17 09 30 Tovacov 865

Účastníci Evropského festivalu ptactva v Tovačově. Foto: Jarmila Kačírková, 30. 9. 2017.

V sobotu 30. září pořádal Moravský ornitologický spolek v Tovačově ornitologickou exkurzi pro veřejnost v rámci Evropského festivalu ptactva. Akce se zúčastnili i zástupci firmy MEOPTA, kteří předvedli a zapůjčili účastníkům dalekohledy určené k pozorování ptáků.

P2550569 Meopta

O dalekohledy firmy Meopta byl velký zájem. Foto: Jiří Šafránek

Evropský festival ptactva je nejvýznamnější podzimní akcí pro ornitology, pozorovatele ptáků i milovníky přírody. Ptačího festivalu se každoročně zúčastňují desetitisíce zájemců o pozorování ptáků a to až ve 40 zemích světa.

Účastníci Evropského festivalu ptactva pozorovali na Hradeckém rybníku 35 druhů ptáků. Za nejzajímavější považují orlovce říčního, dvě ostralky štíhlé, několik hvízdáků a mladého rybáka obecného. Nad rybníky proletělo i několik desítek posledních vlaštovek a jiřiček obecných.

V České republice akci pořádá Česká společnost ornitologická a její regionální pobočky, případně ve spolupráci s dalšími organizacemi na ochranu přírody nebo ekologickou výchovu. Akce je zaměřena na pozorování a poznávání tažných druhů ptáků a je určena pro veřejnost.

P2550589

Generálním sponzorem Festivalu ptactva je Meopta, tradiční výrobce špičkové optiky. Foto: Jiří Šafránek

Další festivalové akce proběhnou příští víkend a to v sobotu 7. října v Záhlinicích na Kroměřížsku a v neděli 8. října u Chomoutovského jezera u Olomouce a v olomoucké Pevnosti poznání. Podrobnosti o jednotlivých akcích najdete na webu Moravského ornitologického spolku.

Seznam všech akcí pořádaných v rámci Evropského festivalu ptactva v ČR najdete na: www.cso.cz.

Jen přihlášení mohou komentovat