Lenka Křížová - ČR Year list 2022

Druh Poznámka Datum
Husa tundrová (Anser serrirostris) VDNM 27.01.2022
Husa velká (Anser anser) Vrkoc 08.01.2022
Husa běločelá (Anser albifrons) Preskace 02.01.2022
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Vlasatice 09.02.2022
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Vlasatice 09.02.2022
Labuť velká (Cygnus olor) Ivančice 09.01.2022
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Hlohovec 09.02.2022
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Rozběhlo 16.04.2022
Husice liščí (Tadorna tadorna) Nesyt 26.02.2022
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) U Ondráša 18.01.2022
Kopřivka obecná (Anas strepera) VDNM 12.01.2022
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) VDNM 12.01.2022
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Ivancice 02.01.2022
Lžičák pestrý (Anas clypeata) VDNM 12.01.2022
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Hlohovec 09.02.2022
Čírka modrá (Anas querquedula) Jaroslavicke 30.03.2022
Čírka obecná (Anas crecca) VDNM 12.01.2022
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Prostřední R. 26.02.2022
Polák velký (Aythya ferina) VDNM 12.01.2022
Polák malý (Aythya nyroca) Jaroslavické 03.04.2022
Polák chocholačka (Aythya fuligula) VDNM 12.01.2022
Polák kaholka (Aythya marila) VDNM 12.01.2022
Hohol severní (Bucephala clangula) VDNM 12.01.2022
Morčák malý (Mergellus albellus) VDNM 12.01.2022
Morčák velký (Mergus merganser) VDNM 12.01.2022
Morčák prostřední (Mergus serrator) Nesyt 15.04.2022
Koroptev polní (Perdix perdix) Medlice 16.01.2022
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Preskace 02.05.2022
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Preskace 02.01.2022
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Zahrádka 27.03.2022
Potápka roháč (Podiceps cristatus) VDNM 12.01.2022
Potápka žlutorohá (Podiceps auritus) VDNM 12.01.2022
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Nesyt 15.04.2022
Čáp černý (Ciconia nigra) Jaroslavické 03.04.2022
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Valec 06.04.2022
Bukač velký (Botaurus stellaris) Velký tisy 30.04.2022
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Jaroslavické 03.04.2022
Volavka rusohlavá (Bubulcus ibis) Nesyt slanisko 15.04.2022
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Preskace 01.01.2022
Volavka bílá (Egretta alba) Preskace 01.01.2022
Kormorán malý (Microcarbo pygmeus) VDNM 12.01.2022
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Preskace 02.01.2022
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Dubovec 14.04.2022
Orel královský (Aquila heliaca) Vlasatice 09.02.2022
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Preskace 09.01.2022
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Újezd 11.02.2022
Moták pochop (Circus aeruginosus) Častotice 27.03.2022
Moták pilich (Circus cyaneus) Preskace 02.01.2022
Moták lužní (Circus pygargus) Krepice 24.04.2022
Luňák červený (Milvus milvus) Vlasatice 12.01.2022
Luňák hnědý (Milvus migrans) Sedlec 15.04.2022
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Vrkoc 08.01.2022
Káně rousná (Buteo lagopus) Preskace 01.01.2022
Káně lesní (Buteo buteo) Preskace 01.01.2022
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Sedlec 09.02.2022
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) VDNM 12.01.2022
Lyska černá (Fulica atra) VDNM 12.01.2022
Jeřáb popelavý (Grus grus) Jaroslavické 03.04.2022
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Dubovec 27.03.2022
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Jaroslavicke 27.04.2022
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Preskace 06.02.2022
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Preskace 11.02.2022
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) Jaroslavicke 27.04.2022
Kulík říční (Charadrius dubius) Dubovec 27.03.2022
Kulík hnědý (Charadrius morinellus) Preskace 26.03.2022
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) Castotice 27.03.2022
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Slanisko u Nesytu 26.02.2022
Koliha velká (Numenius arquata) Vrkoc 08.01.2022
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Dubovec 14.04.2022
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Dubovec 02.04.2022
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Dubovec 14.04.2022
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Dubovec 27.03.2022
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Dubovec 14.04.2022
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Zarostlý 14.04.2022
Jespák šedý (Calidris temminckii) Hrušovany 12.05.2022
Jespák obecný (Calidris alpina) Jaroslavicke 03.04.2022
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Dubovec 02.04.2022
Lyskonoh ploskozobý (Phalaropus fulicaria) Jaroslavicke 30.03.2022
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Vrkoc 08.01.2022
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Nesyt 15.04.2022
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) Jaroslavicke 30.03.2022
Racek bouřní (Larus canus) VDNM 12.01.2022
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Vrbice 27.01.2022
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Vrkoc 08.01.2022
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) Jaroslavické 03.04.2022
Rybák obecný (Sterna hirundo) Vdovec 30.04.2022
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) Hrušovany 12.05.2022
Rybák černý (Chlidonias niger) Horní Dunajovice 24.04.2022
Holub skalní/domácí (Columba livia) Preskace 02.01.2022
Holub doupňák (Columba oenas) Vlasatice 12.01.2022
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Brno 08.01.2022
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Nesyt 15.04.2022
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Preskace 01.01.2022
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Dobronice 24.04.2022
Výr velký (Bubo bubo) Tavikovice 14.01.2022
Puštík obecný (Strix aluco) Tavikovice 10.02.2022
Kalous ušatý (Asio otus) Preskace 01.01.2022
Rorýs obecný (Apus apus) Jaroslavicke 27.04.2022
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Oslavka 15.01.2022
Vlha pestrá (Merops apiaster) Preskace 15.05.2022
Dudek chocholatý (Upupa epops) Stribrec 30.04.2022
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Dobronice 06.04.2022
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Cermakovice 08.01.2022
Strakapoud malý (Dryobates minor) VDNM 12.01.2022
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Obřany 20.01.2022
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Preskace 01.01.2022
Datel černý (Dryocopus  martius) Preskace 01.01.2022
Žluna zelená (Picus viridis) Preskace 01.01.2022
Žluna šedá (Picus canus) Vrkoc 26.02.2022
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Preskace 01.01.2022
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) Hrušovany 12.05.2022
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Preskace 02.01.2022
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Ženich 30.04.2022
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Rouchovany 08.05.2022
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) VDNM 12.01.2022
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Údolí Rokytne 30.04.2022
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Údolí Rokytne 02.01.2022
Straka obecná (Pica pica) Preskace 01.01.2022
Kavka obecná (Coloeus monedula) Brno 02.01.2022
Havran polní (Corvus frugilegus) Brno 02.01.2022
Vrána černá (Corvus corone) Preskace 01.01.2022
Vrána šedá (Corvus cornix) Preskace 01.01.2022
Krkavec velký (Corvus corax) Preskace 01.01.2022
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Alinkov 08.01.2022
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Oslavka 15.01.2022
Sýkora babka (Poecile palustris) Preskace 01.01.2022
Sýkora lužní (Poecile montanus) Smrk 06.04.2022
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Preskace 01.01.2022
Sýkora koňadra (Parus major) Preskace 01.01.2022
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Nesyt 15.04.2022
Skřivan lesní (Lullula arborea) Miroslav 31.03.2022
Skřivan polní (Alauda arvensis) Dobronice 05.02.2022
Chocholouš obecný (Galerida cristata) Presovice 12.02.2022
Břehule říční (Riparia riparia) Horní Dunajovice 24.04.2022
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Hrádek 30.03.2022
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Nesyt 15.04.2022
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Vrkoc 24.01.2022
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Jaroslavické 03.04.2022
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Vrkoc 08.01.2022
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Horní Dunajovice 24.04.2022
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Jaroslavicke 27.04.2022
Rákosník tamaryškový (Acrocephalus melanopogon) Jaroslavické 03.04.2022
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Nesyt 15.04.2022
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Nesyt 15.04.2022
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Preskace 15.05.2022
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Jaroslavicke 12.05.2022
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Staré hobzi 30.04.2022
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Preskace 13.05.2022
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Zarostlý 14.04.2022
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Jaroslavicke 30.03.2022
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Velký tisy 30.04.2022
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) Přeskače 02.05.2022
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) U Ondráše na zahradě 14.04.2022
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Preskace 14.04.2022
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Údolí Rokytne 05.02.2022
Králíček obecný (Regulus regulus) Cermakovice 08.01.2022
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Preskace 01.01.2022
Brhlík lesní (Sitta europaea) Preskace 01.01.2022
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) Martinka 09.02.2022
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Cermakovice 08.01.2022
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Knížecí seč 01.03.2022
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Preskace 02.01.2022
Kos černý (Turdus merula) Preskace 01.01.2022
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Preskace 02.01.2022
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) U jezera 16.01.2022
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Bobrava 24.02.2022
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Údolí Rokytne 02.01.2022
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Velký tisy 30.04.2022
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Cermakovice 08.01.2022
Slavík modráček (Luscinia svecica) Jaroslavické 03.04.2022
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Nesyt 15.04.2022
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Višnove 16.04.2022
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Stribrec 30.04.2022
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Kavyl 15.01.2022
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Preskace 14.04.2022
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) za Chobotem 03.05.2022
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Dubovec 27.03.2022
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Oslavka 15.01.2022
Vrabec domácí (Passer domesticus) Preskace 01.01.2022
Vrabec polní (Passer montanus) Preskace 01.01.2022
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Údolí Rokytne 20.03.2022
Konipas luční (Motacilla flava) Dubovec 02.04.2022
Konipas horský (Motacilla cinerea) Oslavka 15.01.2022
Konipas bílý (Motacilla alba) Brno 24.02.2022
Linduška luční (Anthus pratensis) U jezera 16.01.2022
Linduška lesní (Anthus trivialis) Dubovec 02.04.2022
Linduška horská (Anthus spinoletta) Tynsky rybník 19.04.2022
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Preskace 01.01.2022
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Preskace 01.01.2022
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Preskace 01.01.2022
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Údolí Rokytne 02.01.2022
Zvonek zelený (Chloris chloris) Preskace 01.01.2022
Konopka obecná (Linaria cannabina) Preskace 02.01.2022
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Preskace 02.01.2022
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Preskace 26.03.2022
Čížek lesní (Spinus spinus) Cermakovice 08.01.2022
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Preskace 02.01.2022
Strnad tajgový (Emberiza rustica) Heřmanice 27.01.2022
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Preskace 02.01.2022