Ondřej Boháč - ČR Year list 2021

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) Huzová, OL 1.1. 05.03.2021
Husa velká (Anser anser) Tovačov, PR 10.1 05.03.2021
Husa běločelá (Anser albifrons) Huzová, OL 1.1. 05.03.2021
Labuť velká (Cygnus olor) Velký Týnec, OL 5.1. 05.03.2021
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) PP Záříčské louky 4.2. 05.03.2021
Husice liščí (Tadorna tadorna) Dlouhá Loučka, OL 11.5. 22.12.2021
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Olomouc (Hejčín), OL 20.2. 05.03.2021
Kopřivka obecná (Anas strepera) Moravičany, SU 6.3. 22.12.2021
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) Olomouc (Nové Sady), OL 20.2. 05.03.2021
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Huzová, OL 1.1. 05.03.2021
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Moravičany, SU 6.3. 22.12.2021
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Moravičany, SU 6.3. 22.12.2021
Čírka modrá (Anas querquedula) Tovačov, PR 27.3. 22.12.2021
Čírka obecná (Anas crecca) Ivaň, PV 11.1. 05.03.2021
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Tovačov, PR 27.3. 22.12.2021
Polák velký (Aythya ferina) Tovačov, PR 3.1. 05.03.2021
Polák malý (Aythya nyroca) Tovačov, PR 12.8. 22.12.2021
Polák chocholačka (Aythya fuligula) NPR Zástudánčí 11.2. 05.03.2021
Hohol severní (Bucephala clangula) NPR Zástudánčí 11.2. 05.03.2021
Morčák malý (Mergellus albellus) NPR Zástudánčí 11.2. 05.03.2021
Morčák velký (Mergus merganser) NPR Zástudánčí 1.2. 05.03.2021
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) Oskava (Bedřichov), SU 9.5. 22.12.2021
Koroptev polní (Perdix perdix) Příkazy, OL 13.1. 05.03.2021
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Oplocany, PV 8.5. 22.12.2021
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Biskupice, PV 2.1. 05.03.2021
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Olomouc (Nové Sady), OL 20.2. 05.03.2021
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Moravičany, SU 6.3. 22.12.2021
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Tovačov, PR 1.4. 22.12.2021
Čáp černý (Ciconia nigra) Bruntál, BR 10.4. 22.12.2021
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Kojetín, PR 4.4. 22.12.2021
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) Tovačov, PR 30.6. 22.12.2021
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Želeč, PV 6.6. 22.12.2021
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Štarnov, OL 1.1. 05.03.2021
Volavka červená (Ardea purpurea) Tovačov, PR 30.4. 22.12.2021
Volavka bílá (Egretta alba) Štarnov, OL 1.1. 05.03.2021
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) Kozmické louky, OP 13.6. 22.12.2021
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) Moravičany 6.3. 22.12.2021
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Tovačov, PR 3.1. 05.03.2021
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Tovačov, PR 15.3. 22.12.2021
Včelojed lesní (Pernis apivorus) Rýmařov (Janovice), BR 9.5. 22.12.2021
Orel křiklavý (Clanga pomarina) Čelčice, PV 17.4. 22.12.2021
Orel královský (Aquila heliaca) Štarnov, OL 11.5. 22.12.2021
Orel skalní (Aquila chrysaetos) Budišov nad Budišovkou (Podlesí), OP 27.2. 22.12.2021
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Hrubčice, PV 2.1. 05.03.2021
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Horní Loděnice, OL 9.1. 05.03.2021
Moták pochop (Circus aeruginosus) Tovačov, PR 26.3. 22.12.2021
Moták pilich (Circus cyaneus) Huzová, OL 1.1 05.03.2021
Moták stepní (Circus macrourus) Bruntál, BR 10.4. 22.12.2021
Moták lužní (Circus pygargus) Bruntál, BR 24.4. 22.12.2021
Luňák červený (Milvus milvus) Jiříkov, BR 25.2. 22.12.2021
Luňák hnědý (Milvus migrans) Medlov (Zadní Újezd), OL 20,4. 22.12.2021
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Biskupice, PV 2.1. 05.03.2021
Káně rousná (Buteo lagopus) Huzová, OL 1.1 05.03.2021
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Kralice na Hané, PV 2.9. 22.12.2021
Káně lesní (Buteo buteo) Huzová, OL 1.1 05.03.2021
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) PR Království 17.2. 05.03.2021
Chřástal polní (Crex crex) VVP Libavá, OL 28.5. 22.12.2021
Chřástal malý (Porzana parva) Tovačov, PR 9.8. 22.12.2021
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Tovačov, PR 26.3. 22.12.2021
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Tovačov, PR 18.2. 05.03.2021
Lyska černá (Fulica atra) Tovačov, PR 2.1. 05.03.2021
Jeřáb popelavý (Grus grus) Huzová, OL 05.03.2021
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Majetín, OL 11.6. 22.12.2021
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Ivaň, PV 20.4. 22.12.2021
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Tovačov, PR 21.2. 05.03.2021
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Tovačov, PR 21.2. 05.03.2021
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) Hrubčice (Otonovice), PV 3.5. 22.12.2021
Kulík říční (Charadrius dubius) Tovačov, PR 26.3. 22.12.2021
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) Tvorovice, PV 29.8. 22.12.2021
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Bezuchov, PR 10.2. 05.03.2021
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) Velký Týnec (Vsisko), OL 30.1. 05.03.2021
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Velký Týnec (Vsisko), OL 30.1. 05.03.2021
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) Ivaň, PV 17.4. 22.12.2021
Koliha malá (Numenius phaeopus) Tovačov, PR 30.4. 22.12.2021
Koliha velká (Numenius arquata) Ivaň, PV 11.1. 05.03.2021
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Ivaň, PV 20.4. 22.12.2021
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Ivaň, PV 2.4. 22.12.2021
Vodouš štíhlý (Tringa stagnatilis) Kozmické louky, OP 13.6. 22.12.2021
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Tovačov, PR 31.3 22.12.2021
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Velký Týnec (Vsisko), OL 30.1. 05.03.2021
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Hrubčice (Otonovice), PV 17.4. 22.12.2021
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Bystročice, OL 25.4. 22.12.2021
Jespák malý (Calidris minuta) Dlouhá Loučka, OL 11.5. 22.12.2021
Jespák šedý (Calidris temminckii) Vrbátky, PV 11.5. 22.12.2021
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) Vrbátky, PV 17.9. 22.12.2021
Jespák obecný (Calidris alpina) Hrubčice (Otonovice), PV 3.5. 22.12.2021
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Bystročice, OL 23.3. 22.12.2021
Ouhorlík stepní (Glareola pratincola) Plučisko, PR 6.6. 22.12.2021
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Císařov, PR 3.1 05.03.2021
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Tovačov, PR 17.4. 22.12.2021
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) Kozmické louky, OP 15.5. 22.12.2021
Racek velký (Ichthyaetus ichthyaetus) Velký Tisý 20.9. 22.12.2021
Racek bouřní (Larus canus) Dub nad Moravou, OL 15.1. 05.03.2021
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Žerotín, OL 23.9. 22.12.2021
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Císařov, PR 3.1 05.03.2021
Racek středomořský (Larus michahellis) Dlouhá Loučka, OL 11.5. 22.12.2021
Racek žlutonohý (Larus fuscus) Bruntál, BR 30.3. 22.12.2021
Rybák malý (Sternula albifrons) Náklo, OL 25.4. 22.12.2021
Rybák obecný (Sterna hirundo) Náklo, OL 25.4. 22.12.2021
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) Záhlinice, KM 7.6. 22.12.2021
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) Kozmické louky, OP 15.5 22.12.2021
Rybák černý (Chlidonias niger) Tovačov, PR 30.4. 22.12.2021
Holub doupňák (Columba oenas) Huzová, OL 1.1. 05.03.2021
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Tovačov, PR 18.2 05.03.2021
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Citov, PR 23.4. 22.12.2021
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Biskupice, PV 2.1. 05.03.2021
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Bruntál, BR 24.4. 22.12.2021
Sova pálená (Tyto alba) Prostějovsko 8.5. 22.12.2021
Výreček malý (Otus scops) Čelčice, PV 3.5. 22.12.2021
Výr velký (Bubo bubo) Stará Ves (Žďárský Potok), BR 10.4. 22.12.2021
Puštík obecný (Strix aluco) Císařov, PR 3.1 05.03.2021
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) Dolní Morava, OU 24.5 22.12.2021
Sýc rousný (Aegolius funereus) Stará Ves, BR 24.2. 05.03.2021
Kalous ušatý (Asio otus) Štarnov, OL 1.1. 05.03.2021
Kalous pustovka (Asio flammeus) Štarnov, OL 1.1. 05.03.2021
Rorýs obecný (Apus apus) Grygov, OL 27.4. 22.12.2021
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Tovačov, PR 3.1. 05.03.2021
Vlha pestrá (Merops apiaster) Velký Týnec, OL 28.5. 22.12.2021
Dudek chocholatý (Upupa epops) Tovačov, PR 18.4. 22.12.2021
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) VVP Libavá, OL 24.4. 22.12.2021
Datlík tříprstý (Picoides tridactylus) Velké Karlovice, VS 25.12. 01.01.2022
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Měrovice n/H., PR 11.1. 05.03.2021
Strakapoud malý (Dryobates minor) Velehrad, UH 22.1. 05.03.2021
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Měrovice n/H., PR 11.1. 05.03.2021
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Císařov, PR 3.1. 05.03.2021
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) PR Sochová, 9.8. 22.12.2021
Datel černý (Dryocopus  martius) Huzová, OL 1.1. 05.03.2021
Žluna zelená (Picus viridis) Huzová, OL 1.1. 05.03.2021
Žluna šedá (Picus canus) Huzová (Veveří), OL 9.1. 05.03.2021
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Huzová, OL 1.1. 05.03.2021
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) Hrdibořice, PV 11.5. 22.12.2021
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Tovačov, PR 27.1. 05.03.2021
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Razová, BR 8.5. 22.12.2021
Raroh velký (Falco cherrug) Tvorovice, PV 4.1. 05.03.2021
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Štarnov, OL 8.1. 05.03.2021
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Lipník n/B., PR 8.5. 22.12.2021
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Štarnov, OL 1.1. 05.03.2021
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Citov, PR 8.5. 22.12.2021
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Huzová, OL 1.1. 22.12.2021
Straka obecná (Pica pica) Kralice na Hané, PV 2.1. 05.03.2021
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) Horní Moravice, BR 6.9. 22.12.2021
Kavka obecná (Coloeus monedula) Šternberk, OL 9.1. 05.03.2021
Havran polní (Corvus frugilegus) Troubky, PR 4.1. 05.03.2021
Vrána černá (Corvus corone) Citov, PR 19.1. 05.03.2021
Vrána šedá (Corvus cornix) Štarnov, OL 1.1. 05.03.2021
Krkavec velký (Corvus corax) Huzová, OL 1.1. 05.03.2021
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Velehrad, UH 22.1. 05.03.2021
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Velehrad, UH 22.1. 05.03.2021
Sýkora babka (Poecile palustris) Císařov, PR 3.1. 05.03.2021
Sýkora lužní (Poecile montanus) VVP Libavá, OL 27.2. 05.03.2021
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Císařov, PR 3.1. 05.03.2021
Sýkora koňadra (Parus major) Šternberk (Chabičov), OL 1.1. 05.03.2021
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Tovačov, PR 26.3. 22.12.2021
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Tovačov , PR 16.2. 22.12.2021
Skřivan lesní (Lullula arborea) BR 25.2. 05.03.2021
Skřivan polní (Alauda arvensis) Příkazy, OL 17.1. 05.03.2021
Břehule říční (Riparia riparia) Tovačov, PR 28.4. 22.12.2021
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Tovačov, PR 28.3. 22.12.2021
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Citov, PR 23.4. 22.12.2021
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Císařov, PR 3.1. 05.03.2021
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Bruntál, BR 30.3. 22.12.2021
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Tovačov, PR 15.3. 22.12.2021
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Tovačov, PR 18.4. 22.12.2021
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Tovačov, PR 30.4. 22.12.2021
Rákosník tamaryškový (Acrocephalus melanopogon) Nesyt 16.7. 22.12.2021
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Újezd (Haukovice), OL 25.4. 22.12.2021
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Tovačov, PR 28.4. 22.12.2021
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Kobeřice, OP 15.5. 22.12.2021
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Citov, PR 7.5. 22.12.2021
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Hrdibořice, PV 11.5. 22.12.2021
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Ivaň, PV 28.4. 22.12.2021
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Tovačov, PR 18.4. 22.12.2021
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Tovačov, PR 31.3. 22.12.2021
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Nový Malín, SU 10.5. 22.12.2021
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) Grygov, OL 27.4. 22.12.2021
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Citov, PR 23.4. 22.12.2021
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Věrovany, OL 26.4. 22.12.2021
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Hrubčice, PV 2.4. 22.12.2021
Králíček obecný (Regulus regulus) Přerov, PR 2.1. 05.03.2021
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Přerov, PR 2.1. 05.03.2021
Brhlík lesní (Sitta europaea) Huzová, OL 1.1. 05.03.2021
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) VVP Libavá, OL 27.2. 05.03.2021
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Ivaň, PV 1.4. 22.12.2021
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Štarnov, OL 1.1. 05.03.2021
Kos horský (Turdus torquatus) Dolní Morava, OU 23.5. 22.12.2021
Kos černý (Turdus merula) Šternberk (Chabičov), OL 1.1. 05.03.2021
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Huzová, OL 1.1. 05.03.2021
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Císařov, PR 3.1. 05.03.2021
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Tvorovice, PV 11.1. 05.03.2021
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Císařov, PR 3.1. 05.03.2021
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Měrovice nad Hanou, PR 6.5. 22.12.2021
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Císařov, PR 3.1. 05.03.2021
Slavík modráček (Luscinia svecica) Osoblaha, BR 3.6. 22.12.2021
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) Ivaň, PV 15.8. 22.12.2021
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Citov, PR 23.4. 22.12.2021
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Jihlava 16.4 22.12.2021
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Ivaň, PV 18.4. 22.12.2021
Lejsek malý (Ficedula parva) Olomouc-sady, OL 13.8. 22.12.2021
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Jiříkov (Kněžpole), BR 1.1 05.03.2021
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Medlov (Zadní Újezd), OL 20.4. 22.12.2021
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Bruntál, BR 24.4. 22.12.2021
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Tovačov, PR 15.3. 22.12.2021
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) Doloplazy, OL 24.4. 22.12.2021
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Velké Karlovice, VS 8.4. 22.12.2021
Vrabec domácí (Passer domesticus) Někde v uvedené zemi 05.03.2021
Vrabec polní (Passer montanus) Štarnov, OL 1.1. 05.03.2021
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Tovačov, PR 05.03.2021
Konipas luční (Motacilla flava) Tovačov, PR 4.4. 22.12.2021
Konipas horský (Motacilla cinerea) NPR Zástudánčí, 11.2. 05.03.2021
Konipas bílý (Motacilla alba) Blatec, OL 19.2. 05.03.2021
Linduška luční (Anthus pratensis) Příkazy, OL 13.1. 05.03.2021
Linduška lesní (Anthus trivialis) VVP Libavá, OL 24.4. 22.12.2021
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) Bruntál, BR 24.4. 22.12.2021
Linduška horská (Anthus spinoletta) Újezd (Haukovice), OL 8.2. 05.03.2021
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Huzová, OL 1.1 05.03.2021
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Mutkov, OL 1.1 05.03.2021
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Biskupice, PV 2.1. 22.12.2021
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Císařov, PR 3.1. 05.03.2021
Hýl rudý (Erythrina erythrina) Ostrava (Heřmanice), OS 16.5. 22.12.2021
Zvonek zelený (Chloris chloris) Velký Týnec, OL 5.1. 05.03.2021
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) Tvorovice, PV 11.1. 05.03.2021
Konopka obecná (Linaria cannabina) Těšetice (Vojnice) 10.1. 05.03.2021
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Štarnov, OL 8.1. 05.03.2021
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) Tovačov, PR 27.1. 05.03.2021
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Huzová, OL 1.1 05.03.2021
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Tvorovice PV 11.1. 05.03.2021
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Tovačov, PR 28.3. 22.12.2021
Čížek lesní (Spinus spinus) Huzová, OL 1.1 22.12.2021
Strnad luční (Emberiza calandra) Štarnov, OL 25.1. 05.03.2021
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Huzová, OL 1.1 05.03.2021
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) Hněvošice, OP 15.5. 22.12.2021
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Těšetice (Vojnice), OL 10.1. 22.12.2021
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) Klenovice na Hané, PV 17.1. 05.03.2021