Registrované druhy 2020

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška velká (Branta canadensis) Michal Staněk
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Michal Staněk
  Lenka Křížová Velký dvůr, Pohořelice
  Karel Šimeček 15.2., Dubňany (HO)
  Jaroslav Zeman 16.2.2020, Oleksovice, pole U Karlova
  Jiří Šírek 17.2., Tovačov
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Libor Schröpfer 16.1. Pohořelice-Velký Dvůr (BV)
  Jaroslav Zeman 16.1.2020, Pohořelice , Mariánský Dvůr
  Helena Doležalová
  Josef Doležal
  Robert Doležal 18.1.2020 - Vrkoč (BO, JM)
  Karel Šimeček 25.1., Přítluky (BV)
  Zdeněk Abrahámek 25.1.2020 Drnholec (BV, JHM)
  Tomáš Oplocký Vlasatice
  Milan Janoušek 25.1.2020, Vlasatice (BO)
  Jáchym Tesařík
  Robert Javorský Pohořelice
  Pavel Brandl
  Jiří Šafránek 25. 1. - Vlasatice BO
  Václav John 2.2.2020 - 5 ex., Vlasatice (BI, JM)
  Evžen Petřík Pohořelické rybníky
  Robin Šícha 15.2. rybník Káňov
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Libor Schröpfer 4. 2. Lenešice (LN)
  Jan Grünwald Lenešice
  Tomáš Oplocký Lenešice
  Jiří Šírek 12..2., Chropyně
Turpan černý (Melanitta nigra) Robin Šícha 4.1. VN Nechranice
  Štěpán Vidner Milada 31.1.2020
  Pavel Brandl
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Lenka Křížová
  Daniel Benák 3. 1. 2020, Nové Mlýny
  Jaroslav Zeman 16.1.2020, Pavlov, VDNM III
  Libor Schröpfer 16.1. dolní nádrž VDNM (BV)
  Karel Šimeček 25.1., Dolní Věstonice (BV)
  Zdeněk Abrahámek 25.1.2020 VDNM III Dolní Věstonice (BV,JHM)
  Josef Doležal
  Helena Doležalová 26.1., Strachotín
  Tomáš Oplocký Dolní Věstonice
  Milan Janoušek 25.1.2020, VDNM III, Dolní Věstonice (BV)
  Zdeněk Souček 27.1. Dolní Věstonice (BV) 1F
  Jiří Šafránek 25. 1. - Dolní Věstonice BV
Orel královský (Aquila heliaca) Evžen Petřík Vranovice
  Lenka Křížová Velký dvůr, Pohořelice
  Karel Šimeček 25.1., Drnholec (BV)
  Tomáš Baldrián 9.2. Drnholec
  Tomáš Oplocký Klopotovice
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Zdeněk Abrahámek 15.2.2020 Olomoucký kraj (OLK)
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Helena Doležalová
  Jiří Šírek 2.2., Tovačov
Drop velký (Otis tarda) Daniel Benák 3. 1. 2020, Hrubčice
  Václav John 4.1.2020 - 1 ex., Hrubčice (PV, OL)
  Zdeněk Abrahámek 4.1.2020 Ivaň (PV,OLK)
  Tomáš Oplocký Hrubčice
  Michal Staněk
  Jiří Šírek 27.1., Ivaň
  Milan Janoušek 31.1.2020, Hrubčice (PV)
  Josef Doležal
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 1.2.2020 - Ivaň (PV, OL)
  Jiří Šafránek 4. 1. - Ivaň PV
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Zdeněk Souček 6.1. Klentnice (BV) 1 ex.
  Bohuslav Petřík 11.1. Soutěska, Klentnice
  Robert Javorský Klentnice
  Josef Doležal
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 9.2.2020 - Perná (BV, JM)
  Lenka Křížová Martinka