Berneška velká (Branta canadensis) |
06.04. Tuchlovice - Turyňský ryb. |
14.04.2019 |
Husa velká (Anser anser) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Husa tundrová (Anser serrirostris) |
15.02. Ivaň |
16.03.2019 |
Husa běločelá (Anser albifrons) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Husa malá (Anser erythropus) |
07.03. Strašov - Strašovský ryb. |
14.04.2019 |
Labuť velká (Cygnus olor) |
08.01. Podhoří |
16.03.2019 |
Labuť zpěvná (Cygnus cygnus) |
09.04. Chropyně |
12.04.2019 |
Husice nilská (Alopochen aegyptiaca) |
19.03. Lenešice - Lenešický ryb. |
14.04.2019 |
Husice liščí (Tadorna tadorna) |
27.02. Sedlec - Nesyt |
16.03.2019 |
Husice rezavá (Tadorna ferruginea) |
03.03. Slavětín nad Metují - ryb. Tuří |
14.04.2019 |
Kachnička mandarínská (Aix galericulata) |
22.01. VDNM III |
16.03.2019 |
Čírka modrá (Spatula querquedula) |
01.04. VN Rozkoš |
03.04.2019 |
Lžičák pestrý (Spatula clypeata) |
19.03. Lenešice - Lenešický ryb. |
14.04.2019 |
Kopřivka obecná (Mareca strepera) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Hvízdák eurasijský (Mareca penelope) |
22.01. VDNM III |
16.03.2019 |
Kachna divoká (Anas platyrhynchos) |
08.01. Podhoří |
16.03.2019 |
Ostralka štíhlá (Anas acuta) |
03.03. Slavětín nad Metují - ryb. Tuří |
14.04.2019 |
Čírka obecná (Anas crecca) |
15.01. Tišice |
16.03.2019 |
Zrzohlávka rudozobá (Netta rufina) |
15.02. VDNM III |
16.03.2019 |
Polák velký (Aythya ferina) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Polák malý (Aythya nyroca) |
18.06. Chropyně |
19.06.2019 |
Polák chocholačka (Aythya fuligula) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Polák kaholka (Aythya marila) |
15.01. Praha - Troja |
16.03.2019 |
Kajka mořská (Somateria mollissima) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Turpan hnědý (Melanitta fusca) |
16.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Hohol severní (Bucephala clangula) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Morčák malý (Mergellus albellus) |
16.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Morčák velký (Mergus merganser) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Morčák prostřední (Mergus serrator) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Jeřábek lesní (Tetrastes bonasia) |
17.04. Chroboly |
18.04.2019 |
Tetřívek obecný (Lyrurus tetrix) |
17.04. Stožec (Dobrá) |
18.04.2019 |
Koroptev polní (Perdix perdix) |
06.03. Králova Lhota |
16.03.2019 |
Bažant královský (Syrmaticus reevesii) |
09.04. Břestský les |
12.04.2019 |
Bažant obecný (Phasianus colchicus) |
11.01. Zálezlice |
16.03.2019 |
Rorýs obecný (Apus apus) |
28.04. VN Rozkoš |
29.04.2019 |
Kukačka obecná (Cuculus canorus) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Holub skalní/domácí (Columba livia) |
04.01. Zdiby |
16.03.2019 |
Holub doupňák (Columba oenas) |
03.04. Rzy |
05.04.2019 |
Holub hřivnáč (Columba palumbus) |
23.01. Praha - Holešovice |
16.03.2019 |
Hrdlička divoká (Streptopelia turtur) |
18.06. Záříčí |
19.06.2019 |
Hrdlička zahradní (Streptopelia decaocto) |
01.01. Praha (zoo) |
16.03.2019 |
Chřástal vodní (Rallus aquaticus) |
03.04. Mratín |
03.04.2019 |
Chřástal kropenatý (Porzana porzana) |
15.04. Praha - Slatina |
15.04.2019 |
Slípka zelenonohá (Gallinula chloropus) |
13.01. Praha - Troja |
16.03.2019 |
Lyska černá (Fulica atra) |
08.01. Podhoří |
16.03.2019 |
Jeřáb popelavý (Grus grus) |
03.03. Josefov |
16.03.2019 |
Potápka malá (Tachybaptus ruficollis) |
13.01. Praha - Troja |
16.03.2019 |
Potápka rudokrká (Podiceps grisegena) |
30.08. Vrbátky |
31.08.2019 |
Potápka roháč (Podiceps cristatus) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Potápka černokrká (Podiceps nigricollis) |
26.03. Hostivice |
31.03.2019 |
Pisila čáponohá (Himantopus himantopus) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Tenkozobec opačný (Recurvirostra avosetta) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Čejka chocholatá (Vanellus vanellus) |
23.02. Hospozínek |
16.03.2019 |
Kulík zlatý (Pluvialis apricaria) |
27.02. Drnholec |
16.03.2019 |
Kulík písečný (Charadrius hiaticula) |
30.08. Lednice - Prostřední ryb. |
31.08.2019 |
Kulík říční (Charadrius dubius) |
01.04. VN Rozkoš |
03.04.2019 |
Koliha malá (Numenius phaeopus) |
09.04. Záhlinice - Němčický ryb. |
12.04.2019 |
Koliha velká (Numenius arquata) |
15.09. Lenešice - Lenešický ryb. |
16.09.2019 |
Břehouš černoocasý (Limosa limosa) |
10.05. Pištín - Knížecí ryb. |
11.05.2019 |
Kamenáček pestrý (Arenaria interpres) |
15.09. Lenešice - Lenešický ryb. |
16.09.2019 |
Jespák bojovný (Calidris pugnax) |
01.04. VN Rozkoš |
03.04.2019 |
Jespák křivozobý (Calidris ferruginea) |
30.08. Mutěnice - ryb. Bažantnice |
31.08.2019 |
Jespák šedý (Calidris temminckii) |
10.05. Pištín - Knížecí ryb. |
11.05.2019 |
Jespák písečný (Calidris alba) |
23.09. VN Rozkoš |
23.09.2019 |
Jespák obecný (Calidris alpina) |
09.04. Svitavy - Lánský ryb. |
12.04.2019 |
Jespák malý (Calidris minuta) |
02.09. Chomutov |
02.09.2019 |
Slučka malá (Lymnocryptes minimus) |
15.04. Praha - Slatina |
15.04.2019 |
Bekasina otavní (Gallinago gallinago) |
27.02. Mutěnické rybníky |
16.03.2019 |
Pisík obecný (Actitis hypoleucos) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Vodouš kropenatý (Tringa ochropus) |
18.03. Černý Nadýmač |
18.03.2019 |
Vodouš rudonohý (Tringa totanus) |
09.04. Záhlinice - Němčický ryb. |
12.04.2019 |
Vodouš bahenní (Tringa glareola) |
09.04. Svitavy - Lánský ryb. |
12.04.2019 |
Vodouš tmavý (Tringa erythropus) |
22.08. Hodonín - Bojanovický ryb. |
24.08.2019 |
Vodouš šedý (Tringa nebularia) |
09.04. Svitavy - Lánský ryb. |
12.04.2019 |
Racek chechtavý (Chroicocephalus ridibundus) |
08.01. Praha - Troja |
16.03.2019 |
Racek malý (Hydrocoloeus minutus) |
28.04. VN Rozkoš |
29.04.2019 |
Racek černohlavý (Ichthyaetus melanocephalus) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Racek bouřní (Larus canus) |
17.01. Zálezlice |
16.03.2019 |
Racek stříbřitý (Larus argentatus) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Racek bělohlavý (Larus cachinnans) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Racek středomořský (Larus michahellis) |
22.01. VDNM III |
16.03.2019 |
Racek žlutonohý (Larus fuscus) |
13.09. Hrubčice |
14.09.2019 |
Rybák velkozobý (Hydroprogne caspia) |
13.04. VN Rozkoš |
14.04.2019 |
Rybák obecný (Sterna hirundo) |
09.04. Tovačov - Hradecký ryb. |
12.04.2019 |
Rybák černý (Chlidonias niger) |
16.05. VN Rozkoš |
16.05.2019 |
Potáplice severní (Gavia arctica) |
16.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Potáplice lední (Gavia immer) |
16.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Čáp černý (Ciconia nigra) |
18.03. Černý Nadýmač |
18.03.2019 |
Čáp bílý (Ciconia ciconia) |
01.04. Slavětín nad Metují |
03.04.2019 |
Kormorán velký (Phalacrocorax carbo) |
08.01. Podhoří |
16.03.2019 |
Kolpík bílý (Platalea leucorodia) |
10.05. České Budějovice - Vrbenské ryb. |
11.05.2019 |
Bukač velký (Botaurus stellaris) |
27.02. Mutěnické rybníky |
16.03.2019 |
Bukáček malý (Ixobrychus minutus) |
31.05. Praha - Slatina |
31.05.2019 |
Kvakoš noční (Nycticorax nycticorax) |
10.04. Lednický park |
12.04.2019 |
Volavka popelavá (Ardea cinerea) |
01.01. Klecánky |
16.03.2019 |
Volavka bílá (Ardea alba) |
11.01. Ješín |
16.03.2019 |
Volavka stříbřitá (Egretta garzetta) |
10.05. Pištín - Knížecí ryb. |
11.05.2019 |
Orlovec říční (Pandion haliaetus) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Včelojed lesní (Pernis apivorus) |
22.08. Mutěnické rybníky |
23.08.2019 |
Krahujec obecný (Accipiter nisus) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Jestřáb lesní (Accipiter gentilis) |
17.04. Chroboly |
18.04.2019 |
Moták pochop (Circus aeruginosus) |
13.03. Žabakor |
16.03.2019 |
Moták pilich (Circus cyaneus) |
22.01. Klentnice |
16.03.2019 |
Moták lužní (Circus pygargus) |
22.08. Kojetín |
23.08.2019 |
Luňák červený (Milvus milvus) |
27.02. Sedlec - Nesyt |
16.03.2019 |
Luňák hnědý (Milvus migrans) |
10.04. Lednický park |
12.04.2019 |
Orel mořský (Haliaeetus albicilla) |
22.01. Pasohlávky |
16.03.2019 |
Káně rousná (Buteo lagopus) |
15.02. Neslovice |
16.03.2019 |
Káně lesní (Buteo buteo) |
04.01. Zdiby |
16.03.2019 |
Sýček obecný (Athene noctua) |
25.06. Česká Lípa |
26.06.2019 |
Kalous ušatý (Asio otus) |
15.02. Drnholec |
16.03.2019 |
Výr velký (Bubo bubo) |
21.07. Petrovice |
25.07.2019 |
Puštík obecný (Strix aluco) |
24.02. Zdiby |
16.03.2019 |
Dudek chocholatý (Upupa epops) |
11.04. Váté písky |
12.04.2019 |
Ledňáček říční (Alcedo atthis) |
18.01. Praha (zoo) |
16.03.2019 |
Vlha pestrá (Merops apiaster) |
28.05. Jeviněves |
28.05.2019 |
Strakapoud prostřední (Dendrocoptes medius) |
09.02. Brno (zoo) |
16.03.2019 |
Strakapoud malý (Dryobates minor) |
22.01. Klentnice - Soutěska |
16.03.2019 |
Strakapoud jižní (Dendrocopos syriacus) |
27.02. Strachotín |
16.03.2019 |
Strakapoud velký (Dendrocopos major) |
04.01. Zdiby |
16.03.2019 |
Datel černý (Dryocopus martius) |
22.01. Klentnice - Soutěska |
16.03.2019 |
Žluna zelená (Picus viridis) |
23.01. Sedlec - Bečkov |
16.03.2019 |
Žluna šedá (Picus canus) |
19.03. Lenešice - Lenešický ryb. |
14.04.2019 |
Poštolka obecná (Falco tinnunculus) |
10.01. Klecany |
16.03.2019 |
Poštolka rudonohá (Falco vespertinus) |
13.09. Bohdalice |
14.09.2019 |
Ostříž lesní (Falco subbuteo) |
30.06. Vrchbělá |
01.07.2019 |
Raroh velký (Falco cherrug) |
22.01. Šakvice |
16.03.2019 |
Sokol stěhovavý (Falco peregrinus) |
23.01. Praha - Holešovice |
16.03.2019 |
Ťuhýk šedý (Lanius excubitor) |
16.01. Chotiměř |
16.03.2019 |
Ťuhýk obecný (Lanius collurio) |
16.05. Provodov - Šonov |
16.05.2019 |
Žluva hajní (Oriolus oriolus) |
10.05. České Budějovice - Vrbenské ryb. |
11.05.2019 |
Sojka obecná (Garrulus glandarius) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Straka obecná (Pica pica) |
01.01. Praha (zoo) |
16.03.2019 |
Ořešník kropenatý (Nucifraga caryocatactes) |
17.04. Želnava (Slunečná) |
05.07.2019 |
Kavka obecná (Coloeus monedula) |
17.01. Bukol |
16.03.2019 |
Havran polní (Corvus frugilegus) |
16.01. Vodochody |
16.03.2019 |
Vrána černá (Corvus corone) |
11.01. Vojkovice |
16.03.2019 |
Vrána šedá (Corvus cornix) |
17.01. Bukol |
16.03.2019 |
Krkavec velký (Corvus corax) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Sýkora uhelníček (Periparus ater) |
28.02. Šumava - Trojmezná |
16.03.2019 |
Sýkora parukářka (Lophophanes cristatus) |
05.03. Náchod |
16.03.2019 |
Sýkora babka (Poecile palustris) |
17.01. Klecánky |
16.03.2019 |
Sýkora lužní (Poecile montanus) |
17.04. Želnava (Slunečná) |
18.04.2019 |
Sýkora modřinka (Cyanistes caeruleus) |
02.01. Praha (zoo) |
16.03.2019 |
Sýkora koňadra (Parus major) |
06.01. Praha (zoo) |
16.03.2019 |
Moudivláček lužní (Remiz pendulinus) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Sýkořice vousatá (Panurus biarmicus) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Skřivan lesní (Lullula arborea) |
11.04. Váté písky |
12.04.2019 |
Skřivan polní (Alauda arvensis) |
27.02. Neslovice |
16.03.2019 |
Chocholouš obecný (Galerida cristata) |
25.02. Vyšehořovice |
16.03.2019 |
Břehule říční (Riparia riparia) |
16.05. VN Rozkoš |
16.05.2019 |
Vlaštovka obecná (Hirundo rustica) |
18.03. Sopřečský ryb. |
14.04.2019 |
Jiřička obecná (Delichon urbicum) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Mlynařík dlouhoocasý (Aegithalos caudatus) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Budníček lesní (Phylloscopus sibilatrix) |
19.05. Zdiby |
19.05.2019 |
Budníček větší (Phylloscopus trochilus) |
25.03. Dobrovice |
31.03.2019 |
Budníček menší (Phylloscopus collybita) |
18.03. Sopřečský ryb. |
14.04.2019 |
Rákosník velký (Acrocephalus arundinaceus) |
10.05. České Budějovice - Vrbenské ryb. |
11.05.2019 |
Rákosník proužkovaný (Acrocephalus schoenobaenus) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Rákosník obecný (Acrocephalus scirpaceus) |
10.05. České Budějovice - Vrbenské ryb. |
11.05.2019 |
Sedmihlásek hajní (Hippolais icterina) |
18.06. Chropyně |
19.06.2019 |
Cvrčilka říční (Locustella fluviatilis) |
18.06. Osypané břehy |
19.06.2019 |
Cvrčilka slavíková (Locustella luscinioides) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Cvrčilka zelená (Locustella naevia) |
30.06. Bakov nad Jizerou |
01.07.2019 |
Pěnice černohlavá (Sylvia atricapilla) |
04.04. Praha - Čihadla |
04.04.2019 |
Pěnice slavíková (Sylvia borin) |
16.05. VN Rozkoš |
19.05.2019 |
Pěnice vlašská (Curruca nisoria) |
19.06. Kopeč |
19.06.2019 |
Pěnice pokřovní (Curruca curruca) |
09.05. Líbeznice |
09.05.2019 |
Pěnkavák sněžný (Montifringilla nivalis) |
21.02. Šumava - Trojmezná, Plechý |
16.03.2019 |
Pěnice hnědokřídlá (Curruca communis) |
19.06. Kopeč |
19.06.2019 |
Králíček ohnivý (Regulus ignicapilla) |
19.03. Praha - Čihadla |
19.03.2019 |
Králíček obecný (Regulus regulus) |
21.02. Šumava - Boubín |
16.03.2019 |
Střízlík obecný (Troglodytes troglodytes) |
17.01. Klecánky |
16.03.2019 |
Brhlík lesní (Sitta europaea) |
06.01. Praha (zoo) |
16.03.2019 |
Zedníček skalní (Tichodroma muraria) |
27.02. Klentnice - Pastorkův lom |
16.03.2019 |
Šoupálek dlouhoprstý (Certhia familiaris) |
06.03. Náchod |
16.03.2019 |
Šoupálek krátkoprstý (Certhia brachydactyla) |
16.01. Zdiby |
16.03.2019 |
Špaček obecný (Sturnus vulgaris) |
23.02. Hospozínek |
16.03.2019 |
Drozd zpěvný (Turdus philomelos) |
13.03. Žabakor |
16.03.2019 |
Drozd brávník (Turdus viscivorus) |
16.01. Zdiby |
16.03.2019 |
Drozd cvrčala (Turdus iliacus) |
16.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Kos černý (Turdus merula) |
06.01. Praha (zoo) |
16.03.2019 |
Drozd kvíčala (Turdus pilaris) |
11.01. Újezdec |
16.03.2019 |
Červenka obecná (Erithacus rubecula) |
23.01. Klecánky |
16.03.2019 |
Slavík obecný (Luscinia megarhynchos) |
10.05. Pištín - Knížecí ryb. |
11.05.2019 |
Slavík modráček (Luscinia svecica) |
04.04. Praha - Slatina |
04.04.2019 |
Lejsek bělokrký (Ficedula albicollis) |
10.05. České Budějovice - Vrbenské ryb. |
11.05.2019 |
Rehek domácí (Phoenicurus ochruros) |
14.03. Zdiby |
16.03.2019 |
Rehek zahradní (Phoenicurus phoenicurus) |
09.05. Praha - Troja |
10.05.2019 |
Bramborníček hnědý (Saxicola rubetra) |
03.04. Rzy |
05.04.2019 |
Bramborníček černohlavý (Saxicola rubicola) |
14.03. Zdiby |
16.03.2019 |
Bělořit šedý (Oenanthe oenanthe) |
18.06. Váté písky |
19.06.2019 |
Skorec vodní (Cinclus cinclus) |
13.03. Žabakor |
16.03.2019 |
Vrabec polní (Passer montanus) |
15.01. Praha (zoo) |
16.03.2019 |
Vrabec domácí (Passer domesticus) |
18.01. Praha (zoo) |
16.03.2019 |
Pěvuška podhorní (Prunella collaris) |
23.09. Sněžka |
23.09.2019 |
Pěvuška modrá (Prunella modularis) |
10.04. Mutěnické rybníky |
12.04.2019 |
Konipas luční (Motacilla flava) |
09.04. Svitavy - Lánský ryb. |
12.04.2019 |
Konipas horský (Motacilla cinerea) |
06.03. Slavětín nad Metují - ryb. Tuří |
14.04.2019 |
Konipas bílý (Motacilla alba) |
27.02. Mutěnické rybníky |
16.03.2019 |
Linduška luční (Anthus pratensis) |
03.04. Josefov |
04.04.2019 |
Linduška lesní (Anthus trivialis) |
18.06. Váté písky |
19.06.2019 |
Linduška horská (Anthus spinoletta) |
27.02. Mutěnické rybníky |
16.03.2019 |
Pěnkava obecná (Fringilla coelebs) |
18.01. Praha (zoo) |
16.03.2019 |
Pěnkava jikavec (Fringilla montifringilla) |
17.04. Želnava (Slunečná) |
18.04.2019 |
Dlask tlustozobý (Coccothraustes coccothraustes) |
03.02. Zdiby |
16.03.2019 |
Hýl obecný (Pyrrhula pyrrhula) |
03.03. Slavětín nad Metují - ryb. Tuří |
14.04.2019 |
Zvonek zelený (Chloris chloris) |
16.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Konopka obecná (Linaria cannabina) |
19.03. Lenešice |
19.03.2019 |
Čečetka zimní (Acanthis flammea) |
21.02. Šumava - Trojmezná |
16.03.2019 |
Křivka obecná (Loxia curvirostra) |
21.02. Šumava - Trojmezná |
16.03.2019 |
Stehlík obecný (Carduelis carduelis) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Zvonohlík zahradní (Serinus serinus) |
11.04. Váté písky |
14.04.2019 |
Čížek lesní (Spinus spinus) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |
Sněhule severní (Plectrophenax nivalis) |
15.02. Strachotín |
16.03.2019 |
Strnad luční (Emberiza calandra) |
09.03. Zdiby |
16.03.2019 |
Strnad obecný (Emberiza citrinella) |
11.01. Netřeba |
16.03.2019 |
Strnad rákosní (Emberiza schoeniclus) |
10.01. jezero Milada |
16.03.2019 |