Husa velká (Anser anser) |
13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník |
17.01.2024 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
14.1.2024, Pohořelice, Pohořelický rybník |
17.01.2024 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník |
17.01.2024 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
15.3.2024, Mikulov, rybník Šibeník |
16.03.2024 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
19.1.2024, Pasohlávky, VDNM II |
21.01.2024 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
15.3.2024, Mikulov, rybník Šibeník |
16.03.2024 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
19.1.2024, Pasohlávky, VDNM II |
21.01.2024 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník |
17.01.2024 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov I-Město, Troubecké jezero |
08.01.2024 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov I-Město, Troubecké jezero |
08.01.2024 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník |
17.01.2024 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
16.2.2024, Dolní Věstonice, VDNM II |
19.02.2024 |
Polák velký (Aythya ferina) |
13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník |
17.01.2024 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
19.1.2024, Dolní Věstonice, VDNM II |
21.01.2024 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Turpan černý (Melanitta nigra) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov I-Město, Troubecké jezero |
08.01.2024 |
Hoholka lední (Clangula hyemalis) |
25.2.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
26.02.2024 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
19.1.2024, Dolní Věstonice, VDNM II |
21.01.2024 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
3.3.2024, Nesvačilka, pole Zadní díly |
03.03.2024 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
1.1.2024, Rajhrad, stará dálnice |
02.01.2024 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
7.4.2024, Mackovice, Břežanské pole |
10.04.2024 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
14.4.2024, Jevišovka, vrbovna Za Ořechy |
15.04.2024 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
1.1.2024, Brno - Veveří, Burešova ulice |
01.01.2024 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
30.1.2024, Bílovice nad Svitavou, PR Malužín |
30.01.2024 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
14.2.2024, Brno - Brno-město, park Špilberk |
14.02.2024 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
1.1.2024, Brno - Veveří, Burešova ulice |
01.01.2024 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
19.1.2024, Pouzdřany, Husí pastviště |
21.01.2024 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
19.1.2024, Brod nad Dyjí, VDNM I |
21.01.2024 |
Lyska černá (Fulica atra) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
28.3.2024, Měnín, pole Rybník |
28.03.2024 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
19.1.2024, Ivaň, řeka Jihlava u soutoku se Svratkou |
21.01.2024 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
7.2.2024, Rebešovice, pole Louky |
08.02.2024 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
15.3.2024, Mikulov, pole U Dřevěného kříže |
16.03.2024 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
22.3.2024, Blučina, lada Přidánky |
23.03.2024 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
28.3.2024, Žatčany, pole Zadní klínky |
28.03.2024 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
7.2.2024, Uherčice, biocentrum u pole Lesní louky |
08.02.2024 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
15.3.2024, Mikulov, pole U Dřevěného kříže |
16.03.2024 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
22.3.2024, Blučina, lada Přidánky |
23.03.2024 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
28.3.2024, Žatčany, biocentrum na Hranečnickém potoku |
28.03.2024 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
22.3.2024, Blučina, pole J od Přidánek |
23.03.2024 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
14.4.2024, Olbramovice, biocentrum na Olbramovickém potoku |
15.04.2024 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
1.1.2024, Brno - Štýřice, Svratecký most |
01.01.2024 |
Racek bouřní (Larus canus) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
16.2.2024, Dolní Věstonice, VDNM II |
19.02.2024 |
Potáplice malá (Gavia stellata) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
22.4.2024, Blučina, lada Přidánky |
22.04.2024 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
19.1.2024, Ivaň, soutok Jihlavy a Svratky |
21.01.2024 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, pole mezi Mlýnským náhonem a Annínským jezerem |
08.01.2024 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov I-Město, Hradecký rybník |
08.01.2024 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník |
17.01.2024 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov I-Město, les na V břehu Annínského jezera |
08.01.2024 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
28.3.2024, Nikolčice, rybník Žabníky |
28.03.2024 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
19.1.2024, Pasohlávky, VDNM I |
21.01.2024 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
1.1.2024, Syrovice, pole U trní |
02.01.2024 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
7.4.2024, Mackovice, Břežanské pole |
10.04.2024 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník |
17.01.2024 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
30.3.2024, Dešná - Hluboká, pole Dolní díl |
31.03.2024 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1.1.2024, Rajhrad, pole Pod Hraničkami |
02.01.2024 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
19.1.2024, Strachotín, Sklepní ulice |
21.01.2024 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
7.4.2024, Zbýšov, pole u starého zavlažovacího kanálu |
10.04.2024 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník |
17.01.2024 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
30.3.2024, Županovice, okolí Mlejnkovského potoka |
31.03.2024 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
13.1.2024, Branišovice, Dolní branišovický rybník |
17.01.2024 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1.2024, Rajhrad, stará dálnice |
02.01.2024 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
13.1.2024, Branišovice, Dolní branišovický rybník |
17.01.2024 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov I-Město, les u kanálu Splavská |
08.01.2024 |
Žluna šedá (Picus canus) |
29.2.2024, Moravany, les JV PR Moravanské lúky |
29.02.2024 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
1.1.2024, Rajhrad, silnička u pole Pod Hraničkami |
02.01.2024 |
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) |
3.3.2024, Újezd u Brna, šaratická zřídla |
03.03.2024 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
1.1.2024, Rajhrad, stará dálnice |
02.01.2024 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
1.1.2024, Rajhrad, stará dálnice |
02.01.2024 |
Straka obecná (Pica pica) |
1.1.2024, Syrovice, u pole U trní |
02.01.2024 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
1.1.2024, Brno - Veveří, Burešova ulice |
01.01.2024 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
1.1.2024, Brno - Štýřice, Heršpická ulice |
01.01.2024 |
Vrána černá (Corvus corone) |
6.1.2024, Brno - Veveří, Cihlářská ulice |
07.01.2024 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
7.1.2024, Dub nad Moravou, pole Díly u kříže |
08.01.2024 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
1.1.2024, Syrovice, pole U trní |
02.01.2024 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
22.1.2024, Hodonín, les Strážnický |
22.01.2024 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
22.1.2024, Hodonín, les Strážnický |
22.01.2024 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
13.1.2024, Troskotovice, Dolní troskotovický rybník |
17.01.2024 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
22.1.2024, Všechovice, les na SZ okraji katastru |
22.01.2024 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1.2024, Rajhrad, stará dálnice |
02.01.2024 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1.2024, Brno - Veveří, Cihlářská ulice |
01.01.2024 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
16.2.2024, Dolní Věstonice, VDNM II |
19.02.2024 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
4.3.2024, Mikulov, vinohrady U Křížku |
04.03.2024 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
14.2.2024, Brno - Brno-město, park Špilberk |
14.02.2024 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
14.4.2024, Olbramovice, biocentrum na Olbramovickém potoku |
15.04.2024 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
22.3.2024, Blučina, lada Přidánky |
23.03.2024 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
14.4.2024, Olbramovice, biocentrum na Olbramovickém potoku |
15.04.2024 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
1.1.2024, Rajhrad, stará dálnice (ssp. europaeus), 7.1.2024, Tovačov I-Město, V okraj Annínského jezera (ssp. caudatus) |
08.01.2024 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
30.3.2024, Dešná - Rancířov, les Přídanky |
31.03.2024 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
15.3.2024, Mikulov, rybník Šibeník |
16.03.2024 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
14.4.2024, Jevišovka, biocentrum u Jevišovky |
15.04.2024 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
14.4.2024, Jevišovka, vrbovna Za Ořechy |
15.04.2024 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
14.4.2024, Jevišovka, vrbovna Za Ořechy |
15.04.2024 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
30.3.2024, Dešná - Rancířov, les Přídanky |
31.03.2024 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
13.4.2024, Brno - Veveří, Cihlářská ulice |
15.04.2024 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
14.4.2024, Jevišovka, biocentrum u Jevišovky |
15.04.2024 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
23.3.2024, Ochoz u Brna, vrch Zadní Hády |
23.03.2024 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
22.1.2024, Černovice, les na S katastru |
22.01.2024 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
6.1.2024, Brno - Veveří, Botanická ulice |
07.01.2024 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
13.1.2024, Troskotovice, Dolní troskotovický rybník |
17.01.2024 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
16.2.2024, Horní Věstonice, VDNM II |
19.02.2024 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
7.2.2024, Ponětovice, zahrady u rybníka |
08.02.2024 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
29.2.2024, Koryčany, les U Křížku |
29.02.2024 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov I-Město, les SZ břehu Annínského jezera |
08.01.2024 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1.2024, Brno - Veveří, Cihlářská ulice |
01.01.2024 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
1.1.2024, Rajhrad, hájek Z od staré dálnice |
02.01.2024 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
14.1.2024, Šumice, Horní šumický rybník |
17.01.2024 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
14.4.2024, Olbramovice, biocentrum na Olbramovickém potoku |
15.04.2024 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
28.3.2024, Nikolčice, rybník Žabníky (ssp. cyanecula) |
28.03.2024 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
21.1.2024, Brno - Pisárky, areál BVV Brno |
21.01.2024 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
18.4.2024, Dolní Dunajovice, obec |
18.04.2024 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
15.3.2024, Mikulov, rybník Šibeník |
16.03.2024 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
14.4.2024, Olbramovice, biocentrum na Olbramovickém potoku |
15.04.2024 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
1.1.2024, Rajhrad, silnička u pole Pod Hraničkami |
02.01.2024 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
4.1.2024, Brno - Veveří, Burešova ulice |
07.01.2024 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
15.3.2024, Mikulov, rybník Šibeník |
16.03.2024 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
7.4.2024, Mackovice, Břežanské pole; 14.4.2024, Olbramovice, biocentrum na Olbramovickém potoku (ssp. flava) |
15.04.2024 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
1.1.2024, Rajhrad, hnojiště u staré dálnice |
02.01.2024 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
3.3.2024, Žatčany, biocentrum u Hranečnického potoka |
03.03.2024 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
22.3.2024, Blučina, lada Přidánky |
23.03.2024 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
1.1.2024, Rajhrad, stará dálnice |
02.01.2024 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov I-Město, les u kanálu Splavská |
08.01.2024 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
13.1.2024, Miroslav, Miroslavský rybník |
17.01.2024 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
1.1.2024, Rajhrad, stará dálnice |
02.01.2024 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
22.1.2024, Černovice, okolí ZD |
22.01.2024 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
1.1.2024, Syrovice, silnička u pole U trní |
02.01.2024 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
22.3.2024, Blučina, okolí krytého bazénu |
23.03.2024 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
7.1.2024, Tovačov - Tovačov II-Annín, Annínské jezero |
08.01.2024 |
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) |
19.1.2024, Dolní Věstonice, VDNM II |
21.01.2024 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník |
17.01.2024 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
14.1.2024, Pohořelice, Pohořelický rybník |
17.01.2024 |