Robert Javorský - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) Strašov 18.02.2020
Husa tundrová (Anser serrirostris) Strašov 18.02.2020
Husa velká (Anser anser) Přítluky 01.02.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) Přítluky 01.02.2020
Berneška velká (Branta canadensis) Lodenice 04.04.2020
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Strašov 18.02.2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Pohořelice 01.02.2020
Labuť velká (Cygnus olor) Hýskov 07.01.2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Lenešice 08.03.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) Sedlec 01.02.2020
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) Hlavatce 25.04.2020
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Praha 14.01.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) Přítluky 01.02.2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) Přítluky 01.02.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Praha 01.01.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Lodenice 04.04.2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Lenešice 08.03.2020
Čírka modrá (Anas querquedula) Hostivice 19.03.2020
Čírka obecná (Anas crecca) Sedlec 01.02.2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Hostivice 28.03.2020
Polák velký (Aythya ferina) Sokolov Medard 20.01.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Praha 01.01.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) Přítluky 01.02.2020
Morčák velký (Mergus merganser) Praha 01.01.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) Buková u Příbramě 11.04.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Praha 07.01.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Praha 01.01.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Sokolov Medard 20.01.2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Hostivice 19.03.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) Lhotka 11.04.2020
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Kačice 04.04.2020
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) Sedlec 24.04.2020
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) České Vrbné 27.04.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Praha 01.01.2020
Volavka bílá (Egretta alba) Lednice 01.02.2020
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) Dubné 27.04.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Praha 15.01.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Praha 01.01.2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Slatina 07.04.2020
Moták pochop (Circus aeruginosus) Srby 04.04.2020
Luňák červený (Milvus milvus) Bulhary 01.02.2020
Luňák hnědý (Milvus migrans) Horní Metelsko 02.05.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Přítluky 01.02.2020
Káně rousná (Buteo lagopus) Drnholec 01.02.2020
Káně lesní (Buteo buteo) Praha 01.01.2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Slatina 07.04.2020
Chřástal malý (Porzana parva) Unhošť 28.03.2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Praha 01.01.2020
Lyska černá (Fulica atra) Praha 01.01.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) Chabařovice Milada 06.02.2020
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) Měchenice 21.4.2020 22.04.2020
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Bezdrev 25.04.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Bezdrev 25.04.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Lenešice 08.03.2020
Kulík říční (Charadrius dubius) Újezd u Sezemic 10.04.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Újezd u Sezemic 10.04.2020
Koliha velká (Numenius arquata) Pohořelice 01.02.2020
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Křakov 02.05.2020
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 25.04.2020
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Újezd u Sezemic 10.04.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Újezd u Sezemic 10.04.2020
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Mšec 05.04.2020
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Bezdrev 25.04.2020
Jespák obecný (Calidris alpina) Újezd u Sezemic 10.04.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Újezd u Sezemic 10.04.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Praha 01.01.2020
Racek bouřní (Larus canus) Praha 01.01.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Sokolov Medard 22.01.2020
Racek středomořský (Larus michahellis) Pohořelice 01.02.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) Sedlec 24.04.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) Tuňechody 02.05.2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) Nižbor 05.01.2020
Holub doupňák (Columba oenas) Strašov 18.02.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Hradec Králové 18.02.2020
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Spomyšl 23.05.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Rudná 01.01.2020
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Dasný 24.04.2020
Kalous ušatý (Asio otus) Rudná 14.03.2020
Rorýs obecný (Apus apus) Rudná 28.04.2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Lenešice 08.03.2020
Vlha pestrá (Merops apiaster) Spomyšl 23.05.2020
Dudek chocholatý (Upupa epops) Žloukovice 09.05.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Lenešice 08.03.2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) Hlavatce 25.04.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Nižbor 05.01.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) Mořinka 19.01.2020
Žluna zelená (Picus viridis) Praha 04.01.2020
Žluna šedá (Picus canus) Lenešice 08.03.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Praha 02.01.2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Klentnice 03.02.2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Milovice 04.02.2020
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Spomyšl 23.05.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Praha 04.01.2020
Straka obecná (Pica pica) Praha 01.01.2020
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) Černá říčka 04.03.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) Praha 01.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) Praha 04.01.2020
Vrána černá (Corvus corone) Rudná 12.01.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) Bulhary 01.02.2020
Krkavec velký (Corvus corax) Mořinka 19.01.2020
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) Praha 12.02.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Mořinka 19.01.2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Černá říčka 04.03.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) Rudná 10.01.2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) Nová Ves 01.02.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Rudná 05.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) Rudná 01.01.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) Rudná 15.02.2020
Břehule říční (Riparia riparia) Novosedly 25.04.2020
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Praha Slatina 23.03.2020
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Rudná 20.04.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Praha 01.01.2020
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Topolná 24.03.2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Hostivice 19.03.2020
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Nižbor 24.05.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Hostivice 24.05.2020
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Pištín 25.04.2020
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Staré Sedlo 02.05.2020
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Bohdaneč 09.04.2020
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Ves Touškov 05.05.2020
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Rudná 24.04.2020
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Tuňechody 02.05.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) Mořinka 19.01.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Praha 04.01.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) Rudná 01.01.2020
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Klentnice 03.02.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Hostivice 16.02.2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Hlavatce 25.04.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Rudná 17.02.2020
Kos černý (Turdus merula) Rudná 03.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Praha 04.01.2020
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Hostivice 18.01.2020
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Hostivice 19.03.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Lednice 01.02.2020
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Nižbor 08.05.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Sokolov 20.01.2020
Slavík modráček (Luscinia svecica) Slatina 07.04.2020
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Sedlec 27.04.2020
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Praha 19.04.2020
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) České Vrbné 27.04.2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Jivjany 20.03.2020
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Jivjany 01.05.2020
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Milovice 22.04.2020
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Topolná 24.03.2020
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) Buková 02.05.2020
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Králův Dvůr 22.04.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) Rudná 01.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) Praha 01.01.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Unhošť 04.04.2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) Jivjany 22.03.2020
Konipas bílý (Motacilla alba) Lenešice 08.03.2020
Linduška luční (Anthus pratensis) Mšec 04.04.2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) Sokolov Medard 20.01.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Mořinka 19.01.2020
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Černá říčka 04.03.2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Praha 12.01.2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Žloukovice 09.05.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) Praha 04.01.2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) Nová Ves 01.02.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Rudná 13.01.2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Jivjany 01.05.2020
Čížek lesní (Spinus spinus) Hostivice 16.02.2020
Strnad luční (Emberiza calandra) Lenešice 08.03.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Praha 04.01.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Dolní Věstonice 02.02.2020