Jan Procházka - ČR Life list

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) 23.2.2019, Tovačov 10. 3. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 13.3.2019, Tovačov 13. 3. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 11.2.2018, Chropyně 2. 4. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 12.2.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 5.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 22.2.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 12.2.2019, Olomouc 10. 3. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 17.3.2018, Krčmaň 2. 4. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 25.3.2019, Olomouc 25. 3. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) 15.3.2019, Krčmaň 16. 3. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 25.5.2018, Chropyně 3. 4. 2019
Polák velký (Aythya ferina) 13.3.2019, Tovačov 13. 3. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 18.2.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 13.3.2019, Tovačov 13. 3. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 24.2.2018, Nové Mlýny 2. 4. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 30.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 28.4.2018, Horka nad Moravou 2. 4. 2019
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 11.2.2018, okres Kroměříž 3. 4. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 29.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 22. 1. 2019 - Olomouc 9. 3. 2019
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 13.2.2018, Chomoutov 2. 4. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 11.3.2019, OL-Chomoutov 11. 3. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 25.5.2018, Chropyně 2. 4. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 8.6.2018, Bílá, Beskydy 2. 4. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 29.3.2019, Olomouc 1. 4. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) 23.2.2019, Tovačov 10. 3. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 4.2.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 21.3.2018, Chomoutov 2. 4. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 28.1.2018, Krčmaň 2. 4. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) 25.3.2018, Týniště nad Orlicí 2. 4. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 13.2.2018, Chomoutov 2. 4. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 22. 1. 2019 - Olomouc 9. 3. 2019
Lyska černá (Fulica atra) 22.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 24.3.2019, Olomouc 24. 3. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 29.3.2019, Olomouc 1. 4. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 1.4.2019, Olomouc 1. 4. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 24.3.2019, Olomouc 24. 3. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 19.5.2018, Chomoutov 2. 4. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 4.3.2019, Olomouc 10. 3. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 12.2.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 16.5.2018, Olomouc-Poděbrady 2. 4. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 4.3.2019, Olomouc 10. 3. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 2.5.2018, Olomouc 2. 4. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) 24.3.2019, Olomouc 24. 3. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 27.5.2018, Olomouc 2. 4. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) 24.4.2018, Olomouc 2. 4. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 5.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 15.4.2018, Nová Ves, Jeseníky 2. 4. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 21.1.2018, Olomouc 3. 4. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 7.1.2018, Tovačov 3. 4. 2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 18.2.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 18.2.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Žluna šedá (Picus canus) 11.2.2018, okres Kroměříž 3. 4. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 7.7.2018, Sedmidolí, Jizerky 3. 4. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 27.1.2018, Olomouc-Poděbrady 3. 4. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 9.5.2018, Olomouc 3. 4. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 5.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Straka obecná (Pica pica) 5.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) 23.2.2019, Annín 10. 3. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 14.1.2018, Týniště nad Orlicí 3. 4. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 14.1.2018, Týniště nad Orlicí 3. 4. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 11.3.2019, OL-Chomoutov 11. 3. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 6.4.2018, Tovačov 2. 4. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 15.3.2019, Krčmaň 16. 3. 2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 31.3.2019, Prostějov 1. 4. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 11.4.2018, Olomouc 3. 4. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 5.5.2018, Měřín 2. 4. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 25.3.2019, Olomouc 25. 3. 2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 9.6.2018, Beskydy 2. 4. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 25.5.2018, Chropyně 2. 4. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 25.6.2018, Olomouc 2. 4. 2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 16.5.2018, Olomouc-Poděbrady 2. 4. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 2.4.2019, Olomouc 2. 4. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 11.4.2018, Olomouc - Poděbrady 2. 4. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 19.5.2018, Chomoutov 2. 4. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 23.2.2019, Svatý Kopeček, OL 10. 3. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 23.2.2019, Svatý Kopeček, OL 10. 3. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 14.1.2018, Týniště nad Orlicí 3. 4. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 22.2.2019, Olomouc 10. 3. 2019
Kos černý (Turdus merula) 5.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 12.3.2019, Olomouc 12. 3. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 10.2.2019, Litovel 2. 4. 2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 2.5.2018, Olomouc 2. 4. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 17.6.2018, Olomouc-Poděbrady 2. 4. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 20.2.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 1.5.2018, Olomouc 2. 4. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 10.3.2019, Olomouc 10. 3. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 9.6.2018, Beskydy 2. 4. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 16.3.2019, Traplice 16. 3. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 15.4.2018, Nová Ves, Jeseníky 2. 4. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 12.3.2019, Olomouc 12. 3. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 24.3.2019, Olomouc 24. 3. 2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 9.6.2018, Beskydy 2. 4. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 3.1.2019, Olomouc 9. 3. 2019
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 29.3.2019, Olomouc 1. 4. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 23.2.2019, Svatý Kopeček, OL 10. 3. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 15.1.2018, Chomoutov 2. 4. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 20.1.2018, Šternberk 3. 4. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 3.6.2018, Daskabát 2. 4. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 21.1.2018, Velký Týnec 2. 4. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 5.5.2018, Měřín 2. 4. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 8.1.2019, Olomouc 10. 3. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 10.4.2018, Olomouc 3. 4. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 23.2.2019, Annín 10. 3. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 5.1.2019, Tovačov 9. 3. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 23.2.2019, Annín 10. 3. 2019
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 1.3.2018, Břest 3. 4. 2019