Jaroslav Zeman - WP Year list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Husa velká (Anser anser) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 5.1.20, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Berneška tmavá (Branta bernicla) 27.1.2020, Zaječí, okolí štěrkovny 29. 1. 2020
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 16.2.2020, Oleksovice, pole U Karlova 16. 2. 2020
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 16.1.2020, Pohořelice , Mariánský Dvůr 16. 1. 2020
Labuť velká (Cygnus olor) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 5.1.2020, Sedlec, Nesyt 5. 1. 2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 1.2.2020, Pohořelice - Nová Ves, Vrkoč 1. 2. 2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Čírka obecná (Anas crecca) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Polák velký (Aythya ferina) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Polák malý (Aythya nyroca) 9.2.2020, Strachotín, VDNM III 9. 2. 2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Polák kaholka (Aythya marila) 16.1.2020, Pavlov, VDNM III 16. 1. 2020
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 16.1.2020, Dolní Věstonice, VDNM III 16. 1. 2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 16.1.2020, Pavlov, VDNM III 16. 1. 2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 16.1.2020, Strachotín, VDNM III 16. 1. 2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Morčák velký (Mergus merganser) 16.1.2020, Pavlov, VDNM III 16. 1. 2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11. 1. 2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11. 1. 2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 26.1.2020, Dolní Věstonice, VDNM III 26. 1. 2020
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 17.2.2020, Veltruby - Hradišťko I, pískovna 18. 2. 2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Volavka bílá (Egretta alba) 5.1.2020, Syrovice, pole Padělky 5. 1. 2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 5.1.2020, Lednice, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 4.1.2020, Brno - Veveří 4. 1. 2020
Moták pilich (Circus cyaneus) 27.1.2020, Drnholec, pole Velká lada 29. 1. 2020
Luňák červený (Milvus milvus) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11. 1. 2020
Káně rousná (Buteo lagopus) 12.1.2020, Miroslav, Miroslavský rybník 12. 1. 2020
Káně lesní (Buteo buteo) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Lyska černá (Fulica atra) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) 17.2.2020, Žiželice - Hradišťko II, Proudnický rybník 18. 2. 2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 16.2.2020, Drnholec, pole U Studánky 16. 2. 2020
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 16.2.2020, Drnholec, pole U Studánky 16. 2. 2020
Koliha velká (Numenius arquata) 5.1.2020, Sedlec, Nesyt 5. 1. 2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 16.1.2020, Přítluky - Nové Mlýny, VDNM III 16. 1. 2020
Racek bouřní (Larus canus) 16.1.2020, Přítluky - Nové Mlýny, VDNM III 16. 1. 2020
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 26.1.2020, Strachotín, VDNM III 26. 1. 2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1.2020, Brno - Veveří 1. 1. 2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 15.2.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 15. 2. 2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 4. 1. 2020
Kalous ušatý (Asio otus) 23.1.2020, Holubice 23. 1. 2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 26.1.2020, Dolní Věstonice, VDNM III 26. 1. 2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 1. 1. 2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 1. 1. 2020
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 4. 1. 2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 1. 1. 2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11. 1. 2020
Žluna zelená (Picus viridis) 1.1.2020,B 1. 1. 2020
Žluna šedá (Picus canus) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 1. 1. 2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11. 1. 2020
Raroh velký (Falco cherrug) 26.1.2020, Hustopeče, šakvické silo 26. 1. 2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11. 1. 2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 1. 1. 2020
Straka obecná (Pica pica) 12.1.2020, Miroslav, Miroslavský rybník 12. 1. 2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1.1.2020, Brno - Veveří 1. 1. 2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 1.1.2020, Brno - Lesná 1. 1. 2020
Vrána černá (Corvus corone) 30.1.2020, Vlasatice, pole Drnholecko 31. 1. 2020
Vrána šedá (Corvus cornix) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 4. 1. 2020
Krkavec velký (Corvus corax) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 1. 1. 2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 15.2.2020, Blansko, okraj lesa nad Alešovou ulicí 15. 2. 2020
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 15.2.2020, Blansko - Hořice, nad Hluchovským potokem 15. 2. 2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 1. 1. 2020
Sýkora lužní (Poecile montanus) 15.2.2020, Blansko - Hořice, Hořická cesta pod vysílačem 15. 2. 2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 1. 1. 2020
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1.2020, Brno - Veveří 1. 1. 2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 8.2.2020, Drnholec, pole Velká lada 9. 2. 2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 12.1.2020, Miroslav, Miroslavský rybník 12. 1. 2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 1. 1. 2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 1. 1. 2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 1. 1. 2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 1.1.2020, Vranov, PR Coufavá 1. 1. 2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 16.2.2020, Drnholec, pole Veká lada 16. 2. 2020
Kos černý (Turdus merula) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 1. 1. 2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 11.1.2020, Vlasatice, Křížový rybník 11. 1. 2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 1.1.2020, Vranov, okolí PR Coufavá 1. 1. 2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 11.1.2020, Branišovice, Dolní branišovický rybník 11. 1. 2020
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 16.1.2020, Brno - Pisárky, Svratka 16. 1. 2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 19.1.2020, Bílovice nad Svitavou 19. 1. 2020
Vrabec polní (Passer montanus) 5.1.2020, Hlohovec, Stará hora 5. 1. 2020
Konipas bílý (Motacilla alba) 5.1.2020, Sedlec, Nesyt 5. 1. 2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 4. 1. 2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 4. 1. 2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 5. 1. 2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 4. 1. 2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 4.1.2020, Brno - Černá Pole, Lužánky 4. 1. 2020
Čížek lesní (Spinus spinus) 15.2.2020, Blansko, Alešova ulice 15. 2. 2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 11.1.2020, Troskotovice, Dolní troskotovický rybník 11. 1. 2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 5.1.2020, Břeclav - Charvátská Nová Ves, Mlýnský rybník 5. 1. 2020