Zdeněk Souček - ČR Year list

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 2.1. Staré Ždánice (PA) cca 60 ex. 02.01.2020
Husa velká (Anser anser) 1.1. Žehuňský r. (KO) cca 200 ex. 01.01.2020
Husa běločelá (Anser albifrons) 1.1. Žehuňský rybník (KO) cca 10 ex. 01.01.2020
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 22.2. Strašov (PA) 1 ex. 22.02.2020
Labuť velká (Cygnus olor) 5.1. r. Zrcadlo, Kopidlno (JC) 10 ex. 05.01.2020
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 2.1. Staré Ždánice (PA) cca 15 ex. 02.01.2020
Husice liščí (Tadorna tadorna) 16.4. Vlhlavský r. (CB) 17.04.2020
Kopřivka obecná (Anas strepera) 8.3. Slavhostice (JC) 9 ex. 08.03.2020
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 27.1. Pavlov (BV) cca 200 ex. 27.01.2020
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1. Žehuňský rybník (KO) cca 40 ex. 01.01.2020
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 8.3. Slavhostice (JC) 2P 08.03.2020
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 8.3. Kopidlno (JC) 20 ex. 08.03.2020
Čírka modrá (Anas querquedula) 14.3. Proudnický r. Hradištko I. (KO) 15.03.2020
Čírka obecná (Anas crecca) 2.1. VN Rozkoš 16 ex. 02.01.2020
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 17.3. Malá Čeperka (PA) 47 ex. 17.03.2020
Polák velký (Aythya ferina) 6.1. Dolní Věstonice (BV) 07.01.2020
Polák malý (Aythya nyroca) 20.9. Žehuňský r. 2 ex. 20.09.2020
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 3.1. Hradištko I (KO) 03.01.2020
Polák kaholka (Aythya marila) 27.1. Pavlov (BV) 6M+2F 27.01.2020
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 2.1. VN Rozkoš 2 ex. 02.01.2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 27.1. Dolní Věstonice (BV) 1F 27.01.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 2.1. VN Rozkoš ca 20 ex. 02.01.2020
Morčák malý (Mergellus albellus) 2.1. písník Oplatil (PA) 3 ex. 02.01.2020
Morčák velký (Mergus merganser) 1.1. Žiželice (KO) 2 ex. 01.01.2020
Morčák prostřední (Mergus serrator) 23.4. Rozkoš 2F 24.04.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 28.4. Dobřichov (KO) 2 ex. 28.04.2020
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 24.6. Libice nad Cidlinou 25.06.2020
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 2.1. Rozehnaly (KO) 02.01.2020
Potáplice malá (Gavia stellata) 8.5. VN Rozkoš 3 ex. 08.05.2020
Potáplice severní (Gavia arctica) 23.4. VN Rozkoš 1 ex. 24.04.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 17.3. Proudnický r. (KO) 17.03.2020
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 2.1. VN Rozkoš 02.01.2020
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 3.1. Hradištko I (KO) 1 ex. 03.01.2020
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 24.4. VN Rozkoš 13 ex. 24.04.2020
Čáp černý (Ciconia nigra) 1.5. Újezd u Sezemic (PA) 4 ex. 01.05.2020
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 17.3. Podůlšany (PA) 2 ex. 17.03.2020
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 16.4. N. Vrbenský r. (CB) 17.04.2020
Bukač velký (Botaurus stellaris) 7.4. Slavhostice (JC) 08.04.2020
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 20.9. Žehuňský rybník 1 ex. 20.09.2020
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 16.4. N. Vrbenský r. (CB) 17.04.2020
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 18.7. r. Nesyt (Hlohovec, BV) 4 ex. 18.07.2020
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1.1. Dobšice (KO) 9 ex. 01.01.2020
Volavka bílá (Egretta alba) 1.1. Žiželice (KO) 2 ex. 01.01.2020
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 18.7. r.Nesyt (Hlohovec, BV) 5 ex. 18.07.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1.1. Žiželice (KO) 8 ex. 01.01.2020
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 3.5. Žehuňský r. (KO) 03.05.2020
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 28.6. Hnanice (ZN) 1 ex. 05.07.2020
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 2.1. Poděbrady 02.01.2020
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 5.1. Rožďalovice (NB) 05.01.2020
Moták pochop (Circus aeruginosus) 18.3. Slavhostice (JC) 18.03.2020
Moták pilich (Circus cyaneus) 2.3. Slavhostice (JC) 1F 02.03.2020
Moták stepní (Circus macrourus) 28.4. Dobřichov (KO) 2M 28.04.2020
Moták lužní (Circus pygargus) 22.4. Slavhostice (JC) 1M 24.04.2020
Luňák červený (Milvus milvus) 27.3. Břístev (NB) 27.03.2020
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 2.1. VN Rozkoš 02.01.2020
Káně rousná (Buteo lagopus) 8.3. Slavhostice (JC) 2 ex. 08.03.2020
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. Poděbrady (NB) 01.01.2020
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 30.3. Žehuňský rybník (KO) 30.03.2020
Chřástal polní (Crex crex) 27.6. Hnanice (ZN) 1 ex. 05.07.2020
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 2.8. Žehuňský r. (KO) 1 ex. 02.08.2020
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 30.3. Žehuňský rybník (KO) 30.03.2020
Lyska černá (Fulica atra) 3.1. Hradištko I (KO) 03.01.2020
Jeřáb popelavý (Grus grus) 2.1. Staré Ždánice (PA) 5 ex. 02.01.2020
Dytík úhorní (Burhinus oedicnemus) 21.4. Měchenice u Prahy 1 ex. 21.04.2020
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 1.5. Žehuňský r. 1 ex. 01.05.2020
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 16.4. Vlhlavský r. (CB) 17.04.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 1.5. Újezd u Sezemic 2 ex. 01.05.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 22.2. Choťovice (KO) cca 20 ex. 22.02.2020
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 8.5. VN Rozkoš 2 ex. 08.05.2020
Kulík říční (Charadrius dubius) 28.3. Žehuň 4 ex. 28.03.2020
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 1.4. Slavhostice (JC) 02.04.2020
Bekasina větší (Gallinago media) 30.4. NPP Žehuňský rybník (KO) 2 ex. 30.04.2020
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 17.3. Žiželice (KO) 17.03.2020
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 16.4. Novohaklovský r. (CB) 17.04.2020
Koliha malá (Numenius phaeopus) 16.4. Novohaklovský r. (CB) 1 ex. 17.04.2020
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 16.4. Vlhlavský r. (CB) 1 ex. 21.04.2020
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 16.4. Novohaklovský r. (CB) 17.04.2020
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 15.4. Újezdský rybník (PA) 4 ex. 15.04.2020
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 23.3. Žehuň (KO) 23.03.2020
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 15.4. Újezdský rybník (PA) 7 ex. 15.04.2020
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 14.4. VN Rozkoš 14.04.2020
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 25.5. VN Rozkoš 2 ex. 26.05.2020
Jespák rezavý (Calidris canutus) 13.9. Sopřečský ryb. (PA) 1 ex. 13.09.2020
Jespák písečný (Calidris alba) 25.5. VN Rozkoš 1 ex. 26.05.2020
Jespák malý (Calidris minuta) 8.5. Újezd u Sezemic (PA) 3 ex. 08.05.2020
Jespák šedý (Calidris temminckii) 8.5. VN Rozkoš 3 ex. 08.05.2020
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 18.7. r. Nesyt (Hlohovec, BV) 2 ex. 18.07.2020
Jespák obecný (Calidris alpina) 15.3. Žiželice (KO) 1 ex. 15.03.2020
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 15.3. Žiželice (KO) 5 ex. 15.03.2020
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 6.1. Strachotín (BV) 3 ex. 07.01.2020
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 23.4. VN Rozkoš 24.04.2020
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 14.4. VN Rozkoš 14.04.2020
Racek bouřní (Larus canus) 2.1. VN Rozkoš 4 ex. 02.01.2020
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 2.1. VN Rozkoš 1 ex. 02.01.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1.1. Žehuňský rybník (KO) 01.01.2020
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) 20.7. VN Rozkoš 1 ex. 20.07.2020
Rybák malý (Sternula albifrons) 25.5. VN Rozkoš 2 ex. 26.05.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) 23.4. VN Rozkoš 24.04.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) 14.4. VN Rozkoš 14.04.2020
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) 3.9. Nesyt (BV) 1 ex. 04.09.2020
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) 6.9. VN Rozkoš (NA) 1 ex. 06.09.2020
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1.1. Žiželice (KO) 01.01.2020
Holub doupňák (Columba oenas) 16.4. Vlhlavský r. (CB) 17.04.2020
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 13.3. Dománovice (KO) 14.03.2020
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 27.6. Hnanice (ZN) 05.07.2020
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1.1. Poděbrady 01.01.2020
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 28.4. Kopidlno, r. Zrcadlo 28.04.2020
Výr velký (Bubo bubo) 7.2. Býchory (KO) 07.02.2020
Kalous ušatý (Asio otus) 7.2. Poděbrady 07.02.2020
Kalous pustovka (Asio flammeus) 15.4. Dobřichov (KO) 8 ex. 15.04.2020
Rorýs obecný (Apus apus) 3.5. Žehuňský ryb. cca 10 ex. 03.05.2020
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 2.1. VN Rozkoš (Lhota) 1 ex. 02.01.2020
Vlha pestrá (Merops apiaster) 8.7. Milovice (NB) Pozorovatelna 08.07.2020
Dudek chocholatý (Upupa epops) 5.5. Dománovice (KO) 05.05.2020
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 5.4. Poděbrady (NB) 08.04.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 6.1. Dolní Věstonice (BV) 2 ex. 07.01.2020
Strakapoud malý (Dryobates minor) 6.1. Dolní Věstonice (BV) 07.01.2020
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 27.1. Pavlov (BV) 1M 27.01.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. Žiželice (KO) 1 ex. 01.01.2020
Datel černý (Dryocopus  martius) 3.1. Poděbrady 03.01.2020
Žluna zelená (Picus viridis) 6.1. Dolní Věstonice (BV) 07.01.2020
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1.1. Poděbrady 01.01.2020
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 2.1. Radovesnice II (KO) 1 ex. 02.01.2020
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 17.4. Slavhostice (JC) 17.04.2020
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 14.5. Úmyslovice (NB) 15.05.2020
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 3.1. Veltruby (KO) 1 ex. 03.01.2020
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 1.5. Újezd u Sezemic 01.05.2020
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 2.1. Dománovice (KO) 2 ex. 02.01.2020
Straka obecná (Pica pica) 1.1. Vlkov p. Oškobrhem (NB) 2 ex. 01.01.2020
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1.1. Žiželice (KO) cca 10 ex. 01.01.2020
Havran polní (Corvus frugilegus) 1.1. Žiželice (KO) cca 60 ex. 01.01.2020
Vrána černá (Corvus corone) 27.1. Strachotín (BV) 2 ex. 27.01.2020
Vrána šedá (Corvus cornix) 1.1. Žehuňský rybník (KO) 2 ex. 01.01.2020
Krkavec velký (Corvus corax) 1.1. Žehuň 2 ex. 01.01.2020
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 14.3. Praha Liboc 14.03.2020
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 1.1. Poděbrady 1 ex. 01.01.2020
Sýkora babka (Poecile palustris) 3.1. Poděbrady 03.01.2020
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. Poděbrady 01.01.2020
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. Poděbrady 01.01.2020
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 5.1. Kopidlno, r. Zrcadlo (JC) 05.01.2020
Skřivan lesní (Lullula arborea) 28.6. Hnanice (ZN) 05.07.2020
Skřivan polní (Alauda arvensis) 8.3. Slavhostice (JC) 08.03.2020
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 10.4. Vysoká n/L. 10.04.2020
Břehule říční (Riparia riparia) 15.4. Žehuňský rybník (KO) 15.04.2020
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 7.4. Kopidlno (JC) 08.04.2020
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 14.4. VN Rozkoš 14.04.2020
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 6.1. Klentnice (BV) cca 10 ex. 07.01.2020
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 10.5. Hradčany (NB) 11.05.2020
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 17.3. Staré Ždánice (PA) 03.05.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 30.4. NPP Žehuňský rybník 30.04.2020
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 17.4. r. Zrcadlo Kopidlno (JC) 17.04.2020
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 4.5. Žehuňský rybník 04.05.2020
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 2.8. Žehuňský r. (KO) 02.08.2020
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 18.5. Žiželice (KO) 19.05.2020
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 14.5. Poděbrady (NB) 15.05.2020
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 30.4. Žehuňský rybník (KO) 30.04.2020
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 19.4. Žehuňský rybník (KO) 20.04.2020
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 11.4. Žehuň (KO) 13.04.2020
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 30.5. Krouna (CR) 30.05.2020
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 17.4. Slavhostice (JC) 17.04.2020
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 28.4. Slavhostice (JC) 28.04.2020
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 15.6. Krkonoše Davidovy b. 15.06.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 2.1. Dománovice (KO) 3 ex. 02.01.2020
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 25.4. Český Rudolec 26.04.2020
Brhlík lesní (Sitta europaea) 2.1. VN Rozkoš (Spyta) 02.01.2020
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 6.1. Klentnice (BV) 1 ex. 07.01.2020
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 5.8. Žehuň (KO) 05.08.2020
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 20.2. Rožďalovice (NB) 22.02.2020
Kos horský (Turdus torquatus) 15.6. Krkonoše Špindlerovka 1M 15.06.2020
Kos černý (Turdus merula) 1.1. Dobšice (KO) 01.01.2020
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1.1. Žiželice cca 100 ex. 01.01.2020
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 14.3. Žiželice (KO) 15.03.2020
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 2.1. Dománovice (KO) 4 ex. 02.01.2020
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 4.5. Žehuňský rybník 04.05.2020
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 3.1. Poděbrady 03.01.2020
Slavík modráček (Luscinia svecica) 27.3. Žehuň 27.03.2020
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 22.4. Poděbrady 24.04.2020
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 1.5. Zásada (PA) 03.05.2020
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 3.5. Poděbrady (NB) 03.05.2020
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 24.3. Žiželice (KO) 24.03.2020
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 14.4. Provodov (NA) 14.04.2020
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 30.5. Křižánky (ZR) 30.05.2020
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 27.3. Žehuň 27.03.2020
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 1.5. Bukovina n/L. 01.05.2020
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1.1. Kolaje (NB) 01.01.2020
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1. Kolaje (NB) 01.01.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 19.3. Žiželice (KO) 19.03.2020
Konipas luční (Motacilla flava) 10.4. Vysoká n/L. 10.04.2020
Konipas citronový (Motacilla citreola) 23.4. VN Rozkoš 24.04.2020
Konipas horský (Motacilla cinerea) 13.3. Žiželice (KO) 14.03.2020
Konipas bílý (Motacilla alba) 2.3. Kopidlno (JC) 02.03.2020
Linduška luční (Anthus pratensis) 30.5. Křižánky (ZR) 30.05.2020
Linduška lesní (Anthus trivialis) 25.4. Český Rudolec 26.04.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 2.1. Hradištko II (KO) cca 10 ex. 02.01.2020
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 3.1. Poděbrady 03.01.2020
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 2.1. VN Rozkoš (Šeřeč) 02.01.2020
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 30.5. Křižánky (České Milovy) ZR 1M 30.05.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1. Žiželice (KO) 01.01.2020
Konopka obecná (Linaria cannabina) 2.1. Hradištko II (KO) 02.01.2020
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 15.6. Krkonoše pod Petrovkou 1M 15.06.2020
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 15.6. Krkonoše nad Špindlerovkou 3 ex. 15.06.2020
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 2.1. Hradištko II 10 ex. 02.01.2020
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 26.3. Poděbrady (NB) 26.03.2020
Čížek lesní (Spinus spinus) 22.2. Sopřeč (PA) 22.02.2020
Strnad luční (Emberiza calandra) 2.1. Hradištko II (KO) cca 30 ex. 02.01.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 2.1. Staré Ždánice (PA) 24.01.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 7.2. Žehuň (KO) 07.02.2020