Tomáš Oplocký - ČR Year list 2019

Druh Poznámka Datum
Husa polní (Anser fabalis) Pasohlávky 27.01.2019
Husa tundrová (Anser serrirostris) Lenešice 15.2.-Strachotín 22.12.2019
Husa velká (Anser anser) Praha 02.01.2019
Husa běločelá (Anser albifrons) Praha-Pasohlávky 22.12.2019
Berneška rudokrká (Branta ruficollis) Strachotín 15.12.2019
Labuť velká (Cygnus olor) Stvolínky 01.01.2019
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) Lenešice-Chropyně 22.12.2019
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) Račice 24.02.2019
Husice liščí (Tadorna tadorna) Hodonín-Mutěnice 22.12.2019
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) Račice 24.02.2019
Kachnička mandarinská (Aix galericulata) Kolín-Olomouc 22.12.2019
Kopřivka obecná (Anas strepera) Pasohlávky 27.01.2019
Hvízdák eurasijský (Anas penelope) Lenešice- vše 15.2.-Plumlov 22.12.2019
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) Stvolínky 01.01.2019
Lžičák pestrý (Anas clypeata) Mutěnice-Plumlov 22.12.2019
Ostralka štíhlá (Anas acuta) Šternberk 18.2.-Plumlov 22.12.2019
Čírka modrá (Anas querquedula) Mutěnice 16.03.2019
Čírka obecná (Anas crecca) Tovačov 22.12.2019
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) Lenešice-Hodonín 22.12.2019
Polák velký (Aythya ferina) Pasohlávky 27.01.2019
Polák malý (Aythya nyroca) Milada-Krumsín 22.12.2019
Polák chocholačka (Aythya fuligula) Pasohlávky 27.01.2019
Polák kaholka (Aythya marila) Pasohlávky-Most 22.12.2019
Turpan hnědý (Melanitta fusca) Milada 16.02.2019
Turpan černý (Melanitta nigra) Milada 29.12.2019
Hohol severní (Bucephala clangula) Tovačov-Annín 06.01.2019
Morčák malý (Mergellus albellus) Dolní Věstonice-Milada 22.12.2019
Morčák velký (Mergus merganser) Tovačov-Annín 06.01.2019
Morčák prostřední (Mergus serrator) Milada 16.02.2019
Koroptev polní (Perdix perdix) Prostějov-Bedihošť 22.12.2019
Křepelka polní (Coturnix coturnix) Tovačov-Valtinov 22.12.2019
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) Břest 09.03.2019
Bažant obecný (Phasianus colchicus) Tovačov 22.12.2019
Potáplice severní (Gavia arctica) Milada-Plumlov 22.12.2019
Potáplice lední (Gavia immer) Milada 16.02.2019
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) Litoměřice 01.01.2019
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) Most 23.02.2019
Potápka roháč (Podiceps cristatus) Tovačov-Annín 06.01.2019
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) Most-Rybníček 22.12.2019
Čáp černý (Ciconia nigra) Hodonín-Holany 22.12.2019
Čáp bílý (Ciconia ciconia) Frýdlant nad Ostravicí 01.04.2019
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) Tovačov 28.10.2019
Bukač velký (Botaurus stellaris) Dolní Věstonice-Krčmaň 22.12.2019
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) Plumlov 27.9. 29.09.2019
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) Hodonín 06.04.2019
Volavka popelavá (Ardea cinerea) Kravaře 01.01.2019
Volavka červená (Ardea purpurea) Moravičany-Tovačov 22.12.2019
Volavka bílá (Egretta alba) Prostějov-Žešov 26.01.2019
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) 21.7. Pouzdřany 24.07.2019
Pelikán bílý (Pelecanus onocrotalus) 21.7. Pouzdřany 24.07.2019
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) Litoměřice 01.01.2019
Orlovec říční (Pandion haliaetus) Hodonín 06.04.2019
Včelojed lesní (Pernis apivorus) Čelčice 19.05.2019
Orel královský (Aquila heliaca) Držovice 18.05.2019
Krahujec obecný (Accipiter nisus) Tovačov 06.01.2019
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) Kralice na Hané 10.02.2019
Moták pochop (Circus aeruginosus) Nedakonice 19.03.2019
Moták pilich (Circus cyaneus) Vlasatice-Hrubčice 22.12.2019
Moták stepní (Circus macrourus) Liběšice-Kralice na Hané 22.12.2019
Moták lužní (Circus pygargus) Kaple 19.05.2019
Luňák červený (Milvus milvus) Drysice 27.01.2019
Luňák hnědý (Milvus migrans) Holany-Štětovice 22.12.2019
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) Tovačov 06.01.2019
Káně rousná (Buteo lagopus) Bedihošť 06.01.2019
Káně bělochvostá (Buteo rufinus) Držovice-Blatec 22.12.2019
Káně lesní (Buteo buteo) někde u Prahy 22.12.2019
Drop velký (Otis tarda) Bartošovice-Hrubčice 22.12.2019
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) Tovačov-Dubice 22.12.2019
Chřástal polní (Crex crex) Tovačov 20.05.2019
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) Krčmaň 02.08.2019
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) Litoměřice 01.01.2019
Lyska černá (Fulica atra) Praha 02.01.2019
Jeřáb popelavý (Grus grus) Holany-Hrubčice 22.12.2019
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) Mutěnice 06.04.2019
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) Hodonín 06.04.2019
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) Hrdibořice 10.02.2019
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) Vřesovice-Klopotovice 22.12.2019
Kulík bledý (Pluvialis squatarola) Majetín-Tovačov 22.12.2019
Kulík říční (Charadrius dubius) Vrbátky 15.03.2019
Sluka lesní (Scolopax rusticola) Ostravice 31.03.2019
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) Kněžmost 23.03.2019
Koliha malá (Numenius phaeopus) Čelčice 14.04.2019
Koliha velká (Numenius arquata) Tovačov 20.4. 21.04.2019
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) Mutěnice 06.04.2019
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) Mutěnice 16.03.2019
Vodouš šedý (Tringa nebularia) Mutěnice 06.04.2019
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) Bedihošť 08.02.2019
Vodouš bahenní (Tringa glareola) Bystročice 20.4. 21.04.2019
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) Mutěnice 06.04.2019
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) Strachotín 14.09.2019
Jespák rezavý (Calidris canutus) 2ex.,Alej-Víceměřice 25.8.2019 26.08.2019
Jespák malý (Calidris minuta) Úštěk 13.10.2019
Jespák obecný (Calidris alpina) Vrbátky 28.07.2019
Jespák bojovný (Calidris pugnax) Hodonín 16.03.2019
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) Praha 02.01.2019
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) Záhlinice 01.05.2019
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) Vrbátky-Tovačov-Mutěnice 22.12.2019
Racek bouřní (Larus canus) Praha 02.01.2019
Racek stříbřitý (Larus argentatus) Milada 16.02.2019
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) Litoměřice 01.01.2019
Racek středomořský (Larus michahellis) Tovačov-Annín 06.01.2019
Racek žlutonohý (Larus fuscus) Tovačov-Annín-Most 22.12.2019
Rybák obecný (Sterna hirundo) Hodonín 06.04.2019
Rybák bahenní (Chlidonias hybrida) Tovačov-Záhlinice 22.12.2019
Rybák bělokřídlý (Chlidonias leucopterus) Doksy 12.08.2019
Rybák černý (Chlidonias niger) Tovačov 21.04.2019
Holub skalní/domácí (Columba livia) Česká lípa 01.01.2019
Holub doupňák (Columba oenas) Vlasatice 27.01.2019
Holub hřivnáč (Columba palumbus) Prostějov 11.02.2019
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) Tovačov-26.4. 27.04.2019
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) Kravaře 01.01.2019
Kukačka obecná (Cuculus canorus) Tovačov 21.04.2019
Sova pálená (Tyto alba) Olomoucký kraj 06.03.2019
Výr velký (Bubo bubo) Šternbersko 18.2.-Krčmanň 22.12.2019
Puštík obecný (Strix aluco) Šternbersko18.2. 25.02.2019
Puštík bělavý (Strix uralensis) Ostravice 31.03.2019
Kulíšek nejmenší (Glaucidium passerinum) Šternbersko 18.2. 25.02.2019
Sýček obecný (Athene noctua) Česká lípa 24.03.2019
Sýc rousný (Aegolius funereus) Ostravice 31.03.2019
Kalous ušatý (Asio otus) Tovačov-Prostějov 22.12.2019
Kalous pustovka (Asio flammeus) Tovačov-Štětovice 22.12.2019
Lelek lesní (Caprimulgus europaeus) Červenohorské sedlo 20.8. 24.08.2019
Rorýs obecný (Apus apus) Olomouc 20.4. 21.04.2019
Ledňáček říční (Alcedo atthis) Litoměřice 1.1.2019 02.01.2019
Vlha pestrá (Merops apiaster) Libotenice-Prostějov 22.12.2019
Dudek chocholatý (Upupa epops) Bzenec-Nesyt-Držovice-Kralice na Hané 22.12.2019
Krutihlav obecný (Jynx torquilla) Mutěnice 06.04.2019
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) Bedihošť-Šumperk 22.12.2019
Strakapoud malý (Dryobates minor) Kněžmost 23.02.2019
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) Litoměřice-Prostějov-Brno 22.12.2019
Strakapoud velký (Dendrocopos major) Bezděz 02.01.2019
Datel černý (Dryocopus  martius) Tovačov 22.12.2019
Žluna zelená (Picus viridis) Litoměřice 01.01.2019
Žluna šedá (Picus canus) Prostějovičky 02.03.2019
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) Roudnice na Labem 01.01.2019
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) Prostějov-Hrdibořice 22.12.2019
Dřemlík tundrový (Falco columbarius) Prostějov-23.1.-Bedihošť 22.12.2019
Ostříž lesní (Falco subbuteo) Hovězí 25.5.-Velké Karlovice 22.12.2019
Raroh velký (Falco cherrug) Tovačov 22.12.2019
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) Prostějov 25.01.2019
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) Ivanovice na Hané 05.05.2019
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) Vlasatice 27.01.2019
Žluva hajní (Oriolus oriolus) Krčmaň 01.05.2019
Sojka obecná (Garrulus glandarius) Tovačov 06.01.2019
Straka obecná (Pica pica) Česká lípa 01.01.2019
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) Staré Hamry-Vernýřovice 22.12.2019
Kavka obecná (Coloeus monedula) Praha 02.01.2019
Havran polní (Corvus frugilegus) Litoměřice 01.01.2019
Vrána černá (Corvus corone) Česká lípa 02.01.2019
Vrána šedá (Corvus cornix) Tovačov 06.01.2019
Krkavec velký (Corvus corax) Tovačov-Annín 06.01.2019
Brkoslav severní (Bombycilla garrulus) Vrahovice 22.12.2019
Sýkora uhelníček (Periparus ater) Šternbersko 18.2. 25.02.2019
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) Šternbersko 18.2. 25.02.2019
Sýkora babka (Poecile palustris) Tovačov 06.01.2019
Sýkora lužní (Poecile montanus) Holany 16.02.2019
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) Česká lípa 02.01.2019
Sýkora koňadra (Parus major) Litoměřice 01.01.2019
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) Mutěnice-Tovačov 22.12.2019
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) Milada-Neyst 22.12.2019
Skřivan lesní (Lullula arborea) Prostějovičky-Tovačov 22.12.2019
Skřivan polní (Alauda arvensis) Štětovice 10.02.2019
Chocholouš obecný (Galerida cristata) Prostějov-Břeclav 22.12.2019
Břehule říční (Riparia riparia) Tovačov-Prostějov 22.12.2019
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) Prostějov 25.03.2019
Jiřička obecná (Delichon urbicum) Hodonín 06.04.2019
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) Tovačov-Annín 06.01.2019
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) Hodonín 06.04.2019
Budníček menší (Phylloscopus collybita) Doksy 23.02.2019
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) Žárovice 21.04.2019
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) Tovačov 21.04.2019
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) Hodonín 06.04.2019
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) Moravičany 28.04.2019
Rákosník zpěvný (Acrocephalus palustris) Dobrá voda 10.05.2019
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) Prostějov 29.04.2019
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) Česká lípa-Dubice 10.05.2019
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) Česká lípa-Dubice 08.05.2019
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) Hodonín 06.04.2019
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) Prostějov 07.03.2019
Pěnice slavíková (Sylvia borin) Česká lípa-Dubice 10.05.2019
Pěnice vlašská (Sylvia nisoria) Sedlec 21.7.-Krčmaň 22.12.2019
Pěnice pokřovní (Sylvia curruca) Prostějov 08.04.2019
Pěnice hnědokřídlá (Sylvia communis) Čehovice 25.04.2019
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) Hodonín-16.3.-Prostějov 22.12.2019
Králíček obecný (Regulus regulus) Prostějov 03.01.2019
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) Prostějov 03.01.2019
Brhlík lesní (Sitta europaea) Prostějov 03.01.2019
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) Prostějov 23.01.2019
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) Prostějov 03.01.2019
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) Bedihošť 08.02.2019
Kos černý (Turdus merula) Česká lípa 01.01.2019
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) Litoměřice 01.01.2019
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) Prostějov 17.01.2019
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) Kněžmost 22.02.2019
Drozd brávník (Turdus viscivorus) Bakov nad Jizerou 02.01.2019
Lejsek šedý (Muscicapa striata) Prostějov 29.04.2019
Červenka obecná (Erithacus rubecula) Prostějov 03.01.2019
Slavík modráček (Luscinia svecica) Majetín-Tovačov-Nesyt 22.12.2019
Slavík tmavý (Luscinia luscinia) Červenohorské sedlo 20.8. 24.08.2019
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) Litovel 20.4. 21.04.2019
Lejsek černohlavý (Ficedula hypoleuca) Prostějov 16.04.2019
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) Žárovice 21.04.2019
Lejsek malý (Ficedula parva) Koryčany 4.5.-Loučná nad Desnou 22.12.2019
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) Prostějov 04.03.2019
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) Mutěnice 06.04.2019
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) Tovačov-Koválovice 22.12.2019
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) Břest-Krumsín 22.12.2019
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) Výšovice-Držovice 22.12.2019
Skorec vodní (Cinclus cinclus) Ostravice-Vernýřovice 22.12.2019
Vrabec domácí (Passer domesticus) Česká lípa 01.01.2019
Vrabec polní (Passer montanus) Prostějov 03.01.2019
Pěvuška modrá (Prunella modularis) Hodonín-16.3. 17.03.2019
Konipas luční (Motacilla flava) Mutěnice 06.04.2019
Konipas horský (Motacilla cinerea) Prostějov 26.02.2019
Konipas bílý (Motacilla alba) Lenešice 16.02.2019
Linduška luční (Anthus pratensis) Vranovice-Kelčice-Bedihošť 22.12.2019
Linduška lesní (Anthus trivialis) Litovel 21.04.2019
Linduška rudokrká (Anthus cervinus) Tovačov -Bedihošť 22.12.2019
Linduška horská (Anthus spinoletta) Most-Bedihošť 22.12.2019
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) Prostějov 03.01.2019
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) Prostějov-Tovačov 22.12.2019
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) Litoměřice 01.01.2019
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) Holany 17.02.2019
Zvonek zelený (Chloris chloris) Prostějov 03.01.2019
Konopka obecná (Linaria cannabina) Tovačov 22.12.2019
Čečetka zimní (Acanthis flammea) Prostějov-Bedihošť 22.12.2019
Čečetka tmavá (Acanthis cabaret) Bedihošť 08.02.2019
Křivka obecná (Loxia curvirostra) Prostějovičky 03.03.2019
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) Litoměřice 01.01.2019
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) Vrbátky 15.03.2019
Čížek lesní (Spinus spinus) Litoměřice 01.01.2019
Strnad luční (Emberiza calandra) Lenešice 24.03.2019
Strnad obecný (Emberiza citrinella) Biskupice 06.01.2019
Strnad zahradní (Emberiza hortulana) Tovačov 21.04.2019
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) Tovačov 22.12.2019
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) Bedihošť-Vrahovice 22.12.2019