Celkový počet druhů pozorovaných ve gWP členy Klubu 300

Druh Latinský název Počet pozorování
Berneška tmavá Branta bernicla 17
Berneška rudokrká Branta ruficollis 19
Berneška velká Branta canadensis 19
Berneška bělolící Branta leucopsis 20
Berneška malá Branta hutchinsii 5
Husa tibetská Anser indicus 8
Husa bělostná Anser rossii 1
Husa sněžní Anser caerulescens 6
Husa velká Anser anser 21
Husa polní Anser fabalis 15
Husa krátkozobá Anser brachyrhynchos 13
Husa tundrová Anser serrirostris 18
Husa běločelá Anser albifrons 20
Husa malá Anser erythropus 15
Labuť černá Cygnus atratus 6
Labuť velká Cygnus olor 21
Labuť malá Cygnus columbianus 20
Labuť zpěvná Cygnus cygnus 20
Husice nilská Alopochen aegyptiaca 21
Husice liščí Tadorna tadorna 20
Husice rezavá Tadorna ferruginea 20
Pižmovka americká/domácí Cairina moschata 2
Kachnička karolínská Aix sponsa 2
Kachnička mandarínská Aix galericulata 20
Kachnička obojková Nettapus coromandelianus 9
Čírka sibiřská Sibirionetta formosa 1
Čírka modrá Spatula querquedula 21
Čírka modrokřídlá Spatula discors 7
Lžičák pestrý Spatula clypeata 20
Kopřivka obecná Mareca strepera 21
Hvízdák eurasijský Mareca penelope 20
Hvízdák americký Mareca americana 6
Kachna divoká Anas platyrhynchos 21
Kachna tmavá Anas rubripes 1
Ostralka štíhlá Anas acuta 21
Čírka obecná Anas crecca 21
Čírka karolínská Anas carolinensis 4
Čírka úzkozobá Anas angustirostris 13
Zrzohlávka rudozobá Netta rufina 21
Polák velký Aythya ferina 21
Polák malý Aythya nyroca 19
Polák proužkozobý Aythya collaris 7
Polák chocholačka Aythya fuligula 21
Polák kaholka Aythya marila 20
Polák vlnkovaný Aythya affinis 4
Kajka bělohlavá Polysticta stelleri 8
Kajka královská Somateria spectabilis 11
Kajka mořská Somateria mollissima 19
Kačka strakatá Histrionicus histrionicus 3
Turpan pestrozobý Melanitta perspicillata 4
Turpan hnědý Melanitta fusca 19
Turpan sibiřský Melanitta stejnegeri 3
Turpan černý Melanitta nigra 18
Turpan žlutozobý Melanitta americana 3
Hoholka lední Clangula hyemalis 19
Hohol bělavý Bucephala albeola 4
Hohol severní Bucephala clangula 21
Hohol islandský Bucephala islandica 1
Morčák malý Mergellus albellus 19
Morčák chocholatý Lophodytes cucullatus 1
Morčák velký Mergus merganser 21
Morčák prostřední Mergus serrator 19
Kachnice kaštanová Oxyura jamaicensis 7
Kachnice bělohlavá Oxyura leucocephala 13
Perlička kropenatá Numida meleagris 6
Křepel kalifornský Callipepla californica 2
Křepel virginský Colinus virginianus 2
Jeřábek lesní Tetrastes bonasia 15
Bělokur rousný Lagopus lagopus 13
Bělokur horský Lagopus muta 9
Tetřev hlušec Tetrao urogallus 13
Tetřívek obecný Lyrurus tetrix 17
Tetřívek kavkazský Lyrurus mlokosiewiczi 5
Koroptev polní Perdix perdix 21
Bažant královský Syrmaticus reevesii 11
Bažant obecný Phasianus colchicus 21
Frankolín křepelčí Ortygornis pondicerianus 11
Frankolín obecný Francolinus francolinus 12
Velekur kavkazský Tetraogallus caucasicus 6
Velekur kaspický Tetraogallus caspius 9
Koroptev pouštní Ammoperdix griseogularis 9
Koroptev arabská Ammoperdix heyi 11
Křepelka polní Coturnix coturnix 19
Křepelka harlekýn Coturnix delegorguei 4
Orebice berberská Alectoris barbara 13
Orebice černohlavá Alectoris melanocephala 9
Orebice rudá Alectoris rufa 14
Orebice čukar Alectoris chukar 13
Orebice horská Alectoris graeca 13
Orebice Philbyova Alectoris philbyyi 4
Frankolín dvouostruhý Pternistis bicalcaratus 4
Lelek rezavokrký Caprimulgus ruficollis 12
Lelek lesní Caprimulgus europaeus 17
Lelek světlý Caprimulgus aegyptius 5
Lelek núbijský Caprimulgus nubicus 5
Lelek etiopský Caprimulgus poliocephalus 4
Rorýs africký Cypsiurus parvus 4
Rorýs velký Tachymarptis melba 17
Rorýs kapverdský Apus alexandri 2
Rorýs obecný Apus apus 22
Rorýs jednobarvý Apus unicolor 12
Rorýs šedohnědý Apus pallidus 16
Rorýs světlehrdlý Apus berliozi 1
Rorýs domovní Apus affinis 13
Rorýs kaferský Apus caffer 10
Drop velký Otis tarda 20
Drop hřívnatý Chlamydotis undulata 7
Drop obojkový Chlamydotis macqueenii 12
Drop malý Tetrax tetrax 11
Kukačka bělobrvá Centropus superciliosus 4
Kukačka chocholatá Clamator glandarius 12
Kukačka černobílá Clamator jacobinus 3
Kukačka koel Eudynamys scolopaceus 2
Kukačka obecná Cuculus canorus 21
Stepokur kirgizský Syrrhaptes paradoxus 1
Stepokur krásný Pterocles alchata 12
Stepokur hnědobřichý Pterocles exustus 9
Stepokur saharský Pterocles senegallus 12
Stepokur písečný Pterocles orientalis 13
Stepokur korunkatý Pterocles coronatus 8
Stepokur pruhovaný Pterocles lichtensteinii 11
Holub skalní/domácí Columba livia 21
Holub doupňák Columba oenas 22
Holub hřivnáč Columba palumbus 22
Holub madeirský Columba trocaz 4
Holub kanárský Columba bollii 7
Holub vavřínový Columba junoniae 6
Holub olivový Columba arquatrix 2
Hrdlička divoká Streptopelia turtur 21
Hrdlička temná Streptopelia lugens 4
Hrdlička východní Streptopelia orientalis 4
Hrdlička zahradní Streptopelia decaocto 22
Hrdlička chechtavá Streptopelia riseogrisea 7
Hrdlička červenooká Streptopelia semitorquata 4
Hrdlička senegalská Streptopelia senegalensis 19
Hrdlička kapská Oena capensis 12
Holub sahelský Treron waalia 10
Chřástal vodní Rallus aquaticus 21
Chřástal polní Crex crex 18
Chřástal kropenatý Porzana porzana 21
Slípka zelenonohá Gallinula chloropus 22
Lyska černá Fulica atra 21
Lyska hřebenatá Fulica cristata 13
Slípka modrá Porphyrio porphyrio 14
Slípka africká Porphyrio madagascariensis 4
Slípka šedohlavá Porphyrio poliocephalus 6
Chřástal nejmenší Zapornia pusilla 3
Chřástal malý Zapornia parva 17
Chřástal běloprsý Amauroornis phoenicurus 3
Jeřáb panenský Grus virgo 3
Jeřáb popelavý Grus grus 22
Potápka malá Tachybaptus ruficollis 20
Potápka rudokrká Podiceps grisegena 19
Potápka roháč Podiceps cristatus 21
Potápka žlutorohá Podiceps auritus 18
Potápka černokrká Podiceps nigricollis 19
Plameňák růžový Phoenicopterus roseus 19
Plameňák malý Phoeniconaias minor 7
Perepel malý Turnix sylvaticus 4
Dytík úhorní Burhinus oedicnemus 18
Dytík skvrnitý Burhinus capensis 10
Ústřičník velký Haematopus ostralegus 20
Pisila čáponohá Himantopus himantopus 21
Tenkozobec opačný Recurvirostra avosetta 21
Čejka chocholatá Vanellus vanellus 22
Čejka trnitá Vanellus spinosus 18
Čejka černoprsá Vanellus indicus 14
Keptuška stepní Vanellus gregarius 15
Keptuška běloocasá Vanellus leucurus 11
Kulík zlatý Pluvialis apricaria 22
Kulík pacifický Pluvialis fulva 11
Kulík hnědokřídlý Pluvialis dominica 3
Kulík bledý Pluvialis squatarola 20
Kulík písečný Charadrius hiaticula 22
Kulík kanadský Charadrius semipalmatus 1
Kulík říční Charadrius dubius 22
Kulík mořský Charadrius alexandrinus 19
Kulík tibetský Charadrius atrifrons 2
Kulík menší Charadrius mongolus 10
Kulík větší Charadrius leschenaultii 11
Kulík kaspický Charadrius asiaticus 5
Kulík hnědý Charadrius morinellus 18
Ostnák bažantí Hydrophasianus chirurgus 9
Koliha malá Numenius phaeopus 22
Koliha tenkozobá Numenius tenuirostris 1
Koliha velká Numenius arquata 20
Břehouš rudý Limosa lapponica 18
Břehouš černoocasý Limosa limosa 21
Kamenáček pestrý Arenaria interpres 21
Jespák rezavý Calidris canutus 19
Jespák bojovný Calidris pugnax 22
Jespáček ploskozobý Calidris falcinellus 17
Jespák klínoocasý Calidris acuminata 1
Jespák křivozobý Calidris ferruginea 21
Jespák šedý Calidris temminckii 21
Jespák písečný Calidris alba 20
Jespák obecný Calidris alpina 21
Jespák mořský Calidris maritima 14
Jespák malý Calidris minuta 21
Jespák tundrový Calidris fuscicollis 3
Jespák plavý Calidris subruficollis 2
Jespák skvrnitý Calidris melanotos 15
Jespák srostloprstý Calidris pusilla 1
Slukovec dlouhozobý Limnodromus scolopaceus 4
Slukovec krátkozobý Limnodromus griseus 2
Sluka lesní Scolopax rusticola 19
Slučka malá Lymnocryptes minimus 19
Bekasina sibiřská Gallinago stenura 9
Bekasina větší Gallinago media 17
Bekasina otavní Gallinago gallinago 21
Vodouš malý Xenus cinereus 14
Lyskonoh úzkozobý Phalaropus lobatus 18
Lyskonoh ploskozobý Phalaropus fulicaria 14
Pisík obecný Actitis hypoleucos 21
Pisík americký Actitis macularius 2
Vodouš kropenatý Tringa ochropus 22
Vodouš žlutonohý Tringa flavipes 10
Vodouš rudonohý Tringa totanus 22
Vodouš štíhlý Tringa stagnatilis 18
Vodouš bahenní Tringa glareola 22
Vodouš tmavý Tringa erythropus 20
Vodouš šedý Tringa nebularia 22
Vodouš velký Tringa melanoleuca 1
Pobřežník černobílý Dromas ardeola 10
Běhulík plavý Cursorius cursor 14
Ouhorlík stepní Glareola pratincola 16
Ouhorlík černokřídlý Glareola nordmanni 10
Nody obecný Anous stolidus 4
Racek tříprstý Rissa tridactyla 20
Racek Sabinův Xema sabini 3
Racek tenkozobý Chroicocephalus genei 18
Racek Bonapartův Chroicocephalus philadelphia 4
Racek chechtavý Chroicocephalus ridibundus 22
Racek malý Hydrocoloeus minutus 21
Racek zelenonohý Ichthyaetus audouinii 14
Racek černohlavý Ichthyaetus melanocephalus 20
Racek velký Ichthyaetus ichthyaetus 17
Racek bělooký Ichthyaetus leucophthalmus 15
Racek arabský Ichthyaetus hemprichii 13
Racek bouřní Larus canus 21
Racek kroužkozobý Larus delawarensis 7
Racek mořský Larus marinus 20
Racek šedokřídlý Larus glaucescens 1
Racek šedý Larus hyperboreus 15
Racek polární Larus glaucoides 9
Racek stříbřitý Larus argentatus 21
Racek americký Larus smithsonianus 1
Racek bělohlavý Larus cachinnans 22
Racek středomořský Larus michahellis 21
Racek arménský Larus armenicus 13
Racek kamčatský Larus schistisagus 1
Racek žlutonohý Larus fuscus 20
Rybák černozobý Gelochelidon nilotica 17
Rybák velkozobý Hydroprogne caspia 21
Rybák chocholatý Thalasseus bergii 12
Rybák oranžovozobý Thalasseus bengalensis 12
Rybák západoafrický Thalasseus albididorsalis 2
Rybák severní Thalasseus sandvicensis 19
Rybák malý Sternula albifrons 19
Rybák arabský Sternula saundersi 9
Rybák nejmenší Sternula antillarum 1
Rybák uzdičkový Onychoprion anaethetus 6
Rybák rajský Sterna dougallii 6
Rybák obecný Sterna hirundo 21
Rybák bělolící Sterna repressa 10
Rybák dlouhoocasý Sterna paradisaea 18
Rybák bahenní Chlidonias hybrida 19
Rybák bělokřídlý Chlidonias leucopterus 21
Rybák černý Chlidonias niger 20
Chaluha velká Stercorarius skua 13
Chaluha pomořská Stercorarius pomarinus 17
Chaluha příživná Stercorarius parasiticus 16
Chaluha malá Stercorarius longicaudus 18
Alkoun malý Alle alle 4
Alkoun tlustozobý Uria lomvia 13
Alkoun úzkozobý Uria aalge 18
Alka malá Alca torda 17
Alkoun obecný Cepphus grylle 18
Papuchalk severní Fratercula arctica 16
Faeton vlnkovaný Phaethon aethereus 7
Potáplice malá Gavia stellata 20
Potáplice severní Gavia arctica 20
Potáplice lední Gavia immer 17
Potáplice žlutozobá Gavia adamsii 9
Buřníček žlutonohý Oceanites oceanicus 2
Buřníček běločelý Pelagodroma marina 2
Albatros černobrvý Thalassarche melanophris 3
Buřňáček malý Hydrobates pelagicus 6
Buřňáček severní Hydrobates leucorhous 5
Buřňáček madeirský Hydrobates castro 3
Buřňáček azorský Hydrobates monteiroi 1
Buřňák lední Fulmarus glacialis 14
Buřňák madeirský Pterodroma madeira 2
Buřňák desertský Pterodroma deserta 2
Buřňák šedý Calonectris diomedea 15
Buřňák atlantský Calonectris borealis 8
Buřňák Edwardsův Calonectris edwardsii 1
Buřňák temný Ardenna grisea 7
Buřňák velký Ardenna gravis 3
Buřňák severní Puffinus puffinus 9
Buřňák středomořský Puffinus yelkouan 9
Buřňák baleárský Puffinus mauretanicus 7
Buřňák ománský Puffinus persicus 7
Buřňák makaronéský Puffinus baroli 1
Buřňák Boydův Puffinus boydi 2
Buřňák Bulwerův Bulweria bulwerii 7
Buřňák arabský Bulweria fallax 5
Zejozob africký Anastomus lamelligerus 4
Čáp černý Ciconia nigra 21
Čáp simbil Ciconia abdimii 7
Čáp bílý Ciconia ciconia 21
Terej bílý Morus bassanus 17
Terej maskový Sula dactylatra 9
Terej červenonohý Sula sula 3
Terej žlutonohý Sula leucogaster 12
Kormorán malý Microcarbo pygmaeus 19
Kormorán arabský Phalacrocorax nigrogularis 10
Kormorán velký Phalacrocorax carbo 21
Kormorán chocholatý Gulosus aristotelis 17
Ibis posvátný Threskiornis aethiopicus 7
Ibis skalní Geronticus eremita 10
Ibis hnědý Plegadis falcinellus 18
Kolpík bílý Platalea leucorodia 20
Bukač velký Botaurus stellaris 18
Bukač severoamerický Botaurus lentiginosus 2
Bukáček malý Ixobrychus minutus 20
Bukáček žlutonohý Ixobrychus sinensis 5
Bukáček trpasličí Ixobrychus sturmii 2
Kvakoš noční Nycticorax nycticorax 21
Volavka proměnlivá Butorides striata 11
Volavka vlasatá Ardeola ralloides 19
Volavka hnědohřbetá Ardeola grayii 9
Volavka rusohlavá Bubulcus ibis 19
Volavka popelavá Ardea cinerea 21
Volavka obrovská Ardea goliath 1
Volavka červená Ardea purpurea 20
Volavka bílá Ardea alba 21
Volavka prostřední Ardea intermedia 9
Volavka stříbřitá Egretta garzetta 21
Volavka přímořská Egretta gularis 14
Kladivouš africký Scopus umbretta 5
Pelikán bílý Pelecanus onocrotalus 18
Pelikán africký Pelecanus rufescens 4
Pelikán kadeřavý Pelecanus crispus 14
Orlovec říční Pandion haliaetus 21
Luněc šedý Elanus caeruleus 17
Orlosup bradatý Gypaetus barbatus 10
Sup mrchožravý Neophron percnopterus 17
Včelojed lesní Pernis apivorus 20
Včelojed chocholatý Pernis ptilorhynchus 12
Sup krahujový Gyps rueppellii 2
Sup bělohlavý Gyps fulvus 18
Sup hnědý Aegypius monachus 16
Sup ušatý Torgos tracheliotus 10
Orlík krátkoprstý Circaetus gallicus 17
Orel křiklavý Clanga pomarina 20
Orel volavý Clanga clanga 14
Orel nejmenší Hieraaetus pennatus 17
Orel stepní Aquila nipalensis 15
Orel iberský Aquila adalberti 13
Orel královský Aquila heliaca 20
Orel skalní Aquila chrysaetos 19
Orel damaní Aquila verreauxii 9
Orel jestřábí Aquila fasciata 13
Jestřáb gabar Micronisus gabar 2
Krahujec šikra Accipiter badius 5
Krahujec krátkoprstý Accipiter brevipes 9
Krahujec obecný Accipiter nisus 21
Jestřáb lesní Accipiter gentilis 21
Moták pochop Circus aeruginosus 22
Moták pilich Circus cyaneus 22
Moták severoamerický Circus hudsonius 1
Moták stepní Circus macrourus 20
Moták lužní Circus pygargus 21
Luňák červený Milvus milvus 22
Luňák hnědý Milvus migrans 21
Luňák žlutozobý Milvus aegyptius 3
Orel mořský Haliaeetus albicilla 21
Káně rousná Buteo lagopus 21
Káně bělochvostá Buteo rufinus 18
Káně kapverdská Buteo bannermani 1
Káně lesní Buteo buteo 22
Sova pálená Tyto alba 16
Sýc rousný Aegolius funereus 18
Sýček brahmínský Athene brama 1
Sýček obecný Athene noctua 20
Sovice krahujová Surnia ulula 15
Kulíšek nejmenší Glaucidium passerinum 19
Výreček malý Otus scops 19
Výreček kyperský Otus cyprius 3
Výreček plavý Otus brucei 11
Výreček arabský Otus pamelae 9
Kalous ušatý Asio otus 21
Kalous pustovka Asio flammeus 21
Kalous africký Asio capensis 6
Výr velký Bubo bubo 20
Výr bledý Bubo ascalaphus 5
Výr arabský Bubo milesi 8
Puštík obecný Strix aluco 20
Puštík maghrebský Strix mauritanica 2
Puštík pouštní Strix hadorami 8
Puštík ománský Strix butleri 1
Puštík bělavý Strix uralensis 14
Puštík vousatý Strix nebulosa 9
Dudek chocholatý Upupa epops 21
Zoborožec šedý Lophoceros nasutus 5
Mandelík indický Coracias benghalensis 11
Mandelík sahelský Coracias abyssinicus 4
Mandelík hajní Coracias garrulus 17
Ledňáček hnědohlavý Halcyon smyrnensis 12
Ledňáček šedohlavý Halcyon leucocephala 3
Ledňáček obojkový Todiramphus chloris 3
Ledňáček říční Alcedo atthis 22
Rybařík pruhoprsý Megaceryle alcyon 2
Rybařík jižní Ceryle rudis 13
Vlha sahelská Merops viridissimus 3
Vlha arabská Merops cyanophrys 8
Vlha indická Merops orientalis 7
Vlha modrolící Merops persicus 13
Vlha pestrá Merops apiaster 21
Krutihlav obecný Jynx torquilla 21
Datlík tříprstý Picoides tridactylus 18
Strakapoud arabský Dendrocoptes dorae 4
Strakapoud prostřední Dendrocoptes medius 21
Datel šedoprsý Dendropicos goertae 1
Strakapoud malý Dryobates minor 22
Strakapoud jižní Dendrocopos syriacus 20
Strakapoud velký Dendrocopos major 21
Strakapoud bělohřbetý Dendrocopos leucotos 16
Datel černý Dryocopus  martius 22
Žluna zelená Picus viridis 22
Žluna iberská Picus sharpei 10
Žluna africká Picus vaillantii 6
Žluna šedá Picus canus 22
Poštolka jižní Falco naumanni 17
Poštolka obecná Falco tinnunculus 22
Poštolka rudonohá Falco vespertinus 19
Poštolka amurská Falco amurensis 2
Ostříž jižní Falco eleonorae 11
Ostříž arabský Falco concolor 5
Dřemlík tundrový Falco columbarius 17
Ostříž lesní Falco subbuteo 21
Raroh jižní Falco biarmicus 9
Raroh velký Falco cherrug 18
Raroh lovecký Falco rusticolus 9
Sokol stěhovavý Falco peregrinus 21
Mníšek šedý Myiopsitta monachus 9
Aratinga černohlavý Aratinga nenday 1
Aratinga škraboškový Psittacara mitratus 2
Aratinga červenolící Psittacara erythrogenys 2
Alexandr velký Psittacula eupatria 7
Alexandr malý Psittacula krameri 17
Čagra černotemenný Tchagra senegalus 10
Ťuhýk šedý Lanius excubitor 22
Ťuhýk iberský Lanius meridionalis 14
Ťuhýk běločelý Lanius nubicus 15
Ťuhýk menší Lanius minor 18
Ťuhýk rudohlavý Lanius senator 18
Ťuhýk mongolský Lanius isabellinus 9
Ťuhýk obecný Lanius collurio 21
Ťuhýk turkestánský Lanius phoenicuroides 7
Ťuhýk hnědý Lanius cristatus 5
Zelenáček červenooký Vireo olivaceus 2
Žluva hajní Oriolus oriolus 21
Lejskovec africký Terpsiphone viridis 11
Sojka zlověstná Perisoreus infaustus 15
Sojka obecná Garrulus glandarius 21
Straka iberská Cyanopica cooki 14
Straka obecná Pica pica 22
Straka severoafrická Pica mauritanica 9
Straka asirská Pica asirensis 4
Ořešník kropenatý Nucifraga caryocatactes 20
Kavče červenozobé Pyrrhocorax pyrrhocorax 14
Kavče žlutozobé Pyrrhocorax graculus 19
Kavka obecná Coloeus monedula 22
Vrána domácí Corvus splendens 15
Havran polní Corvus frugilegus 21
Vrána černá Corvus corone 22
Vrána šedá Corvus cornix 20
Pěnice Humeova Sylvia althaea 1
Krkavec hnědokrký Corvus ruficollis 17
Krkavec velký Corvus corax 22
Krkavec krátkoocasý Corvus rhipidurus 12
Brkoslav severní Bombycilla garrulus 20
Hedvábník šedý Hypocolius ampelinus 6
Sýkora uhelníček Periparus ater 22
Sýkora parukářka Lophophanes cristatus 22
Sýkora temná Poecile lugubris 16
Sýkora laponská Poecile cinctus 14
Sýkora babka Poecile palustris 22
Sýkora lužní Poecile montanus 21
Sýkora modrá Cyanistes teneriffae 14
Sýkora modřinka Cyanistes caeruleus 22
Sýkora azurová Cyanistes cyanus 3
Sýkora koňadra Parus major 22
Moudivláček lužní Remiz pendulinus 21
Sýkořice vousatá Panurus biarmicus 21
Skřivan dudkovitý Alaemon alaudipes 14
Skřivan tlustozobý Ramphocoris clotbey 10
Skřivan pouštní Ammomanes deserti 13
Skřivan pruhoocasý Ammomanes cinctura 13
Skřivan obojkový Eremopterix nigriceps 14
Skřivan zpěvný Mirafra javanica 6
Skřivan lesní Lullula arborea 20
Skřivan východní Alauda gulgula 3
Skřivan polní Alauda arvensis 21
Chocholouš vavřínový Galerida theklae 16
Chocholouš obecný Galerida cristata 21
Chocholouš maghrebský Galerida macrorhyncha 6
Skřivan ouškatý Eremophila alpestris 17
Skřivan růžkatý Eremophila bilopha 12
Skřivánek adenský Calandrella eremica 4
Skřivánek krátkoprstý Calandrella brachydactyla 17
Kalandra dvouskvrnná Melanocorypha bimaculata 11
Kalandra zpěvná Melanocorypha calandra 15
Skřivan Dupontův Chersophilus duponti 8
Skřivánek bledý Eremalauda dunni 3
Skřivánek menší Alaudala rufescens 12
Skřivánek turkestánský Alaudala heinei 6
Bulbul červenouchý Pycnonotus jocosus 3
Bulbul šupinkový Pycnonotus cafer 9
Bulbul bělouchý Pycnonotus leucotis 13
Bulbul arabský Pycnonotus xanthopygos 15
Bulbul zahradní Pycnonotus barbatus 11
Břehule říční Riparia riparia 20
Břehule hnědohrdlá Riparia paludicola 7
Břehule skalní Hirundo rupestris 17
Břehule světlehnědá Ptyonoprogne obsoleta 15
Vlaštovka obecná Hirundo rustica 22
Jiřička obecná Delichon urbicum 22
Vlaštovka skalní Cecropis daurica 18
Cetie jižní Cettia cetti 19
Priniovec křovinný Scotocerca inquieta 12
Mlynařík dlouhoocasý Aegithalos caudatus 22
Budníček lesní Phylloscopus sibilatrix 20
Budníček západní Phylloscopus bonelli 13
Budníček balkánský Phylloscopus orientalis 14
Budníček altajský Phylloscopus humei 3
Budníček pruhohlavý Phylloscopus inornatus 14
Budníček zlatohlavý Phylloscopus proregulus 5
Budníček tlustozobý Phylloscopus schwarzi 3
Budníček temný Phylloscopus fuscatus 2
Budníček perský Phylloscopus neglectus 9
Budníček větší Phylloscopus trochilus 22
Budníček černonohý Phylloscopus sindianus 8
Budníček kanárský Phylloscopus canariensis 9
Budníček menší Phylloscopus collybita 22
Budníček iberský Phylloscopus ibericus 8
Budníček zelenokřídlý Phylloscopus umbrovirens 4
Budníček žlutavý Phylloscopus nitidus 7
Budníček zelený Phylloscopus trochiloides 15
Budníček severní Phylloscopus borealis 10
Rákosník kapverdský Acrocephalus brevipennis 1
Rákosník velký Acrocephalus arundinaceus 21
Rákosník hlučnohlasý Acrocephalus stentoreus 13
Rákosník tamaryškový Acrocephalus melanopogon 15
Rákosník ostřicový Acrocephalus paludicola 13
Rákosník proužkovaný Acrocephalus schoenobaenus 21
Rákosník plavý Acrocephalus agricola 11
Rákosník pokřovní Acrocephalus dumetorum 11
Rákosník obecný Acrocephalus scirpaceus 20
Rákosník zpěvný Acrocephalus palustris 21
Sedmihlásek malý Iduna caligata 3
Sedmihlásek šedý Hippolais pallida 14
Sedmihlásek západní Iduna opaca 11
Sedmihlásek pustinný Hippolais languida 10
Sedmihlásek olivový Hippolais olivetorum 9
Sedmihlásek švitořivý Hippolais polyglotta 16
Sedmihlásek hajní Hippolais icterina 22
Cvrčilka pruhovaná Helopsaltes certhiola 1
Cvrčilka říční Locustella fluviatilis 20
Cvrčilka slavíková Locustella luscinioides 21
Cvrčilka zelená Locustella naevia 21
Cistovník rákosníkový Cisticola juncidis 18
Prinie obecná Prinia gracilis 13
Prinie jihoasijská Prinia lepida 7
Prinie cvrčkohlasá Spiloptila clamans 3
Pěnice černohlavá Sylvia atricapilla 22
Pěnice slavíková Sylvia borin 22
Pěnice vlašská Curruca nisoria 20
Pěnice pokřovní Curruca curruca 22
Pěnice jemenská Curruca buryi 4
Pěnice arabská Curruca leucomelaena 11
Pěnice mistrovská Curruca hortensis 11
Pěnice dlouhozobá Curruca crassirostris 14
Pěnice pouštní Curruca deserti 7
Pěnice malá Curruca nana 12
Pěnice severoafrická Curruca deserticola 11
Pěnice černolící Curruca mystacea 11
Pěnice turecká Curruca ruppeli 13
Pěnice kyperská Curruca melanothorax 6
Pěnkavák sněžný Montifringilla nivalis 15
Pěnice bělohrdlá Curruca melanocephala 19
Pěnice západní Curruca iberiae 7
Pěnice ligurská Curruca subalpina 4
Pěnice vousatá Curruca cantillans 15
Pěnice hnědokřídlá Curruca communis 22
Pěnice brýlatá Curruca conspicillata 16
Pěnice sardinská Curruca sarda 2
Pěnice kaštanová Curruca undata 14
Pěnice baleárská Curruca balearica 2
Sýkořík vínoprsý Suthora webbiana 1
Kruhoočko etiopské Zosterops abyssinicus 11
Mesie čínská Leiothrix lutea 3
Argie irácká Argya altirostris 10
Argie afghánská Argya huttoni 4
Argie akáciová Argya fulva 11
Argie arabská Argya squamiceps 13
Králíček ohnivý Regulus ignicapilla 22
Králíček obecný Regulus regulus 22
Králíček madeirský Regulus madeirensis 5
Střízlík obecný Troglodytes troglodytes 22
Brhlík turecký Sitta krueperi 11
Brhlík americký Sitta canadensis 2
Brhlík korsický Sitta whiteheadi 2
Brhlík skalní Sitta neumayer 18
Brhlík dlouhozobý Sitta tephronota 11
Brhlík lesní Sitta europaea 22
Zedníček skalní Tichodroma muraria 21
Šoupálek dlouhoprstý Certhia familiaris 22
Šoupálek krátkoprstý Certhia brachydactyla 20
Majna chocholatá Acridotheres cristatellus 1
Majna břehová Acridotheres ginginianus 6
Majna obecná Acridotheres tristis 15
Majna barmská Acridotheres burmannicus 3
Špaček indomalajský Gracupica contra 1
Špaček růžový Pastor roseus 14
Špaček obecný Sturnus vulgaris 22
Špaček černý Sturnus unicolor 16
Špaček laločnatý Creatophora cinerea 3
Špaček Tristramův Onychognathus tristramii 14
Drozd zpěvný Turdus philomelos 22
Drozd brávník Turdus viscivorus 22
Drozd cvrčala Turdus iliacus 20
Kos černý Turdus merula 22
Drozd jemenský Turdus menachensis 4
Drozd kvíčala Turdus pilaris 22
Kos horský Turdus torquatus 18
Drozd rezavokřídlý Turdus eunomus 2
Pěvec černý Cercotrichas podobe 9
Pěvec ryšavý Cercotrichas galactotes 12
Lejsek šedý Muscicapa striata 22
Lejsek středomořský Muscicapa tyrrhenica 3
Červenka obecná Erithacus rubecula 22
Iranie bělohrdlá Irania gutturalis 10
Slavík tmavý Luscinia luscinia 17
Slavík obecný Luscinia megarhynchos 21
Slavík modráček Luscinia svecica 21
Slavík Kalliopin Calliope calliope 1
Lejsek malý Ficedula parva 19
Lejsek černokrký Ficedula semitorquata 7
Lejsek atlaský Ficedula speculigera 1
Lejsek černohlavý Ficedula hypoleuca 20
Lejsek bělokrký Ficedula albicollis 21
Modruška tajgová Tarsiger cyanurus 9
Rehek domácí Phoenicurus ochruros 22
Rehek zahradní Phoenicurus phoenicurus 22
Rehek severoafrický Phoenicurus moussieri 12
Rehek bělokřídlý Phoenicurus erythrogastrus 6
Skalník malý Monticola rufocinereus 4
Skalník zpěvný Monticola saxatilis 15
Skalník modrý Monticola solitarius 19
Bramborníček hnědý Saxicola rubetra 22
Bramborníček africký Saxicola torquatus 4
Bramborníček sibiřský Saxicola maurus 10
Bramborníček černohlavý Saxicola rubicola 22
Bramborníček kanárský Saxicola dacotiae 7
Bělořit šedý Oenanthe oenanthe 21
Bělořit černohrdlý Oenanthe seebohmi 5
Bělořit rezavoprsý Oenanthe bottae 4
Bělořit plavý Oenanthe isabellina 14
Bělořit kápový Oenanthe monacha 11
Bělořit pouštní Oenanthe deserti 15
Bělořit okrový Oenanthe hispanica 14
Bělořit bělohlavý Oenanthe pleschanka 12
Bělořit škraboškový Oenanthe melanoleuca 12
Bělořit kyperský Oenanthe cypriaca 3
Bělořit šedohlavý Oenanthe moesta 10
Skalníček černoocasý Oenanthe melanura 14
Bělořit proměnlivý Oenanthe picata 1
Bělořit skalní Oenanthe finschii 12
Bělořit maghrebský Oenanthe halophila 4
Bělořit černohřbetý Oenanthe lugens 13
Bělořit bělobrvý Oenanthe xanthoprymna 6
Bělořit perský Oenanthe chrysopygia 10
Bělořit pustinný Oenanthe leucopyga 14
Bělořit černohlavý Oenanthe albonigra 10
Bělořit černý Oenanthe leucura 13
Bělořit arabský Oenanthe lugentoides 10
Skorec vodní Cinclus cinclus 20
Strdimil nilský Hedydipna metallica 11
Strdimil nádherný Cinnyris pulchellus 1
Strdimil palestinský Cinnyris osea 12
Strdimil zářivý Cinnyris habessinicus 11
Strdimil fialový Cinnyris asiaticus 12
Vrabec plavý Carpospiza brachydactyla 12
Vrabec skalní Petronia petronia 14
Vrabec hnědoramenný Gymnoris xanthocollis 10
Vrabec polní Passer montanus 22
Vrabec pokřovní Passer hispaniolensis 19
Vrabec italský Passer italiae 14
Vrabec domácí Passer domesticus 22
Vrabec kapverdský Passer iagoensis 3
Vrabec pouštní Passer simplex 8
Vrabec moabský Passer moabiticus 12
Snovač etiopský Ploceus galbula 11
Snovač černohlavý Ploceus melanocephalus 6
Snovač jihoasijský Ploceus manyar 2
Snovač africký Euplectes afer 5
Stříbrozobka zpěvná Euodice cantans 11
Stříbrozobka indická Euodice malabarica 13
Panenka muškátová Lonchura punctata 1
Astrild oranžovolící Estrilda melpoda 1
Astrild vlnkovaný Estrilda astrild 12
Astrild sahelský Estrilda troglodytes 1
Astrild arabský Estrilda rufibarba 4
Tygříček tečkovaný Amandava amandava 6
Vdovka černobílá Vidua macroura 3
Pěvuška podhorní Prunella collaris 17
Pěvuška skalní Prunella ocularis 10
Pěvuška modrá Prunella modularis 21
Konipas luční Motacilla flava 21
Konipas citronový Motacilla citreola 20
Konipas horský Motacilla cinerea 22
Konipas bílý Motacilla alba 22
Linduška velká Anthus richardi 2
Linduška mongolská Anthus godlewskii 1
Linduška úhorní Anthus campestris 19
Linduška dlouhozobá Anthus similis 11
Linduška luční Anthus pratensis 21
Linduška lesní Anthus trivialis 21
Linduška olivová Anthus hodgsoni 1
Linduška rudokrká Anthus cervinus 19
Linduška horská Anthus spinoletta 21
Linduška skalní Anthus petrosus 18
Linduška kanárská Anthus berthelotii 13
Pěnkava obecná Fringilla coelebs 22
Pěnkava africká Fringilla spodiogenys 4
Pěnkava madeirská Fringilla maderensis 3
Pěnkava pankanárská Fringilla canariensis 5
Pěnkava tenerifská Fringilla teydea 9
Pěnkava kanárská Fringilla polatzeki 4
Pěnkava jikavec Fringilla montifringilla 21
Dlask tlustozobý Coccothraustes coccothraustes 21
Hýl křivčí Pinicola enucleator 12
Hýl obecný Pyrrhula pyrrhula 22
Hýl azorský Pyrrhula murina 1
Hýl růžovokřídlý Rhodopechys sanguineus 10
Hýl atlaský Rhodopechys alienus 5
Hýl trubač Bucanetes githaginea 14
Hýl mongolský Bucanetes mongolicus 2
Hýl rudý Erythrina erythrina 18
Hýl velký Carpodacus rubicilla 7
Hýl sinajský Carpodacus synoicus 6
Zvonek zelený Chloris chloris 22
Hýl černozobý Rhodospiza obsoleta 12
Stehlíkovec arabský Rhynchostruthus percivali 10
Zvonohlík arabský Crithagra rothschildi 4
Zvonohlík jemenský Crithagra menachensis 9
Konopka žlutozobá Linaria flavirostris 18
Konopka obecná Linaria cannabina 21
Konopka šedohlavá Linaria yemenensis 4
Čečetka zimní Acanthis flammea 20
Čečetka tmavá Acanthis cabaret 17
Čečetka bělavá Acanthis hornemanni 14
Křivka velká Loxia pytyopsittacus 6
Křivka skotská Loxia scotica 1
Křivka obecná Loxia curvirostra 22
Křivka bělokřídlá Loxia leucoptera 3
Stehlík obecný Carduelis carduelis 22
Zvonohlík citronový Carduelis citrinella 8
Zvonohlík korsický Carduelis corsicana 2
Zvonohlík královský Serinus pusillus 11
Zvonohlík zahradní Serinus serinus 22
Zvonohlík levantský Serinus syriacus 4
Kanár divoký Serinus canaria 13
Čížek lesní Spinus spinus 22
Ostružka severní Calcarius lapponicus 16
Sněhule severní Plectrophenax nivalis 18
Strnad luční Emberiza calandra 22
Strnad obecný Emberiza citrinella 22
Strnad bělohlavý Emberiza leucocephalos 1
Strnad viničný Emberiza cia 17
Strnad pustinný Emberiza buchanani 5
Strnad šedý Emberiza cineracea 10
Strnad zahradní Emberiza hortulana 17
Strnad šedokrký Emberiza caesia 12
Strnad cvrčivý Emberiza cirlus 18
Strnad pruhovaný Emberiza striolata 12
Strnad saharský Emberiza sahari 12
Strnad skalní Emberiza tahapisi 11
Strnad malinký Emberiza pusilla 15
Strnad tajgový Emberiza rustica 9
Strnad obojkový Emberiza aureola 2
Strnad černohlavý Emberiza melanocephala 16
Strnad rákosní Emberiza schoeniclus 22
Trupiál baltimorský Icterus galbula 3
Lesňáček jedlovcový Setophaga fusca 1
Lesňáček zlatotemenný Setophaga aestiva 2
Celkem 10194