Jiří Tesařík - ČR Life list

Druh Poznámka Datum
Berneška tmavá (Branta bernicla) 31.1.2020 Přítluky 12.12.2023
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) 31.1.2020 Přítluky 12.12.2023
Berneška velká (Branta canadensis) 1.5.2016 Třeboň 12.12.2023
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 11.6.2016 rybník Musík 12.12.2023
Husa velká (Anser anser) 12.12.2023
Husa polní (Anser fabalis) 12.12.2023
Husa krátkozobá (Anser brachyrhynchos) 11.12.201 Třeboň 12.12.2023
Husa tundrová (Anser serrirostris) 12.12.2023
Husa běločelá (Anser albifrons) 12.12.2023
Husa malá (Anser erythropus) 19.3.2022 Velký Potočný 12.12.2023
Labuť velká (Cygnus olor) 12.12.2023
Labuť malá (Cygnus columbianus) 10.11.2018 Mohelnice 12.12.2023
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 17.10.2015 Kojetín 12.12.2023
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 12.12.2023
Husice liščí (Tadorna tadorna) 12.12.2023
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 12.12.2023
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) 12.12.2023
Čírka modrá (Spatula querquedula) 12.12.2023
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) 12.12.2023
Kopřivka obecná (Mareca strepera) 12.12.2023
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) 12.12.2023
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 12.12.2023
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 12.12.2023
Čírka obecná (Anas crecca) 12.12.2023
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 12.12.2023
Polák velký (Aythya ferina) 12.12.2023
Polák malý (Aythya nyroca) 12.12.2023
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 12.12.2023
Polák kaholka (Aythya marila) 12.12.2023
Kajka mořská (Somateria mollissima) 17.12.2018 Milada 12.12.2023
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 12.12.2023
Turpan černý (Melanitta nigra) 20.12.2014 Mohelnice 12.12.2023
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 4.1.2014 Oplatil 12.12.2023
Hohol severní (Bucephala clangula) 12.12.2023
Morčák malý (Mergellus albellus) 12.12.2023
Morčák velký (Mergus merganser) 12.12.2023
Morčák prostřední (Mergus serrator) 12.12.2023
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) 12.12.2023
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) 12.12.2023
Koroptev polní (Perdix perdix) 12.12.2023
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 12.12.2023
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 12.12.2023
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 12.12.2023
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) 12.12.2023
Rorýs obecný (Apus apus) 12.12.2023
Drop velký (Otis tarda) 11.10.2019 Hrubčice 12.12.2023
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 12.12.2023
Holub skalní/domácí (Columba livia) 12.12.2023
Holub doupňák (Columba oenas) 12.12.2023
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 12.12.2023
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 12.12.2023
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 12.12.2023
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 12.12.2023
Chřástal polní (Crex crex) 12.12.2023
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 12.12.2023
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 12.12.2023
Lyska černá (Fulica atra) 12.12.2023
Chřástal malý (Zapornia parva) 12.12.2023
Jeřáb popelavý (Grus grus) 12.12.2023
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 12.12.2023
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 12.12.2023
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 12.12.2023
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) 12.12.2023
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 12.12.2023
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 27.7.2014 Praha-Troja 12.12.2023
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 12.12.2023
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 12.12.2023
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 12.12.2023
Keptuška stepní (Vanellus gregarius) 8.11.2023 Jaroslavické rybníky 12.12.2023
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 12.12.2023
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 12.12.2023
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 12.12.2023
Kulík říční (Charadrius dubius) 12.12.2023
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) 4.10.2023 Hospozínek 12.12.2023
Koliha malá (Numenius phaeopus) 12.12.2023
Koliha velká (Numenius arquata) 12.12.2023
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 4.11.2017 Sopřečský rybník 12.12.2023
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 12.12.2023
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) 13.9.2014 Rozkoš 12.12.2023
Jespák rezavý (Calidris canutus) 22.8.2015 Rozkoš 12.12.2023
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 12.12.2023
Jespáček ploskozobý (Calidris falcinellus) 22.8.2015 Rozkoš 12.12.2023
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) 12.12.2023
Jespák šedý (Calidris temminckii) 12.12.2023
Jespák písečný (Calidris alba) 6.9.2014 Bohdanečský rybník 12.12.2023
Jespák obecný (Calidris alpina) 12.12.2023
Jespák malý (Calidris minuta) 12.12.2023
Jespák skvrnitý (Calidris melanotos) 8.9.2020 Sopřečský rybník 12.12.2023
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 12.12.2023
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 12.12.2023
Bekasina větší (Gallinago media) 8.4.2021 Lítožnice 12.12.2023
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 12.12.2023
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) 22.8.2015 Rozkoš 12.12.2023
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) 9.4.2022 Jaroslavické rybníky 12.12.2023
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 12.12.2023
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 12.12.2023
Vodouš žlutonohý (Tringa flavipes) 7.11.2020 Jistebnické rybníky 12.12.2023
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 12.12.2023
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 11.4.2015 Záhlinice 12.12.2023
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 12.12.2023
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 12.12.2023
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 12.12.2023
Ouhorlík černokřídlý (Glareola nordmanni) 12.9.2022 Lhota pod Libčany 12.12.2023
Racek tříprstý (Rissa tridactyla) 8.5.2016 Rozkoš 12.12.2023
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 12.12.2023
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 12.12.2023
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 12.12.2023
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) 18.10.2020 Velký Tisý 12.12.2023
Racek bouřní (Larus canus) 12.12.2023
Racek mořský (Larus marinus) 17.11.2015 Žehuň 12.12.2023
Racek šedý (Larus hyperboreus) 10.2.2019 Most 12.12.2023
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 12.12.2023
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 12.12.2023
Racek středomořský (Larus michahellis) 12.12.2023
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 12.12.2023
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 12.12.2023
Rybák malý (Sternula albifrons) 2.5.2014 Nové Mlýny 12.12.2023
Rybák obecný (Sterna hirundo) 12.12.2023
Rybák dlouhoocasý (Sterna paradisaea) 1.5.2019 Rozkoš 12.12.2023
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 12.12.2023
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 12.12.2023
Rybák černý (Chlidonias niger) 12.12.2023
Chaluha pomořská (Stercorarius pomarinus) 2.11.2019 Horusický rybník 12.12.2023
Chaluha malá (Stercorarius longicaudus) 6.9.2023 Velké Albrechtice 12.12.2023
Potáplice malá (Gavia stellata) 12.12.2023
Potáplice severní (Gavia arctica) 12.12.2023
Potáplice lední (Gavia immer) 17.12.2018 Milada 12.12.2023
Čáp černý (Ciconia nigra) 12.12.2023
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 12.12.2023
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) 19.9.2015 Sopřečský rybník 12.12.2023
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 12.12.2023
Ibis hnědý (Plegadis falcinellus) 28.5.2022 Řežabinec 12.12.2023
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 12.12.2023
Bukač velký (Botaurus stellaris) 12.12.2023
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 12.12.2023
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 12.12.2023
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) 22.7.2016 Vrbenské rybníky 12.12.2023
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) 11.5.2016 Čejkovice 12.12.2023
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 12.12.2023
Volavka červená (Ardea purpurea) 27.4.2019 Záhlinice 12.12.2023
Volavka bílá (Ardea alba) 12.12.2023
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 12.12.2023
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 12.12.2023
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 12.12.2023
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) 26.8.2023 Kozmické ptačí louky 12.12.2023
Orel křiklavý (Clanga pomarina) 12.12.2023
Orel královský (Aquila heliaca) 23.1.2016 Nové Mlýny 12.12.2023
Orel skalní (Aquila chrysaetos) 13.10.2019 Libavá 12.12.2023
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 12.12.2023
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) 12.12.2023
Moták pochop (Circus aeruginosus) 12.12.2023
Moták pilich (Circus cyaneus) 12.12.2023
Moták stepní (Circus macrourus) 1.5.2020 Dobřichov 12.12.2023
Moták lužní (Circus pygargus) 12.12.2023
Luňák červený (Milvus milvus) 12.12.2023
Luňák hnědý (Milvus migrans) 12.12.2023
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 12.12.2023
Káně rousná (Buteo lagopus) 12.12.2023
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 19.9.2015 Přelouč 12.12.2023
Káně lesní (Buteo buteo) 12.12.2023
Sova pálená (Tyto alba) 12.12.2023
Sýc rousný (Aegolius funereus) 12.12.2023
Sýček obecný (Athene noctua) 12.12.2023
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 12.12.2023
Výreček malý (Otus scops) 6.5.2022 Olomouc 12.12.2023
Kalous ušatý (Asio otus) 12.12.2023
Kalous pustovka (Asio flammeus) 12.12.2023
Výr velký (Bubo bubo) 12.12.2023
Puštík obecný (Strix aluco) 12.12.2023
Puštík bělavý (Strix uralensis) 12.12.2023
Dudek chocholatý (Upupa epops) 12.12.2023
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 12.12.2023
Vlha pestrá (Merops apiaster) 12.12.2023
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 12.12.2023
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) 12.12.2023
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 12.12.2023
Strakapoud malý (Dryobates minor) 12.12.2023
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 12.12.2023
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 12.12.2023
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) 12.12.2023
Datel černý (Dryocopus  martius) 12.12.2023
Žluna zelená (Picus viridis) 12.12.2023
Žluna šedá (Picus canus) 12.12.2023
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 12.12.2023
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 12.12.2023
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 12.12.2023
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 12.12.2023
Raroh velký (Falco cherrug) 12.12.2023
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 12.12.2023
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 12.12.2023
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 12.12.2023
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 12.12.2023
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 12.12.2023
Straka obecná (Pica pica) 12.12.2023
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) 12.12.2023
Kavka obecná (Coloeus monedula) 12.12.2023
Havran polní (Corvus frugilegus) 12.12.2023
Vrána černá (Corvus corone) 12.12.2023
Vrána šedá (Corvus cornix) 12.12.2023
Krkavec velký (Corvus corax) 12.12.2023
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 12.12.2023
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 12.12.2023
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 12.12.2023
Sýkora babka (Poecile palustris) 12.12.2023
Sýkora lužní (Poecile montanus) 12.12.2023
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 12.12.2023
Sýkora koňadra (Parus major) 12.12.2023
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 12.12.2023
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 12.12.2023
Skřivan lesní (Lullula arborea) 12.12.2023
Skřivan polní (Alauda arvensis) 12.12.2023
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 12.12.2023
Břehule říční (Riparia riparia) 12.12.2023
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 12.12.2023
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 12.12.2023
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 12.12.2023
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 12.12.2023
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 12.12.2023
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 12.12.2023
Budníček zelený (Phylloscopus trochiloides) 12.12.2023
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 12.12.2023
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 12.12.2023
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 12.12.2023
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 12.12.2023
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 12.12.2023
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) 12.12.2023
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 12.12.2023
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) 12.12.2023
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 12.12.2023
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 12.12.2023
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) 12.12.2023
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) 12.12.2023
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) 12.12.2023
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 12.12.2023
Králíček obecný (Regulus regulus) 12.12.2023
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 12.12.2023
Brhlík lesní (Sitta europaea) 12.12.2023
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 15.2.2014 Merklín 12.12.2023
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 12.12.2023
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 12.12.2023
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 12.12.2023
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 12.12.2023
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 12.12.2023
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 12.12.2023
Kos černý (Turdus merula) 12.12.2023
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 12.12.2023
Kos horský (Turdus torquatus) 12.12.2023
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 12.12.2023
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 12.12.2023
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) 12.12.2023
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 12.12.2023
Slavík modráček (Luscinia svecica) 12.12.2023
Lejsek malý (Ficedula parva) 12.12.2023
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) 12.12.2023
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 12.12.2023
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 12.12.2023
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 12.12.2023
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 12.12.2023
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 12.12.2023
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 12.12.2023
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 12.12.2023
Vrabec polní (Passer montanus) 12.12.2023
Vrabec domácí (Passer domesticus) 12.12.2023
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) 19.8.2017 Sněžka 12.12.2023
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 12.12.2023
Konipas luční (Motacilla flava) 12.12.2023
Konipas citronový (Motacilla citreola) 13.4.2019 Rozkoš 12.12.2023
Konipas horský (Motacilla cinerea) 12.12.2023
Konipas bílý (Motacilla alba) 12.12.2023
Linduška úhorní (Anthus campestris) 30.4.2017 Rozkoš 12.12.2023
Linduška luční (Anthus pratensis) 12.12.2023
Linduška lesní (Anthus trivialis) 12.12.2023
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 12.12.2023
Linduška horská (Anthus spinoletta) 12.12.2023
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 12.12.2023
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 12.12.2023
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 12.12.2023
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 12.12.2023
Hýl rudý (Erythrina erythrina) 12.12.2023
Zvonek zelený (Chloris chloris) 12.12.2023
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 12.12.2023
Konopka obecná (Linaria cannabina) 12.12.2023
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 12.12.2023
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 12.12.2023
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 12.12.2023
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 12.12.2023
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 12.12.2023
Čížek lesní (Spinus spinus) 12.12.2023
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 12.12.2023
Strnad luční (Emberiza calandra) 12.12.2023
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 12.12.2023
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) 12.12.2023
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 12.12.2023