Ondřej Boháč - ČR Year list 2022

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) Olomouc (Nedvězí), OL 18.2. 20.02.2022
Husa velká (Anser anser) Věrovany, OL 22.1. 20.02.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Berneška velká (Branta canadensis) Šafov, ZN 13.7. 03.11.2022
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Tovačov 9.2. 20.02.2022
Labuť velká (Cygnus olor) Olomouc (Nové Sady), OL 1.1. 18.01.2022
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Chropyně 20.2. 20.02.2022
Husice liščí (Tadorna tadorna) Majetín, OL 14.5. 03.11.2022
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Olomouc, OL 4.5. 03.11.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) Dobromilice, PV 20.3. 24.03.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) Tovačov 24.3. 24.03.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Tovačov 24.3. 24.03.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Kožušany, OL 8.1. 18.01.2022
Čírka modrá (Anas querquedula) Dětkovice, PV 20.3. 24.03.2022
Čírka obecná (Anas crecca) Tovačov někdy v únoru 24.03.2022
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Chropyně 2.4. 03.11.2022
Polák velký (Aythya ferina) Tovačov 24.2. 24.03.2022
Polák malý (Aythya nyroca) Tovačov 23.7. 03.11.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Tovačov 9.2. 20.02.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) Tovačov 9.2. 20.02.2022
Morčák velký (Mergus merganser) Olomouc (Nové Sady), OL 1.1. 18.01.2022
Morčák prostřední (Mergus serrator) Náklo, OL17.4. 03.11.2022
Koroptev polní (Perdix perdix) Olomouc (Nedvězí), OL 12.1. 18.01.2022
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Charváty (Drahlov), OL 13.5. 03.11.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Olomouc (Nové Sady), OL 13.1. 18.01.2022
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Olomouc (Nové Sady), OL 1.1. 18.01.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Tovačov 6.3. 24.03.2022
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Tovačov 20.8. 03.11.2022
Čáp černý (Ciconia nigra) Tovačov 25.3. 03.11.2022
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Olomouc (Chválkovice), OL 6.4. 03.11.2022
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) Sedlec 15.7. 03.11.2022
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) Záhlinice 14.5. 03.11.2022
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Záhlinice 14.5. 03.11.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Příkazy (Hynkov), OL 2.1. 18.01.2022
Volavka červená (Ardea purpurea) -- 14.6. 03.11.2022
Volavka bílá (Egretta alba) Grygov, OL 1.1. 18.01.2022
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) Babice, OL 29.4. 03.11.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Kožušany, OL 8.1. 18.01.2022
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Majetín, OL 2.4. 03.11.2022
Luněc šedý (Elanus caeruleus) Věrovany, OL 12.4. 03.11.2022
Včelojed lesní (Pernis apivorus) Dlouhá Loučka, OL 20.5. 03.11.2022
Orlík krátkoprstý (Circaetus gallicus) Tovačov, 7.8. 03.11.2022
Orel křiklavý (Clanga pomarina) Tvorovice, PV 11.5. 03.11.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Olomouc (Klášterní Hradisko), OL 18.1. 18.01.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Olomouc (Černovír), OL 26.1. 20.02.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) Tovačov 24.3. 24.03.2022
Moták pilich (Circus cyaneus) Bystročice, OL 7.1. 03.11.2022
Moták stepní (Circus macrourus) Věrovany, OL 15.4. 03.11.2022
Moták lužní (Circus pygargus) Babice, OL 29.4. 03.11.2022
Luňák červený (Milvus milvus) Tovačov 15.2. 20.02.2022
Luňák hnědý (Milvus migrans) Blatec, OL 18.4. 03.11.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Příkazy, OL 7.1. 18.01.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) Dub nad Moravou, OL 6.1. 18.01.2022
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Rybníček, VY 26.6. 03.11.2022
Káně lesní (Buteo buteo) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Tovačov 9.2. 20.02.2022
Chřástal polní (Crex crex) Olomouc (Týneček), OL 16.5. 03.11.2022
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Tovačov 23.3. 24.03.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) Olomouc (Nové Sady), OL 1.1. 18.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) Želechovice, OL 13.1. 18.01.2022
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Sedlec 14.7. 03.11.2022
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Hrušovany nad Jevišovkou 14.7. 03.11.2022
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Hrubčice, PV 3.2. 03.11.2022
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Olomouc (Nedvězí), OL 18.2. 20.02.2022
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) Strachotín 23.9. 03.11.2022
Kulík říční (Charadrius dubius) Majetín, OL 28.3. 03.11.2022
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) Hrubčice, PV 25.8. 03.11.2022
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Medlov (Králová), OL 10.3. 24.03.2022
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) Tovačov 11.4. 03.11.2022
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Tovačov 15.2. 20.02.2022
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) Lednice 29.7. 03.11.2022
Koliha malá (Numenius phaeopus) Tovačov 12.4. 03.11.2022
Koliha velká (Numenius arquata) Tovačov 15.2. 03.11.2022
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Tovačov 24.3. 24.03.2022
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Dobromilice, PV 20.3. 24.03.2022
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Babice, OL 29.4. 03.11.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Olomouc (Nové Sady), OL 9.1. 18.01.2022
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Babice, OL 29.4. 03.11.2022
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Čelčice, PV 22.4. 03.11.2022
Jespák malý (Calidris minuta) Strachotín 23.9. 03.11.2022
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) Poodří 2.10. 03.11.2022
Jespák obecný (Calidris alpina) Tovačov 26.3. 03.11.2022
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Tovačov 23.3. 24.03.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Šumvald, OL 7.1. 18.01.2022
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Šumvald, OL 28.4. 03.11.2022
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) Chropyně 2.4. 03.11.2022
Racek bouřní (Larus canus) Opava (Kateřinky), OP 15.1. 18.01.2022
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Kralice na Hané, PV 10.9. 03.11.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Grygov, OL 1.1. 18.01.2022
Racek středomořský (Larus michahellis) Tovačov 23.7. 03.11.2022
Racek žlutonohý (Larus fuscus) Němčice n. Hanou, PV 29.3. 03.11.2022
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) Tovačov 2.4. 03.11.2022
Rybák malý (Sternula albifrons) Plumlov, PV 31.7. 03.11.2022
Rybák obecný (Sterna hirundo) Tovačov 15.4. 03.11.2022
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) Slezské Pavlovice, BR 15.4 03.11.2022
Rybák černý (Chlidonias niger) Záhlinice 14.5. 03.11.2022
Holub doupňák (Columba oenas) Příkazy, OL 8.1. 18.01.2022
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Prostějov, PV 20.2. 20.02.2022
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Tovačov 15.4. 03.11.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Tovačov 15.4. 03.11.2022
Sova pálená (Tyto alba) Tištín, PV 24.7. 03.11.2022
Výreček malý (Otus scops) Záhlinice 15.5. 03.11.2022
Výr velký (Bubo bubo) Leskovec nad Moravicí, BR 12.2 20.02.2022
Puštík obecný (Strix aluco) Medlov (Králová), OL 10.3. 24.03.2022
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) Kopřivná (Lužná), SU 15.3. 24.03.2022
Kalous ušatý (Asio otus) Olomouc (Nedvězí) 7.1. 18.01.2022
Kalous pustovka (Asio flammeus) Dub nad Moravou (Tučapy), OL 8.1. 24.03.2022
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) Tovačov 3.9. 03.11.2022
Rorýs obecný (Apus apus) Olomouc (Klášterní Hradisko), OL 10.5. 03.11.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Příkazy (Hynkov), OL 2.1. 18.01.2022
Vlha pestrá (Merops apiaster) Slezské Pavlovice 8.5. 03.11.2022
Dudek chocholatý (Upupa epops) Dlouhá Loučka, OL 28.7. 03.11.2022
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Dětřichov nad Bystřicí, BR 21.4. 03.11.2022
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Grygov, OL 29.1. 20.02.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) Červená Voda (Bílá Voda), OU 27.2. 24.03.2022
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Olomouc (Lazce), OL 1.1. 18.01.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) Příkazy (Hynkov), OL 2.1. 18.01.2022
Žluna zelená (Picus viridis) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Žluna šedá (Picus canus) Hrdibořice, PV 6.1. 18.01.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Olomouc (Lazce), OL 1.1. 18.01.2022
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) Dlouhá Loučka, OL 3.8. 03.11.2022
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Věrovany, OL 21.1. 20.02.2022
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Olomouc (Nedvězí), OL 18.4. 03.11.2022
Raroh velký (Falco cherrug) Hrdibořice, PV 6.1. 18.01.2022
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Dub nad Moravou, OL 22.1. 20.02.2022
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Krčmaň, OL 14.5. 03.11.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Příkazy (Hynkov), OL 2.1. 18.01.2022
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Babice, OL 29.4. 03.11.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Grygov, OL 1.1. 18.01.2022
Straka obecná (Pica pica) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) Malá Morava (Vysoký Potok), SU 28.4. 03.11.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) Olomouc (Lazce), OL 1.1. 18.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) Těšetice (Vojnice), OL 7.1. 18.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) Uničov (Benkov), OL 14.4. 03.11.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Červenka, OL 18.1. 18.01.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Štíty (Heroltice), SU 27.2. 24.03.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Sýkora lužní (Poecile montanus) Velké Karlovice, VS 19.2. 20.02.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Dobromilice, PV 20.3. 24.03.2022
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Tovačov 9.2. 20.02.2022
Skřivan lesní (Lullula arborea) Niva, PV 18.3. 24.03.2022
Skřivan polní (Alauda arvensis) Kožušany, OL 22.1. 20.02.2022
Břehule říční (Riparia riparia) Tovačov 16.4. 03.11.2022
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Kojetín 2.4. 03.11.2022
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Mladeč (Nové Zámky), OL 11.4. 03.11.2022
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Tovačov 25.3. 03.11.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Luběnice, OL 23.3. 24.03.2022
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Bílá Lhota, OL 17.4. 03.11.2022
Budníček pruhohlavý (Phylloscopus inornatus) Bedihošť, PV 28.9. 03.11.2022
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Moravičany, SU 22.4. 03.11.2022
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Olomouc (Chomoutov), OL 22.4. 03.11.2022
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Záhlinice 14.5. 03.11.2022
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Olomouc (Týneček), OL 20.5. 03.11.2022
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Velké Karlovice 5.5. 03.11.2022
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Slezské Pavlovice, BR 8.5. 03.11.2022
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Tovačov 15.4. 03.11.2022
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Tovačov 11.4. 03.11.2022
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Litovel (Březové), OL 28.3. 03.11.2022
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Osoblaha, BR 8.5. 03.11.2022
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) Osoblaha, BR 8.5. 03.11.2022
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Tovačov 12.4. 03.11.2022
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Olomouc (Nedvězí), OL 18.4. 03.11.2022
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Raškov, SU 15.3. 24.03.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Bílá Lhota (Nové Mlýny), OL 14.2. 20.02.2022
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Praha 9.4. 03.11.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Olomouc (Týneček), OL 9.2. 20.02.2022
Kos černý (Turdus merula) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Olomouc (Nový Svět), OL 1.1. 18.01.2022
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Hněvotín, OL 23.3. 24.03.2022
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Olomouc (Chomoutov), OL 25.2. 24.03.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Horka nad Moravou, OL 30.4. 03.11.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Grygov, OL 1.1. 18.01.2022
Slavík modráček (Luscinia svecica) Tovačov 25.3. 03.11.2022
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) Věrovany, OL 16.5. 03.11.2022
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Tovačov 24.4 03.11.2022
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Hrubčice (Otonovice), PV 21.4. 03.11.2022
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Biskupice, PV 21.4. 03.11.2022
Lejsek malý (Ficedula parva) Malá Morávka, BR 7.5. 03.11.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Olomouc (Hodolany), OL 1.1. 18.01.2022
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Tovačov 15.4. 03.11.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Tovačov 16.4. 03.11.2022
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Niva, PV 18.3. 24.03.2022
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) Lobodice 2.4. 03.11.2022
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Chvalkovice, NA 16.9. 03.11.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Vrabec polní (Passer montanus) Grygov, OL 1.1. 18.01.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Břidličná (Velká Štáhle), BR 17.3. 24.03.2022
Konipas luční (Motacilla flava) Tovačov 2.4. 03.11.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) Litovel, OL 5.1. 18.01.2022
Konipas bílý (Motacilla alba) Tovačov 24.2. 24.03.2022
Linduška úhorní (Anthus campestris) Horní Město (Stříbrné Hory), BR 29.4. 03.11.2022
Linduška luční (Anthus pratensis) Kožušany, OL 22.1. 20.02.2022
Linduška lesní (Anthus trivialis) Tovačov 11.4. 03.11.2022
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) Tovačov 1.10. 03.11.2022
Linduška horská (Anthus spinoletta) Olomouc (Týneček), OL 14.3. 24.03.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Skrbeň, OL 2.1. 18.01.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Olomouc (Černovír), OL 1.1. 18.01.2022
Hýl rudý (Erythrina erythrina) Dlouhá Stráň, BR 11.6. 03.11.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) Olomouc (Lazce), OL 1.1. 18.01.2022
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) Hrubčice, PV 3.2. 24.03.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) Věrovany, OL 8.1. 18.01.2022
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) Malá Morava (Vysoká) 21.3. 24.03.2022
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Štíty (Heroltice), SU 27.2. 24.03.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Olomouc (Nový Svět), OL 1.1. 18.01.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Medlov (Hlivice), OL 24.3. 24.03.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) Olomouc (Lazce), OL 1.1. 18.01.2022
Strnad luční (Emberiza calandra) Dlouhá Loučka (Plinkout), OL 31.1. 20.02.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Olomouc (Týneček), OL 1.1. 18.01.2022
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) Moravskoslezský kraj, 05 03.11.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Příkazy, OL 7.1. 18.01.2022