Pavel Šálek

Email  
Vlastní web
Datum narození 1.1.1958
Bydliště Hulín
Zaměstnání / vzdělání Kdysi dávno lékař lesů, nyní strojů ve fy. TOSHULIN a.s. v Hulíně.
Oblíbené lokality Pozorování přírody je vždy malé tajemno, pokaždé je člověk o něco bohatší. Mám rád blízkost vody, ale jinak kdekoliv.
Počet druhů ČR 276
Počet druhů WP 315
Pár slov o sobě

Přírodu vnímám jako celek.Mimo ptactvo mne výrazněji zajímají korýši,vážky,obojživelníci a plazi. První ptačí záznam v zaprášeném deníku je z 26.10.1974 z Lednice n.M. Následovala ornitologická skupina Pandion v Přerově.Mým učitelem a rádcem tehdy byl a dodnes je,Dr.Jiljí Sitko,všestranný znalec přírody, bývalý dlouholetý vedoucí ornitologické stanice v Přerově. Dnes už si skoro vše dělám jen tak, pro radost, včetně pozorování ptactva.Stačí mi jeden nový druh ročně. V roce 2016, jsem nový nedal, byly důležitější věci. Třeba tu třístovku stihnu :-) !

Poslední přírůstky do birdlistu ČR
Nejzajímavějsí pozorování ČR

Nejzajímavější pozorování s dávkou štěstí byla čejka trnitá v září 1989 v Záhlinicích FK6/92 a sovice krahujová na sedimentační nádrži u Prechezy u Přerova dne 14.12.1980. Tu jsem ale nikde nehlásil, protože mně to tehdy nikdo nevěřil. Ale to nevadí, ptáci mají svá křídla...

Nejzajímavějsí pozorování WP

Norsko,Vesteralen\Bleik - můj první ptačí severský bazar a velryby

Vybavení

Dalekohled Wortex 10x42 Viper a kapesní Vortex Solo 8x36, občas stativový dalekohled Meopta 20-50x a fotoaparát Nikon Coolpix P600.

Oblíbění ptáci nebo skupiny
Oblíbené lokality

Nejen za ptactvem: Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Itálie, Korsika, Sardinie, Německo, Polsko, pobaltské státy, Norsko, Švédsko, Finsko.

Odkazy
Obrázky
Pavel Šálek
Mapa