Registrované druhy 2024

Druh Pozorovatel Poznámka
Berneška tmavá (Branta bernicla) Jiří Šírek
  Emil Janeček 29.1.24 jezero Most
  Jáchym Tesařík 30.1. jezero Most
  Jiří Tesařík 4. 2. Most
  Patrik Spáčil
  Štěpán Vidner jezero Most 5.2.2024
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Helena Doležalová
  Robert Doležal 1.1.2024 - Drnholec (BV, JM), 3.2.2024 - 4 ex., Pasohlávky (BO, JM)
  Matouš Vlček 7.1.2024 Pole u Koclířova(JI)
  Pavel Albert 1.1. Lomnice nad Lužnicí (JH)
  Pavel Shromáždil 13.1. - pole, Drnholec (BV, JHM)
  Karel Šimeček 20.1. - Pasohlávky (BO)
  Eliška Malcová 4. 2. 2024 - Pasohlávky
  Patrik Spáčil
  Zdeněk Abrahámek 6.2.2024 Pohořelice - Nová Ves BI,JHM)
  Emil Janeček 4.2.24 Sušany
  Libor Schröpfer 7. 2. Úherce (PS)
  Libor Goláň 10.2. Sušany , pole
  Jiří Tesařík 17. 2. Malý Volešek
  Jáchym Tesařík 17.2. Pištín
  Zbyněk Chromek 28.01. Ostrožská N.Ves (birds)
Berneška velká (Branta canadensis) Karel Šimeček
  Emil Janeček 27.1.24 Nechranice (ves)
  Jáchym Tesařík 30.1. Březno
  Štěpán Vidner Nechranice 5.2.2024
  Jiří Tesařík 19. 2. Buštěhrad
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Karel Šimeček 20.1. - Pasohlávky (BO)
  Emil Janeček 14.1.24 Volevčice
  Matouš Vlček 23.1.2024 Vltava České Budějovice
  Lenka Křížová Višnové
  Robert Doležal 3.2.2024 - Pasohlávky (BO, JM)
  Pavel Albert 20.1. ř. Vltava, Č.B.
  Janetta a Pavel Hastíkovi Podhorník, 4.2.2024
  Lumír Pilch 3.2.2024 Jistebník
  Zdeněk Abrahámek 6.2.2024 Pohořelice-Nová Ves BI,JHM)
  Zdeněk Souček 8.2. Žiželice (KO)
  Libor Goláň 16.2. Bohdanečský rybník
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Emil Janeček 27.1.24 Vikletice
  Zdeněk Abrahámek 6.2.2024 Hevlín (ZN,JHM)
  Jiří Mach 17. 2., Hevlín (ZN)
  Milan Janoušek
  Zdeněk Souček 21.2. Hevlín (ZN) 7 ex.
  Tomáš Oplocký okres Olomouc
Kajka mořská (Somateria mollissima) Jan Grünwald
  Libor Goláň 6.1. jezero Milada
  Jakub Hrdlička 13.1. Milada
  Emil Janeček 1.1.24 jezero Milada
  Libor Schröpfer 27. 1. jez. Milada (UL)
  Václav John 27.1.2024 - 1 ex., jezero Milada (UL, US)
  Martina Kišelová 27.1.2024 Milada (Ústí n. L.)
  Matouš Vlček 28.1.2024 Milada
  Štěpán Vidner jezero Milada 9.2.2024
  Robert Javorský 14.2. Jezero Milada
Turpan černý (Melanitta nigra) Marek Přidal Medard, 1.1.2024
  Pavel Shromáždil 1.1. - štěrkoviště, Troubky (PR,OLK)
  Patrik Spáčil
  Zdeněk Abrahámek Tovačov-Anín, Anínské jezero (PR,OLK)
  Eliška Malcová 2.1. 2024 - Troubecké jezero
  Štěpán Vidner jezero Milada 3.1.2024
  Josef Chytil
  Matouš Vlček 2.1.2024 Troubecké jezero(OL)
  Lumír Pilch 4.1.2024 Troubky
  Jiří Šírek
  Jan Grünwald
  Michal Javůrek 1.1.2024, j. Medard, (SO)
  Jaroslav Zeman 7.1.2024, Tovačov - Tovačov I-Město, Troubecké jezero
  Libor Goláň 6.1. jezero Milada
  Jáchym Tesařík 10.1. jezero Medard
  Jiří Tesařík 10. 1. Medard
  Emil Janeček 1.1.24 jezero Milada
  Tomáš Kedzior 1.1.2024 Troubecké jezero
Hoholka lední (Clangula hyemalis) Lumír Pilch 3.1.2024 Dolní Benešov
  Tomáš Oplocký Grygov 4.1.
  Jan Grünwald
  Libor Goláň 6.1. jezero Most
  Karel Šimeček 11.1.- Ostrožská Nová Ves (UH)
  Zdeněk Abrahámek 5.1.2024 Grygov (OC,OLK)
  Pavel Shromáždil 14.1. - štěrkoviště, Ostrožská Nová Ves (UH,ZLK)
  Patrik Spáčil
  Emil Janeček 10.1.24 jezero Milada
  Matouš Vlček 28.1.2024 Milada
  Robert Doležal 28.1.2024 - 2 ex., Tovačov (PR, OL)
  Milan Janoušek Troubecké jezero, Tovačov
  Jiří Mach 28. ledna, Troubecké jezero, Tovačov
  Janetta a Pavel Hastíkovi Dolní Benešov, 27.1.2024
  Jiří Tesařík 29. 1. Milada
  Robert Javorský 3.2. jezero Most
  Jiří Šírek
  Tomáš Kedzior 16.2.2024 Tovačov - Annín
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) Helena Doležalová
  Štěpán Vidner pískovna Zálezlice 3.1.2024
  Robert Doležal 1.1.2024 - Pasohlávky (BO, JM)
  Jan Grünwald
  Josef Chytil
  Libor Goláň 12.1. Nové Mlýny
  Vladimír Volf
  Jiří Mach 20. ledna, v. n. Nové Mlýny II (BV)
  Milan Janoušek VDNM II
  Karel Šimeček 20.1. - Dolní Věstonice (BV)
  Emil Janeček 7.1.24 pískovna Zálezlice
  Jaroslav Zeman 19.1.2024, Ivaň, soutok Jihlavy a Svratky
  Jiří Tesařík 27. 1. Praha-Troja
  Lenka Křížová VDNM
  Zdeněk Abrahámek 29.1.2024 VDNM Dolní Věstonice (BV,JHM)
  Eliška Malcová 4. 2. 2024 - VDNM
  Patrik Spáčil
  Pavel Brandl 17.2.
  Jáchym Tesařík 17.2. Vrbenské rybníky
  Zdeněk Souček 21.2. Dolní Věstonice (BV)
Orel královský (Aquila heliaca) Pavel Shromáždil 13.1. - pole, Drnholec (BV,JHM)
  Jaroslav Zeman 13.1.2024, Vlasatice, Křížový rybník
  Vladimír Volf
  Robert Doležal
  Jiří Mach 20. ledna, Pasohlávky + Perná (BV)
  Milan Janoušek Pasohlávky
  Libor Goláň Nové Mlýny 20.1.
  Lenka Křížová Pristpo
  Eliška Malcová 2. 2. 2024 - Nesyt
  Patrik Spáčil
  Karel Šimeček 9.2. - Kněždub (HO)
  Jiří Tesařík 21. 2. Nové Mlýny
  Zdeněk Souček 20.2. Brod nad dyjí (BV)
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Tomáš Oplocký Olomoucko 4.1.
  Zdeněk Abrahámek 4.1.2024 Olomoucký kraj (OLK)
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Libor Goláň 12.1. Klentnice
  Pavel Shromáždil 13.1. - Pastorkův lom, Perná (BV,JHM)
  Jiří Mach 20. ledna, Perná (BV)
  Milan Janoušek Pastorkův lom
  Robert Doležal 21.1.2024 - Moravský kras (BK, JM)
  Zdeněk Abrahámek 29.1.2024 Pálava, Pastorkův lom (BV,JHM)
  Dušan Řezáč
  Eliška Malcová 3. 2. 2024 - Pavlov
  Patrik Spáčil
  Zdeněk Souček 20.2. Klentnice Pastorkův lom (BV)
  Robert Javorský 25.2. Klentnice