Jan Studecký - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 3.3., Strašov 10. 3. 2019
Husa tundrová (Anser serrirostris) 1.1., Nechranice 20. 1. 2019
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) 9.3., Branišovice 4. 7. 2019
Husa velká (Anser anser) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Husa malá (Anser erythropus) 5.1., Drnholec (BV), 17.2., Smržov (JH), 3.3., Strašov (PA), 8.3., Branišovice (BO) 10. 3. 2019
Berneška velká (Branta canadensis) 30.3., Turyňský rybník a PR Záplavy (KL) - ssp. canadensis 1. 4. 2019
Berneška tmavá (Branta bernicla) 13.1., Vlasatice 15. 1. 2019
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 5.1., Drnholec, 13.1., Vlasatice, 9.3., Olbramovice 10. 3. 2019
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 5.1., 2 ex. Drnholec, 13.1., 15 ex. Vlasatice, 17.2. min. 2 ex. Třeboňsko 10. 3. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Labuť malá (Cygnus columbianus) 25.2., Bartošovice 28. 2. 2019
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 23.2., Lenešice 28. 2. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 12.1., Jesenice 15. 1. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 15.3., Domin 18. 3. 2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 21.4., Hlohovecký rybník 1. 5. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 17.2., Koclířov 21. 2. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 17.2., Koclířov 21. 2. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 20.3., PR V pískovně 24. 3. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 23.2., Lenešice 28. 2. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Polák malý (Aythya nyroca) 17.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Polák kaholka (Aythya marila) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Kajka mořská (Somateria mollissima) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 8.3., VDNM III, Pavlov 10. 3. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 17.3., 1M, Chroboly (PT) 18. 3. 2019
Tetřev hlušec (Tetrao urogallus) 17.3., 2M, jižní hřeben Šumavy a okolí (PT) 18. 3. 2019
Tetřívek obecný (Tetrao tetrix) 16.3., 12M a 5F, Vltavský luh (PT) 18. 3. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 6.2., Pečky 21. 2. 2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 20.4., Hrabanovská černava 1. 5. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 1.1., někde u Teplic 5. 1. 2019
Potáplice severní (Gavia arctica) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Potáplice lední (Gavia immer) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 21.1., Praha-Holešovice 30. 1. 2019
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 1.2., Medard 2. 2. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 3.4., Záhlinice 1. 5. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 31.3., Pamětník 7. 4. 2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 24.4., Nadějská soustava 1. 5. 2019
Bukač velký (Botaurus stellaris) 25.4., 3M, Velký Tisý a okolní rybníky 1. 5. 2019
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 4.5., Velký Tisý 16. 5. 2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 2.8., Uhřice 2. 8. 2019
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 16.5., Písečné rybníky 16. 5. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Volavka červená (Ardea purpurea) 21.7., Mušlov 27. 7. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 5.1., Drnholec 10. 1. 2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 4.5., Bezdrev 16. 5. 2019
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) 20.7., VDNM II 1. 9. 2019
Kormorán malý (MIcrocarbo pygmeus) 31.8., VDNM I, Drnholec 1. 9. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 31.3., Komárov 7. 4. 2019
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 11.5., Písečné rybníky 16. 5. 2019
Sup hnědý (Aegypius monachus) 3.8., Skapce, Jivjany, Zhoř 4. 8. 2019
Orel křiklavý (Clanga nipalensis) 4.7., Bílé Karpaty 4. 7. 2019
Orel královský (Aquila heliaca) 28.6., Hrádek 4. 7. 2019
Orel skalní (Aquila chrysaetos) 26.2., Libavá 28. 2. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 12.1., Jesenice 15. 1. 2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 5.4., Josefovské louky 7. 4. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 21.3., Vrbová Lhota 24. 3. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 5.1., Drnholec 10. 1. 2019
Moták stepní (Circus macrourus) 9.5., M 3K Bezdrev, 6.8., M 2K Dolnooharská tabule 14. 8. 2019
Moták lužní (Circus pygargus) 3.4., Bobrník 16. 5. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 7.3., dálnice D10 10. 3. 2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 10.2., Slavonice 21. 2. 2019
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 28.6., Hrádek 4. 7. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1., Tušimice 5. 1. 2019
Drop velký (Otis tarda) 25.7., Nový Jičín 14. 8. 2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 22.3., Hrabanovská černava 24. 3. 2019
Chřástal polní (Crex crex) 21./22.6., Nová Ves, Krušné hory 4. 7. 2019
Chřástal malý (Porzana parva) 16.5., Milotice (M), 19.5., Chropyně (F) 30. 5. 2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 23.3., Hrabanovská černava 24. 3. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 14.1., Praha - Smíchov 15. 1. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 17.2., Horní Slověnice 21. 2. 2019
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 17.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 16.2., Církvice 21. 2. 2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 27.2., Žehušice 28. 2. 2019
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 26.8., Rozkoš 27. 8. 2019
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 28.4., Rozkoš a Hlohovecký r. 1. 5. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 31.3., Chlumec n. C. 7. 4. 2019
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) 14.9., Letonice 16. 9. 2019
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 16.3., Stožec 24. 3. 2019
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 20.3., Slatina 24. 3. 2019
Bekasina větší (Gallinago media) 20.4., mokřad Rzy 1. 5. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 16.3., Pěkná 24. 3. 2019
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 16.4., 12 ex. Mutěnice 1. 5. 2019
Koliha malá (Numenius phaeopus) 4.4., Rozkoš 7. 4. 2019
Koliha velká (Numenius arquata) 5.4., Rozkoš 7. 4. 2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 3.4., Záhlinice 7. 4. 2019
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 29.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 5.4., Rozkoš 7. 4. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 3.4., Záhlinice 7. 4. 2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 3.4., Záhlinice 7. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 29.8., VDNM III 29. 8. 2019
Jespák rezavý (Calidris canutus) 25.8., Majetín 27. 8. 2019
Jespák písečný (Calidris alba) 3.9., Rozkoš 4. 9. 2019
Jespák malý (Calidris minuta) 10.8., Buňkov 14. 8. 2019
Jespák šedý (Calidris temminckii) 28.4., Hlohovecký r. 1. 5. 2019
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 14.7., Buňkov 27. 7. 2019
Jespák obecný (Calidris alpina) 4.4., Rozkoš 7. 4. 2019
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) 9.9., Buňkov 16. 9. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 15.3., Malý Volešek 18. 3. 2019
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 6.5., Mutěnice 16. 5. 2019
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 2.1., Hlučínská štěrkovna 5. 1. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 21.4., Hlohovecký r. 1. 5. 2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 4.4., Rozkoš 7. 4. 2019
Racek bouřní (Larus canus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek mořský (Larus marinus) 1.1., Nechranice, 17.4., Velký Písečný rybník 1. 5. 2019
Racek šedý (Larus hyperboreus) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 4.4., Rozkoš 7. 4. 2019
Rybák malý (Sternula albifrons) 18.5., Výtopa, Hodonín 30. 5. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 28.4., Rozkoš 1. 5. 2019
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 1.5., Tovačov a Záhlinice 1. 5. 2019
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 5.5., Rozkoš, 16.5., Písečné rybníky 16. 5. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) 22.4., Bohdanečský ryb. 1. 5. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1., Tušimice 5. 1. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) 10.2., Peč 21. 2. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 17.2., Smržov 21. 2. 2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 27.4., Hovoransko - Čejkovicko 1. 5. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 4.1., Dobřichov 5. 1. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Sova pálená (Tyto alba) 4.5., Dubné 16. 5. 2019
Výreček malý (Otus scops) 8.5., Hlohovec, 24.5., Sedlec 30. 5. 2019
Výr velký (Bubo bubo) 23.3., Hrabanovská černava 24. 3. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) 26.2., Vsetínské Beskydy 28. 2. 2019
Puštík bělavý (Strix uralensis) 26.2., Vsetínské Beskydy 28. 2. 2019
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 26.2., Vsetínské Beskydy 28. 2. 2019
Sýček obecný (Athene noctua) 6.8., Dolnooharská tabule 14. 8. 2019
Sýc rousný (Aegolius funereus) 17.3., 5:45, Trojmezná cesta 18. 3. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 3.1., Pečky 5. 1. 2019
Kalous pustovka (Asio flammeus) 25.2., Příkazy 28. 2. 2019
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 5.7., Bzenec 27. 7. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) 28.4., Rozkoš 1. 5. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Vlha pestrá (Merops apiaster) 27.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 14.4., Rozkoš 1. 5. 2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 3.4., Žichlínek 7. 4. 2019
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 19.2., Boubín 21. 2. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 5.2., Dvůr Králové 28. 2. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 5.1., nádraží Šakvice 10. 1. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 4.1., Dobřichov 5. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 6.1., Soutěska 10. 1. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Žluna šedá (Picus canus) 23.2., Lenešice 28. 2. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 23.6., Hrdibořice 4. 7. 2019
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 1.2., Račetice (F/juv), 3.3., Strašov (M) 10. 3. 2019
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 25.4., statek Hamr 1. 5. 2019
Raroh velký (Falco cherrug) 5.1., silo Šakvice 10. 1. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 4.5., České Budějovice 16. 5. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 8.5., Mutěnice 16. 5. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 5.1., Novosedly 10. 1. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1., Tušimice 5. 1. 2019
Straka obecná (Pica pica) 1.1., Tušimice 5. 1. 2019
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 19.8., ČHS 27. 8. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 5.1., Drnholec 10. 1. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 3.1., Vraňany 5. 1. 2019
Vrána černá (Corvus corone) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 10.2., Slavonice 21. 2. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 16.3., Stožec 18. 3. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 6.1., Soutěska 10. 1. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 12.1., Jesenice 15. 1. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 4.1., Dobřichov 5. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 4.4., Rozkoš 7. 4. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) 22.3., Hrabanovská černava 24. 3. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 10.2., Slavonice 21. 2. 2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 18.2., Vyšehořovice 21. 2. 2019
Břehule říční (Riparia riparia) 17.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 31.3., Komárov 7. 4. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 12.4., Týnecké mokřiny 1. 5. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 6.1., Soutěska 10. 1. 2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 4.4., Rozkoš 7. 4. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 24.4., statek Hamr 1. 5. 2019
Budníček pruhohlavý (Phylloscopus inornatus) 27.9., 10.10. a 13.10., ČHS 15. 10. 2019
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 15.6., Obří důl 16. 6. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 20.4., Hrabanovská černava 1. 5. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 12.4., Žehuň 1. 5. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 16.5., Mistřín 30. 5. 2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 6.5., Mutěnice 16. 5. 2019
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 14.6., Poděbrady 16. 6. 2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 22.4., Hrabanovská černava 1. 5. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 12.4., Týnecké mokřiny 1. 5. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 31.3., Bohdanečský rybník 7. 4. 2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 3.5., Kumšík 16. 5. 2019
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 23.5., Milovice (BV) 30. 5. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 21.4., Hodonín 1. 5. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 24.4., statek Hamr 1. 5. 2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 17.3., Nové Údolí 18. 3. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 10.2., Slavonice 21. 2. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 1.2., Merklín 2. 2. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 26.2., Vsetínské Beskydy 28. 2. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 2.1., Hlučínská štěrkovna 5. 1. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 5.2., Dvůr Králové 21. 2. 2019
Kos horský (Turdus torquatus) 4.5., Třístoličník 16. 5. 2019
Kos černý (Turdus merula) 1.1., nádraží v Chomutově 5. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 5.1., Pasohlávky 10. 1. 2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 8.3., Pavlov 10. 3. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 6.1., Klentnice 10. 1. 2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 6.5., Mutěnice 16. 5. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 23.3., Hrabanovská černava 24. 3. 2019
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 20. a 25.8., ČHS 27. 8. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 19.4., Hrabanovská černava 1. 5. 2019
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 24.4., statek Hamr 1. 5. 2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 16.4., Mutěnice 1. 5. 2019
Lejsek malý (Ficedula parva) 2.6., Bílá skála 4. 6. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 20.3., Slatina 24. 3. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 24.4., statek Hamr 1. 5. 2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 22.4., Komárov 1. 5. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 9.3., Olbramovice 10. 3. 2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 3.5., Křepenice 16. 5. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 26.2., Libavá 28. 2. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 7.1., Dobřichov 10. 1. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1., Tušimice 5. 1. 2019
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) 19.2., Trojmezí 21. 2. 2019
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) 16.6., Sněžka 16. 6. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 16.3., Vltavský luh 18. 3. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) 4.4., Rozkoš 7. 4. 2019
Konipas citronový (Motacilla citreola) 6.4., Lánský rybník 7. 4. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 21.1., Praha-Holešovice 30. 1. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 3.3., Strašov 10. 3. 2019
Linduška úhorní (Anthus campestris) 20.6., Strupčice 4. 7. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 21.4., u Hodonína 1. 5. 2019
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 27.9., 2.10., 4.10., 9.10., 11.10., 12.10. a 14.10., ČHS a Nechranice 15. 10. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 5.2., Dvůr Králové 21. 2. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 5.1., VDNM 10. 1. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 15.6., Úpské rašeliniště, 16.6. 7 ex., Luční potok 16. 6. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 4.1., Dobřichov 5. 1. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 1.1., Nechranice 5. 1. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 20.1., Poděbrady (Kluk) 20. 1. 2019
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 25.3., Krasíkov 1. 4. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 10.2., Slavonice 21. 2. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 3.1., Milada 5. 1. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 31.3., Komárov 7. 4. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 2.1., Hlučínská štěrkovna 5. 1. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 1.1., Milada 5. 1. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 2.1., Hlučínská štěrkovna 5. 1. 2019
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 10.6., VVP Milovice 16. 6. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 3.1., Milada 5. 1. 2019