Lukáš Brezniak - ČR Life list

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 30.11.2019
Husa tundrová (Anser serrirostris) 28.11.2020
Husa velká (Anser anser) 30.11.2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 30.11.2019
Berneška velká (Branta canadensis) 16.4.2020 - Hustopeče nad Bečvou 28.06.2020
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 24.1.2021 - Nové Mlýny 24.01.2021
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 28.11.2020 - Olbramovice 28.11.2020
Labuť velká (Cygnus olor) 30.11.2019
Labuť malá (Cygnus columbianus) 9.1.2021 - Staré Ždánice (FK 14/2021) 10.07.2021
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 6.5.2018 - Záhlinice 24.01.2021
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 30.11.2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 22.05.2020
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 30.11.2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 30.11.2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 30.11.2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 30.11.2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 30.11.2019
Čírka modrokřídlá (Anas discors) 19.4.2020 - rybník Kotvice (FK 31/2020) 13.03.2021
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 30.11.2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 30.11.2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 30.11.2019
Čírka obecná (Anas crecca) 30.11.2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 30.11.2019
Polák velký (Aythya ferina) 30.11.2019
Polák malý (Aythya nyroca) 30.11.2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 30.11.2019
Polák kaholka (Aythya marila) 25.01.2020
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 25.01.2020
Turpan černý (Melanitta nigra) 12.12.2020 - Nové Mlýny 12.12.2020
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 20.12.2020 - Nové Mlýny 20.12.2020
Hohol severní (Bucephala clangula) 30.11.2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 30.11.2019
Morčák velký (Mergus merganser) 30.11.2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) 25.01.2020
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 14.11.2020
Koroptev polní (Perdix perdix) 30.11.2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 27.06.2021
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 30.11.2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 30.11.2019
Potáplice malá (Gavia stellata) 30.11.2019
Potáplice severní (Gavia arctica) 30.11.2019
Potáplice lední (Gavia immer) 14.12.2019 - v. n. Rozkoš (FK 84/2019) 05.11.2020
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 30.11.2019
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 30.11.2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 30.11.2019
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 30.11.2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 30.11.2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 30.11.2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 30.11.2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 30.11.2019
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 30.11.2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 30.11.2019
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 12.5.2021 - Tovačov 12.05.2021
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 29.8.2020 - Hlohovec (FK 80/2020) 13.03.2021
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 30.11.2019
Volavka červená (Ardea purpurea) 22.5.2020 - Trkmanice 22.05.2020
Volavka bílá (Egretta alba) 30.11.2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 30.11.2019
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) 5.9.2020 - Dubňany 05.09.2020
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 30.11.2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 30.11.2019
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 10.07.2021
Orel křiklavý (Clanga pomarina) 30.08.2021
Orel královský (Aquila heliaca) 30.12.2019 - Dolní Věstonice 14.02.2021
Orel skalní (Aquila chrysaetos) 14.2.2021 - Podhoří 14.02.2021
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 30.11.2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 30.11.2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 30.11.2019
Moták stepní (Circus macrourus) 21.9.2019 - Letonice (FK 50/2019) 11.04.2020
Moták lužní (Circus pygargus) 15.02.2020
Luňák červený (Milvus milvus) 30.11.2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 30.11.2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 30.11.2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 29.12.2019
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 21.9.2019 - Letonice 30.11.2019
Káně lesní (Buteo buteo) 30.11.2019
Drop velký (Otis tarda) 30.11.2019 - Hrubčice 30.11.2019
Drop malý (Tetrax tetrax) 20.3.2020 - Drahotuše (FK 25/2020) 07.03.2021
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 18.06.2021
Chřástal polní (Crex crex) 29.05.2021
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 30.11.2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 30.11.2019
Lyska černá (Fulica atra) 30.11.2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 30.11.2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 22.05.2020
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 22.05.2020
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 30.11.2019
Keptuška stepní (Vanellus gregarius) 9.9.2021 - Kozmické louky 10.09.2021
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 30.11.2019
Kulík pacifický (Pluvialis fulva) 30.7.2021 - Dobříkov 08.08.2021
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 22.05.2020
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 30.11.2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 30.11.2019
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) 5.9.2021 - Uhřičice 05.09.2021
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 15.03.2020
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 28.04.2020
Bekasina větší (Gallinago media) 20.4.2021 - Výšovice 21.04.2021
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 30.11.2019
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 30.11.2019
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 6.11.2020 - Jistebník 06.11.2020
Koliha malá (Numenius phaeopus) 22.05.2020
Koliha velká (Numenius arquata) 30.11.2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 30.11.2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 30.11.2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 30.11.2019
Vodouš žlutonohý (Tringa flavipes) 6.11.2020 - Jistebník (FK 170/2020) 13.03.2021
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 30.11.2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 30.11.2019
Vodouš malý (Xenus cinereus) 9.5.2021 - Záhlinice (FK 48/2021) 10.07.2021
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 30.11.2019
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 29.8.2020 - Strachotín 11.09.2021
Jespák rezavý (Calidris canutus) 14.8.2020 - Hlohovec 15.08.2020
Jespák písečný (Calidris alba) 11.9.2021 - Strachotín 11.09.2021
Jespák malý (Calidris minuta) 16.09.2020
Jespák šedý (Calidris temminckii) 04.05.2020
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 13.04.2020
Jespák obecný (Calidris alpina) 30.11.2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 30.11.2019
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 27.8.2021 - Opava 27.08.2021
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 30.12.2018 - Hlučín (FK 61/2018) 11.04.2020
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) 6.6.2021 - Bochoř 06.06.2021
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) 4.11.2020 - Tovačov (FK 157/2020) 14.03.2021
Racek tenkozobý (Chroicocephalus genei) 25.4.2021 - Chropyně (FK 26/2021) 10.07.2021
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 30.11.2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 24.04.2020
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 30.11.2019
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) 7.11.2020 - Jistebník (FK 166/2020) 14.03.2021
Racek bouřní (Larus canus) 30.11.2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 31.10.2020
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 30.11.2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 20.01.2020
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 26.03.2020
Rybák obecný (Sterna hirundo) 30.11.2019
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 24.04.2020
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 06.10.2020
Rybák černý (Chlidonias niger) 24.04.2020
Chaluha pomořská (Stercorarius pomarinus) 4.10.2020 - Ostrava (FK 137/2020) 13.03.2021
Chaluha příživná (Stercorarius parasiticus) 29.8.2020 - Hlohovec (FK 119/2020) 13.03.2021
Holub skalní/domácí (Columba livia) 30.11.2019
Holub doupňák (Columba oenas) 30.11.2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 30.11.2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 30.11.2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 30.11.2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 30.11.2019
Sova pálená (Tyto alba) 08.08.2021
Výreček malý (Otus scops) 20.4.2021 - Olomouc 21.04.2021
Puštík obecný (Strix aluco) 15.02.2020
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 29.07.2021
Sýček obecný (Athene noctua) 08.08.2021
Kalous ušatý (Asio otus) 30.11.2019
Kalous pustovka (Asio flammeus) 01.02.2020
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 30.11.2019
Rorýs obecný (Apus apus) 30.11.2019
Mandelík hajní (Coracias garrulus) 23.8.2021 - Vyškov 24.08.2021
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 30.11.2019
Vlha pestrá (Merops apiaster) 30.11.2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 30.11.2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 30.11.2019
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 14.03.2020
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 30.11.2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 30.11.2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 11.01.2020
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 30.11.2019
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 30.11.2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 30.11.2019
Žluna zelená (Picus viridis) 30.11.2019
Žluna šedá (Picus canus) 30.11.2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 30.11.2019
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 10.09.2020
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 11.10.2020
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 30.11.2019
Raroh velký (Falco cherrug) 25.01.2020
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 30.11.2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 30.11.2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 30.11.2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 30.11.2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 30.11.2019
Straka obecná (Pica pica) 30.11.2019
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 08.08.2021
Kavka obecná (Coloeus monedula) 30.11.2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 30.11.2019
Vrána černá (Corvus corone) 30.11.2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 30.11.2019
Krkavec velký (Corvus corax) 30.11.2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 30.11.2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 30.11.2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 30.11.2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) 30.11.2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 30.11.2019
Sýkora koňadra (Parus major) 30.11.2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 30.11.2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 30.11.2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) 30.11.2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 30.11.2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 28.04.2020
Břehule říční (Riparia riparia) 30.11.2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 30.11.2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 30.11.2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 30.11.2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 30.11.2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 30.11.2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 21.04.2020
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 25.06.2020
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 30.11.2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 30.11.2019
Rákosník pokřovní (Acrocephalus dumetorum) 17.6.2020 - Olomouc (FK 69/2020) 13.03.2021
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 30.11.2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 30.11.2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 30.11.2019
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 30.11.2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 07.05.2020
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 30.11.2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 30.11.2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 02.06.2020
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 30.11.2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 30.11.2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 30.11.2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 05.04.2020
Králíček obecný (Regulus regulus) 30.11.2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 30.11.2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 30.11.2019
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 2.1.2020 - Klentnice 02.01.2020
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 30.11.2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 30.11.2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 30.11.2019
Kos horský (Turdus torquatus) 14.06.2020
Kos černý (Turdus merula) 30.11.2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 30.11.2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 28.03.2021
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 30.11.2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 30.11.2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 30.11.2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 30.11.2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 30.11.2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 30.11.2019
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 30.11.2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 30.11.2019
Lejsek malý (Ficedula parva) 30.11.2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 30.11.2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 30.11.2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 30.11.2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 30.11.2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 30.11.2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 30.11.2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 30.11.2019
Vrabec polní (Passer montanus) 30.11.2019
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) 27.9.2015 - Sněžka 06.06.2020
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 03.04.2020
Konipas luční (Motacilla flava) 30.11.2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 30.11.2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 30.11.2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 30.11.2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 30.11.2019
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 28.04.2020
Linduška horská (Anthus spinoletta) 09.04.2020
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 30.11.2019
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 30.11.2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 30.11.2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 30.11.2019
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 09.06.2020
Zvonek zelený (Chloris chloris) 30.11.2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 30.11.2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 30.11.2019
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 28.06.2020
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 30.11.2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 30.11.2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 30.11.2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 30.11.2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 15.02.2020
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 30.11.2019
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 24.06.2020
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 30.11.2019
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 21.12.2019