Jiří Šafránek - ČR Year list 2019

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) 19. 1. - Vlasatice BO 19.01.2019
Husa velká (Anser anser) 19. 1. - Pohořelice BO 19.01.2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 13. 1. - Tovačov PR 13.01.2019
Berneška bělolící (Branta leucopsis) 19. 1. - Vlasatice BO 19.01.2019
Labuť velká (Cygnus olor) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 19. 4. - Chropyně KM 19.04.2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 2. 3. - Majetín OL 11.03.2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 30. 3. - Mutěnice HO 04.04.2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 13. 1. - Tovačov PR 20.01.2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) 13. 1. - Tovačov PR 13.01.2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 30. 3. - Mutěnice HO 04.04.2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 17. 2. - Tovačov PR 24.02.2019
Čírka modrá (Anas querquedula) 24. 3. - Záhlinice KM 24.03.2019
Čírka obecná (Anas crecca) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 17. 3. - Záhlinice KM 24.03.2019
Polák velký (Aythya ferina) 19. 1. - VDNM BV 19.01.2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Polák kaholka (Aythya marila) 13. 1. - Tovačov PR 13.01.2019
Hohol severní (Bucephala clangula) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Morčák malý (Mergellus albellus) 19. 1. - VDNM BV 19.01.2019
Morčák velký (Mergus merganser) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) 16. 11. - VDNM II. 20.11.2019
Koroptev polní (Perdix perdix) 17. 2. - Chropyně KM 19.04.2019
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) 17. 2. - Chropyně KM 24.02.2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 13. 1. - Tovačov PR 13.01.2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 16. 2. - Olomouc OL 11.03.2019
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 26. 8. - Vrbátky PV 27.08.2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 19. 4. - Chropyně KM 19.04.2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 29. 3. - Záhlinice KM 04.04.2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 24. 3. - Tlumačov KM 24.03.2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 19. 10. - Tovačov PR 20.11.2019
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) 8. 5. - Mutěnice HO 19.05.2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 28. 4. - Hlohovec BV 29.04.2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Volavka červená (Ardea purpurea) 7. 4. - Záhlinice KM 07.04.2019
Volavka bílá (Egretta alba) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) 26. 7. - VDNM II. BO 17.08.2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 19. 4. - Záhlinice KM 19.04.2019
Včelojed lesní (Pernis apivorus) 3. 7. - Loukov KM 06.07.2019
Orel křiklavý (Clanga pomarina) 30. 6. - Pravčice KM 06.07.2019
Orel královský (Aquila heliaca) 12. 9. - Lysovice VY 20.11.2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 12. 1. - Přerov PR 13.01.2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) 19. 4. - Záhlinice KM 19.04.2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 12. 9. - Letonice VY 20.11.2019
Moták stepní (Circus macrourus) 8. 9. - Letonice VY 20.11.2019
Moták lužní (Circus pygargus) 26. 8. - PV 27.08.2019
Luňák červený (Milvus milvus) 14. 3. - Žabčice BO 04.04.2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) 24. 3. - Záhlinice KM 24.03.2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 19. 1. - VDNM BV 19.01.2019
Káně rousná (Buteo lagopus) 13. 1. - Troubky PR 13.01.2019
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) 8. 9. - Letonice VY 20.11.2019
Káně lesní (Buteo buteo) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Drop velký (Otis tarda) 26. 8. - PV 27.08.2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) 19. 4. - Záhlinice KM 19.04.2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) 4. 4. - Záhlinice KM 04.04.2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 20. 1. - Záhlinice KM 20.01.2019
Lyska černá (Fulica atra) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) 2. 3. - Pňovice OL 11.03.2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 28. 4. - Hlohovec BV 29.04.2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 30. 3. - Mutěnice HO 04.04.2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 24. 2. - Záříčí KM 24.02.2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 1. 8. - Vrbátky PV 27.08.2019
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) 7. 7. - Majetín OL 27.08.2019
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) 11. 10. - Záhlinice KM 31.12.2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 24. 3. - Záhlinice KM 24.03.2019
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) 12. 9. - Letonice VY 20.11.2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 2. 3. - Majetín OL 24.03.2019
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 14. 4. - Záhlinice KM 19.04.2019
Koliha malá (Numenius phaeopus) 7. 4. - Záhlinice KM 07.04.2019
Koliha velká (Numenius arquata) 30. 6. - Záříčí KM 06.07.2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 28. 4. - Hlohovec BV 29.04.2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 24. 3. - Záhlinice KM 24.03.2019
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) 28. 4. - Mutěnice HO 29.04.2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 7. 4. - Záhlinice KM 07.04.2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 17. 2. - Záhlinice KM 24.02.2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 7. 4. - Záhlinice KM 07.04.2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 19. 4. - Záhlinice KM 19.04.2019
Jespák rezavý (Calidris canutus) 26. 8. - Majetín OL 27.08.2019
Jespák malý (Calidris minuta) 28. 4. - Mutěnice HO 29.04.2019
Jespák šedý (Calidris temminckii) 28. 4. - Hlohovec BV 29.04.2019
Jespák obecný (Calidris alpina) 30. 3. - Mutěnice HO 04.04.2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 24. 3. - Záhlinice KM 24.03.2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 14. 9. - Tovačov PR 20.11.2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 30. 3. - Mutěnice HO 04.04.2019
Racek bouřní (Larus canus) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 6. 1. - Vrbice KA 06.01.2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Racek středomořský (Larus michahellis) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 19. 4. - Záhlinice KM 19.04.2019
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) 28. 4. - Záhlinice KM 29.04.2019
Rybák černý (Chlidonias niger) 28. 4. - Záhlinice KM 29.04.2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Holub doupňák (Columba oenas) 24.02.2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 26. 2. - Přerov PR 11.03.2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 18. 5. - Krčmaň OL 19.05.2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 19. 4. - Záhlinice KM 19.04.2019
Výr velký (Bubo bubo) 29.04.2019
Kalous ušatý (Asio otus) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Kalous pustovka (Asio flammeus) 13. 1. - Tovačov PR 10.02.2019
Rorýs obecný (Apus apus) 27. 4. - Přerov PR 29.04.2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 2. 3. - Šumvald OL 24.03.2019
Vlha pestrá (Merops apiaster) 18. 5. - PR 19.05.2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 27. 4. - Přerov PR 29.04.2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) 28. 4. - Lednice BV 29.04.2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 20. 1. - Tovačov PR 20.01.2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) 17. 2. - Chropyně KM 24.02.2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 26. 1. - Přerov PR 10.02.2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Datel černý (Dryocopus  martius) 20. 1. - Tovačov PR 20.01.2019
Žluna zelená (Picus viridis) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Žluna šedá (Picus canus) 17. 2. - Záhlinice KM 24.02.2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) 29. 6. - Těšetice OL 06.07.2019
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 8. 5. Mutěnice HO 19.05.2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 11. 1. - Přerov PR 13.01.2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) 18. 5. - Přerov PR 19.05.2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 8. 9. - Letonice VY 20.11.2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) 18. 5. - Přerov PR 19.05.2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Straka obecná (Pica pica) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Havran polní (Corvus frugilegus) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Vrána černá (Corvus corone) 19. 1. - VDNM BV 19.01.2019
Vrána šedá (Corvus cornix) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Krkavec velký (Corvus corax) 20. 1. - Záhlinice KM 20.01.2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 24. 5. - Hostýnské vrchy KM 25.05.2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 2. 3. - Karlova Studánka BR 11.03.2019
Sýkora babka (Poecile palustris) 20. 1. - Tovačov PR 20.01.2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Sýkora koňadra (Parus major) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 24. 3. - Záhlinice KM 24.03.2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 30. 3. - Záhlinice KM 04.04.2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) 24.03.2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 30. 3. - Strážnice HO 04.04.2019
Břehule říční (Riparia riparia) 28. 4. - Hlohovec BV 29.04.2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 30. 3. - Záhlinice KM 04.04.2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 19. 4. - Vlkoš PR 19.04.2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 19. 4. - Záhlinice KM 19.04.2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 21. 3. - Přerov PR 24.03.2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) 24. 5. - Hostýnské vrchy KM 25.05.2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 28. 4. - Lednice BV 29.04.2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 19. 4. - Záhlinice KM 19.04.2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) 28. 4. - Hlohovec BV 29.04.2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 27.08.2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) 28. 4. - Hlohovec BV 29.04.2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 19. 4. - Záhlinice KM 29.04.2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 17. 3. - Záhlinice KM 24.03.2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 28. 4. - Hlohovec BV 19.05.2019
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 9. 6. - PR 06.07.2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) 17. 4. - Přerov PR 19.04.2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) 4. 5. - Tovačov PR 05.05.2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 17. 3. - Záhlinice KM 24.03.2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 6. 1. - Hlučín OP 06.01.2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 27.12. - Perná BV 31.12.2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 2. 3. - Karlova Studánka BR 11.03.2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 15. 2. - Přerov PR 11.03.2019
Kos horský (Turdus torquatus) 29. 6. - Karlov Studánka BR 06.07.2019
Kos černý (Turdus merula) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 19. 1. - Pohořelice BO 19.01.2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) 16. 11. - Horní Věstonice BV 20.11.2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 11. 3. - Přerov PR 11.03.2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) 4. 5. - Přerov PR 05.05.2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) 8. 5. Mutěnice HO 19.05.2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 22. 4. - Přerov PR 29.04.2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 4. 5. - Tovačov PR 05.05.2019
Lejsek malý (Ficedula parva) 24. 5. - Hostýnské vrchy KM 25.05.2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 22. 1. - Přerov PR 11.03.2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 18. 4. - Přerov PR 19.04.2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 19. 4. - Záhlinice KM 19.04.2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 28. 4. - Lednice BV 29.04.2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 14. 9. - Majetín OL 31.12.2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 1. 6. - Chvalčov KM 06.07.2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Vrabec polní (Passer montanus) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 30. 3. - Záhlinice KM 04.04.2019
Konipas luční (Motacilla flava) 28. 4. - Hlohovec BV 29.04.2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) 11. 3. - Přerov PR 11.03.2019
Konipas bílý (Motacilla alba) 23. 2. - Přerov PR 24.02.2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 13. 1. - Tovačov PR 13.01.2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) 31.12.2019
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) 20.11.2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 29. 6. - Karlov Studánka BR 06.07.2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 20. 1. - Záhlinice KM 20.01.2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) 8. 3. - Přerov PR 11.03.2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) 13. 1. - Troubky PR 13.01.2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) 10. 2. - Přerov PR 10.02.2019
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) 29. 6. - Karlov Studánka BR 06.07.2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 2. 3. - Ovčárna BR 11.03.2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 1. 1. - Přerov PR 01.01.2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 21. 3. - Přerov PR 24.03.2019
Čížek lesní (Spinus spinus) 13. 1. - Tovačov PR 20.01.2019
Strnad luční (Emberiza calandra) 9. 2. - Most MO 10.02.2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1. 1. - Tovačov PR 01.01.2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 13. 1. - Tovačov PR 13.01.2019
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) 13. 1. - Lobodice PR 10.02.2019