Registrované druhy 2021

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška velká (Branta canadensis) Lenka Křížová VDNM
  Jan Hajzler VDNM ll.
  Karel Šimeček Svatobořice-Mistřín (HO) 13.3.2021
  Tomáš Baldrián 13.3. Jarohněvák
  Jiří Lehký 18.3. Hustopeče
  Zbyněk Chromek 19.3.21 Hustopeče n./B.
  Zdeněk Abrahámek 14.4.2021 Hustopeče nad Bečvou (PR,OLK)
  Filip Petřík 15. 5. - Kozmické ptačí louky
  Pavel Brandl 20.2. Studeněves
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Robert Doležal 16.1.2021 - 2 ex., Pasohlávky (BO, JM)
  Lenka Křížová VDNM 3ex
  Helena Doležalová
  Ondřej Kauzál 24.1. Pasohlávky [BVe]
  Robin Šícha
  Jan Grünwald VN Nechranice
  Jaroslav Zeman 18.2.2021, Drnholec, pole Roviny
  Tomáš Baldrián 6.3. jarohněvák
  Karel Šimeček Dubňany (HO), 7.3.2021
  Pavel Albert 1.4. u Vyšatova (CB)
  Pavel Brandl 18.4. Vyšatov
  Jiří Šírek
  Zdeněk Souček 8.5. r. Vyšatov (CB) 1 ex.
  Martin Vavřík 19.05. Zlaté návrší
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Helena Doležalová
  Robert Doležal 13.2,2021 - VDNM II (BO, JM)
  Josef Doležal
  Zdeněk Abrahámek 15.2.2021 NDNM stř. nádrž Mušov (BI,JHM)
  Michal Pakandl
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Jiří Šírek
  Zdeněk Abrahámek 26.1.2021 Chropyně (KM,ZLK)
  Tomáš Grim 26.1. Chropyně
  Robert Doležal 30.1.2021 - Chropyně (KM, ZL)
  Pavel Shromáždil 30.1. - zámecký rybník, Chropyně (KM,ZL)
  Robin Šícha
  Jakub Hrdlička 28.2. Lenešice
  Ondřej Boháč PP Záříčské louky 4.2.
  Robert Javorský 25.3. Staré Ždánice
  Radek Holiš 3.1.-Chropyňský rybník (KM,ZL)
  Jaroslav Zeman 24.4.2021, Chropyně, NPP Chropyňský rybník
  Tomáš Oplocký Chropyně (KM)
  Pavel Brandl 25.4. Záhlinice
  Zbyněk Chromek 24.4.21 Záhlinice
  Václav John 25.4.2021 - 1 ex., Chropyně (KM, zL)
  Jan Grünwald Chropyně
  Jan Studecký 24.4., Chropyně
  Jiří Mach 8.5, Chropyně
  Milan Janoušek 8.5.2021, Chropyňský rybník, Chropyně (KM)
Turpan černý (Melanitta nigra) Jiří Mach 15.2., v. n. Nové Mlýny III (BV)
  Zdeněk Abrahámek 17.2.2021 VDNM dol. nádrž Pavlov (BI,,JHM)
  Zdeněk Souček 18.2. Pavlov (BV) VDNM III 3 ex.
  Jaroslav Zeman 18.2.2021, Dolní Věstonice, VDNM III
  Filip Petřík
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Jan Grünwald Labe, Kolín
  Štěpán Vidner Labe, Kolín 18.2.2021
  Václav John 20.2.2021 - 1 F, Kolín (KO, SC)
  Robin Šícha
  Jáchym Tesařík 21.2. Kolín
  Zdeněk Souček 21.2. Kolín 1 ex.
  Jan Studecký 16.2., Kolín
  Jan Hajzler Kolín
Volavka vlasatá (Ardeola ralloides) Jiří Mach 12.5., Dolní rybník, Svitavy
  Jan Grünwald Nesyt
Volavka červená (Ardea purpurea) Ondřej Kauzál 18.4. Sedlec [Bře]
  Karel Šimeček Rakvice (BV), 1.5.2021
  Milan Janoušek 1.5.2021, Nový rybník, Opatov (SY)
  Robert Doležal 8.5.2021 - Nový rybník (BV, JM)
  Evžen Petřík Nesyt
  Pavel Brandl 8.5. Nový ryb.
  Zdeněk Abrahámek 9.5.2021 Valtice, Rybník Nesyt (BV,JHM)
  Lumír Pilch 16.5.2021 Studénka
  Jan Hajzler Lednické rybníky
  Jiří Mach 22.5., Slanisko, Lednice
  Tomáš Grim 22.5. Lednické rybníky
  Jakub Hrdlička 30.5. Výtopa
  Jan Grünwald Trkmanec
  Lenka Křížová Nesyt
  Tomáš Oplocký Tovačov (PR)
  Radek Holiš 5.6.-Záhlinické rybníky
  Jiří Šírek 7.6., 1 ex., Záhlinice
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) Robert Doležal 3.1.2021 - 2 ex., VDNM II (BV, JM)
  Zdeněk Souček 9.1. Dolní Věstonice (BV) VDNM II 2 ex.
  Lenka Křížová VDNM
  Ondřej Kauzál 24.1. Dolní Věstonice [Bře]
  Jan Hajzler VDNM
  Jiří Mach 31.1., v. n. Nové Mlýny II (BV)
  Milan Janoušek 31.1.2021, střední nádrž VDNM, Dolní Věstonice (BV)
  Tomáš Oplocký Razová
  Helena Doležalová 15.5. Nesyt
  Jiří Šírek 14.6., 2 ex., Tovačov
Orel královský (Aquila heliaca) Tomáš Baldrián 16.1. lednice
  Jan Hajzler VDNM
  Zdeněk Abrahámek 20.1.2021Lednice (BV,JHM)
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 24.1.2021 - Dolní Dunajovice (BV, JM)
  Ondřej Kauzál 24.1. Horní Věstonice [Bře]
  Jakub Hrdlička 27.2. Sedlec
  Lenka Křížová Branisovice-Vlasatice (17.3.)
  Evžen Petřík Pohořelické rybníky
  Jáchym Tesařík 3.5. Záhlinice
  Tomáš Oplocký Štarnov (OL)
  Pavel Shromáždil 16.5. - pole u Němčic, Rymic a Břestu
  Jiří Mach 22.5., u r. Nesyt, Sedlec
  Milan Janoušek 22.5.2021, okolí rybníka Nesyt, Sedlec (BV)
  Karel Šimeček
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Zdeněk Abrahámek 24.1.2021 Olomoucký kraj (OLK)
  Lumír Pilch 19.3.2021 Jistebník
  Tomáš Oplocký
  Filip Petřík
  Jiří Lehký 22.5.Libavá
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Ondřej Kauzál 23.4. Ocmanice [Tře]
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) Jaroslav Zeman 1.5.2021, Jaroslavice, Jaroslavické rybníky
Bekasina větší (Gallinago media) Jáchym Tesařík 8.4. Praha-Lítožnice
  Jan Hajzler Žehuňský rybník
  Zdeněk Souček 4.5. Žehuňský rybník
  Jan Grünwald Hrabanovská černava
  Jan Studecký 4.5., Hrabanovská černava
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Karel Šimeček Svatobořice-Mistřín (HO), 27.4.2021
  Jiří Mach 3.5., rybník Šotka, Tržek u Litomyšle
  Milan Janoušek 3.5.2021, rybník Šotka, Tržek (SY)
  Tomáš Baldrián big day
  Tomáš Oplocký Kozmice (OP)
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Štěpán Vidner VN Rozkoš 7.5.2021
  Tomáš Grim 7.5. Lednické rybníky
  Tomáš Oplocký Tovačova (PR)
  Jiří Šírek 15.5., Tovačov
  Zbyněk Chromek 15.5.21 Tovačov
  Jaroslav Zeman 18.5.2021, Tovačov, Hradecký rybník
  Robin Šícha
  Jan Grünwald Hlohovecký rybník
  Lenka Křížová Hlohovec
  Zdeněk Abrahámek 5.6.2021 Hlohovecký rybník (BV,JHM)
Jespák písečný (Calidris alba) Robin Šícha
Rybák malý (Sternula albifrons) Robin Šícha
  Štěpán Vidner VN Rozkoš, 29.5.2021
Výreček malý (Otus scops) Zbyněk Chromek 18.04.21 Olomouc
  Tomáš Grim 18.4. Olomouc
  Václav John 20.4.2021 - 1 M, Olomouc-Nová Ulice (OL, OL)
  Jan Grünwald Olomouc
  Tomáš Oplocký
  Zdeněk Abrahámek 9.5.2021 Valtice (BV,JHM)
  Jan Studecký 9.5., Záhlinice
  Jan Hajzler Olomouc
  Jiří Mach 4.6., Olomouc, Čechovy sady
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Daniel Benák 2. 1., Klentnice
  Robert Doležal 3.1.2021 - Pálava (BV, JM)
  Tomáš Grim 13.1. Pálava
  Zdeněk Abrahámek 20.1.2021 Pálava Pastorkův lom (BV,JHM)
  Zdeněk Souček 22.1. Perná (BV) Pastorkův lom 1 ex.
  Ondřej Kauzál 24.1. Klentnice [Bře]
  Lenka Křížová Souteska
  Jan Hajzler Pastorkův lom
  Robin Šícha
  Jiří Mach 31.1., Pastorkův lom, Perná (BV)
  Milan Janoušek 31.1.2021, Pastorkův lom, Klentnice (BV)
  Jaroslav Zeman 18.2.2021, Perná, Pastorkův lom
  Štěpán Vidner Merklín 25.2.2021
  Zbyněk Chromek 25.2.21 Klentnice
  Pavel Petřík
  Jakub Hrdlička 27.2. Pastorkův lom
  Filip Petřík
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Martin Vavřík
  Zdeněk Abrahámek 15.6.2021 Sněžka (TU,HKK)
Konipas citronový (Motacilla citreola) Jan Grünwald Lítožnice
  Jiří Mach 1.5., Lánský rybník, Svitavy
  Milan Janoušek 1.5.2021, Lánský rybník, Svitavy (SY)
  Lumír Pilch 1.5.2021 Velké Albrechtice
  Václav John 22.5.2021 - 1 M, Šumperk (SU, OL)
Linduška úhorní (Anthus campestris) Jáchym Tesařík 26.4. Sokoleč
  Vladimír Volf
  Pavel Brandl