migrans) 2.4. - Lednice 03.04.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 12.1. - VDNM 12.01.2020
Káně rousná (Buteo lagopus) 07.01.2020
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 31.03.2020
Káně lesní (Buteo buteo) 07.01.2020
Drop velký (Otis tarda) 07.01.2020
Drop malý (Tetrax tetrax) 22.3. - https://youtu.be/aR3TH5go2f0 31.03.2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 31.03.2020
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 09.04.2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 24.01.2020
Lyska černá (Fulica atra) 07.01.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) 22.3. - Lešná 31.03.2020
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 30.3. - Mutěnice 31.03.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 30.3. - Mutěnice 31.03.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 2.2. - Pohořelice 02.02.2020
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 16.2. - Henčlov 16.02.2020
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 9.5. - Nesyt 09.05.2020
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 31.03.2020
Kulík říční (Charadrius dubius) 31.03.2020
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 16.1. - Záhlinice 16.01.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 31.03.2020
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 28.4. - Kozmické louky 28.04.2020
Koliha malá (Numenius phaeopus) 22.5. - Nesyt 22.05.2020
Koliha velká (Numenius arquata) 12.1. - Pohořelice 12.01.2020
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 8.4. - Záhlinice 09.04.2020
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 8.4. - Záhlinice 09.04.2020
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 22.8. - Nesyt 23.08.2020
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 8.4. - Záhlinice 09.04.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 25.1. - Starý rybník 25.01.2020
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 09.04.2020
Vodouš malý (Xenus cinereus) 9.5. - Nesyt 09.05.2020
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 16.4. - Tovačov 16.04.2020
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 22. 8. - VDNM 23.08.2020
Jespák rezavý (Calidris canutus) 22.8. - Nesyt 23.08.2020
Jespák malý (Calidris minuta) 22.8. - VDNM 23.08.2020
Jespák šedý (Calidris temminckii) 22.8. - Nesyt 23.08.2020
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 22.8. - Nesyt 23.08.2020
Jespák obecný (Calidris alpina) 14.4. - Záhlinice 14.04.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 14.4. - Záhlinice 14.04.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 07.01.2020
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 16.4. - Tovačov 16.04.2020
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 1.3. - Mutěnice 03.03.2020
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) 9.5. - Nesyt 09.05.2020
Racek bouřní (Larus canus) 07.01.2020
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 31.03.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 07.01.2020
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 16.2. - Tovačov 16.02.2020
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) 28.7. - Rozkoš https://youtu.be/1m5DcrjRzkg 31.07.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) 14.4. - Záhlinice 14.04.2020
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 9.5. - Nesyt 09.05.2020
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 9.5. - Nesyt 09.05.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) 28.4. - Kozmické louky 28.04.2020
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) 29.8. - Nesyt https://youtu.be/kf3FaJ35H6U 06.09.2020
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) 5.9. - VN Rozkoš https://youtu.be/d75GscHziQY 06.09.2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) 07.01.2020
Holub doupňák (Columba oenas) 1.2. - Tlumačov 01.02.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 24.2. - Přerov 24.02.2020
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 5.5. - Oldřichov 05.05.2020
Hrdlička východní (Streptopelia orientalis) 12.1. - VDNM 12.01.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 07.01.2020
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 19.4. - Studénka 20.04.2020
Výreček malý (Otus scops) 30.4. 05.05.2020
Puštík obecný (Strix aluco) 31.03.2020
Sýček obecný (Athene noctua) 1.3. - Kunovice 03.03.2020
Kalous ušatý (Asio otus) 07.01.2020
Kalous pustovka (Asio flammeus) 1.2. - Věžky 01.02.2020
Rorýs obecný (Apus apus) 26.4. - Přerov 26.04.2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 08.01.2020
Vlha pestrá (Merops apiaster) 28.4. - Přerov 28.04.2020
Dudek chocholatý (Upupa epops) 10.4. - Bzenec 10.04.2020
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 9.4.- Přerov 09.04.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 07.01.2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) 07.01.2020
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 31.03.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 07.01.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 07.01.2020
Žluna zelená (Picus viridis) 07.01.2020
Žluna šedá (Picus canus) 07.01.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 07.01.2020
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 28.4. - Břest 28.04.2020
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 23.1. - Pohořelice 24.01.2020
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 27.4. - Oldřichov 27.04.2020
Raroh velký (Falco cherrug) 12.1. - Šakvice 12.01.2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 07.01.2020
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 17.5. - Pohansko 17.05.2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 07.01.2020
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 25.4. - Přerov 25.04.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 07.01.2020
Straka obecná (Pica pica) 07.01.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 07.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 07.01.2020
Vrána černá (Corvus corone) 25.1. - Starý rybník 25.01.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) 07.01.2020
Krkavec velký (Corvus corax) 07.01.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 24.1. - Přerov 25.01.2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 1.2. - Luhačovice 01.02.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 07.01.2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) 31.03.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 07.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) 07.01.2020
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 20.2. - Mutěnice 24.02.2020
Skřivan lesní (Lullula arborea) 31.03.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 2.2. - Vlasatice 02.02.2020
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 8.2. - Troubky https://youtu.be/1AqzoCR19q8 10.02.2020
Břehule říční (Riparia riparia) 10.4. - Bzenec 10.04.2020
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 30.3. - Mutěnice 31.03.2020
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 2.4. - Mutěnice 03.04.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 07.01.2020
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 29.3. - Tovačov 31.03.2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 2.2. - Vlasatice 02.02.2020
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 22.4. - Přerov 23.04.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 24.4. - Mutěnice 24.04.2020
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 14.04.2020
Rákosník pokřovní (Acrocephalus dumetorum) 16.6. - Olomouc 16.06.2020
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 14.04.2020
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 5.5. - Oldřichov 05.05.2020
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 23.4. - Přerov 23.04.2020
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 27.4. - Oldřichov 27.04.2020
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 5.5. - Oldřichov 05.05.2020
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 14.04.2020
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 31.03.2020
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 1.5. - Oldřichov 03.05.2020
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 22.5. - Pouzdřany 22.05.2020
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 30.3. - Mutěnice 31.03.2020
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 27.4. - Oldřichov 27.04.2020
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 31.03.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 1.2. - Luhačovice 01.02.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 07.01.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 07.01.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 07.01.2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 31.03.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 16.2. - Henčlov 16.02.2020
Kos horský (Turdus torquatus) 15.06.2020
Kos černý (Turdus merula) 12.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 07.01.2020
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 28.2. - Přerov 03.03.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 1.2. - Luhačovice 01.02.2020
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 25.4. - Přerov 25.04.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 10.1. - Přerov 19.01.2020
Slavík modráček (Luscinia svecica) 29.3. - Tovačov 31.03.2020
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 19.4. - Studénka 20.04.2020
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 18.4.- Krušné hory 18.04.2020
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 16.4. - Tovačov 16.04.2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 16.2. - Přerov 16.02.2020
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 9.4. - Přerov 09.04.2020
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 14.4. - Břest 14.04.2020
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 8.4. - Záhlinice 09.04.2020
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 10.4. - Bzenec 10.04.2020
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 08.01.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 07.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) 07.01.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 31.03.2020
Konipas luční (Motacilla flava) 14.4. - Břest 14.04.2020
Konipas citronový (Motacilla citreola) 28.4. - Břest 28.04.2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) 24.2. - Přerov 24.02.2020
Konipas bílý (Motacilla alba) 23.1. - štěrkovna Zaječí 24.01.2020
Linduška úhorní (Anthus campestris) 14.6. 15.06.2020
Linduška luční (Anthus pratensis) 8.4. - Záhlinice 09.04.2020
Linduška lesní (Anthus trivialis) 10.4. - Bzenec 10.04.2020
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 28.4. - Břest 28.04.2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) 20.2. - Mutěnice 21.02.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 07.01.2020
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 07.01.2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 07.01.2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 07.01.2020
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 15.06.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 11.1. - Přerov 12.01.2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) 31.03.2020
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 18.4.- Krušné hory 18.04.2020
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 15.06.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 07.01.2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 31.03.2020
Čížek lesní (Spinus spinus) 11.1. - Přerov 12.01.2020
Strnad luční (Emberiza calandra) 28.4. - Kozmické louky 29.04.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 07.01.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 03.03.2020