Ondřej Boháč - ČR Year list 2019

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) Litvínov (Růžodol) 22.1 29. 1. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) Olomouc (Chomoutov) 10.2. 11. 2. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) Olomoucký k. 7.1. 8. 1. 2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Pokrok, Osek 23.1. 29. 1. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) Tovačov 11.3. 17. 3. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Šternberk 18.2. 19. 2. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) Olomouc (Černovír) 10.2. 11. 2. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Tovačov 11.3. 17. 3. 2019
Polák velký (Aythya ferina) Tovačov 11.3. 17. 3. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Tovačov 11.3. 17. 3. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Milada 21.1. 29. 1. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) Milada 21.1. 29. 1. 2019
Morčák malý (Mergellus albellus) Milada 21.1. 29. 1. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) Ostrava (Koblov) 2.1. 3. 1. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) Hlušovice, OL 17.1. 17. 1. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Olomouc (Nový Svět) 3.1. 3. 1. 2019
Potáplice severní (Gavia arctica) Milada 21.1. 29. 1. 2019
Potáplice lední (Gavia immer) Milada 21.1. 29. 1. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Milada 21.1. 29. 1. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) Třebovice, UO 23.3. 24. 3. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Blatec (Kocanda), OL 16.4. 19. 4. 2019
Bukač velký (Botaurus stellaris) Milada 21.1. 29. 1. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Olomoucký k. 7.1. 8. 1. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) Olomouc - Nový Dvůr 14.2. 15. 2. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Hlučínské štěrkovna 2.1. 3. 1. 2019
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Luboměř p. Strážnou, OL 27. 2. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Olomoucký k. 7.1. 8. 1. 2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Milada 21.1. 29. 1. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) Hrubčice 17.3. 17. 3. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) Radovesická výsypka 21.1. 29. 1. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Přáslavice, OL 1.2. 1. 2. 2019
Káně rousná (Buteo lagopus) Bystročice, OL 15.1. 15. 1. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Chřástal malý (Porzana parva) Krčmaň, OL 15.4. 19. 4. 2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Tovačov 16.4. 19. 4. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Milada 21.1. 29. 1. 2019
Lyska černá (Fulica atra) Tovačov 11.3. 17. 3. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) Újezd (Rybníček), OL 16.2. 24. 3. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Skrbeň, OL 25.2. 27. 2. 2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Charváty (Drahlov) 28.2. 17. 3. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) VN Rozkoš 23.3. 24. 3. 2019
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Tovačov 17.3. 17. 3. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Olomouc 11.3. 17. 3. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Bystročice, OL 13.4. 13. 4. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Bystročice, OL 10.4. 13. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Bystročice, OL 10.4. 13. 4. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Bystročice, OL 10.4. 13. 4. 2019
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) Hlučínská štěrkovna 2.1. 3. 1. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Ostrava (Hrušov) 2.1. 3. 1. 2019
Racek bouřní (Larus canus) Bohumín (Vrbice) 2.1. 3. 1. 2019
Racek šedý (Larus hyperboreus) Most (Starý Most) 24.1. 29. 1. 2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Bohumín (Vrbice) 2.1. 3. 1. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Olomouc (Nové Sady) 2.1. 3. 1. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) Bystročice, OL 15.1. 15. 1. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Olomouc (Slavonín) 24.2. 27. 2. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Sova pálená (Tyto alba) okr. Olomouc 9.2. 11. 2. 2019
Výr velký (Bubo bubo) Šternbersko 18.2. 19. 2. 2019
Puštík obecný (Strix aluco) Šternbersko 18.2. 19. 2. 2019
Puštík bělavý (Strix uralensis) Beskydy 26.2. 27. 2. 2019
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) Šternbersko 18.2. 19. 2. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) Olomouc (Neředín) 4.1. 8. 1. 2019
Kalous pustovka (Asio flammeus) Olomoucký k. 7.1. 8. 1. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Ornis 3.1. 11. 1. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) Tvarožná 10.4. 13. 4. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) PR Království, Grygov (OL) 14.2. 15. 2. 2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) Olomoucký k. 7.1. 8. 1. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Žluna šedá (Picus canus) PR Doubrava, Stavenice 16.2. 16. 2. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Raroh velký (Falco cherrug) 28.2. okr. Olomouc 17. 3. 2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Medlov (Zadní Újezd) 16.2. 16. 2. 2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Olomouc (Nový Dvůr) 7.1. 8. 1. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Straka obecná (Pica pica) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) Olomouc (Týneček) 1.1. 2. 1. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) Ostrava (Petřkovice) 2.1. 3. 1. 2019
Vrána černá (Corvus corone) Litvínov (Růžodol) 24.1. 29. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) Ostrava (Hrušov) 2.1. 3. 1. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) Velká Bystřice, OL 5.1. 8. 1. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Olomouc (Nová Ulice) 4.1. 8. 1. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Šternberk (Dalov), OL 17.1. 17. 1. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) Šternberk (Dalov), OL 17.1. 17. 1. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) Olomouc (Nové Sady) 1.1. 2. 1. 2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Popůvky 10.4. 13. 4. 2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Milada 21.1. 29. 1. 2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) Olomouc (Nové Sady) 12.3. 17. 3. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) Osek (TP) 23.1. 16. 2. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Troubsko 10.4. 13. 4. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Bystročice, OL 10.4. 13. 4. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Troubsko 10.4. 13. 4. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) PP Hvězda, Litovel, OL 15.3. 17. 3. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Tovačov 16.4. 19. 4. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Tovačov 16.4. 19. 4. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Popůvky 10.4. 13. 4. 2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Pec pod Sněžkou 23.3. 24. 3. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) Olomouc (Nové Sady) 2.1. 2. 1. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Šternberk - Horní Žleb, OL 17.1. 17. 1. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Olomouc (Černovír) 10.2. 11. 2. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Brno 20.2. 27. 2. 2019
Kos černý (Turdus merula) Olomouc (Nové Sady) 1.1. 2. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Olomouc (Chválkovice) 1.1. 2. 1. 2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Světec 23.1. 29. 1. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Brno 20.2. 27. 2. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) Tovačov 16.4. 19. 4. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Bohumín (Vrbice) 2.1. 3. 1. 2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Tovačov 17.3. 17. 3. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Šternberk - Dolní Žleb, OL 17.1. 17. 1. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) Sněžka 23.3. 24. 3. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) PP Hvězda, Litovel, OL 15.3. 17. 3. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) Troubsko 10.4. 13. 4. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) Olomouc (Chomoutov) 11.3. 17. 3. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) Medlov (Zadní Újezd), OL 16.2 17. 3. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) Velká Bystřice, OL 5.1. 8. 1. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) Troubelice (Pískov) 16.2. 16. 2. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Olomouc (Týneček) 9.2. 11. 2. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Olomouc (Černovír) 1.1. 3. 1. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) Přáslavice, OL 27.1. 29. 1. 2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Litvínov (Růžodol) 22.1. 29. 1. 2019
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) Litvínov (Růžodol) 22.1. 29. 1. 2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) PR Doubrava, Stavenice 16.2. 16. 2. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Vrbátky 17.3. 17. 3. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) Krčmaň, OL 25.2. 27. 2. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Olomouc (Černovír) 1.1. 2. 1. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Olomoucký k. 7.1. 8. 1. 2019
Strnad severní (Calcarius lapponicus) Příkazy, OL 3.3. 17. 3. 2019