Jáchym Tesařík - WP Year list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 10.2. VDNM 11.02.2022
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) 19.3. Velký Potočný rybník 19.03.2022
Husa velká (Anser anser) 4.2. Lomnice nad Lužnicí 08.02.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Husa malá (Anser erythropus) 19.3. Velký Potočný rybník 19.03.2022
Berneška velká (Branta canadensis) 8.3. Chržínský rybník 08.03.2022
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 10.2. VDNM 11.02.2022
Labuť velká (Cygnus olor) 2.1. Praha 02.01.2022
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 11.2. Praha 13.02.2022
Husice liščí (Tadorna tadorna) 23.5. Mlýnský rybník 29.05.2022
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 27.2. Praha 27.02.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. Praha 02.01.2022
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 14.2. Praha 14.02.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 10.2. VDNM 11.02.2022
Čírka modrá (Anas querquedula) 19.3. Řežabinec 19.03.2022
Čírka obecná (Anas crecca) 10.2. VDNM 11.02.2022
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 27.2. Praha 27.02.2022
Polák velký (Aythya ferina) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Polák malý (Aythya nyroca) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Polák kaholka (Aythya marila) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Morčák malý (Mergellus albellus) 10.2. VDNM 11.02.2022
Morčák velký (Mergus merganser) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Morčák prostřední (Mergus serrator) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Koroptev polní (Perdix perdix) 29.1. Bílý Újezd 30.01.2022
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 25.5. Nesyt 29.05.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 10.2. Pavlov 11.02.2022
Potáplice malá (Gavia stellata) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Potáplice severní (Gavia arctica) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Buřňák šedý (Calonectris diomedea) TR 17.07.2022
Buřňák středomořský (Puffinus yelkouan) TR 17.07.2022
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 17.1. Praha 17.01.2022
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 26.3. VN Rozkoš 28.03.2022
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) TR 17.07.2022
Čáp černý (Ciconia nigra) 21.3. Praha 22.03.2022
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 9.4. Jaroslavice 09.04.2022
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) TR 17.07.2022
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 26.5. Nesyt 29.05.2022
Bukač velký (Botaurus stellaris) 13.6. Máchovo jezero 14.06.2022
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 24.5. Prostřední rybník 29.05.2022
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 22.5. Lednice 29.05.2022
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) TR 17.07.2022
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 13.6. Cucovna 14.06.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 2.1. Praha 02.01.2022
Volavka červená (Ardea purpurea) 26.5. Nesyt 30.05.2022
Volavka bílá (Egretta alba) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 23.5. Mlýnský rybník 29.05.2022
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) TR 17.07.2022
Pelikán kadeřavý (Pelecanus crispus) TR 17.07.2022
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) 10.2. VDNM 11.02.2022
Kormorán chocholatý (Phalacrocorax aristotelis) TR 17.07.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 2.1. Praha 02.01.2022
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 22.4. Praha 24.04.2022
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 16.7. Šlapanice 17.07.2022
Sup bělohlavý (Gyps fulvus) TR 17.07.2022
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) TR 17.07.2022
Orel křiklavý (Clanga pomarina) 16.7. Šlapanice 17.07.2022
Orel nejmenší (Aquila pennata) TR 17.07.2022
Orel královský (Aquila heliaca) 26.5. Nesyt 29.05.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 5.1. Praha 08.01.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 5.2. Lužnice u Pohorské Vsi 08.02.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) 21.3. Chržínský rybník 22.03.2022
Moták pilich (Circus cyaneus) 20.3. Kojšovice 20.03.2022
Moták stepní (Circus macrourus) 24.7. Radešínek 25.07.2022
Moták lužní (Circus pygargus) 6.3. Přerov 08.05.2022
Luňák červený (Milvus milvus) 10.2. Šakvice 11.02.2022
Luňák hnědý (Milvus migrans) 6.3. Tovačov 08.05.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 21.1. Běchary 21.01.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) 21.1. Chroustov 21.01.2022
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) TR 17.07.2022
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. Senohraby 02.01.2022
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 10.2. VDNM 11.02.2022
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 3.1. Praha 03.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) 2.1. Praha 02.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) 21.1. Budčeves 21.01.2022
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 7.3. Majetín 08.05.2022
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 24.5. Mlýnský rybník 29.05.2022
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 10.2. VDNM 11.02.2022
Čejka trnitá (Vanellus spinosus) TR 17.07.2022
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 5.3. Bohuslavice 06.03.2022
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 28.5. VN Rozkoš 29.05.2022
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 2.4. VN Rozkoš 03.04.2022
Kulík říční (Charadrius dubius) 25.3. Josefovské louky 28.03.2022
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) TR 17.07.2022
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 22.3. Praha 22.03.2022
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 27.4. Stupice 28.04.2022
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 14.2. Praha 14.02.2022
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 23.7. VN Nechranice 24.07.2022
Koliha velká (Numenius arquata) 23.7. VN Nechranice 24.07.2022
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 25.3. Josefovské louky 28.03.2022
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 7.3. Záhlinice 08.05.2022
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 18.4. rybník Kumšík 18.04.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 25.3. Josefovské louky 28.03.2022
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 18.4. rybník Kumšík 18.04.2022
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 23.7. VN Nechranice 24.07.2022
Jespák obecný (Calidris alpina) 24.07.2022
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 21.3. Chržínský rybník 22.03.2022
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 9.4. Jaroslavice 09.04.2022
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) TR 17.07.2022
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) TR 17.07.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 2.1. Praha 02.01.2022
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 2.4. VN Rozkoš 03.04.2022
Racek bouřní (Larus canus) 17.1. Praha 17.01.2022
Racek mořský (Larus marinus) 10.2. VDNM 11.02.2022
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 17.1. Praha 17.01.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Racek středomořský (Larus michahellis) 17.1. Praha 17.01.2022
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Rybák černozobý (Gelochelidon nilotica) TR 17.07.2022
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 2.4. VN Rozkoš 03.04.2022
Rybák malý (Sternula albifrons) TR 17.07.2022
Rybák obecný (Sterna hirundo) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 28.5. VN Rozkoš 29.05.2022
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 7.3. Záhlinice 08.05.2022
Rybák černý (Chlidonias niger) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. někde u D1 02.01.2022
Holub doupňák (Columba oenas) 10.2. Šakvice 11.02.2022
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 1.1. někde u D1 02.01.2022
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 7.3. Krčmaň 08.05.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Praha 02.01.2022
Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) TR 17.07.2022
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 30.4. Běleč nad Orlicí 03.05.2022
Výreček malý (Otus scops) 6.3. Olomouc 08.05.2022
Výr velký (Bubo bubo) 5.3. PP Tuří 06.03.2022
Puštík obecný (Strix aluco) 11.2. Praha 13.02.2022
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 7.2. Lužnice u Pohorské Vsi 08.02.2022
Sýček obecný (Athene noctua) 21.3. Černuc 22.03.2022
Kalous ušatý (Asio otus) 30.1. Jaroměř 30.01.2022
Kalous pustovka (Asio flammeus) 8.3. Loucká 08.03.2022
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 13.6. Vrchbělá 14.06.2022
Rorýs velký (Apus melba) TR 17.07.2022
Rorýs obecný (Apus apus) 4.5. Praha 05.05.2022
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) TR 17.07.2022
Mandelík hajní (Coracias garrulus) TR 17.07.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 23.1. Praha 23.01.2022
Vlha pestrá (Merops apiaster) 7.5. Dluhonice 08.05.2022
Dudek chocholatý (Upupa epops) 16.4. Praha 16.04.2022
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 15.1. Praha 15.01.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) 26.3. VN Rozkoš 28.03.2022
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 10.2. Horní Věstonice 11.02.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. Praha 02.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) 1.1. Senohraby 02.01.2022
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1. Praha 02.01.2022
Žluna šedá (Picus canus) 5.2. Lužnice u Pohorské Vsi 08.02.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 3.1. Praha 03.01.2022
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 6.3. Nové Město nad Metují 06.03.2022
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 14.5. Nové Město nad Metují 15.05.2022
Raroh velký (Falco cherrug) 21.3. Kmetiněves 22.03.2022
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 1.1. Praha 02.01.2022
Alexandr velký (Psittacula eupatria) TR 17.07.2022
Alexandr malý (Psittacula krameri) TR 17.07.2022
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 6.3. Tovačov 08.05.2022
Ťuhýk menší (Lanius minor) TR 17.07.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) TR 17.07.2022
Ťuhýk běločelý (Lanius nubicus) TR 17.07.2022
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 6.3. Tovačov 08.05.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1. Praha 02.01.2022
Straka obecná (Pica pica) 1.1. někde u D1 02.01.2022
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 26.2. Moldava 27.02.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) 2.1. Praha 02.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) 2.1. Praha 02.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) 5.2. Lužnice u Pohorské Vsi 08.02.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) 23.1. Praha 23.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) 1.1. Senohraby 02.01.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 29.1. Deštné v O.h. 30.01.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 21.7. Obří důl 22.07.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) 15.1. Praha 15.01.2022
Sýkora lužní (Poecile montanus) 29.1. Deštné v O.h. 30.01.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Senohraby 02.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. Senohraby 02.01.2022
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Skřivan lesní (Lullula arborea) 26.5. Hlohovec 29.05.2022
Skřivan polní (Alauda arvensis) 22.2. Praha 22.02.2022
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 30.1. Vysoká nad Labem 30.01.2022
Skřivan ouškatý (Eremophila alpestris) TR 17.07.2022
Skřivánek krátkoprstý (Calandrella brachydactyla) TR 17.07.2022
Kalandra zpěvná (Melanocorypha calandra) TR 17.07.2022
Skřivánek turkestánský (Alaudala heinei) TR 17.07.2022
Bulbul arabský (Pycnonotus xanthopygos) TR 17.07.2022
Břehule říční (Riparia riparia) 16.4. Praha 16.04.2022
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 2.4. VN Rozkoš 03.04.2022
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 9.4. Jaroslavice 09.04.2022
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) TR 17.07.2022
Cetie jižní (Cettia cetti) TR 17.07.2022
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 2.1. Praha 02.01.2022
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 12.4. Praha 12.04.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 11.2. Praha 13.02.2022
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 22.4. Praha 24.04.2022
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 13.6. Vrchbělá 14.06.2022
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 6.3. Tovačov 08.05.2022
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 29.4. Běleč nad Orlicí 03.05.2022
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 23.5. Mlýnský rybník 29.05.2022
Sedmihlásek šedý (Hippolais pallida) TR 17.07.2022
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 23.5. Mlýnský rybník 29.05.2022
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 29.5. Nové Město nad Metují 30.05.2022
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 7.3. Záhlinice 08.05.2022
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 29.3. Praha 29.03.2022
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 6.3. Olomouc 08.05.2022
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 28.5. Bohuslavice 29.05.2022
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 14.4. Praha 15.04.2022
Pěnice dlouhozobá (Sylvia crassirostris) TR 17.07.2022
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 16.4. Praha 16.04.2022
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 18.3. Praha 19.03.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) 15.1. Praha 15.01.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 2.1. Praha 02.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1. Senohraby 02.01.2022
Brhlík skalní (Sitta neumayer) TR 17.07.2022
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 10.2. NPR Děvín 11.02.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 29.1. Orlické Záhoří 30.01.2022
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 5.1. Praha 08.01.2022
Majna obecná (Acridotheres tristis) TR 17.07.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 8.2. Velký Tisý 08.02.2022
Kos horský (Turdus torquatus) 21.7. Obří důl 22.07.2022
Kos černý (Turdus merula) 1.1. Senohraby 02.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 27.3. Nové Město nad Metují 28.03.2022
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 13.3. \P 14.03.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 15.1. Praha 15.01.2022
Pěvec ryšavý (Cercotrichas galactotes) TR 17.07.2022
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 6.3. Tovačov 08.05.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1.1. Senohraby 02.01.2022
Slavík modráček (Luscinia svecica) 21.3. Chržínský rybník 22.03.2022
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 16.4. Praha 16.04.2022
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 16.4. Praha 16.04.2022
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 16.4. Praha 16.04.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 22.4. Praha 24.04.2022
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 4.3. Nahořany 06.03.2022
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 16.4. Praha 16.04.2022
Bělořit plavý (Oenanthe isabellina) TR 17.07.2022
Bělořit skalní (Oenanthe finschii) TR 17.07.2022
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 29.1. Nové Město nad Metují 30.01.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) 8.1. někde u D8 08.01.2022
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) TR 17.07.2022
Vrabec polní (Passer montanus) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Vrabec skalní (Petronia petronia) TR 17.07.2022
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) 21.7. Sněžka 22.07.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 10.1. Praha 11.01.2022
Konipas luční (Motacilla flava) 9.4. Jaroslavice 09.04.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) 2.1. Praha 02.01.2022
Konipas bílý (Motacilla alba) 30.1. Vysoká nad Labem 30.01.2022
Linduška úhorní (Anthus campestris) 16.7. jezero Most 17.07.2022
Linduška luční (Anthus pratensis) 22.2. Praha 22.02.2022
Linduška lesní (Anthus trivialis) 22.4. Praha 24.04.2022
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 21.4. Záhlinice 24.04.2022
Linduška horská (Anthus spinoletta) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 3.1. Praha 03.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 7.2. Lužnice u Pohorské Vsi 08.02.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1.1. Praha 02.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 10.1. Praha 11.01.2022
Hýl rudý (Erythrina erythrina) TR 17.07.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1. Senohraby 02.01.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 5.2. Lužnice u Pohorské Vsi 08.02.2022
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 29.1. Orlické Záhoří 30.01.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 1.1. Praha 02.01.2022
Zvonohlík královský (Serinus pusillus) TR 17.07.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 26.3. Nové Město nad Metují 28.03.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) 1.1. Senohraby 02.01.2022
Strnad luční (Emberiza calandra) 4.3. Šonov 06.03.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) TR 17.07.2022
Strnad cvrčivý (Emberiza cirlus) TR 17.07.2022
Strnad černohlavý (Emberiza melanocephala) TR 17.07.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 8.1. jezero Milada 08.01.2022
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 21.1. Chroustov 21.01.2022