Registrované druhy 2019

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška velká (Branta canadensis) Jan Studecký 30.3., Turyňský rybník a PR Záplavy (KL) - ssp. canadensis
  Jiří Rubeš
  Štěpán Vidner Turyňský rybník 30.3.2019
  Lukáš Roudný 06.04. Tuchlovice - Turyňský ryb.
  Martina Marešová 06.04. Tuchlovice - Turyňský ryb.
  Aleš Marek Kamenné Žejrovice 7.4.
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Robert Doležal
  Dušan Řezáč
  Jan Studecký 5.1., Drnholec, 13.1., Vlasatice, 9.3., Olbramovice
  Helena Doležalová
  Jiří Šafránek 19. 1. - Vlasatice BO
  Pavel Petřík
  Filip Petřík 20.1., Vlasatice
  Tomáš Baldrián 27.1. Pasohlávky
  Zdeněk Souček 2.2. Pohořelice 3 ex.
  Jaroslav Zeman 3.2.2019, Pohořelice
  Pavel Brandl 17.2.2019 Vrkoč
  Evžen Petřík Vlasatice
  Karel Šimeček
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Dušan Řezáč
  Jan Studecký 5.1., 2 ex. Drnholec, 13.1., 15 ex. Vlasatice, 17.2. min. 2 ex. Třeboňsko
  Helena Doležalová
  Robert Doležal 19.1.2019 - 9 ex., Vlasatice (BO, JM)
  Pavel Petřík
  Filip Petřík 20.1., Vlasatice
  Tomáš Baldrián 27.1. Pasohlávky
  Jaroslav Zeman 3.2.2019, Vlasatice
  Pavel Albert 1.2. pole - Dasný (CB)
  Jan Grünwald Třeboňsko
  Jiří Rubeš
  Evžen Petřík Vlasatice
  Karel Šimeček
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Jiří Šírek
  Tomáš Oplocký Lenešice
  Jiří Rubeš
  Jaroslav Zeman 23.2.2019, Lenešice
  Pavel Brandl 23.2.2019 Lenešický ryb.
  Jan Studecký 23.2., Lenešice
  Radek Holiš 3.3.2019-Chropyňský rybník
  Eliáš&Jan Vrhelovi
  Václav John 17.3.2019 - 1 ex., Chropyně (KM, ZL)
  Lukáš Roudný 09.04. Chropyně
  Martina Marešová 09.04. Chropyně
  Štěpán Vidner Chropyně 14.4.2019
  Jiří Šafránek 19. 4. - Chropyně KM
  Robert Doležal 21.4.2019 - Chropyně (KM, ZL)
  Helena Doležalová
  Bohuslav Petřík 4. 5., Chropyně
  Jiří Lehký 4.5. Chropyně
  Filip Petřík
  Martin Vavřík 04.05. Chropyně
Kajka mořská (Somateria mollissima) Jiří Rubeš
  Jan Grünwald Milada
  Jan Studecký 3.1., Milada
  Pavel Brandl 13.1.2019 Milada
  Aleš Marek Jezero Milada 24.1.2019
  Jana Kantorová
  Štěpán Vidner jezero Milada 30.1.2019
  Martina Marešová 10.01. jezero Milada
  Lukáš Roudný 10.01. jezero Milada
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Jan Studecký 8.3., VDNM III, Pavlov
Volavka červená (Ardea purpurea) Jiří Šafránek 7. 4. - Záhlinice KM
  Pavel Brandl 27.4.2019 Jaroslavice
  Tomáš Oplocký Moravičany
  Karel Šimeček
Kormorán malý (MIcrocarbo pygmeus) Václav John 28.4.2019 - 1 ex., Bohdanečský rybník (PU, PA)
  Aleš Marek Lázně Bohdaneč 1.5.2019
Orel královský (Aquila heliaca) Jaroslav Zeman 6.3.2019, Šlapanice
  Pavel Shromáždil 10.3. - pole, Pravčice (KM,ZL)
  Evžen Petřík Vranovice
  Lenka Křížová 31.3.Krouzil nad polem u Holaseckych jezírek
  Filip Petřík
  Tomáš Oplocký Držovice
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Ondřej Boháč Luboměř p. Strážnou, OL
  Jan Studecký 26.2., Libavá
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Lenka Křížová 1.1.2019, pole na linii Hartvíkovice
  Bohuslav Petřík 18. 5., Mutěnice
  Tomáš Oplocký Držovice
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) Jaroslav Zeman 17.4.2019, Mutěnické rybníky
  Jan Studecký 17.4., Mutěnice
Bekasina větší (Gallinago media) Jan Studecký 20.4., mokřad Rzy
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Jiří Šafránek 28. 4. - Mutěnice HO
  Jan Studecký 29.4., Mutěnice
Lyskonoh úzkozobý (Phalaropus lobatus) Karel Šimeček
  Jan Studecký 6.5., Mutěnice
Rybák malý (Sternula albifrons) Tomáš Baldrián 18.5. Hodonín
Výreček malý (Otus scops) Jan Studecký 8.5., Hlohovec
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Robert Doležal 12.1.2019 - Pálava (BV, JM)
  Jiří Lehký 26.1. Soutěska
  Jiří Rubeš
  Jan Studecký 1.2., Merklín
  Lenka Křížová 6.2.Souteska
  Tomáš Baldrián 6.2. Klentnice
  Pavel Brandl 17.2.2019 Pálava Soutěska
  Radek Holiš
  Jaroslav Zeman 3.3.2019, PP Lom Janičův vrch
  Martina Marešová 27.02. Klentnice - Pastorkův lom
  Lukáš Roudný 27.02. Klentnice - Pastorkův lom
  Evžen Petřík Klentnice
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Ondřej Boháč Sněžka 23.3.
  Pavel Brandl 8.5.2019 Sněžka
  Daniel Benák 8. 5. 2019, Sněžka
Konipas citronový (Motacilla citreola) Jan Studecký 6.4., Lánský rybník
  Milan Janoušek 6.4.2019, Lánský rybník, Svitavy
  Daniel Benák 13. 4. 2019, Rozkoš
  Ondřej Beneš
  Jan Grünwald Hlohovecký rybník
  Jiří Rubeš
  Martin Vavřík 27.04. Šumvald