Berneška rudokrká (Branta ruficollis) |
17.1. Lomnice nad Lužnicí |
13.03.2023 |
Berneška velká (Branta canadensis) |
11.3. Hamm (D) |
13.03.2023 |
Berneška bělolící (Branta leucopsis) |
11.6. Island |
19.06.2023 |
Husa polní (Anser fabalis) |
17.1. Lomnice nad Lužnicí |
13.03.2023 |
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) |
13.6. Island |
19.06.2023 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
17.1. Lomnice nad Lužnicí |
13.03.2023 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
3.1. Praha Lahovice |
13.03.2023 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
9.6. Island |
19.06.2023 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
14.2. Vysoká nad Labem |
13.03.2023 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
3.3. Lednice |
13.03.2023 |
Pižmovka americká/domácí (Cairina moschata) |
4.10. Ribeirada Janera Madeira (P) |
22.11.2023 |
Kachnička karolínská (Aix sponsa) |
6.2. Brno |
13.03.2023 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
6.2. Brno |
13.03.2023 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
31.3. Bohdaneč |
31.03.2023 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
3.3. Lednice |
13.03.2023 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
7.1. Hostivice |
13.03.2023 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
15.2. Vrbenské rybníky |
13.03.2023 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
5.3. Lednice |
13.03.2023 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
14.2. Staré Ždánice |
13.03.2023 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
5.2. jezero Milada |
13.03.2023 |
Polák velký (Aythya ferina) |
7.1. Hostivice |
13.03.2023 |
Polák malý (Aythya nyroca) |
5.2. jezero Milada |
13.03.2023 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
7.1. Hostivice |
13.03.2023 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
13.6. Island |
19.06.2023 |
Kajka mořská (Somateria mollissima) |
9.6. Island |
19.06.2023 |
Kačka strakatá (Histrionicus histrionicus) |
9.6. Island |
19.06.2023 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
13.6. Island |
19.06.2023 |
Hoholka lední (Clangula hyemalis) |
11.6. Island |
19.06.2023 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
17.1. Záblatí |
13.03.2023 |
Hohol islandský (Bucephala islandica) |
13.6. Island |
19.06.2023 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
5.2. jezero Milada |
13.03.2023 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
17.1. Lomnice nad Lužnicí |
13.03.2023 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
23.4. Řežabinec |
23.04.2023 |
Bělokur horský (Lagopus muta) |
9.6. Island |
19.06.2023 |
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) |
4.5. Boží Dar |
04.05.2023 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
20.5. Černuc |
21.05.2023 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
13.2. Praha Slivenec |
13.03.2023 |
Křepelka polní (Coturnix coturnix) |
31.5. Milá |
01.06.2023 |
Orebice rudá (Alectoris rufa) |
4.10. Cerca do Paul Madeira (P) |
21.11.2023 |
Rorýs velký (Tachymarptis melba) |
4.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
4.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Rorýs jednobarvý (Apus unicolor) |
4.10. Fanal Madeira (P) |
21.11.2023 |
Rorýs šedohnědý (Apus pallidus) |
14.7. Korce (AL) |
17.07.2023 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
23.4. Pištín |
23.04.2023 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
3.1. Praha Slivenec |
13.03.2023 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
5.1. Valtice |
13.03.2023 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
5.1. Valtice |
13.03.2023 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
16.5. Choteč |
16.05.2023 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Hrdlička senegalská (Streptopelia senegalensis) |
30.11. Al Qatrana (JOR) |
22.12.2023 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
26.10. Hortobagy (HU) |
29.10.2023 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
3.1. Praha Radotín |
13.03.2023 |
Lyska černá (Fulica atra) |
7.1. Hostivice |
13.03.2023 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
14.2. Dolany |
13.03.2023 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
18.1. Praha |
13.03.2023 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
29.1. jezero Most |
13.03.2023 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
29.1. jezero Most |
13.03.2023 |
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) |
29.1. jezero Most |
13.03.2023 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
16.4. Hostivice |
17.04.2023 |
Plameňák růžový (Phoenicopterus roseus) |
6.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) |
9.6. Island |
19.06.2023 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
8.4. Korfu (Řecko) |
09.04.2023 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
21.2. |
22.02.2023 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
21.3. Zvole |
21.03.2023 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
10.6. Island |
19.06.2023 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
26.3. Uherce |
26.03.2023 |
Kulík mořský (Charadrius alexandrinus) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
4.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
11.4. Korfu (Řecko) |
14.04.2023 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
10.6. Island |
19.06.2023 |
Jespák rezavý (Calidris canutus) |
15.6. Island |
19.06.2023 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
26.3. Uherce |
26.03.2023 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
13.6. Island |
19.06.2023 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
10.6. Island |
19.06.2023 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
12.6. Uherce |
13.08.2023 |
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) |
9.6. Island |
19.06.2023 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
21.3. Zvole |
21.03.2023 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
28.3. Miřkov |
29.03.2023 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
22.4. Pištíń |
22.04.2023 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
22.4. Čakov |
22.04.2023 |
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) |
9.6. Island |
19.06.2023 |
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
3.1. Praha Lahovice |
13.03.2023 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
29.4. Senné (SK) |
29.04.2023 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
21.4. vrbenské rybníky |
21.04.2023 |
Racek bělooký (Ichthyaetus leucophthalmus) |
2.12. Aqaba (JOR) |
22.12.2023 |
Racek bouřní (Larus canus) |
18.1. Praha |
13.03.2023 |
Racek mořský (Larus marinus) |
29.1. jezero Most |
13.03.2023 |
Racek šedý (Larus hyperboreus) |
15.6. Island |
19.06.2023 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
9.6. Island |
19.06.2023 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
1.1. Řehořinky |
01.01.2023 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
4.3. Drnholec |
04.03.2023 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
10.6. Island |
19.06.2023 |
Rybák černozobý (Gelochelidon nilotica) |
8.4. Korfu (Řecko) |
09.04.2023 |
Rybák severní (Thalasseus sandvicensis) |
9.4. Korfu (Řecko) |
14.04.2023 |
Rybák rajský (Sterna dougallii) |
5.10. Funchal Madeira (P) |
23.11.2023 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
22.4. Záboří |
22.04.2023 |
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) |
9.6. Island |
19.06.2023 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
29.4. Senné (SK) |
29.04.2023 |
Chaluha velká (Stercorarius skua) |
11.6. Island |
19.06.2023 |
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) |
10.6. Island |
19.06.2023 |
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) |
10.6. Island |
19.06.2023 |
Alka malá (Alca torda) |
14.6. Island |
19.06.2023 |
Alkoun obecný (Cepphus grylle) |
10.6. Island |
19.06.2023 |
Papuchalk severní (Fratercula arctica) |
10.6. Island |
19.06.2023 |
Potáplice malá (Gavia stellata) |
9.6. Island |
19.06.2023 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
14.6. Island |
19.06.2023 |
Buřňák lední (Fulmarus glacialis) |
10.6. Island |
19.06.2023 |
Buřňák šedý (Calonectris diomedea) |
8.4. Korfu (Řecko) |
09.04.2023 |
Buřňák atlantský (Calonectris borealis) |
6.10. Calheta Madeira (P) |
23.11.2023 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
8.5. Merklín |
09.05.2023 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
27.3. Stod |
27.03.2023 |
Terej bílý (Morus bassanus) |
16.6. Island |
19.06.2023 |
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) |
30.7. Stříbřec |
31.07.2023 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Kormorán chocholatý (Gulosus aristotelis) |
8.4. Paxos (Řecko) |
09.04.2023 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
22.4. Vlhavy |
22.04.2023 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
21.4. vrbenské rybníky |
21.04.2023 |
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) |
22.4. Vrbenské rybníky |
22.04.2023 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Volavka červená (Ardea purpurea) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
17.1. Lomnice nad Lužnicí |
13.03.2023 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
6.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Sup mrchožravý (Neophron percnopterus) |
11.7. Gjirokastër (AL) |
12.07.2023 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
14.5. Stožec |
15.05.2023 |
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) |
9.4. Korfu (Řecko) |
14.04.2023 |
Orel křiklavý (Clanga pomarina) |
20.5. |
21.05.2023 |
Orel stepní (Aquila nipalensis) |
30.11. Al Qatana (JOR) |
22.12.2023 |
Orel královský (Aquila heliaca) |
29.4. Senné (SK) |
29.04.2023 |
Orel skalní (Aquila chrysaetos) |
3.7. Galičník (NMK) |
05.07.2023 |
Orel jestřábí (Aquila fasciata) |
3.7. Galičník (NMK) |
05.07.2023 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
31.3. Bohdaneč |
31.03.2023 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
21.2. |
22.02.2023 |
Moták stepní (Circus macrourus) |
20.5 |
21.05.2023 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
20.5. |
21.05.2023 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
3.3. Kosteliska |
13.03.2023 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
11.4. Vídeň (A) |
14.04.2023 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
21.2. |
22.02.2023 |
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) |
3.7. Galičník (NMK) |
22.07.2023 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Sýček obecný (Athene noctua) |
11.7. Bregas (AL) |
12.07.2023 |
Výreček malý (Otus scops) |
6.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
15.1. Malé Čičovice |
13.03.2023 |
Kalous pustovka (Asio flammeus) |
21.2. |
22.02.2023 |
Puštík bělavý (Strix uralensis) |
13.5. Stožec |
14.05.2023 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
30.5. Jeviněves |
31.05.2023 |
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
2.7. Rostuša (NMK) |
03.07.2023 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
7.2. Brno |
13.03.2023 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Žluna šedá (Picus canus) |
2.8. Stříbrec |
02.08.2023 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
3.1. Klínec |
13.03.2023 |
Ostříž jižní (Falco eleonorae) |
10.4. Korfu (Řecko) |
14.04.2023 |
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) |
21.10. Ves Touškov |
24.10.2023 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
24.5. Sokolov (důl Jiří) |
26.05.2023 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
19.3. Kladno |
19.03.2023 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
29.1. Dobroměřice |
13.03.2023 |
Ťuhýk menší (Lanius minor) |
7.7. Orikum (AL) |
12.07.2023 |
Ťuhýk rudohlavý (Lanius senator) |
7.7. Korfu (Řecko) |
08.04.2023 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
7.5. Líně |
08.05.2023 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
29.4. Kaluža (SK) |
29.04.2023 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Straka obecná (Pica pica) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
6.1. Praha Břevnov |
13.03.2023 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
6.1. Praha Břevnov |
13.03.2023 |
Vrána černá (Corvus corone) |
5.2. jezero Milada |
13.03.2023 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
3.1. Chrášťany |
03.01.2023 |
Krkavec hnědokrký (Corvus ruficollis) |
1.12. Petra (JOR) |
22.12.2023 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
1.1. Řehořinky |
01.01.2023 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
24.2. Boží Dar |
13.03.2023 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
26.3. Jivjany |
26.03.2023 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
11.5. Lázně Bohdaneč |
11.05.2023 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
29.10.Poroszló (HU) |
29.10.2023 |
Skřivan pouštní (Ammomanes deserti) |
2.12. Wadi Rum (JOR) |
22.12.2023 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
23.5.Sokolov |
24.05.2023 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
21.2. |
22.02.2023 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
31.3. Vysoká nad Labem |
31.03.2023 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
8.5. Ves Touškov |
09.05.2023 |
Břehule skalní (Hirundo rupestris) |
2.7. Rostuša (NMK) |
03.07.2023 |
Břehule hnědá (Ptyonoprogne fuligula) |
1.12. Petra (JOR) |
22.12.2023 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
26.3. Ves Touškov |
26.03.2023 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Vlaštovka skalní (Cecropis daurica) |
7.7. Korfu (Řecko) |
08.04.2023 |
Cetie jižní (Cettia cetti) |
9.7. Piqeras (AL) |
12.07.2023 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
7.1. Hostivice |
13.03.2023 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
28.4. Turňa nad Bodvou (SK) |
29.04.2023 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
29.4. Senné (SK) |
29.04.2023 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
25.3. Rudná |
25.03.2023 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
4.5. Lodenice |
04.05.2023 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
21.4. Nové Dvory |
21.04.2023 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
29.4. Senné (SK) |
29.04.2023 |
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) |
24.5. Sokolov (důl Jiří) |
26.05.2023 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
7.6. Choteč |
07.06.2023 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
21.4. Nové Dvory |
21.04.2023 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
16.5. Choteč |
16.05.2023 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
6.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
8.5. Jivjany |
09.05.2023 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Pěnice bělohrdlá (Curruca melanocephala) |
7.7. Korfu (Řecko) |
08.04.2023 |
Pěnice vousatá (Curruca cantillans) |
7.7. Korfu (Řecko) |
08.04.2023 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
8.4. Paxos (Řecko) |
09.04.2023 |
Pěnice brýlatá (Curruca conspicillata) |
4.10. Cerca do Paul Madeira (P) |
21.11.2023 |
Pěnice kaštanová (Curruca undata) |
10.4. Korfu (Řecko) |
14.04.2023 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
30.4. Remetské Hamré (SK) |
30.04.2023 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Králíček madeirský (Regulus madeirensis) |
4.10. Les Estanquinhos Madeira (P) |
21.11.2023 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
4.3. Klentnice |
13.03.2023 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
7.1. Hostivice |
13.03.2023 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
18.1. Praha |
13.03.2023 |
Majna obecná (Acridotheres tristis) |
30.11. Amman (JOR) |
22.12.2023 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
18.2. Rudná |
13.03.2023 |
Špaček Tristramův (Onychognathus tristramii) |
1.12. Petra (JOR) |
22.12.2023 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
19.3. Brandýsek |
19.03.2023 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
24.2. Boží Dar |
13.03.2023 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
12.3. Hamm(D) |
13.03.2023 |
Kos černý (Turdus merula) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Lejsek šedý (Muscicapa striata) |
2.7. Rostuša (NMK) |
03.07.2023 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
8.1. Rudná |
13.03.2023 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
26.3. Nýřany |
26.03.2023 |
Lejsek černokrký (Ficedula semitorquata) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) |
8.4. Paxos (Řecko) |
09.04.2023 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
22.4. Čejkovice |
22.04.2023 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
12.3. Herleshausen (D) |
13.03.2023 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
13.5. Nové údolí |
14.05.2023 |
Skalník modrý (Monticola solitarius) |
1.12. Petra (JOR) |
22.12.2023 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
22.4. Tupesy |
22.04.2023 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
25.3. Uherce |
25.03.2023 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
8.5. Chotěšov |
09.05.2023 |
Bělořit kápový (Oenanthe monacha) |
1.12. Dibbat Hanut (JOR) |
22.12.2023 |
Bělořit okrový (Oenanthe hispanica) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Skalníček černoocasý (Oenanthe melanura) |
3.12. Mrtvé moře (JOR) |
22.12.2023 |
Bělořit černohřbetý (Oenanthe lugens) |
30.11. hrad Montreal (JOR) |
22.12.2023 |
Bělořit pustinný (Oenanthe leucopyga) |
1.12. Wadi Rum (JOR) |
22.12.2023 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
27.1. Králův dvůr |
13.03.2023 |
Vrabec skalní (Petronia petronia) |
4.10. Porto Moniz Madeira (P) |
21.11.2023 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Vrabec pokřovní (Passer hispaniolensis) |
4.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
11.1. Rudná |
13.03.2023 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
13.5. Nové údolí |
14.05.2023 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
23.4. Kratochvíle |
23.04.2023 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
18.1. Praha |
13.03.2023 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
4.3. Drnholec |
13.03.2023 |
Linduška úhorní (Anthus campestris) |
24.5. Sokolov (důl Jiří) |
26.05.2023 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
5.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
6.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
29.1. jezero Most |
13.03.2023 |
Linduška kanárská (Anthus berthelotii) |
4.10. Cerca do Paul Madeira (P) |
21.11.2023 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
14.2. Staré Ždánice |
13.03.2023 |
Pěnkava madeirská (Fringilla maderensis) |
4.10. Fanal Madeira (P) |
21.11.2023 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
4.3. Drnholec |
13.03.2023 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
28.3. Miřkov |
28.03.2023 |
Hýl sinajský (Carpodacus synoicus) |
1.12. Petra (JOR) |
22.12.2023 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Hýl černozobý (Rhodospiza obsoleta) |
1.12. Wadi Rum (JOR) |
22.12.2023 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
3.3. Kosteliska |
13.03.2023 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
11.6. Island |
19.06.2023 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
24.2. Boží Dar |
13.03.2023 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
2.1. Rudná |
13.03.2023 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
6.4. Korfu (Řecko) |
07.04.2023 |
Kanár divoký (Serinus canaria) |
4.10. Calheta Madeira (P) |
21.11.2023 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) |
18.6. Island |
19.06.2023 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
28.3. Staré Sedlo |
28.03.2023 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
1.1. Řehořinky |
13.03.2023 |
Strnad viničný (Emberiza cia) |
3.7. Galičník (NMK) |
05.07.2023 |
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) |
3.7. Galičník (NMK) |
05.07.2023 |
Strnad cvrčivý (Emberiza cirlus) |
2.7. Rostuša (NMK) |
03.07.2023 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
5.2. jezero Milada |
13.03.2023 |