Daniel Benák - ČR Year list 2019

Druh Poznámka Datum
Husa velká (Anser anser) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Husa běločelá (Anser albifrons) 16. 11. 2019, Starý rybník, Pohořelice 17. 11. 2019
Labuť velká (Cygnus olor) Praha, 5. 1. 2019 5. 1. 2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) 22. 4. 2019, Nesyt 23. 4. 2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) 22. 4. 2019, Nesyt 23. 4. 2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) Velký zálešský ryb., 31. 3. 2019 31. 3. 2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) ryb. Chobot, 23. 2. 2019 23. 2. 2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Brandýs nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Rzy, 7. 4. 2019 7. 4. 2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Velký zálešský ryb., 16. 3. 2019 16. 3. 2019
Čírka modrá (Anas querquedula) Velký zálešský ryb., 31. 3. 2019 31. 3. 2019
Čírka obecná (Anas crecca) Praha, 5. 1. 2019 5. 1. 2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Polák velký (Aythya ferina) ryb. Chobot, 23. 2. 2019 23. 2. 2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Praha, 5. 1. 2019 5. 1. 2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 1. 12. 2019, Rozkoš 1. 12. 2019
Hohol severní (Bucephala clangula) Lačnov, 5. 5. 2019 5. 5. 2019
Morčák velký (Mergus merganser) 1. 12. 2019, Rozkoš 1. 12. 2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) 1. 12. 2019, Rozkoš 1. 12. 2019
Koroptev polní (Perdix perdix) Rozkoš, 4. 5. 2019 4. 5. 2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Sudislav nad Orlicí, 30. 6. 2019 30. 6. 2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Praha, 4. 1. 2018 4. 1. 2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Praha, 5. 1. 2019 5. 1. 2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Chobot, 31. 3. 2019 31. 3. 2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 1. 12. 2019, Rozkoš 1. 12. 2019
Čáp černý (Ciconia nigra) 22. 4. 2019, Nesyt 23. 4. 2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 29. 3. 2019 30. 3. 2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Praha, 4. 1. 2018 4. 1. 2019
Volavka bílá (Egretta alba) Kunětice, 22. 2. 2018 23. 2. 2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Praha, 5. 1. 2019 5. 1. 2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 22. 4. 2019, Nesyt 23. 4. 2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) poldr u Žichlínku, 22. 6. 2019 22. 6. 2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) Rzy, 7. 4. 2019 7. 4. 2019
Moták pilich (Circus cyaneus) 17. 3. 2019, Sudislav nad Orlicí 17. 3. 2019
Luňák červený (Milvus milvus) někde mezi Břeclaví a Brnem, 11. 2. 2019 11. 2. 2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Velký Zálešský ryb., 23. 2. 2019 23. 2. 2019
Káně lesní (Buteo buteo) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Slatina, 15. 4. 2019 15. 4. 2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Slatina, 15. 4. 2019 15. 4. 2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Praha, 3. 1. 2019 3. 1. 2019
Lyska černá (Fulica atra) Praha, 5. 1. 2019 5. 1. 2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) Týnišťko, 8. 3. 2019 16. 3. 2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Velký Zálešský ryb., 23. 2. 2019 23. 2. 2019
Kulík říční (Charadrius dubius) 13. 4. 2019, Rozkoš 13. 4. 2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Rzy, 16. 3. 2019 16. 3. 2019
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 13. 4. 2019, Rozkoš 13. 4. 2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Velký zálešský ryb., 15. 4. 2019 15. 4. 2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Rozkoš, 4. 5. 2019 4. 5. 2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Velký zálešský ryb., 31. 3. 2019 31. 3. 2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Praha, 5. 1. 2019 5. 1. 2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 22. 4. 2019, Nesyt 23. 4. 2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) Rozkoš, 4. 5. 2019 4. 5. 2019
Racek bouřní (Larus canus) Praha, 5. 1. 2019 5. 1. 2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Praha, 5. 1. 2019 5. 1. 2019
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 13. 4. 2019, Rozkoš 13. 4. 2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) Velký zálešský ryb., 4. 5. 2019 4. 5. 2019
Rybák černý (Chlidonias niger) Rozkoš 4. 5. 2019 4. 5. 2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) Praha, 2. 1. 2019 2. 1. 2019
Holub doupňák (Columba oenas) Rzy, 16. 3. 2019 16. 3. 2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Praha, 18. 2. 2019 18. 2. 2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Sudislav, 4. 5. 2019 4. 5. 2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Praha, 3. 1. 2019 3. 1. 2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 21. 4. 2019,Lednice 23. 4. 2019
Kalous ušatý (Asio otus) 23. 11. 2019, Praha 23. 11. 2019
Rorýs obecný (Apus apus) Praha, 28. 4. 2019 28. 4. 2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Praha, 11. 1. 2019 11. 1. 2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) 22. 4. 2019, jižní Morava 23. 4. 2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) ryb. Chobot, 23. 2. 2019 23. 2. 2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) Velký zálešský ryb., 11. 5. 2019 11. 5. 2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Datel černý (Dryocopus  martius) Praha, 23. 10. 2019 23. 10. 2019
Žluna zelená (Picus viridis) Praha, 7. 3. 2019 7. 3. 2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Praha, 7. 1. 2019 8. 1. 2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Sudislav nad Orlicí, 12. 5. 2019 12. 5. 2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Rozkoš, 4. 5. 2019 4. 5. 2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Straka obecná (Pica pica) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) Praha, 5. 1. 2019 5. 1. 2019
Havran polní (Corvus frugilegus) Praha, 3. 1. 2019 3. 1. 2019
Vrána šedá (Corvus cornix) Praha, 3. 1. 2019 3. 1. 2019
Krkavec velký (Corvus corax) Polom, 7. 4. 2019 7. 4. 2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Chobot, 31. 3. 2019 31. 3. 2019
Sýkora babka (Poecile palustris) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Sýkora koňadra (Parus major) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) Rzy, 17. 3. 2019 17. 3. 2019
Břehule říční (Riparia riparia) Lačnov, 5. 5. 2019 5. 5. 2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Oucmanice, 31. 3. 2019 31. 3. 2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) 13. 4. 2019, Rozkoš 13. 4. 2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Rzy, 23. 3. 2019 23. 3. 2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Praha, 26. 4. 2019 28. 4. 2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 21. 4. 2019, Mutěnice 23. 4. 2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Rzy, 4. 5. 2019 4. 5. 2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) 21. 8. 2019, Ruda 22. 8. 2019
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) poldr u Žichlínku, 22. 6. 2019 22. 6. 2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Milada, 1. 5. 2019 1. 5. 2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Rzy, 7. 4. 2019 7. 4. 2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Velký zálešský ryb., 15. 4. 2019 15. 4. 2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) 21. 8. 2019, Ruda 22. 8. 2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Praha, 28. 4. 2019 28. 4. 2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Milada, 1. 5. 2019 1. 5. 2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Sudislav nad Orlicí, 31. 3. 2019 31. 3. 2019
Králíček obecný (Regulus regulus) 8. 5. 2019, Sněžka 9. 5. 2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Praha, 28. 4. 2019 28. 4. 2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) ryb. Chobot, 23. 2. 2019 23. 2. 2019
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Klentnice, 16. 11. 2019 17. 11. 2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Praha, 4. 1. 2018 4. 1. 2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Jaroslav, 22. 2. 2019 23. 2. 2019
Kos černý (Turdus merula) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Praha, 13. 3. 2019 16. 3. 2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Praha, 27. 4. 2019 28. 4. 2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Praha, 3. 1. 2019 3. 1. 2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) Slatina, 9. 4. 2019 9. 4. 2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Praha, 27. 4. 2019 28. 4. 2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) 21. 4. 2019,Lednice 23. 4. 2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Sudislav nad Orlicí, 17. 3. 2019 17. 3. 2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Praha, 7. 5. 2019 8. 5. 2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Milada, 1. 5. 2019 1. 5. 2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) Bukovina nad Labem, 7. 4. 2019 7. 4. 2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Brandýs nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Vrabec polní (Passer montanus) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) 8. 5. 2019, Sněžka 9. 5. 2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 8. 5. 2019, Sněžka 9. 5. 2019
Konipas luční (Motacilla flava) 13. 4. 2019, Rozkoš 13. 4. 2019
Konipas citronový (Motacilla citreola) 13. 4. 2019, Rozkoš 13. 4. 2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) Praha, 18. 3. 2019 18. 3. 2019
Konipas bílý (Motacilla alba) Rzy, 16. 3. 2019 16. 3. 2019
Linduška luční (Anthus pratensis) 17. 3. 2019, Rzy 17. 3. 2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) 8. 5. 2019, Sněžka 9. 5. 2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Praha, 3. 1. 2019 3. 1. 2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Praha, 3. 1. 2019 3. 1. 2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 8. 5. 2019, Sněžka 9. 5. 2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) Sudislav nad Orlicí, 7. 4. 2019 7. 4. 2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Praha, 3. 1. 2019 3. 1. 2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 21. 4. 2019,Lednice 23. 4. 2019
Čížek lesní (Spinus spinus) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Strnad luční (Emberiza calandra) Rzy, 20. 7. 2019 20. 7. 2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Sudislav nad Orlicí, 1. 1. 2019 1. 1. 2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Rzy, 23. 3. 2019 23. 3. 2019