Pavel Brandl - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) Strakonice 10.2. 14.02.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) 17.2. 17.02.2024
Labuť velká (Cygnus olor) Plzeň 14.1. 14.01.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 17.2. 17.02.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) 17.2. 17.02.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) 17.2. 17.02.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) 17.2. 17.02.2024
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) 17.2. 17.02.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Zoo Praha 13.01.2024
Čírka obecná (Anas crecca) 17.2. 17.02.2024
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 17.2. 17.02.2024
Polák velký (Aythya ferina) 17.2. 17.02.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 17.2. 17.02.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) 17.2. 17.02.2024
Morčák velký (Mergus merganser) 17.2. 17.02.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 14.1. cestou 14.01.2024
Holub skalní/domácí (Columba livia) Praha 13.01.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 16.2. 17.02.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Tažovice 13.01.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Zoo Praha 13.01.2024
Lyska černá (Fulica atra) Praha cestou 14.02.2024
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 17.2. 17.02.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 17.2. 17.02.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Zoo Praha 13.01.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 17.2. 17.02.2024
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) 17.2. 17.02.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Beroun cestou 14.02.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Zoo Praha 13.01.2024
Volavka bílá (Ardea alba) 14.1. cestou 14.01.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Tažovice 10.2. 14.02.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 3.2. cestou 04.02.2024
Káně lesní (Buteo buteo) cestou 13.01.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Tažovice 13.01.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) Tažovice 9.2. 14.02.2024
Žluna zelená (Picus viridis) Zoo 14.2. 14.02.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) cestou 13.01.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Zoo 14.02.2024
Straka obecná (Pica pica) Praha 13.01.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) Praha 13.01.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) Praha 13.01.2024
Vrána černá (Corvus corone) 17.2. 17.02.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) 17.2. 17.02.2024
Krkavec velký (Corvus corax) cestou 13.01.2024
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 11.1. Stupice 13.01.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Tažovice 13.01.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) Tažovice 13.01.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Tažovice 13.01.2024
Sýkora koňadra (Parus major) Tažovice 13.01.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) 17.2. 17.02.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 17.2. 17.02.2024
Králíček obecný (Regulus regulus) Zoo 14.02.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Zoo 14.02.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) Tažovice 13.01.2024
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 16.2. 17.02.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 17.2. 17.02.2024
Kos černý (Turdus merula) Tažovice 13.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Zoo Praha 13.01.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Tažovice 13.01.2024
Vrabec polní (Passer montanus) Tažovice 13.01.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) Tažovice 13.01.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Tažovice 13.01.2024
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Tažovice 13.01.2024
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Tažovice 13.01.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) Tažovice 13.01.2024
Čížek lesní (Spinus spinus) Tažovice 13.01.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Tažovice 13.01.2024