Daniel Benák - ČR Year list 2024

Druh Poznámka Datum
Berneška velká (Branta canadensis) 26.3., Břve 27.03.2024
Husa velká (Anser anser) 28. 1. Milada 30.01.2024
Husa tundrová (Anser serrirostris) 2.3., Strašov 02.03.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) 24. 2., HŘE 24.02.2024
Husa malá (Anser erythropus) 24. 2., HŘE 24.02.2024
Labuť velká (Cygnus olor) 12. 1., CHO 12.01.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) 24. 2., HŘE 24.02.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) 29. 3., Mušlov 29.03.2024
Čírka modrá (Spatula querquedula) 29. 3., Mušlov 29.03.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) 29. 3., Nesyt 29.03.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) 28. 1., Milada 18.03.2024
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) 17. 3., Zálešák 18.03.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) 1.1., BnO 30.01.2024
Čírka obecná (Anas crecca) 17. 3., Zálešák 18.03.2024
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 29. 3., Nesyt 29.03.2024
Polák velký (Aythya ferina) 28. 1. Milada 30.01.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) 28. 1. Milada 30.01.2024
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 28. 1. Milada 30.01.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) 28. 1. Milada 30.01.2024
Morčák velký (Mergus merganser) 28. 1. Milada 30.01.2024
Koroptev polní (Perdix perdix) 4. 1., Vestec 04.01.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) 4. 1., Vestec 04.01.2024
Holub skalní/domácí (Columba livia) 2. 1., PHA 02.01.2024
Holub doupňák (Columba oenas) 25. 2., SUD 26.02.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 6. 3., PHA 06.03.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 4. 1., JES 04.01.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) 4. 1., Vestec 04.01.2024
Lyska černá (Fulica atra) 28. 1. Milada 30.01.2024
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) 29. 3., Nesyt 29.03.2024
Ústřičník velký (Haematopus ostralegus) 30. 3., Mušlov 30.03.2024
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) 29. 3., Mušlov 29.03.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 24. 2., HŘE 24.02.2024
Kulík říční (Charadrius dubius) 7. 4., Zálešák 07.04.2024
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 13. 4, Rozkoš 13.04.2024
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 7. 4., Rzy 07.04.2024
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 17. 3., Lačnov 18.03.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 28. 1. Milada 30.01.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) 28. 1. Milada 30.01.2024
Racek středomořský (Larus michahellis) 29. 3., Mušlov 29.03.2024
Čáp černý (Ciconia nigra) 14. 4., Chobot 14.04.2024
Čáp bílý (Ciconia ciconia) 5. 4., BnO 05.04.2024
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) 31.3., Zarostlý 31.03.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) 4. 1., Vestec 04.01.2024
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 29. 3., Mušlov 29.03.2024
Bukač velký (Botaurus stellaris) 28. 1. Milada 30.01.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) 4. 1., JES 04.01.2024
Volavka bílá (Ardea alba) 6. 1., D11 06.01.2024
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 14. 4., Chobot 14.04.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) 31.3., Klentnice 31.03.2024
Moták pochop (Circus aeruginosus) 29. 3., Nesyt 29.03.2024
Luňák červený (Milvus milvus) 2.3., Horní Ředice 02.03.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) 17. 3., Zálešák 18.03.2024
Káně lesní (Buteo buteo) 1.1. BnO 01.01.2024
Puštík obecný (Strix aluco) 12. 4., SUD 13.04.2024
Ledňáček říční (Alcedo atthis) 1.1. BnO 01.01.2024
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) 28.3., PHA 28.03.2024
Strakapoud malý (Dryobates minor) 7. 4., Zálešák 07.04.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) 1.1. SUD 01.01.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) 1.1. SUD 01.01.2024
Žluna zelená (Picus viridis) 4. 1., Vestec 04.01.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) 1.1. BnO 01.01.2024
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 1.1. SUD 01.01.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) 3.1., PHA 04.01.2024
Straka obecná (Pica pica) 2. 1., PHA 02.01.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) 3.1., PHA 03.01.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) 3.1., PHA 03.01.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) 4. 1., Vestec 04.01.2024
Krkavec velký (Corvus corax) 1.1. BnO 01.01.2024
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) 12. 1., Říčany 12.01.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) 1.1. SUD 01.01.2024
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) 1.1. SUD 01.01.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) 1.1. SUD 01.01.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) 1.1. SUD 01.01.2024
Sýkora koňadra (Parus major) 1.1. SUD 01.01.2024
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) 31.3., Zarostlý 31.03.2024
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) 28. 1. Milada 30.01.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) 4. 1., Vestec 04.01.2024
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) 30. 3., Mušlov 30.03.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) 1.1. BnO 01.01.2024
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) 13. 4., Polom 13.04.2024
Budníček menší (Phylloscopus collybita) 17. 3., Zálešák 18.03.2024
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) 14. 4., Zálešák 14.04.2024
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 7. 4., Rzy 07.04.2024
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 7. 4., Rzy 07.04.2024
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) 30. 3., Mušlov 30.03.2024
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) 11. 4., Vestec 11.04.2024
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) 5. 4., SUD 05.04.2024
Králíček obecný (Regulus regulus) 1.1. SUD 01.01.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) 28.3., PHA 28.03.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) 1.1. SUD 01.01.2024
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) 7. 4.. SUD 07.04.2024
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) 10.2. PHA 10.02.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) 2.3., Vysoké Mýto 02.03.2024
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) 28.3., PHA 28.03.2024
Drozd brávník (Turdus viscivorus) 13. 4., Polom 13.04.2024
Kos černý (Turdus merula) 1.1. BnO 01.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) 1.1. SUD 01.01.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) 15.1., PHA 16.01.2024
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) 17.3., JES 18.03.2024
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) 9. 4., PHA 09.04.2024
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) 7. 4., SUD 07.04.2024
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) 7. 4., Rzy 07.04.2024
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 7. 4., SUD 07.04.2024
Skorec vodní (Cinclus cinclus) 1.1. BnO 01.01.2024
Vrabec polní (Passer montanus) 1.1. SUD první druh roku 01.01.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) 1.1. SUD 01.01.2024
Konipas horský (Motacilla cinerea) 28.3., PHA 28.03.2024
Konipas bílý (Motacilla alba) 2.3., Strašov 02.03.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) 1.1. SUD 01.01.2024
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) 24.3., SUD (2 ex.) 24.03.2024
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) 1.1. SUD 01.01.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) 1.1. SUD 01.01.2024
Konopka obecná (Linaria cannabina) 31.3., Perná 31.03.2024
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) 4. 1., JES 04.01.2024
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) 23. 3., LIT 23.03.2024
Čížek lesní (Spinus spinus) 24. 3, POL 24.03.2024
Strnad luční (Emberiza calandra) 13. 4, Rozkoš 13.04.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) 1.1. BnO 01.01.2024
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) 17. 3., Zálešák 18.03.2024