Jiří Rubeš - ČR Year list 2018

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) 6. 4. 2018
Husa velká (Anser anser) 6. 4. 2018
Husa běločelá (Anser albifrons) 6. 4. 2018
Berneška velká (Branta canadensis) 1.5.2018 - Dobroměřice 1. 5. 2018
Labuť velká (Cygnus olor) okres Děčín 19. 6. 2018
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) 17. 7. 2018
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) okres Děčín 19. 6. 2018
Husice liščí (Tadorna tadorna) 6. 4. 2018
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) okres Děčín 19. 6. 2018
Kopřivka obecná (Anas strepera) okres Děčín 19. 6. 2018
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) 6. 4. 2018
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) okres Děčín 19. 6. 2018
Lžičák pestrý (Anas clypeata) 6. 4. 2018
Ostralka štíhlá (Anas acuta) 6. 4. 2018
Čírka modrá (Anas querquedula) 21. 4. 2018
Čírka obecná (Anas crecca) okres Děčín 19. 6. 2018
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) 6. 4. 2018
Polák velký (Aythya ferina) 6. 4. 2018
Polák chocholačka (Aythya fuligula) okres Děčín 19. 6. 2018
Polák kaholka (Aythya marila) 6. 4. 2018
Turpan hnědý (Melanitta fusca) 6. 4. 2018
Turpan černý (Melanitta nigra) 12.5:2018 Rozkoš 13. 5. 2018
Hoholka lední (Clangula hyemalis) 3.3.2018, Labe Děčín 6. 4. 2018
Hohol severní (Bucephala clangula) 6. 4. 2018
Morčák malý (Mergellus albellus) 6. 4. 2018
Morčák velký (Mergus merganser) okres Děčín 19. 6. 2018
Morčák prostřední (Mergus serrator) 6. 4. 2018
Křepelka polní (Coturnix coturnix) 14. 7. 2018
Bažant obecný (Phasianus colchicus) okres Děčín 19. 6. 2018
Potáplice malá (Gavia stellata) 13. 5. 2018
Potáplice severní (Gavia arctica) 6. 4. 2018
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) okres Děčín 19. 6. 2018
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) 6. 4. 2018
Potápka roháč (Podiceps cristatus) 6. 4. 2018
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) 6. 4. 2018
Čáp černý (Ciconia nigra) okres Děčín 19. 6. 2018
Čáp bílý (Ciconia ciconia) okres Děčín 19. 6. 2018
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) 6. 4. 2018
Bukač velký (Botaurus stellaris) 28. 4. 2018
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) 6. 4. 2018
Volavka popelavá (Ardea cinerea) okres Děčín 19. 6. 2018
Volavka bílá (Egretta alba) okres Děčín 19. 6. 2018
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 14. 7. 2018
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) okres Děčín 19. 6. 2018
Orlovec říční (Pandion haliaetus) 28. 4. 2018
Včelojed lesní (Pernis apivorus) okres Děčín 19. 6. 2018
Krahujec obecný (Accipiter nisus) okres Děčín 19. 6. 2018
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) okres Děčín 19. 6. 2018
Moták pochop (Circus aeruginosus) okres Děčín 19. 6. 2018
Moták pilich (Circus cyaneus) okres Děčín 19. 6. 2018
Moták lužní (Circus pygargus) okres Děčín 19. 6. 2018
Luňák červený (Milvus milvus) okres Děčín 19. 6. 2018
Luňák hnědý (Milvus migrans) okres Děčín 19. 6. 2018
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) okres Děčín 19. 6. 2018
Káně rousná (Buteo lagopus) 8.4. Bynovec 27. 5. 2018
Káně lesní (Buteo buteo) okres Děčín 19. 6. 2018
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) okres Děčín 19. 6. 2018
Chřástal polní (Crex crex) okres Děčín 19. 6. 2018
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) okres Děčín 19. 6. 2018
Lyska černá (Fulica atra) okres Děčín 19. 6. 2018
Jeřáb popelavý (Grus grus) okres Děčín 19. 6. 2018
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) 6. 4. 2018
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) 6. 4. 2018
Kulík říční (Charadrius dubius) 6. 4. 2018
Sluka lesní (Scolopax rusticola) 14. 7. 2018
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) 6. 4. 2018
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) 6. 4. 2018
Břehouš rudý (Limosa lapponica) 1.5.2018 - Nechranice 1. 5. 2018
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) 12. 8. 2018
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) 6. 4. 2018
Vodouš šedý (Tringa nebularia) 1. 5. 2018
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) 6. 4. 2018
Vodouš bahenní (Tringa glareola) 16. 7. 2018
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) 1. 5. 2018
Jespák šedý (Calidris temminckii) 1. 5. 2018
Jespák obecný (Calidris alpina) 13. 5. 2018
Jespák bojovný (Calidris pugnax) 1. 5. 2018
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) 6. 4. 2018
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) 1. 5. 2018
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) 6. 4. 2018
Racek bouřní (Larus canus) 6. 4. 2018
Racek stříbřitý (Larus argentatus) 6. 4. 2018
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) okres Děčín 19. 6. 2018
Racek středomořský (Larus michahellis) 6. 4. 2018
Racek žlutonohý (Larus fuscus) 6. 4. 2018
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) 6. 4. 2018
Rybák obecný (Sterna hirundo) 14. 7. 2018
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) 20. 5. 2018
Rybák černý (Chlidonias niger) 1. 5. 2018
Holub skalní/domácí (Columba livia) 6. 4. 2018
Holub doupňák (Columba oenas) 29. 4. 2018
Holub hřivnáč (Columba palumbus) 6. 4. 2018
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) 27. 5. 2018
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) 6. 4. 2018
Kukačka obecná (Cuculus canorus) 22. 4. 2018
Puštík obecný (Strix aluco) okres Děčín 19. 6. 2018
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) 14. 7. 2018
Sýček obecný (Athene noctua) 6. 4. 2018
Rorýs obecný (Apus apus) okres Děčín 19. 6. 2018
Ledňáček říční (Alcedo atthis) okres Děčín 19. 6. 2018
Vlha pestrá (Merops apiaster) 1. 7. 2018
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) okres Děčín 19. 6. 2018
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) okres Děčín 19. 6. 2018
Strakapoud malý (Dryobates minor) 11. 8. 2018
Strakapoud velký (Dendrocopos major) okres Děčín 19. 6. 2018
Datel černý (Dryocopus  martius) okres Děčín 19. 6. 2018
Žluna zelená (Picus viridis) okres Děčín 19. 6. 2018
Žluna šedá (Picus canus) okres Děčín 19. 6. 2018
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) okres Děčín 19. 6. 2018
Ostříž lesní (Falco subbuteo) 12. 8. 2018
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) okres Děčín 19. 6. 2018
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) okres Děčín 19. 6. 2018
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) 6. 4. 2018
Žluva hajní (Oriolus oriolus) okres Děčín 19. 6. 2018
Sojka obecná (Garrulus glandarius) okres Děčín 19. 6. 2018
Straka obecná (Pica pica) okres Děčín 19. 6. 2018
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) okres Děčín 19. 6. 2018
Kavka obecná (Coloeus monedula) 6. 4. 2018
Havran polní (Corvus frugilegus) okres Děčín 19. 6. 2018
Vrána černá (Corvus corone) okres Děčín 19. 6. 2018
Vrána šedá (Corvus cornix) okres Děčín 19. 6. 2018
Krkavec velký (Corvus corax) okres Děčín 19. 6. 2018
Sýkora uhelníček (Periparus ater) okres Děčín 19. 6. 2018
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) okres Děčín 19. 6. 2018
Sýkora babka (Poecile palustris) okres Děčín 19. 6. 2018
Sýkora lužní (Poecile montanus) 9. 7. 2018
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) okres Děčín 19. 6. 2018
Sýkora koňadra (Parus major) okres Děčín 19. 6. 2018
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) okres Děčín 19. 6. 2018
Skřivan lesní (Lullula arborea) 31. 7. 2018
Skřivan polní (Alauda arvensis) okres Děčín 19. 6. 2018
Chocholouš obecný (Galerida cristata) 13. 5. 2018
Břehule říční (Riparia riparia) 28. 4. 2018
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) okres Děčín 19. 6. 2018
Jiřička obecná (Delichon urbicum) okres Děčín 19. 6. 2018
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) okres Děčín 19. 6. 2018
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) okres Děčín 19. 6. 2018
Budníček menší (Phylloscopus collybita) okres Děčín 19. 6. 2018
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) okres Děčín 19. 6. 2018
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) okres Děčín 19. 6. 2018
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) 1. 5. 2018
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) okres Děčín 19. 6. 2018
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) okres Děčín 19. 6. 2018
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) okres Děčín 19. 6. 2018
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) okres Děčín 19. 6. 2018
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) okres Děčín 19. 6. 2018
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) 1. 5. 2018
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) okres Děčín 19. 6. 2018
Pěnice slavíková (Sylvia borin) okres Děčín 19. 6. 2018
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) 31. 7. 2018
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) okres Děčín 19. 6. 2018
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) okres Děčín 19. 6. 2018
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) okres Děčín 19. 6. 2018
Králíček obecný (Regulus regulus) okres Děčín 19. 6. 2018
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) okres Děčín 19. 6. 2018
Brhlík lesní (Sitta europaea) okres Děčín 19. 6. 2018
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) okres Děčín 22. 6. 2018
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) okres Děčín 19. 6. 2018
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) okres Děčín 19. 6. 2018
Kos černý (Turdus merula) okres Děčín 19. 6. 2018
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) okres Děčín 19. 6. 2018
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) okres Děčín 19. 6. 2018
Drozd brávník (Turdus viscivorus) okres Děčín 19. 6. 2018
Lejsek šedý (Muscicapa striata) okres Děčín 19. 6. 2018
Červenka obecná (Erithacus rubecula) okres Děčín 19. 6. 2018
Slavík modráček (Luscinia svecica) 28. 4. 2018
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) 28. 4. 2018
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) okres Děčín 19. 6. 2018
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) okres Děčín 19. 6. 2018
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) okres Děčín 19. 6. 2018
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) okres Děčín 19. 6. 2018
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) okres Děčín 19. 6. 2018
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) okres Děčín 19. 6. 2018
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) 1. 5. 2018
Skorec vodní (Cinclus cinclus) okres Děčín 19. 6. 2018
Vrabec domácí (Passer domesticus) okres Děčín 19. 6. 2018
Vrabec polní (Passer montanus) okres Děčín 19. 6. 2018
Pěvuška modrá (Prunella modularis) 3.6.okres Děčín 19. 6. 2018
Konipas luční (Motacilla flava) 6. 4. 2018
Konipas horský (Motacilla cinerea) okres Děčín 19. 6. 2018
Konipas bílý (Motacilla alba) okres Děčín 19. 6. 2018
Linduška úhorní (Anthus campestris) 31. 7. 2018
Linduška luční (Anthus pratensis) okres Děčín 19. 6. 2018
Linduška lesní (Anthus trivialis) okres Děčín 19. 6. 2018
Linduška horská (Anthus spinoletta) 6. 4. 2018
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) okres Děčín 19. 6. 2018
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) okres Děčín 19. 6. 2018
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) okres Děčín 19. 6. 2018
Zvonek zelený (Chloris chloris) okres Děčín 19. 6. 2018
Konopka obecná (Linaria cannabina) okres Děčín 19. 6. 2018
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) okres Děčín 19. 6. 2018
Křivka obecná (Loxia curvirostra) 10. 6. 2018
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) okres Děčín 19. 6. 2018
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) okres Děčín 19. 6. 2018
Čížek lesní (Spinus spinus) okres Děčín 19. 6. 2018
Strnad luční (Emberiza calandra) okres Děčín 19. 6. 2018
Strnad obecný (Emberiza citrinella) okres Děčín 19. 6. 2018
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) okres Děčín 19. 6. 2018