Lenka Křížová - ČR Year list 2024

Druh Poznámka Datum
Berneška bělolící (Branta leucopsis) Višnové 27.01.2024
Husa velká (Anser anser) Ptáčov 01.01.2024
Husa polní (Anser fabalis) Safov 25.03.2024
Husa tundrová (Anser serrirostris) Višňové 25.03.2024
Husa běločelá (Anser albifrons) Biskupice 27.01.2024
Labuť velká (Cygnus olor) Slavětice 01.01.2024
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Rozběhlo 25.02.2024
Husice liščí (Tadorna tadorna) Jaroslavicke 21.02.2024
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) Safov 25.03.2024
Čírka modrá (Spatula querquedula) Týnský 13.04.2024
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) VDNM 27.01.2024
Kopřivka obecná (Mareca strepera) Jaroslavicke 21.02.2024
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) VDNM 27.01.2024
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Ptáčov 01.01.2024
Čírka obecná (Anas crecca) Oslavany 13.01.2024
Polák velký (Aythya ferina) VDNM 27.01.2024
Polák chocholačka (Aythya fuligula) VDNM 27.01.2024
Polák kaholka (Aythya marila) VDNM 27.01.2024
Hohol severní (Bucephala clangula) VDNM 27.01.2024
Morčák malý (Mergellus albellus) VDNM 27.01.2024
Morčák velký (Mergus merganser) Ptáčov 01.01.2024
Koroptev polní (Perdix perdix) Preskace 28.01.2024
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Ptáčov 01.01.2024
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Ivancice 13.04.2024
Holub skalní/domácí (Columba livia) Ptáčov 01.01.2024
Holub doupňák (Columba oenas) Nosislav 07.02.2024
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Lsd 25.02.2024
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Přeskače 01.01.2024
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Safov 25.03.2024
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Hrušovany 21.02.2024
Lyska černá (Fulica atra) VDNM 27.01.2024
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Oslavany 13.01.2024
Potápka roháč (Podiceps cristatus) VDNM 27.01.2024
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Beharovice 10.02.2024
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Lsd 25.02.2024
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) Týnský 30.03.2024
Kulík říční (Charadrius dubius) Týnský 30.03.2024
Koliha malá (Numenius phaeopus) Týnský 30.03.2024
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Obřany 15.03.2024
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Týnský 04.04.2024
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Rouchovany 15.01.2024
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Safov 25.03.2024
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Týnský 13.04.2024
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Týnský 13.04.2024
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) VDNM 27.01.2024
Racek bouřní (Larus canus) VDNM 27.01.2024
Racek stříbřitý (Larus argentatus) VDNM 27.01.2024
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Ptáčov 01.01.2024
Racek středomořský (Larus michahellis) VDNM 27.01.2024
Čáp černý (Ciconia nigra) Moravský Krumlov 26.03.2024
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Unanov, 21.3. 25.03.2024
Kormorán malý (Microcarbo pygmaeus) VDNM 27.01.2024
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Oslavany 13.01.2024
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Nová ves 13.01.2024
Volavka bílá (Ardea alba) Přeskače 07.01.2024
Orel královský (Aquila heliaca) Pristpo 21.01.2024
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Oslavany 13.01.2024
Moták pochop (Circus aeruginosus) Safov 25.03.2024
Moták pilich (Circus cyaneus) Vranovice 27.01.2024
Luňák červený (Milvus milvus) Hostěradice 27.01.2024
Luňák hnědý (Milvus migrans) Kyvalka 01.04.2024
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Dalešice 01.01.2024
Káně rousná (Buteo lagopus) Lsd 25.02.2024
Káně lesní (Buteo buteo) Dalešice 01.01.2024
Kalous ušatý (Asio otus) Rouchovany 13.01.2024
Výr velký (Bubo bubo) Mohelno 11.03.2024
Puštík obecný (Strix aluco) Tavikovice 16.01.2024
Dudek chocholatý (Upupa epops) Preskace 03.04.2024
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Oslavany 13.01.2024
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Preskace 08.04.2024
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) VDNM 27.01.2024
Strakapoud malý (Dryobates minor) Přeskače 07.01.2024
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Přeskače 01.01.2024
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Práce 03.01.2024
Strakapoud bělohřbetý (Dendrocopos leucotos) Chřiby 08.04.2024
Datel černý (Dryocopus  martius) Ptáčov 01.01.2024
Žluna zelená (Picus viridis) Ptáčov 01.01.2024
Žluna šedá (Picus canus) Oslavany 13.01.2024
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Třebenice 01.01.2024
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) 28.2. Rudlice 06.03.2024
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Je Dukovany 24.02.2024
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Přeskače 01.01.2024
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Ptáčov 01.01.2024
Straka obecná (Pica pica) Dalešice 01.01.2024
Kavka obecná (Coloeus monedula) Práce 03.01.2024
Havran polní (Corvus frugilegus) Práce 03.01.2024
Vrána černá (Corvus corone) Safov 25.03.2024
Vrána šedá (Corvus cornix) Dalešice 01.01.2024
Krkavec velký (Corvus corax) Ptáčov 01.01.2024
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) Hodonin 28.01.2024
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Dobronice 30.03.2024
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Ptáčov 01.01.2024
Sýkora babka (Poecile palustris) Oslavany 13.01.2024
Sýkora lužní (Poecile montanus) Lsd 25.02.2024
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Ptáčov 01.01.2024
Sýkora koňadra (Parus major) Přeskače 01.01.2024
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Safov 25.03.2024
Skřivan lesní (Lullula arborea) Lsd 25.02.2024
Skřivan polní (Alauda arvensis) Dobronice 10.02.2024
Chocholouš obecný (Galerida cristata) Mohelno 19.03.2024
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Preskace 26.03.2024
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) práce 11.01.2024
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Chřiby 08.04.2024
Budníček menší (Phylloscopus collybita) práce 14.03.2024
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Týnský 13.04.2024
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Obřany, ČB 01.04.2024
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) Preskace 09.04.2024
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Ivančice 18.03.2024
Králíček obecný (Regulus regulus) Ptáčov 01.01.2024
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Lužánky 02.01.2024
Brhlík lesní (Sitta europaea) Ptáčov 01.01.2024
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Ptáčov 01.01.2024
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Oslavany 13.01.2024
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Vranovice 28.01.2024
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Brno 06.03.2024
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Oslavany 13.01.2024
Kos černý (Turdus merula) Přeskače 01.01.2024
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Slavíčky 01.01.2024
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Obřany 08.01.2024
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Heršpice 14.04.2024
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Chřiby 08.04.2024
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Ptáčov 01.01.2024
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Lesná 11.04.2024
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Hrušovany 21.02.2024
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Oslavka 15.01.2024
Vrabec polní (Passer montanus) Přeskače 01.01.2024
Vrabec domácí (Passer domesticus) Přeskače 01.01.2024
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Chřiby 08.04.2024
Konipas horský (Motacilla cinerea) Linie 06.03.2024
Konipas bílý (Motacilla alba) Preskace 25.02.2024
Linduška luční (Anthus pratensis) Dobronice 10.02.2024
Linduška lesní (Anthus trivialis) Chřiby 08.04.2024
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Přeskače 07.01.2024
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Chřiby 08.04.2024
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Přeskače 07.01.2024
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Ptáčov 01.01.2024
Zvonek zelený (Chloris chloris) Přeskače 01.01.2024
Konopka žlutozobá (Linaria flavirostris) 20.1. Přeskače 27.01.2024
Konopka obecná (Linaria cannabina) Rouchovany 01.01.2024
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Safov 25.03.2024
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Práce 05.01.2024
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Preskace 25.03.2024
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Ptáčov 01.01.2024
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Hevlinske jezero 21.02.2024