Zbyněk Chromek - ČR Year list 2021

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 6.2.21 Jistebník 06.02.2021
Husa velká (Anser anser) 9.1.21 Dolní Benešov 10.01.2021
Husa běločelá (Anser albifrons) 25.2.21 VDNM II 25.02.2021
Labuť velká (Cygnus olor) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 21.2.21 Majetín 22.02.2021
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) 12.2.21 Opava 12.02.2021
Kopřivka obecná (Anas strepera) 9.1.21 Dolní Benešov(Nezmar) 10.01.2021
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 10.1.21 Hlučín 10.01.2021
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 30.1.21 Studénka 30.01.2021
Čírka obecná (Anas crecca) 9.1.21 Dolní Benešov(pískovna) 10.01.2021
Polák velký (Aythya ferina) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Polák malý (Aythya nyroca) 30.1.21 Studénka 30.01.2021
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Polák kaholka (Aythya marila) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 10.1.21 Hlučín 10.01.2021
Hohol severní (Bucephala clangula) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Morčák malý (Mergellus albellus) 25.2.21 VDNM II 25.02.2021
Morčák velký (Mergus merganser) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 13.1.21 Studénka 13.01.2021
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 9.1.21Hlučín(řeka Opava) 10.01.2021
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Volavka bílá (Egretta alba) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Luňák červený (Milvus milvus) 25.2.21 Žabčice 25.02.2021
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 6.2.21 Studénka 06.02.2021
Káně lesní (Buteo buteo) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 12.2.21 Opava- Stř.jezero 12.02.2021
Lyska černá (Fulica atra) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 25.2.21 Velké Albrechtice 25.02.2021
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 25.2.21 Velké Albrechtice 25.02.2021
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Racek bouřní (Larus canus) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 10.1.21 Vrbice 10.01.2021
Holub skalní/domácí (Columba livia) 10.1.21 Ostrava-Poruba 10.01.2021
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 14.1.21Bílovec 14.01.2021
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 7.1.21 Bílovec 10.01.2021
Kalous ušatý (Asio otus) 9.1.21 Bílovec 10.01.2021
Kalous pustovka (Asio flammeus) 16.1.21 Fulnek 16.01.2021
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 16.1.21 Hl.Životice-Husí p. 16.01.2021
Strakapoud malý (Dryobates minor) 26.2.21 Jistebník 26.02.2021
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) 12.2.21 Opava 12.02.2021
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 14.1.21 Bílovec 14.01.2021
Datel černý (Dryocopus  martius) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Žluna zelená (Picus viridis) 10.1.21 Vrbice 10.01.2021
Žluna šedá (Picus canus) 22.1.21 Jistebník r.V.Roh 22.01.2021
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Raroh velký (Falco cherrug) 21.1.21 Pusté Jakartice 21.01.2021
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) 14.2.21 Ostrava Koblov 14.02.2021
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 15.1.21 Bílovec-Stará Ves 15.01.2021
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 30.01.21 Bílovec 30.01.2021
Straka obecná (Pica pica) 10.1.21Vrbice 10.01.2021
Kavka obecná (Coloeus monedula) 10.1.21 Ostrava Poruba 10.01.2021
Havran polní (Corvus frugilegus) 10.1.21 Vrbice 10.01.2021
Vrána černá (Corvus corone) 21.1.21 Vrbice 21.01.2021
Vrána šedá (Corvus cornix) 10.1.21 Vrbice 10.01.2021
Krkavec velký (Corvus corax) 15.1.21 Bílovec-Stará Ves 15.01.2021
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 20.2.21 Výškovice 20.02.2021
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 20.2.21 Výškovice 20.02.2021
Sýkora babka (Poecile palustris) 16.1.21 Hl.Životice 16.01.2021
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 7.1.21 Bílovec 10.01.2021
Sýkora koňadra (Parus major) 3.1.21 Bílovec 10.01.2021
Skřivan polní (Alauda arvensis) 4.2.21 Bílovec 05.02.2021
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Králíček obecný (Regulus regulus) 21.1.21 Bílovec 21.01.2021
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 10.1.21 Hlučín 10.01.2021
Brhlík lesní (Sitta europaea) 15.1.21 Bílovec-Stará Ves 15.01.2021
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) 25.2.21 Klentnice 25.02.2021
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 6.2.21 Jistebník 06.02.2021
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 16.1.21 Hl.Životice 16.01.2021
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 14.2.21 Ostrava Koblov 14.02.2021
Kos černý (Turdus merula) 3.1.21 Bílovec 10.01.2021
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 9.1.21 Dolní Benešov(Nezmar) 10.01.2021
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 3.1.21 Bílovec 10.01.2021
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 3.1.21 Bílovec 10.01.2021
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 19.2.21 Frenštát p/R 19.02.2021
Vrabec domácí (Passer domesticus) 3.1.21 Bílovec 10.01.2021
Vrabec polní (Passer montanus) 3.1.21 Bílovec 10.01.2021
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 15.1.21 Bílovec 15.01.2021
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 16.1.21 Bílovec 16.01.2021
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) 16.1.21 Bílovec 16.01.2021
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 16.1.21 Bílovec 16.01.2021
Zvonek zelený (Chloris chloris) 14.1.21 Bílovec 14.01.2021
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 16.1.21 Bílovec 16.01.2021
Čížek lesní (Spinus spinus) 15.1.21 Bílovec 15.01.2021
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 9.1.21 Hlučín 10.01.2021
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 25.2.21 Velké Albrechtice 25.02.2021