Berneška velká (Branta canadensis) |
27.3., Břve |
27.03.2024 |
Husa velká (Anser anser) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
2.3., Strašov |
02.03.2024 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
24. 2., HŘE |
24.02.2024 |
Husa malá (Anser erythropus) |
24. 2., HŘE |
24.02.2024 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
12. 1., CHO |
12.01.2024 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
24. 2., HŘE |
24.02.2024 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
29. 3., Mušlov |
29.03.2024 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
29. 3., Mušlov |
29.03.2024 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
29. 3., Nesyt |
29.03.2024 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
17. 3., Zálešák |
18.03.2024 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
17. 3., Zálešák |
18.03.2024 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
29. 3., Nesyt |
29.03.2024 |
Polák velký (Aythya ferina) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
2. 1., PHA |
02.01.2024 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
25. 2., SUD |
26.02.2024 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
6. 3., PHA |
06.03.2024 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
4. 1., JES |
04.01.2024 |
Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Lyska černá (Fulica atra) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
29. 3., Nesyt |
29.03.2024 |
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) |
30. 3., Mušlov |
30.03.2024 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
29. 3., Mušlov |
29.03.2024 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
24. 2., HŘE |
24.02.2024 |
Čejka trnitá (Vanellus spinosus) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
7. 4., Zálešák |
07.04.2024 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
13. 4, Rozkoš |
13.04.2024 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
7. 4., Rzy |
07.04.2024 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
21. 4., Lačnov |
21.04.2024 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
17. 3., Lačnov |
18.03.2024 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
21. 4., Lačnov |
21.04.2024 |
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
29. 3., Mušlov |
29.03.2024 |
Racek arménský (Larus armenicus) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
14. 4., Chobot |
14.04.2024 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
5. 4., BnO |
05.04.2024 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
31.3., Zarostlý |
31.03.2024 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
29. 3., Mušlov |
29.03.2024 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
4. 1., JES |
04.01.2024 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
6. 1., D11 |
06.01.2024 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
14. 4., Chobot |
14.04.2024 |
Luněc šedý (Elanus caeruleus) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Orel stepní (Aquila nipalensis) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
31.3., Klentnice |
31.03.2024 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
21. 4., SUD |
21.04.2024 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
29. 3., Nesyt |
29.03.2024 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
2.3., Horní Ředice |
02.03.2024 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
17. 3., Zálešák |
18.03.2024 |
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
12. 4., SUD |
13.04.2024 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Ledňáček hnědohlavý (Halcyon smyrnensis) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Vlha arabská (Merops cyanophrys) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
28.3., PHA |
28.03.2024 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
7. 4., Zálešák |
07.04.2024 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Žluna šedá (Picus canus) |
20. 4., SUD |
20.04.2024 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Alexandr malý (Psittacula krameri) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Ťuhýk běločelý (Lanius nubicus) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
3.1., PHA |
04.01.2024 |
Straka obecná (Pica pica) |
2. 1., PHA |
02.01.2024 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
3.1., PHA |
03.01.2024 |
Vrána domácí (Corvus splendens) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
3.1., PHA |
03.01.2024 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Krkavec hnědokrký (Corvus ruficollis) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Krkavec krátkoocasý (Corvus rhipidurus) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) |
12. 1., Říčany |
12.01.2024 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
31.3., Zarostlý |
31.03.2024 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
28. 1. Milada |
30.01.2024 |
Skřivan dudkovitý (Alaemon alaudipes) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Skřivan pouštní (Ammomanes deserti) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
4. 1., Vestec |
04.01.2024 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Bulbul arabský (Pycnonotus xanthopygos) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
21. 4., Zálešák |
21.04.2024 |
Břehule světlehnědá (Ptyonoprogne obsoleta) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
30. 3., Mušlov |
30.03.2024 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
21. 4., Zálešák |
21.04.2024 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
13. 4., Polom |
13.04.2024 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
17. 3., Zálešák |
18.03.2024 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
14. 4., Zálešák |
14.04.2024 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
7. 4., Rzy |
07.04.2024 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
21. 4., Lačnov |
21.04.2024 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
7. 4., Rzy |
07.04.2024 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
30. 3., Mušlov |
30.03.2024 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
5. 4., SUD |
05.04.2024 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
28.3., PHA |
28.03.2024 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
7. 4.. SUD |
07.04.2024 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
10.2. PHA |
10.02.2024 |
Majna obecná (Acridotheres tristis) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
2.3., Vysoké Mýto |
02.03.2024 |
Špaček Tristramův (Onychognathus tristramii) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
28.3., PHA |
28.03.2024 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
13. 4., Polom |
13.04.2024 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
15.1., PHA |
16.01.2024 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
17.3., JES |
18.03.2024 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
9. 4., PHA |
09.04.2024 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
7. 4., SUD |
07.04.2024 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
7. 4., Rzy |
07.04.2024 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
7. 4., SUD |
07.04.2024 |
Skalníček černoocasý (Oenanthe melanura) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Bělořit černohřbetý (Oenanthe lugens) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Bělořit pustinný (Oenanthe leucopyga) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Strdimil palestinský (Cinnyris osea) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
1.1. SUD první druh roku |
01.01.2024 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
21. 4., Chobot |
21.04.2024 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
28.3., PHA |
28.03.2024 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
2.3., Strašov |
02.03.2024 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
24.3., SUD (2 ex.) |
24.03.2024 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Hýl trubač (Bucanetes githaginea) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Hýl sinajský (Carpodacus synoicus) |
Jordánsko |
18.03.2024 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
1.1. SUD |
01.01.2024 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
31.3., Perná |
31.03.2024 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
4. 1., JES |
04.01.2024 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
23. 3., LIT |
23.03.2024 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
24. 3, POL |
24.03.2024 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
13. 4, Rozkoš |
13.04.2024 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
1.1. BnO |
01.01.2024 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
17. 3., Zálešák |
18.03.2024 |